Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

benyy

Opäť pekne rozporuplné hodnotenia:) Skrátka, treba sa riadiť vlastným úsudkom:) Slušný akčný film, nechápem niektoré hodnotenia, ale koľko ľudí toľko chutí. Jediné, čo mi na filme vadilo bola scéna požičaná z Police story, prejazd cez chatrné plechové domčeky. Ale ujo Bay, tam vysvetlili, prečo tie domčeky vybuchujú. Číňania tam varili na plynových bombách. Tuto sčista jasna vybuchuje jedna chatka za druhou, verím, že to vyzerá akčne, ale...:) Inak veľmi slušné, zabavilo:) ()

Bobofon

"Dvojky jsou regulérně podřadný filmy," říká jedna z postav dvojky Vřískotu. Tady je důkaz, že na tom je dost pravdy - po docela vtipné a svižné jedničce tu je nastavovaná kaše, zbytečná a navíc s jednou velice odpornou scénou v márnici. Fujtajbl. ()

Toumyk

Podle mého názoru velmi podceňovaná akční komedie. Po jedničce, která byla spíše akční nastupuje dvojka, která je neméňě akční ovšem proložená desítkami vtipných situací u kterých se opravdu zasmějete z plných plic. Ovšem chce to být trochu zběhlejší a mít pro tento typ humoru pochopení. Co se mě týče já ho mám takže bez nejmenších pochybů plný počet. ()

bobin

Žvanění a trapný humor dvou černých policajtů tvoří jednu část filmu , druhou pak tvoří zmatené honičky snímané hrůzně roztřesenou " akční " kamerou . Celé to potom unavuje a nudí . ()

route60 odpad!

Tak tímto si to Bay u mě totálně podělal u některých scén jsem se skutečně zasmál ale to je na 147 minutový film fakt málo a ten konec na Kubě je hnus, opravdu zvrácený a odporný film. 5% ()

EVIM

3* jen za technickou stránku filmu. To se musí uznat, M.Bay prostě tyhle věci umí. Jinak se nic pozitivního říci ani nedá. Na druhou stranu proč se na filmy od M. Baye díváme? Myslím, že příběh, dialogy či samotný scénář to určitě nebudou. ()

Crube

Je to zvrhlé,má to koule,nemá to příběh,má to akci přímo z pekla za kterou by 99 % režisérů prodalo obě plíce,má to Willa Smithe co se snad narodil s odznakem na krku a černou hláškou mezi zuby,je to ptákovina a nebere se to vážně ,co je to?...100% Guilty pleasure za kterou se netřeba stydět ()

Idealista

Akční nářez jak sviňa - měl jsem co dělat abych nezešílel ! Zbožňuji akčňáky plné výbuchů , honiček , přestřelek , hlášek , ale tohle byla na mně moc šílená jízda . Říká se velmi dobře že čeho je moc tak toho je příliš . A to je přesně ten případ . Tolik zde navalili akce ( špičkově a originálně nasnímaná ) , až mi lezla krkem a pořádně jsem si ji prostě neužil . O humoru se dá říct to samé ( měl jsem chuť zacpat si uši a řvát usá ! ) . I když šukající krysy se dost povedli . A jště něco - tolik klišé jsem snad v podobném typu filmů taky neviděl . ()

krivkin

Tak u tohohle jsem se fakt bavil. Jednička mě chvílemi dost nudila a to tady nehrozilo ani trochu - viz Michael Bay: "Nepřišel jsem léčit rakovinu, ale bavit lidi." :-) ()

angorka

Nejlepší krimi komedie vůbec! Ale pozor výjimka!!! A to následující: tento film pouze s českým dabingem! V originále jsem to nevydržela ani 10 minut :-D Prostě je ten dabing strašně skvěle udělanej a mnohem víc vtipnej :) Hůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůsááááááááááááááááááá :-D ()

Cannonball

Bolo to ako sledovať videoklip na MTV s tým rozdielom, že pozrieť si max 4 minútový klip nie je také náročné ako 140 minútový zlý film. ()

Shley

Podle mě, spolus prvním dílem, jako akční film v celku slabé, ale jako komedie velmi dobré a zábavné, plné vtipných hlášek situací. ()

elanista1

Stale sa neviem zbavit dojmu, ze tento film vobec nefunguje tak ako by mal.Bay nevie co chce, ci akcne krimi alebo komediu, zjavne jedno druhe vylucuje. Dve a pol hodiny bez nejakeho napadu, alebo niecoho z coho vstanete zo stolicky, jedine scena na dialnici stoji za to. Dve hlavne postavy maju byt vtipne, ale su dost casto len trapne a nudne, sice som sa zoparkrat zasmial /presnejsie 7x, osobne som to ratal/, ale to je malo. Nahluply scenar a herci ktori nemaju co hrat vo filme, ktory by bol bez vysokeho rozpoctu este vacsim nicim ako je teraz. ()

pali87

Tak toto je formálne dokonalé natočená akčná jazda. Bay tu ukazuje aký má potenciál. Je to sexi, vtipné, explozívne, sprosté a je to moderná reinkarnácia Komanda (viď. kubánsky záver). ()

Fitman

Přesně dle mého gusta! Nikdy jsem se neřídil názory druhých a každý z Vás má svůj vlastní názor. Mě osobně film neskutečně bavil a pouštím si pořád dokola. Akční, velice vtipný, napínavý, místy hrůzný a dle mě perfektně natočený ... nemám nic co by mi vadilo. Díky Michaeli, u mě ses trefil do černého :-) ()

Slam7

Pro mě bezkonkurenčně lepší než jednička!!! Tak nějak nechápu, jak to může mít horší hodnocení, ale co, každý rád něco jinýho. Smith a Lawrence tady předváděj svuj hereckej talent, ale tak přirozeně, že se domnívám, že takhle veselý kopy, musej bejt i ve skutečnym životě. Zkrátka se na place úžasně doplňujou... ()

chrchel

Hodnocení tu není moc pochvalné, ale mě druzí Mizerové vždycky skvěle zabavili, a to se pro mě počítá, i když to není geniální dílo. ()

vodkasesemte

"Zvrátený, vulgárny, hyper-deštrukčný fetiš pre 'moderné publikum', natočený s retardovaným scenárom na stole a extázou v palici."? No, homosexuálové si tady asi na své nepřijdou - A bunch of men hugging and kissing, thats some cult shit - I realized you are an enigma - God sent you here to test me. But guess what? You not gonna break me, Mike. No - Whoosah - That aint exactly a pool. Thats like a big-ass puddle wrapped in blue plastic - My place of peace. Are you taking medication? - Yo, dry off, sweetheart - Suburban - I think I done just got mad - Maji zásobníky, na pásku vzadu - Keyword tactical. Displaying finesse and subtlety in achieving a goal - X-man - Dashboard - Kiss my black ass - Im through playing games - I do not want these animals taking over my city - Dont hate the player. Hate the game (model or cop) - Russian Grim Reaper is here - Shit just got real - Satellite pinpointed Tapias jet in Cuban airspace - US didnt does not negotiate with hostage-takers - All State Department agencies are using their back-channel contacts for a diplomatic solution - Dodd tell you how crazy us ex-Delta guys are? - Former Delta and demo - Point of no return - Jo takhle se tam dostanou se zbraněma - The Last Supper - This is fucking depressing! ()

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí