Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

KOZEL84

''I think i figured out what your problem is.Yall a bunch of filthy motherfuckers.''To člověk náhodou narazí na film a říká si proč sem tohle jako ještě neviděl.Nuda nehrozí.A taky že ne.Nejakčnější akce doplněná skvěle si sednoucí dvojkou Will ''supercool'' Smiths a Martin ''Im too old for this shit'' Lawrence.Jakože zastrašování nápadníka rozesmálo jak dlouho nic.A proč je to kurva modré?Povrchní Míša holt nepořešil palčivé otázky bytí a jen si tak blbne s pistolkama,petardama a autíčkama (a dvorní herec vrtulník nesmí chybět).Ale ne.On se jen utrhl ze řetězu a těžce jede (doslova) přes mrtvoly to svoje.Člověk pak neví jestli ho milovat nebo mu dát facku.''What the hell is plan B?'' ()

CiPR

O trochu slabší, než předchozí díl, ale tak už to někdy bývá. Lawrence mě nezklamal jeho humorem a je tu další, né špičková, ale obrá akční komedie, skvělé efekty, supr akční scény a skvělý humor. // 80%. ()

Bozvav

Stejně dobré, možná i vtipnější než jednička. Nic originálního jsem sice nedostala, ale veze se na dobře rozjeté vlně. Viděno znova po letech a pořád baví. Skvěle sehraná ústřední dvojice, je naprosto nejlepší dvojka ze všech. Za mne 100%. ()

Johnny

Akcia vo svojom príťažlivom šate. Všetky komponenty rozvážlivo zmiešané a podané a tak zostáva sa len oné 2 hodinky spoľahlivo baviť. ()

gumbo

30% - pokud bylo cílem natočit film, kde je kamera pořád v pohybu,ikdyž se nic neděje, tak se to povedlo. Pokud bylo cílem natočit alespoň klasickou popcornovou zábavu, tak se nezadařilo vůbec. A pokud bylo cílem vytvořit něco víc, tak se tvůrci zbláznili. ()

crha

Stejně jako v jedničce tu je hrozně moc hlášek, ale taky mnohem, mnohem víc akce. Humor hodně zčernal, ale nemyslím si, že by to bylo na škodu. Někomu přejíždění kutálejcích se mrtvých těl po dálnici nebo hrabání se v mrtvolách až po ramena asi nesedne, ale Smith a Lawrence u toho pořád něco hlásí a je to prostě prdel. Ne že bych se místama vyloženě nudil, to ne, ale přecijen komedie tohoto typu by se asi do dvou hodin vejít měly. 77% ()

Amplifier

Will Smith a Martin Lawrence jsou skvělí jeden machýrek a drsňák a druhý vtipný a drsňák, krasné Miami a spoustu akčních scén propletených s těmi vtipnými tohle ja mužu ! ()

Mary19

To, že Michael Bay umí natočit fantastické akční scény, všichni vědí a v tomhle snímku to opět dokázal. Jinak jsou ale Mizerové 2 filmem tak trošku o ničem, který ještě k tomu trvá více jak 2 hodiny. Will Smith s Martinem Lawrencem se sice snaží, špatný scénář jim ale nedovoluje nic víc než právě to snažení, bohužel... 60% ()

jirkis

Oba díly mizerů jsou prostě akční průměr. Michael Bay je dobrý režisér, ale tento styl filmu mu nesedí. Akce byla pěkná, ale zbytečně natahovaná kecama o ničem mezi dvouma hlavními hrdinami (ani si nepamatuj, jak se jmenují, to můžu považovat za další mínus) :-D. Koukalo se na to pěkně, ale nic hlubšího v tom není......... ()

katzo

Priveľa akcie na jeden film... Po hodine sledovanie som bol zo všetkých tých prehnaných akčných scén a silených vtipov unavený a to ma ešte čakala viac ako polovica filmu... Niekedy menej je viac. ()

P.J.2

Akční výplach, přesně podle Bayova scénáře, kde to všude jen lítá, bouchá, praská, střílí a na logiku se nehledí. ale holt když je slina tak muj zrak spočině přesně na tomhle filmu. ()

MickeyStuma

Akčnější, zábavnější, videoklipovější než jednička. Michael Bay a jeho dvojka Martin Lawrence a Will Smith jsou zpátky. A je to jízda, která ne a ne skončit. Fanoušek akce bude nabuzenej na hodně dlouho dopředu. Dynamický střih a rychlá akce žene děj nemilosrdně dopředu což mnohý divák pomalu ani nevydýchá. Vydeoklipové záběry a nájezdy kamery dávají výsledku nový rozměr. Přestřelky a honičky v ulicích se mění ve skutečnou válku. Naše hrdiny však nic nezaskočí a jdou tvrdě za svým cílem. A nezapomenou při tom neustále hláškovat. Michael Bay tu zdůraznil svůj osobitý rukopis a stal se takovou americkou verzí Johna Woo. Akční film v jeho pojetí dostal nový rozměr a posunul se zase dál. ()

helloween93

Oproti prvnímu dílu je tu všechno dražší, lesklejší a výbušnější, jo a taky stylovější. Parádní automobilová honička, vlastně dokonce dvě, kupa hlášek a ještě větší množství akce. Buddy dvojka Smith - Lawrence šlape jako hodinky a závěrečná přestřelka ve vile mi dala vzpomenout na Komando a na Policajt v Beverly Hills. Takže 4* ()

BeranSon

Trošku pitomější verze předchozího dílu. Co se týče režisérské stoličky, tak si myslím že toto není styl filmu pro Michaela Baye. Will Smith rolí ostříleného policisty s dobrou vizáží dobře tahá film, Martin Lawrence jako bojácný a rozvážný policista také nepůsobí nejhůře. No tedy v kostce, film se podobá předchozímu dílu a je o něco málo horší. 4/10 ()

GOREGASM

Nekompromisní macho-bullshit, během něhož uvidíte jedny z nejlepších akčních scén dekády, které vždy spolehlivě rozptýlí zrovna požitou dialogovou vatu, která má být goddamn cool, ale především ze strany Lawrence žalostně nefunguje. Michael Bay Bad Boys II v jistém směru předběhl všechny své kolegy, jelikož bez zbytečných keců a cavyků vpustil již přímo do kin unrated verzi a za to palec nahoru. Je to ve všech myslitelných směrech "over the edge". Akce je opravdu fenomenální, ať už je to úvodní frenetická honička, brilantně nasnímaná přestřelka u Haiťanů, nebo závěrečná na všechna omezení rezignující destrukce. Vizuálně předvádí Bay neskutečné terno a průlety mezi nohama tanečnic v klubu jste možná ani nezpozorovali, ale v těchto scénách jeho kamerová cvičení nabývají doslova fetišistického rázu. Nicméně stopáž je zbytečně přepálená a pokud bychom vystříhali megatunu zbytečných keců a scénu se samotným Bayem ("Freaks"), dostali bychom se na bezkonkurenčních 120 minut nedostižného akčního nářezu. 80% P.S. Michaela Shannona jste doufám poznali ;-). ()

digishit

To co jsem psal u jedničky zde už neplatí, protože druhé pokračování přišlo již po plynu VX a letícím šutru o velikosti Texasu, které zaznamenaly megaúspěchy. A u mě se stal Bay velmi oblíbeným režisérem stejně jako u miliony dalších lidí. Pokračování splnilo má očekávání, protože přesně toto jsem čekal. Větší, výbušnější, nablýskanější, šílenější! Michael zde plní vše do posledního puntíku a to proč na jeho filmy koukáte vám servíruje tak jak to máte rádi a hezky na teplých talířích aby vám to výborné jídlo jen tak rychle nevystydlo. Jak Will tak Martin plní svou roli stejně dobře jako v prním díle a jejich rozhovory jsou stále uhozené a vtipné. Kritizované morbidní scény jsou pouze kecy v kleci, protože kdyby je natočil jiný režisér tak jsou tu opěvované a vynášené do nebes. Stejně jako stále se opakující přirovnání - nechte mozek vypnutý - apodobně (což je mimochodem nejtrapnější fráze používána v komentářích). Zdá se mi, že opravdu většina má ten mozek vypnutý, protože kdyby ho používala tak nebude koukat na film, který natoči jejich neoblíbený režisér. Jen aby pak zde rádobyintelektuálním komentářem jeho práci kritizovali jako stádo ovcí. Jak sám Bay řekl (a zde na ČSFD je jeho citát použitý v biografii): "Nepřišel jsem léčit rakovinu, ale bavit lidi". A baví na výbornou! Pět hvězd! ()

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí