Reklama

Reklama

Děj Blues Brothers 2000 se odehrává po osmnácti letech, ale zároveň tvoří nepříliš pozměněnou variaci na předchozí příběh. Kapelník a zpěvák Elwood Blues (Dan Aykroyd), jenž se dokáže plně realizovat jen na jevišti, se vrací z vězení a dává dohromady svou starou skupinu Blues Brothers Band. Záhy po propuštění na svobodu se musí ujmout protřelého sirotka a je z různých důvodů pronásledován policií, FBI, ruskou mafií, militantními neofašisty i jeptiškami ze sirotčince. S reorganizovanou skupinou absolvuje úspěšná vystoupení před kentuckými farmáři i před královnou kultu voodoo. Nakonec ovšem opět končí na útěku… Hudební komedie Blues Brothers 2000 je volným pokračováním a zároveň remakem snímku The Blues Brothers z roku 1980, jenž je dodnes nejen ve Spojených státech velmi populární. U nás byl uveden pouze v televizi a na VHS pod názvem Bratři Bluesovi. Režisér John Landis a představitel hlavní role Dan Aykroyd se na druhém díle podíleli také jako scenáristé a spoluproducenti. Museli se ovšem obejít bez Aykroydových hereckých partnerů Johna Belushiho a Johna Candyho, a bez jazzmana Caba Callowaye, kteří hráli v prvním snímku a kteří mezitím zemřeli. Blues Brothers 2000 nabízejí jak přehlídku nejznámějších světových hudebníků ve volně propojených číslech (mj. Erica Claptona, B.B. Kinga, Jimmieho Vaughana či Arethu Franklinovou), tak „anarchistický“ humor (hrdinové se dostávají do střetu výhradně se zástupci institucionalizované moci či organizovaného násilí a zločinu). Zdánlivou nevázanost celého projektu vyvažuje John Landis režijní jistotou, s níž kombinuje poetiku videoklipů s muzikálovou stylizací. Přestože pro ctitele prvního dílu budou Blues Brothers 2000 patrně jen slabší kopií, neméně svéráznému pokračování nelze upřít „šťávu“ jak v hudebních vystoupeních, tak v komediální nadsázce. (Česká televize)

(více)

Diskuze

silentname

silentname (hodnocení, recenze)

Myslím, že svetovo nedocenený film... podľa mňa je super. Je tu veľa vecí, ktoré sú trošku ujeté, ale na druhú stranu asi práve preto to pre mňa funguje lepšie než originál. Nemôžem si pomôcť, tento film je podľa mňa super. :)

zupanic

zupanic (hodnocení, recenze)

radsej mam tento diel...chytlavejsie piesne..lepsi soundtrack..aj ten maly tam je fajn:D proste..milujem tento film:D

Pan hacker

Pan hacker (hodnocení, recenze)

Najlepši film všech dob. Je to proste jeden z najlepšich fmou ktore režiser John Landis vôbec natočil . Mnohy si mislia že je to len stary nudny film ale je to fakt dobry čo dobry najlepši film v ktorom hraju Dan Aykroyd a John Goodman ako hlavne postavy, Odporučam vam pozriet si tento film NEOLUTUJETE .

DanushQa

DanushQa (hodnocení, recenze)

Trochu přehnaný, ale parádní a tý hudbě se nedá vytknout absolutně nic

Reklama

Reklama