Akční / Komedie / Muzikál / Road movie

USA, 1998, 123 min

Ono tu vicemene plati to samy, co u prvniho dilu. Nijak zvlast komplikovanej dej o zformovani stary kapely a jizdy na koncerty. Belushi bohuzel umrel, takze ho nahradil Goodman, kterej si to evidentne uziva. Samozrejme nechybi cerny obleky, brejle, hromada nasranejch policajtu a za vlasy pritazeny akce s autem a jedna giganticka bouracka, kterou videt tvurci Kobry 11, tak jdou radsi tahat kacera. Herci jsou v pohode, sympataci, pohybovat se pri vystoupeni umi a pokud zpivali oni, tak hodne slusne. K tomu hromada camei znamejch zpevaku. Mam tu jen dva problemy, ostatne stejne jak u prvniho dilu. Film ma bejt hlavne komedie, ale na dvouhodinovou stopaz tu tech forku zas tak moc neni a tech povedenejch jeste min. Obcas to vyvazuje akce, ale to je fakt jen takovy zpestreni. No a pak je film samozrejme taky muzikal, jenze proste blues neposloucham, takze nektery pisnicky me vubec nebrali. Ale nastesti se nehraje jen blues, takze nektery jsou docela chytlavy. Celkove vicemene kopie prvniho dilu, ale uz to neni uplne ono, coz vzhledem k faktu, ze ani prvni dil me uplne neodrovnal, da jen slusny 3*.(7.4.2011)

Herci ako Aykroyd a Goodman si okrem ineho zahrali aj vo vela beckovych filmoch, no vdaka tymto dvom ich pozeratelnost stupa. Tak isto dali smrnc aj tejto komedii. Dobra nenarocna odychovka, ktora ako keby bola urobena prave pre dvoch spominanych panov. A ak mate trosku hudobneho citenia tak si oblubite blues aj ked ste mozno onom dovtedy ani nepoculi.(17.7.2008)

Viac menej na rovnakej úrovni ako jednotka - rovnaké chyby. Síce má to o trošku lepší spád, ale kým jednotka bola na konci najzaujímavejšia, ja som na konci už skoro spal od nudy. Na druhej strane kým jednotka mala Johna Candyho, ktorý aj napriek malému priestoru upútal pozornosť, dvojka má Johna Goodmana, ktorý je skvostný. Dan Aykroyd je stále vynikajúci komik, len mu treba dobrý scenár. Soundtrack je fajn, ale nie je dobre vyvážený. Keď je veľa piesní na jednom miesta, začína sa zároveň aj nuda. Poteší pieseň John the Revelator, v pôvodnej delta bluesovej verzii a v kostolnej gospelovej verzii. Tento song neskôr prerobili aj Depeche Mode. Blues Brothers 2000 je kvalitná komédia, na rovnakej úrovni ako prvý diel. Lenže kým jednotka len matne ukazovala, čo budeme od tejto party vidieť po ostatok 80tych rokov, dvojka len matne ukazuje čo sme to od nich vtedy videli za filmy. Nič moc comeback - hard core 80's comedy fans budú sklamaní.(12.8.2006)

Důstojné pokračování kultovní lahůdky. Johna Belushiho vystřídal stejně vynikající John Goodman, děj je skoro stejný...vlastně o děj vůbec nejde. Důležité je, že hudba pořád šlape jako o život ( Ghost Riders ještě lepší než Rawhide) a bratři Bluesovi vyráží na svou další misi korunovanou tentokrát soutěží kapel u Queen Mousette.(1.1.2007)

Film rozhodně není pro každého, nicméně já jsem si k němu našel cestu skrz blues, ironii a jeho smysl pro aburdní bláznivost. Pokud hledáte silnou psychologii postav a zajímá vás silný příběh, dneska klepete na špatné dveře. Blues Brothes jsou čistou oddechovkou s výborným soudtrackem kombinace bluesového Chicaga a jižanských rytmů. Dokzali do filmu přemluvit několik velikánů této kultury (Eric Clapton, BB King, Aretha Franklin...) nejen k hudebním písním, ale i k minirolím v rámci příběhu. Z BB2000 čouhá energie, drsná, neopracovaná a nesmírně vtipná. Mám k filmu několik výhrad, scénář je lehce dětinský, režie nedokonalá, herci nejsou herci, chybí John Belushi (mrtev), ale právě ta čirá energie a výborný soudtrack film žene kupředu. Určitě se vyplatí mrknout i na originální The Blues Brothers z 80. let, kteří jsou možn ještě lepší, ale tohle je taky pecka.(27.11.2012)

• - V jedné scéně Cab (Joe Morton) zmiňuje, že když Bratři Bluesovi posledně vystupovali, způsobili, mimo jiné, škody v hodnotě 24 milionů dolarů, což byl rozpočet prvního filmu z roku 1980. (Matty)

• - Dan Aykroyd musel pro roli Elwooda zhubnout 90 liber (cca 40 kilo). (Matty)

• - Budka, ze které Elwood telefonuje, je vyzdobena graffiti se jmény „Max“ a „Rachel“, což jsou jména dětí Johna Landise. (Matty)