Noelle

Nicole

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2019, 100 min

Vánoce za měsíc a mně se líbilo i tohle. Anna Kendrick je prostě vtipná za každé okolnosti a dokázala ovládnout naprosto celý snímek.(23.11.2019)

"Noelle" je novým filmom vydaného na čerstvo otvorenom Disney+. Musím povedať, že som nečakal od toho dokopy nič. Maximálne som bol zvedavý na Annu a Billa. Myslím si, že obaja sa vo filmovom svete ukázali ako veľmi sympatickí a vtipní herci. A pravda je taká, že keby sme ich tu nemali, tak by film dopadol asi oveľa horšie. Alebo minimálne keby sme nemali Annu Kendrick. Je jednoznačne najlepším elementom celého filmu. Myslím si, že má v sebe potrebný šarm pre túto rolu, vie byť vtipná, vie sa usmievať a vyžaruje z nej veľká láskavosť a dobrota. Musím jej to uznať. Takže v jej prípade sa nemám na moc čo sťažovať. A sú tu pekné scénky s ňou. Najmä pri konci, no napríklad aj prvé stretnutie s Michelle je podľa mňa veľmi pekné. Takže s ňou problémy nemám. Bill Hader dokopy toho moc neukáže a nemám pocit, že by bol v tejto role zrovna vtipný. Ponúkol toho už reálne aj viac. Humor celkovo nie je veľmi silnou stránkou filmu. Je tu niekoľko okey fórov, no žiadny, ktorý by vás nejako výrazne pobavil. Okrem toho mi to miestami aj pripomína iný Disney film. "Santa Clause 2. Nie celkovo, no isté podobnosti sú tu. Najmä s faktom, že veľa detí by podľa nového Santu nemali dostať darčeky, lebo neboli celý rok dobré. To sme už videli. Severný pól vyzerá okey, no nič extra to neponúka, efekty sú dosť mix a časti vo Phoenixe sú celkovo okey, no reálne nebyť Anny Kendrick, tak by to celé pôsobilo veľmi utopene. Ale vďaka tomu šarmu, ktorý tam práve Anna dokázala priniesť, a nakoľko sa tu objavuje skoro počas celého filmu, tak tomu ten potrebný šarm nechýba. No rozhodne som viac zvedavý viac na to, ako sa budúci rok opäť ukáže Santa Claus Kurt Russell. To má podľa mňa väčší potenciál, než tento film. Hodnotenie: C(14.11.2019)

Úprimne, pozrel som si to predovšetkým kvôli Anne Kendrick, a keby niet jej, tak tento vianočný film by bol v mojich očiach určite o kus nižšie. Ale uznávam, že pre Annu mám slabosť, a tie jej vianočné outfity boli fakt roztomilé :) Ale pome k filmu. Nečakal som žiadne zázraky, ale napokon musím uznať, že to bola celkom fajn oddychovka s jemným humorom (občas až príliš nevýrazným) a čo je dôležité - bolo tu aj to dôležité vianočné čaro. K tomu malý závan originality, teda v rámci možností, ktoré sa naskytli. Každopádne, vďaka Anne je to aspoň na tie 3*.(4.12.2019)

• nineweh

Zklamání, které nezachrání ani (jako obvykle) dokonalý Bill Hader. Anna Kendrick taky hraje jako o život, ale její diblíkovství začne časem unavovat, a rozhodně nevynahradí špatné CGI, lehce nablblé dialogy a dost neobjevnou zápletku. Jako vánoční jednorázovka dobré, ale "nadčasová vánoční klasika", kterou by z toho Disney chtěl asi mít, se fakt nekoná.(27.11.2019)

• loki5

V tomto případě nebudu hodnotit jelikož jsem na to koukal zhruba 20 minut. A pak jsem usoudil že to asi stačí. Annu mám rád ale mohla by také pro změnu hrát v něčem co není hrozná nezajímavá blbina.(14.11.2019)

Mila situacna komika hlavnej hrdinky, ktorej nevinna naivna postava sadla, to taha hore. Taky pokus o modernu G-rated komediu. Trochu sa to tahalo a zaverecny pokus o zmykanie emocii uz bol len taka odflaknuta povinna jazda. Na Disneyho viac naughty nez som cakal, ale Arizona je Arizona.(16.11.2019)