Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

Illy

Líbí se mi jaké film vyvolává reakce (1* - 5*) i u respektovaných recenzentů. Já nemohu jinak než 5* - vizuální a akční orgie!!!! Film do kina a se zvukem na plný pecky! ()

thunnus

Upřímně nechápu, jak tohle můžete hodnotit tak vysoko, je t otrapné, vůbec ne vtipné povrchní a že by to byla adrenalinová jízda, jak tvrdí autoři se nedá říct ani náhodou. Jedna hvězdička za efekty a za honičku za náklaďákem, z kterého pašeráci vyhazují auta, jinak je to pitomost ()

Brejlil

Je legrační, jak film, který nemá jiné ambice než být "třeskutě" zábavný, někteří hodnotí z různých uměleckých či dokonce společensko-politických pozic. Jediný smysl tohoto filmu je natočit destrukci čehokoliv co nejokázaleji. A to se Bayovi podařilo na 110%. Jako dokonalá ukázka Bayova stylu je to skvělé, a ve svých pozdějších filmech se ďábel Michael jen vykrádá (honička s auty z kamionu versus honička se železničními nápravami nebo přestřelka nasnímaná pohybem kamery po kruhové dráze). I ty scény jako by nechutné (márnice) nemají jiný význam než diváka překvapit a šokovat. Když se správně naladíte, je to film jízda, nic víc nic méně. ()

Deywid

Takže takto - Michael Bay nakrútil jeden famózny film - Skalu, ktorá je takmer dokonalá.... ďalšie jeho filmy sú len priemer, či už celkom vtipný Bad Boys 1, trochu (no "trochu", skor dosť) patriotický Armageddon (Bruce Willis zachráni všetko), trikovo skvelý ale dejovo plytký Transformers + Ostrov a ešte aj Pearl Harbor sa dá zniesť (i keď je na míle vzdialený od vtedajšej reality)... no ale Bad Boys 2 je neskutočná sračka - 147 minút trvajúca nechutná zlátanina amerického patriotizmu (napr. scéna na KUBE v slumoch chudobných ľudí, ktorých totálne zdemolovanie hlavní predstavitelia zdovodnia tým, že tu vyrábajú drogy???!!!!!!!!!!!!!) a nehoráznej nudy. Kým prídu na Kubu, tak je to len nudná hovadina, ale potom - fuj, fuj a fuj (som myslel, že naozaj ujdem z kina)....Osobne milujem akčné filmy, absolútne mi pri nech nevadí slabší dej....ale čo je moc to je moc.... ()

cupito

Michael Bay nezklamal, nekopíroval první díl, jak to udělali mnozí před ním, ale vytvořil téměř samostatný film. Proto není trefné oba díly ve svých hodnoceních porovnávat. Pro mě jsou oba díly oblíbené, ale nesrovnatelné. ()

kukentipla

O čem to je? Má cenu mluvit o ději? Tohle je film Michaela Baye (děj je podstatný jako kobliha na palubě atomové ponorky). Ve zkratce napsáno. Drogy jsou špatné (ano i extáze) a tak dvojice detektivů s prořízlou hubou, zdemoluje půlku města, postřílí desitky kubánských nezbedníků to vše za doprovedu vzájemného kočkování......Co já NATO? Michael Bay je jako zaseklá deska (občas bezotyšně vykrádající-Police Story-zběsilá jízda na Kubě), dívák se tedy dočká typických zpomalených záběrům, jenž jsou tolik typické pro tohoto megelomana. Ústřední dvojice v podání Smitha a Lawrence je sympatická, šukající krysy vtipné, ruský mafián v podání Petere Stormara dostatečně vyšinutý. To vše zabalané do téměř nekončící akce. Ach jo, zase jsem to Bayeovy zblajznul i s navijákem. ()

Atheas

Nebudu srovnávat jedničku s dvojkou, obě mají svoje kouzlo. Přijemná zábava, nadupané akce, skvěly Will Smith s Martinem Lawrencem mě v této kombinaci uchvátí snad vždy a proto dávám pět. ()

Kratoc

Je vidět větší rozpočet, takže všeho je tam více než v jedničce. Větší výbuchy, větší honičky ... ale bohužel méně originality a humor je velmi vulgární. Je to sice podívaná, která člověka zabaví, ale nic na co byste se chtěli podívat podruhé a když to srovnám s jedničkou, tak je to obrovský posun ve kvalitě směrem dolů. ()

panmroz

nějak si nevzpomínám na jedničku, ale naprosto nechápu chování M. Lawrence coby poldy. Vono to neustále ječí, že jedem rychle, že se střílí, že de vo kejhák, na to jsme zvyklí ze Smrtonosných zbraní (Murtaugh), ale tady ti dva vypadaj, jakože rovnocenně. No, nerozumím, nebavilo, ten dvojvtip s rozbitým bazénem jsem nějak nepobral (když už vím, že může ten pes strhnout, tak ho tam znovu nepřivazuju, ne?), záporák měl charisma podobné tomu z poslední smrtonosný pasti (tj. plus minus nula), no... ()

Echelon1

Tak, čo máme dnes? Bad Boys 2. "Občas" úchylné a nadávky (to je u mňa veľké mínus), často je badať "deformovaný" scenár, efekty občas prehnané (Hummer prerážajúci jednu chatrču za druhov a za ním stále výbuchy, čo tam mali, každý, akože Kubánec, má doma mnoho dynamitu?), navyše je tam snaha o kúsok The Rock (časť filmu na Kube, kde ide dobrovolné elitné komando, zachrániť Američanku), pri scéne na diaľnici (aj keď skvelá akcia, ale až priveľmi prehnaná), som mal dojem, že hrám Need for Speed-autá lietali, kotúľali sa, padali prekážky na diaľnicu proti policajným autám... Plusy sú dobrá akcia, ktorej je tu dosť a je ako vždy (veď Michael Bay), taktiež som sa často dobre pobavil, pri vydarených vtipoch. ()

ChillThomas

Bad boys, bad boys whatcha gonna do, what you gonna do when they come for you? Tohle žeru, ještě starý dobrý Michael Bay rádoby akčňák co se furt drží při zemi bohužel se jeho dráha zapomněla v temnotě Transformers komerčního paskvilu pro cílovou skupinu prvního stupně základních škol ! Ale zpátky k akčnímu drinku Bad Boys co se pije z chutí! Dvojce Lawrence a Smith to je samo o sobě záruka zábavy. Film má jednoduchý děj ale výborný akční kabát a mě si získal, mám rád když si vyberu akční film a překvapí mě obsahem akčnosti, zábavy, napětí , pekelných dálnic, převleků a intrik v plamenech ! A abych nezapomněl na povedený Soundtrack ten se povedl a dodal filmu přesně tu atmosféru co jsem chtěl ! 90% ()

waits

Buddy/cool filmy mě nikdy nijak nebraly, ani to věčné poštuchování mezi hlavní dvojkou, kdy všichni stejně vědí, že je to jen jako, a to i když si několikrýt řeknou, že se zabijou. Ale tahle dvojka mě neurazila. Naštvaný Lawrence byl naštvaný tak akorát, aby byl pořád poměrně sympatický a Bay zvládá akci tak, že jsem byl v klidu i během nepravděpodobného konce s elitní jednotkou pomáhající našim hrdinům v daleké cizině. Pohodová bezduchá zábava. ()

Klajnik

Před pár dny jsem rewatchnul první díl, který mi z dětství v paměti neuvízl a asi mi v hlavě neuvízne ani nadále. Opravdu to byl nudný a velmi nezajímavý film, tudíž jsem se na dvojku vůbec netěšil. Avšak hned prvních 5 minut mě vyvedlo z omylu. Režisér Michael Bay se vymanil z amatérismu a vybrousil své coolózní vidění akce do bodu, kdy bude bavit i za 15 le. V roce 2013 se bohužel dostal i z této stylové fáze a dostal se do nezajímavého a nenápaditého digibordelu se svými Transformers 3. Nechci se ale zakecat. Bay natočil opravdu výborné kousky (Pot a Krev) ale taky dost sraček (Armageddon, Pearl Harbor). Mizerové II však patří k těm dobrým filmům a jsou na úplně jiné úrovni, o čemž svědčí už prvních 5 minut, kde Will Smith ustřelí Lawrencovi prdel. Tahle scéna mě přesvědčila, že film by mohl za něco stát. Bylo to stylově natočený, vtipný a byla tam chlapi řezali motorovkou, dokud by nelítala střeva. Když tam krev je, tak se jedná o nějaký cákanec, stejně je to ale příjemné osvěžení, které každé akci přidá na intenzitě a síle. Avšak já měl hlavě vyzdvihnout takovou morbidnost filmu, která je celá zaobalená v takových absurdních situacích, takže se divák směje. Uvidíme tu záběr na velký studený kozy mrtvý ženský. Uvidíme jak dá borec z Delta Force pažbou přes hubu starý bábě. Tyhle věci mě opravdu bavili a přitom má každá nějaký logický opodstatnění. Zkrátka to tam není bezdůvodně, jen aby to provokovalo. Celá tato humorná morbidnost je postupem filmu zvyšuje. V první automobilový honičce hází padouši na dálnici auťáky z tiráku, aby se zbavili pronásledujících poldů. O hodinu později v další honičce dopadají pod kola Mizerů mrtvá těla starých lidí a to už jsem fakt nevěřil, že koukám na pokračování nevýrazné jedničky. Přesto nejde říct nic proti a vůbec, proč by někdo měl? Takovéhle koření filmy potřebují. Na druhou stranu má film několik problémů. Je dlouhej a přestože vás po celou dobu šíleně baví tak je dlouhej. Skoro to až působí epizodicky. Klidně by to mohl být seriál o třech 45 minutových epizodách. Vím, že to zní divně, ale ten film má 3 automobilové honičky, dostatek konverzací hodně akce, záporáka, který není nic extra, člověk si ho stejně nějakým způsobem zapamatuje. Kdyby se jednalo o 3 díly seriálu, tak bych se pokaždé těšil na další akční jízdu. Takhle toho bylo možná až moc a přestože minimálně každá akční pasáž měla nějakou překvapivou scénu, která to celé oživila, tak toho bylo zkrátka moc. Sám si nejsem jistý, jestli je tohle opravdový problém, ale takovéto pocity jsem z filmu měl. Možná by to chtělo ještě lépe pracovat s kamerou, aby CELÁ akční scéna diváka uchvátila - ne pouze PÁR MOMENTŮ, které jsou natočeny opravdu skvěle. Kdyby byla kamera konstantně působivá, tak bych to mu dal 4/5, což je vrchol, kterého takový film může dosáhnout. Závěrem chci říct, že film funguje opravdu dobře a samotní Mizerové mají mezi sebou dobrou chemii takže si získají divákovo sympatie. Já jsem se jim smál, já jsem jim fandil a nebudu se bránit dalšímu pokračování. ♪ Bad Boys, Bad Boys what you gonna do? What you gonna do when we come for you? ♫ () (méně) (více)

Ulrich

Ač žeru Baye a akční filmy, musím říct, že tady se něco opravdu nepovedlo. Těžko vyjmenovat všechny argumenty. Samoúčelná brutalita, zbytečně exhibiční záběry a humor klesl k ostatním filmům, ve kterých se nějak objevil Lawrence - tz. na bod mrazu. Bay je sice satan, ale jeho střídání akčně nářezových a vtipně komediálních scén je zde rušivější než v jedničce. Proto také film působí hrozně utahaně, rozbředle a dlouze. Nehledě na to že ta "vtipnost" je opravdu ve VELKÝCH uvozovkách. Vrchol trapnosti, je zbytečná scéna v márnici, kde se Lawrence omylem zfetuje extází vydolovanou z rořlízlé mrtvoly (!!!), a pak se pitvoří u Pantoliana doma. Právě Joe Pantoliano je asi tak jediný důvod, proč nedávám nizsi hodnoceni. - Update: Po asi ctvrtem shlednuti musim rict, ze to neni ani zdaleka tak spatne jak se mi zdalo ze zacatku a zvysuji na tri hvezdicky. Ctyri nedam... mam prece nejakou dustojnost :)) ()

Pc

Moc se mi líbily protože mám rád Martina Lawrence a jeho gesta jak s tělem tak i obličejem. Prostě dost dobré akce ve střílení mlácení, tak i smutné scény, a dobré vtipné scény. Nejradši z filmu mám rád ,,HŮSÁ.A jejich vyšetřování je tak neprofesionální a srandovní prostě dobrá akční komedie při které se zasměje celá rodina, a užije si akce. ()

strangercz

Hodně peněz,hodně muziky. Tak by se s nadsázkou dal nazvat druhý díl mizerů. Ale jednička je stejně lepší už jen protože byla první ()

hakon

Nadupana atmosfera, jedna kara vedle druhe, bouchacky a dva typci co strileji kolem sebe. Bay v plne sve krase. ()

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí