Akční / Komedie / Muzikál / Road movie

USA, 1998, 123 min

Herci ako Aykroyd a Goodman si okrem ineho zahrali aj vo vela beckovych filmoch, no vdaka tymto dvom ich pozeratelnost stupa. Tak isto dali smrnc aj tejto komedii. Dobra nenarocna odychovka, ktora ako keby bola urobena prave pre dvoch spominanych panov. A ak mate trosku hudobneho citenia tak si oblubite blues aj ked ste mozno onom dovtedy ani nepoculi.(17.7.2008)

Stejně jako původní Blues Brothers, i 2000 těží hlavně z perfektně namíchaného poměru hudby a vtipu. Děj je prakticky stejný, ale stále se jedná o velmi příjemnou zábavu, zvlášť pro všechny příznivce blues, soulu a rnb (nemyslím pseudornb ala Rihanna a jiná hovínka). A fašisty v roli pronásledovatelů vystřídala ruská mafie:-)(20.3.2009)

Naprostý bluesový mejdan. Vyjmenovávat zúčastněné legendy je zbytečné, fakt je takový, že kdo u tohodle netančí min. v sedě, je buď barbar nebo člověk bez citu. Neexistuje snad víc sexy a vášnivá hudba než je blues. Bratři milují blues, já miluji blues, tak co řešit. Vůbec se nelekejte stopáže, je naplněná až po okraj. Opět jsou tu honičky, obět jsou tu bouračky a jako bonus ruská mafie a striptýzový klub. Elwood je venku z lochu, znovu zakládá kapelu a vyráží na bandslam do Luisany a to vše v rytmu a v okouzlení náboženství zvaného BLUES... 90%(3.9.2009)

• Skleena

Jak byla jednička geniální, kvalitativní comeback se ve dvojce prostě nekonal. Scénáristickou bezradnost pouze "podpořily" herecké nic moc výkony, a hlavní tahoun filmu, tedy hudební výplně, kvalitativně nesahaly prvnímu filmu bohužel ani po kotníky. Ať už třeba choreografií, kde se vlastně neobjevilo absolutně nic nového nebo prachobyčejně zajímavého. Charakteristický humor prvních blues brothers navíc vystřídaly nemastné neslané scénky s křečovitou snahou vyvolat na tváři diváka za každou cenu úsměv. U mě tedy neúspěšně. Škoda. Jedna hvězdička za slavné obsazení, co se muzikantů (a zpěváků) týče.(25.6.2009)

• UncleG

Jedna hvězdička? No tak počkat! Dobře, Strejda G si to teď nějak sesumíruje... Za prvé - mám rád Johna Goodmana. A jsem ochoten nekriticky přistupovat ke všemu, kde se tenhle chlápek objeví. Za druhé - mám celkem rád Dana Aykroyda. Přijde mi jako herec s intelektem. Za třetí - je to muzikálová komedie...Takže se tam nejspíš bude zpívat a tančit a bude to taková oddechová pohodička na letní odpoledne. Tak jak to, že mě tenhle film ž-a-l-o-s-t-n-ě nebaví? Už to mám! Koncentrát vyšumělosti, ředěný špetkou otřepanosti - dokonce i na komedii z devadesátých let tu všechno předtím bylo nejmíň tisíckrát. Scénář se asi někde ztratil, hlavně měli spoustu policejních aut, nějaké ty ruské mafiány, pak jeptišky, kluka ze sirotčince, striptérky, Jamese Browna a pár starých šlágrů...a tak si kluci prostě sedli a natočili z toho film. Dokoukáno na čtvrtý pokus, s notnou dávkou masochismu. Příště půjdu raději sjíždět po struhadle do bazénu se slanou vodou.(25.6.2009)

• - Podle žebříčku magazínu Entertainment Weekly z roku 2008 jde o čtvrtý nejhorší sequel, který kdy vzniknul. (Matty)

• - Pro roli Bustera byl zvažován Macaulay Culkin. (Matty)

• - V jedné scéně Cab (Joe Morton) zmiňuje, že když Bratři Bluesovi posledně vystupovali, způsobili, mimo jiné, škody v hodnotě 24 milionů dolarů, což byl rozpočet prvního filmu z roku 1980. (Matty)