Příběhy hrdinů Bábovek nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás. (Cinemart)

Mikecat

Po dlllhej dobe veľmi kvalitný český film. Rôzne silné rodinné príbehy prepletené do jedného celku, každý so svojimi starosťami aj radosťami, bohužiaľ nevera na každom rohu, ale aj mravný odkaz všetko si ťa raz nájde a top manžérka po vyhadzove z práce má dokonca čas aj svoju dcéru. Príbeh je okorenený erotickými scénami: fajka v hoteli v sexi lingerie, tanec pred krbom, učiteľka nahá v sprche zozadu a zboku s viditeľnou bradavkou. Skrytá reklama DHL, apple, ... pridávam zopár vtipných hlášok: "tavaryš japonec..dabl litr ..labuť better..miss saigon...." "a co ta tvoje? Má rada vítr?...že bych jí ho tam fouk..", "Nemohli bychom někam jet?.."to jako teraz v noci?" ..Nee...","počkej, večer ti tam šoupnu toho svýho mikuláše..." "Pojeď mám ovulaci, "jsem unavenej" sama neotehotním ani kdybych měla vajíček jak velikonoční zajíček.."neboj, tých pár sekund to zvládneš.."". "Aha už chápu, štetka se ti nehodí do životopisu..." ()

JenYu

Od Třeštíkové jsem (zatím) nic nečetla, tak nemohu srovnávat. Film z mého pohledu nebyl špatný, jen mi přišlo, že strašně tlačil na pilu - v promluvách postav, v osobních dramatech, v některých klišé, ve zmiňování jistého moučníku... Konec celému filmu podrazil nohy. ()

mstychov

Babovky se s knizkok nedaji prilis srovnavat. Zklamaly me hrube a nasilne sceny. To bych necekala. Urcite to neni rodinny film i pro deti. Realisticke sexualni sceny, nasily, drogy, atd....celkove se mi ale film libil. Na to, ze se jedna o cesky film. Urcite si ho rada pustim znovu. Herecke obsazeni spickove. ()

Dawe2

Občas mě přepadne pocit, že to s Českou kinematografií není zase tak špatné. Jako po tomhle filmu. Komedie to není prakticky vůbec, stejně jako romantické, ale drama to je jako řemen. Nenechte se odradit zdejším nízkým hodnocením. Za mě 90%, musím ale přeci jen zaokrouhlit dolů. Dokonalost si schovávám na ještě lepší. Několik příběhů, které se na konci spojí, sledujete jako jeden, vůbec to neruší. Herci celkem dobře hrají, příběh je silný, nedostatky jsou jen mouchy. Produkt placement je zde párkrát velmi výrazný, až nevhodný. Pár šílených paruk se také najde a to je asi vše. Doporučuji, děkuji a hodnocení se nelekejte, na množství nehleďte, film mě velmi mile překvapil, čekal jsem béčkovou blbinu. ()

rigby

Když tak pročítám recenze, tak jsem asi viděl jiný film, než ostatní. Vzhledem k hvězdnému obsazení jsem očekával i hvězdné výkony, atmosféru, zkrátka Něco. Ale dostal jsem jen 1,5 hodiny slušné nudy, která ovšem mohla být ještě horší. Ano, životy lidí jsou různé a většinou ne lehké, každý občas zažívá pěkné drama. Ale na film to není. Zvlášť když nemá žadné jasné poselství, co tím chtěl říct. 2- ()

fafejt001

TOŽ  po  delší  době  v  kině a  je  třeba  říci , že  tohle  se  rozhodně  vydařilo. Taclík  a  Plodková  bombastic  duo . Vetchý jistota  a  Langoš  neměl  moc  prostoru . Vlasáková  skvělá  a  závěr  rovněž . Myslím  úplný  konec  v  tom  obchůdku . Někdy  stačí  jedna  věta  a je  to  tam  . Ale  to  ocení  starší  divák  co  už  má  v  životě  něco  za  sebou . Scéna  na  okenní   římse  hodně  věrohodná  a  pád  do  plachty  nááářez . Jelikož  tam  padaly  holky  a  ne  kaskadérky  ,  dám  půl  hvězdu  navíc . Fakticky  respekt !   No  a  Pauhofová  také  skvělá . Až  by  ji  člověk  dal  někdy  pár  facek  .  Závěrem  nutno  říci , kniha  je  více  obsáhlejší  a  je tam  více  postav  , ale  i  tohle  je  dost  dobré . Za  mne  * * * a půl  až  vlastně  * * * * . ()

Emperor1

No, kouknul jsem na to s manželkou, nic jsem od toho naštěstí nečekal, neusnul jsem  - což beru jako plus, ale že by mě to zulo z papučí, to nemůžu říct. Je to typický český film pro český holky o tom, jak to maj s náma chlapama těžký. Natočeno to nebylo zle, konec se pěkně podařilo propojit, herci si odehráli to svý, bohužel žádná z postav nezískala mou větší pozornost, natož sympatie. Tříbodové hodnocení v kontextu české tvorby obecně, podle mě film, který vyšumí a zapadne mezi snímky tohoto rázu, ale jak jsem psal, technicky to nebyl vyloženě průser. ()

tchempi

Přestože v tom hraje Langoš a opět si tam štrejchne, není to braková poprcávací komedie. Není to vůbec komedie (distribuční označení klasicky lže) a je to jen dobře, protože jako vztahové drámo se to vážně povedlo. ()

Winster

Moc postav, každý je svině. Chlapy...to jsou normální chudáci. A všechno jak už to bývá v našich filmech vyhnáno do totálních extrémů... ()

esmoke

Bábovky jsou řemeslné stránce výrazně lepší, než by si zasluhovaly. Složitý děj se podařilo natočit tak, že většinu máme přehled. Ale příběh je špatně vymyšlený. (CZ dabing) Tržby: Kč 26,4 miliónů ()

Anife

Asi je to tím extrémně nízkým očekáváním, co jsem měla, ale jsem ve finále mile překvapena. Knížka je trochu guilty pleasure, četla jsem ji kdysi, protože jsem potřebovala odreagování od Absyntovek a jiných náročných žánrů, co běžně čtu. A světe div se, celkem mě bavila, přestože Třeštíkové styl psaní je mi protivný jako ona samotná. Za mě jedna z nejpřeceňovanějších českých autorek, která by bez známostí skončila v Levných knihách za páďo. Osobně mě mrzí i to, že se do filmu nedostali třeba Johana nebo Květoslav a říkám si, jestli by Bábovky nebyly lepší jako seriál. A teď k samotnému filmu. Mile mě překvapily hlavně neokoukané tváře - Kristýna Podzimková, Brigita Cmuntová a Oskar Hes film tahli a dávám jim za jejich výkon jedničku. Pak ještě stálice Jana Plodková a Lenka Vlasáková se svých úloh zhostili na výbornou. No, a to jsem vyčerpala všechnu kladnou kritiku, co mám. Film měl prazvláštní atmosféru, na to, že se mělo jednat o oddechovku jsem se necítila vůbec příjemně. Na vině je zřejmě i zvláštní kamera. Ondřeji Vetchému jsem nevěřila ani nos mezi očima, až se divim, že vyhrál volby. :)) Postavy Taclíka, Pauhofové i Báry Polákové působí spíš jako karikatury, o postavě Martina ani nemluvím. Scénář místy děravý, kdybych nečetla knihu, tak se v tom nevyznám a mrzí mě, že byly vynechány docela podstatné věci, třeba, že Karolína chce dceru pojmenovat Rebeka, což je i Martinova milenka - zde celý film bez jména. Podtrženo sečteno, na jeden večer dobrý, ale už nikdy více. Brigitu Cmudovou doufám uvidím brzy v něčem lepším. ()

hony23

Banální příběhy několika žen, které se v závěru filmu zajímavě propojí. Humor zde budete hledat marně a většina postav vám bude nesympatická. ()

kokofek

Jeden z filmů,které záhy zapomenu. Asi tak za týden už si nebudu jistá dle názvu zda jsem film viděla. Hodnocení je především za herecké obsazení. Snažili se co mohli. ()