Akční / Komedie / Muzikál / Road movie

USA, 1998, 123 min

Ono tu vicemene plati to samy, co u prvniho dilu. Nijak zvlast komplikovanej dej o zformovani stary kapely a jizdy na koncerty. Belushi bohuzel umrel, takze ho nahradil Goodman, kterej si to evidentne uziva. Samozrejme nechybi cerny obleky, brejle, hromada nasranejch policajtu a za vlasy pritazeny akce s autem a jedna giganticka bouracka, kterou videt tvurci Kobry 11, tak jdou radsi tahat kacera. Herci jsou v pohode, sympataci, pohybovat se pri vystoupeni umi a pokud zpivali oni, tak hodne slusne. K tomu hromada camei znamejch zpevaku. Mam tu jen dva problemy, ostatne stejne jak u prvniho dilu. Film ma bejt hlavne komedie, ale na dvouhodinovou stopaz tu tech forku zas tak moc neni a tech povedenejch jeste min. Obcas to vyvazuje akce, ale to je fakt jen takovy zpestreni. No a pak je film samozrejme taky muzikal, jenze proste blues neposloucham, takze nektery pisnicky me vubec nebrali. Ale nastesti se nehraje jen blues, takze nektery jsou docela chytlavy. Celkove vicemene kopie prvniho dilu, ale uz to neni uplne ono, coz vzhledem k faktu, ze ani prvni dil me uplne neodrovnal, da jen slusny 3*.(7.4.2011)

Nemala som v pláne toto pozerať,ale náhoda chcela a moje nadšenie je o to väčšie.Hudba,ktorá vas strhne,veď ako inak,ked James Brown,Aretha Franklin,B.B.King,Eric Clapton a ďalšie obrie mena,bravurna choreografia a humor toto vsetko v 123 minútach,ktoré nenudili.Hudba ma veľkú silu a to prítomne nadšenie a radosť je chytlava.(26.2.2016)

Zase jednou sem dostal chuť si tento kousek pustit a tak to sem doplním. Pro normálního diváka asi průměrná komedie se slabším scénářem a nic moc hereckými výkony, ale pro posluchače blues, soul, funky a rnb to musí být zážitek. Hudba je úžasná, Jon Goodman velice příjemně překvapil. Většina ostatních jsou hudebníci, takže se slabší herectví dá odpustit. Já osobně si užil hlavně konec a Erykah Badu. O tom kdo všechno stál při závěrečné soutěži na pódiu se tu rozepisovat nebudu, ale vidět tyhle mistry svého řemesla pohromadě se jen tak nepoštěstí a rozhodně to stojí za to. Proto velice rád přehlédnu slaboduchý scénář o který tu stejnak vlastně ani nejde.(3.9.2016)

• Skleena

Jak byla jednička geniální, kvalitativní comeback se ve dvojce prostě nekonal. Scénáristickou bezradnost pouze "podpořily" herecké nic moc výkony, a hlavní tahoun filmu, tedy hudební výplně, kvalitativně nesahaly prvnímu filmu bohužel ani po kotníky. Ať už třeba choreografií, kde se vlastně neobjevilo absolutně nic nového nebo prachobyčejně zajímavého. Charakteristický humor prvních blues brothers navíc vystřídaly nemastné neslané scénky s křečovitou snahou vyvolat na tváři diváka za každou cenu úsměv. U mě tedy neúspěšně. Škoda. Jedna hvězdička za slavné obsazení, co se muzikantů (a zpěváků) týče.(25.6.2009)

• UncleG

Jedna hvězdička? No tak počkat! Dobře, Strejda G si to teď nějak sesumíruje... Za prvé - mám rád Johna Goodmana. A jsem ochoten nekriticky přistupovat ke všemu, kde se tenhle chlápek objeví. Za druhé - mám celkem rád Dana Aykroyda. Přijde mi jako herec s intelektem. Za třetí - je to muzikálová komedie...Takže se tam nejspíš bude zpívat a tančit a bude to taková oddechová pohodička na letní odpoledne. Tak jak to, že mě tenhle film ž-a-l-o-s-t-n-ě nebaví? Už to mám! Koncentrát vyšumělosti, ředěný špetkou otřepanosti - dokonce i na komedii z devadesátých let tu všechno předtím bylo nejmíň tisíckrát. Scénář se asi někde ztratil, hlavně měli spoustu policejních aut, nějaké ty ruské mafiány, pak jeptišky, kluka ze sirotčince, striptérky, Jamese Browna a pár starých šlágrů...a tak si kluci prostě sedli a natočili z toho film. Dokoukáno na čtvrtý pokus, s notnou dávkou masochismu. Příště půjdu raději sjíždět po struhadle do bazénu se slanou vodou.(25.6.2009)

• - Podle žebříčku magazínu Entertainment Weekly z roku 2008 jde o čtvrtý nejhorší sequel, který kdy vzniknul. (Matty)

• - Budka, ze které Elwood telefonuje, je vyzdobena graffiti se jmény „Max“ a „Rachel“, což jsou jména dětí Johna Landise. (Matty)

• - V jedné scéně Cab (Joe Morton) zmiňuje, že když Bratři Bluesovi posledně vystupovali, způsobili, mimo jiné, škody v hodnotě 24 milionů dolarů, což byl rozpočet prvního filmu z roku 1980. (Matty)