Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

iggy_pop

Všetkého v tomto pokračovaní Mizerov je oproti prvému dielu viac - akcie, napätia, hlášok.. Určite film, ktorý stojí za pozretie, zvlášť demolácia slamu je topka. ()

PORTER44

Dvojka opět nezklamala je stejně dobrá jako úvodní film,řekl bych že je ještě víc živější,napínavější a humornější.Opět Lawrence a Smith tomu dávají ten správný drive a v režii M.Bay určitě se mu tyto dva kousky povedli. ()

SimcaJB

Tak Michael Bay je zpátky, po mnoha filmech pro Americké publikum s mnoha patosem, s několika naprostými bláboly, ale i s jedním kvalitním filmem se nám znovu vrátil ke všemu, co ho proslavilo. Tedy ve filmovém průmyslu ho proslavil film Mizerové, do kterých obsadil v USA slavné akční a komediální hvězdy Willa Smithe a Martina Lawrence. Z toho je jeden krásný manekýn, po kterým ženský letí, a druhý je trocha ňouma, ale dost ukecaný. Na rozdíl od mnoha slavných či neslavných černochů se alespoň jednomu z těchto herců podařilo dostat na výsluní. Je to Will Smith, který se Mizery 1 proslavil a dokázal se udržet ve hvězdném lesku slávy. Hrál v Mužích v Černém, ve Dnu Nezávislosti a dokonce i ve filmu Ali, kde si vysloužil nominaci na Oskara.  Ten druhý černoch Martin Lowrence se bohužel na výsluní slávy neudržel a dostal se do herní B třídy, a tak jeho účinkování ve filmu Mizerové, případně i Mizerové 2 patří mezi jeho nejúspěšnější filmy. Možná, že je to taky jenom tím, že není dobrým herce, a že patří k těm herců, kteří jsou zaškatulkovaný, a to on je, je to hlavně komik. Na rozdíl od Smithe, který pro slávu umí utvořit docela slušné podmínky. Řekl bych, že dokonce je i hezčí.  A Michael Bay? Ten se proslavil v roce 1995 Mizerama (všiml si ho Jerry Bruckheimer), potom utvořil jeho nejlepší film - Skála, ve které obsadil Seana Conneryho a Nicolase Cage, a potom utvářel řadu akčních filmů jeho nezapomenutelným stylem, jako Armagedoon a Pearl Harbor. A teď se vrátil znova ke svým filmovým kořenům.    A co nás vůbec čeká, mnoho akce, mnoho hlášek a mnoho diskotékového rytmu, protože Michael byl původně reklamním a klipovým režisérem, který vytvářel mnoho zajýmavých reklam a jiných a tím se vlastně učil. Podle něj není nic těžšího, než do několika desítek sekund vnořit příběh, pointu a závěr.    Čeká i mnoho neuvěřitelných filmování zážitků, třeba sledování směru vystřelené kulky. Pistol - sklenice - zadek - krk záporáka. Nebo taky dlouhý záběr švenkující kolem hlavních postav a zároveň kolem záporných mafiánů. Správně říkám dlouhý záběr, protože prolítává skrz okna, dveře, dokonce i zdi. Nesmíme zapomenout taky na mnoho úžasných mrtvol, oseknutých nebo přejetých hlav, rozstřelených lebek a dokonce i souložících krys.    A co nám ten film přinese? Řekl bych jenom naprostý chaos do mozků z klipových záběrů, ale slušnou zábavu, jak to jde všechno to policajtské zabíjení těm černochům od ruky. Více v naši recenzi... ()

gggggg

Po technickej stránke je to báseň. Film je ako aj jeho predchodca, plný kvalitných hlášok a humoru, ktorý aj po dvadsiatich rokoch nie je otrepaný. Bohužiaľ, dejovo je to prekombinované a na môj vkus je tam až veľa akčných scén. Škoda, že film nepôsobil viac ako oddychovka, určite by som ešte jednu hviezdičku prihodil. ()

K1K0

Mizerové II je o niečo lepší film ako jednotka s moderným prevedením. Cieľom je zabrániť prepašovaniu najväčšej zásielky extázy v histórii severnej ameriky ()

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí