Eli

Zoufalí rodiče přivedou jedenáctiletého chlapce stiženého vysilující nemocí na odlehlou kliniku, kde má podstoupit experimentální léčbu. (Netflix)

iXtr3m3

Možno slabšie štyri ale na Netlix aj všeobecne zaujímavý snímok s naozaj prekvapivým koncom, ktorý neočakáva určite ale určite nikto. Škoda tej chýbajúcej krvavej nekompromisnosti, ale dobrý filmík. ()

borec999

Solídna jednohubka, ktorá dokáže postrašiť, vytvoriť zaujímavú atmosféru a aj pomerne dlho skrývať esá v rukáve. Keď ich však paradoxne v poslednej tretine vyloží na stôl a mal by prísť vrchol filmu, tak ma Eli svojim prekvapivým a nekonvenčným vysvetlením stratil. Dovtedy to však bolo výborné- herci kvalitní (ústredný chlapec je okej, Lili Taylor sa do hororov hodí a Sadie Sink zo Stranger Things tiež nesklamala), zápletka správne tajomná, atmosféra a náznaky toho že sa s chlapcom deje niečo divné postupom času pekne gradujú. Akurát škoda spomínaného vyvrcholenia a záveru. I tak však Eli rozhodne stojí za tú hodinku a pol a  Ciaran Foy mi aj napriek tomu , že som po 4* Citadel a dvojke Sinistru siahol prvý raz po 3* potvrdil, že je schopným hororovým režisérom. 60% ()

Hanys_

Poctivých 60. Měl jsem u toho takový ten správně nepříjemný pocit, který se ne u každého horroru dostavuje. Takže tady tvůrcům fakt dík. Problém je, že mě ten děj zas až tak nebavil. ()

woodsman

velmy dobry horor paradna atmosfera zvrat bol fakt dobry to som necakal skoda ze este na konci nekazali toho otca diabla to by bola topka ()

Flopik

Niečo podobné sme tu už mali, áno myslím Brightburn no Eli sa mi páčil viacej. Sympatický herci, detský hrdina tak isto no a potešila aj Max zo Stranger Things. Po hororovej stránke slabšie ako som čakal no pár pekných lakačiek a masiek sa našlo. Príbeh ma bavil , pozeralo sa nato dobre a je to aj pekne nakrútené. Koniec výborný aj keď som čakal väčší "masaker". U mňa 4* a určite doporučujem. ()

bozka10

Velmi príjemné prekvapenie, dávka diabolskej duchariny ktorá dobré šliape.urcite to lepšie za poslednú dobu.Ciaran to dal na parádu a konec teda ozaj prekvapil ()

Tunri

Zamlžená supermoderní klinika ve viktoriánským domě u slunného motorestu. To mi na úvod stačilo, aby mě film bolel do hlavy. Jako by si pět autorů rozebralo scénář a každý napsal kus a neřešili návaznost nebo nějakej smysl nebo cokoli. Ale bezesporu je to dark and evil. ()

TheSpearCZ

Překvapiví hororový kousek od Netflixu, kde je sice první patnáctiminutovka nezáživná, ale od té doby se rozehrává zajímavá hra o tom, co se vlastně v záhadném domě odehrává. Nutno podotknout, že to je béčkový film, který ale díky své vybudované atmosféře, napětím a povedeným lekačkám dosahuje Áčkových hodnot. Každopádně jako velké mínus považuji již všemi zmiňovaný twist, který se mi absolutně nelíbil a ať už jsem si představoval cokoliv, tak tohle se mi teda nelíbilo. Konec to opět potopil do béčkových vod a veliká škoda v tomto případě. Čisté 3* ()

petikacka

Tak za mě naprostá spokojenost...Dlouho jsem nemohla říct, že mě nějaký horor bavil...Až teď...Sice žádné lekačky, ale bylo tam několik výborných a novátorských scén u kterých jsem si nahlas řekla, že je to sqělé...Hlavně to má překvapivý závěr a to já můžu...Za mě 85% ()

Hernycztek

Ciarán Foy, jehož může hororový divák znát díky druhému Sinisteru, zůstal ve svém novém filmu u stejného subžánru a opět je to nadprůměrná záležitost, u které vyskočí tep nejednomu nadšenci duchařin. Největší radost mám z originálního scénáře, protože vymyslet v dnešní době něco nového v paranormal subžánru, to je pro nejednoho režiséra neřešitelná situace. Foyovi se stačilo držet již, jemu, odzkoušenému, k tomu přidat svůj rukopis, co se lekaček týče, na konec hodit odzbrojující twist a je z toho dosud neviděná duchařina, která splňuje nejpřísnější měřítka. Po herecké stránce je to bez problémů, nejvýraznější výkon předvedl mladý představitel hlavní postavy, ale zbytek osazenstva mu zdárně sekundoval. Z atmosféry se dalo určitě vytěžit více, ale tento nedostatek je zdárně zastoupen funkčním napětím, takže tento nedostatek přehlédnu. Hlavní faktor, tedy strašení, je bez výhrad, takže jsem ve finále procenta strhnul pouze za chybějící gore. Pravda, jedná se o duchařinu, ne exploitation, jenže já, jakožto náročný divák, co už má něco za sebou, potřebuju ,,něco" navíc. Sváteční diváci a fanoušci paranormalu by však měli zpozornět, protože je to přesně to, co od tohoto subžánru chcete. ()

DavidHolub

Celý film (kromě konce) byl skvělý, udělil bych mu 4 hvězdy. Bohužel, konec mě hrozně moc zklamal a vznikla z toho šílená slátanina... 55% ()

JM87

Za mě dobrej horor. Víte, že je něco špatně, ale furt přemýšlíte co a jak to vlastně je. To mám rád. ()

Israha

Ciarán Foy se stále nevymanil z neustupujícího stínu geniální Citadely, ale tímto filmem ukázal, že řemeslně slušný, ale poměrně rutinérský sequel Sinister byla spíše nešťastná náhoda. I když...on ani ten Eli není natočený kdovíjak úžasně, a zejména na poli dospělých herců dost drhne (ti dětští jsou naopak překvapivě docela fajn), nicméně Foy velmi rafinovaně míchá se subžánrovými kartami, otáčí směřování děje a nachytává diváka, a přitom se velmi soustředěně drží předem daného konceptu, který si vytýčil, a nenechá si ho rozjet pod rukama. Eli tak začne jako rodinné drama, pak se překlopí do jakéhosi lékařského polo-exploitation a když vyskočí duchařské elementy, možná si řeknete, že se to trochu čekat dalo...načež Foy vytáhne ještě jeden žánrový zvrat, na který sice v průběhu filmu nenápadně poukazuje, ale nebojím se říct, že tak 8 z 10 sledujících ho předem neodhadne. Eli tak sice není v žádném ze svých dějství nikterak originální (a hlavně ty duchařské pasáže jsou občas hoooodně unavené a okoukané), ale onou promyšlenou subžánrovou syntézou se nakonec originálním stává. Za tu odvahu vymanit se ze škatulek a sevřenost a ukočírovanost výsledného produktu dávám výrazný palec nahoru. ()

Omnislash

presneji asi spis 3.5 / 5. konec se podle me uplne nevyvedl a uplny zaver byl trochu zklamani. celkove to ale urcite neurazilo a ikdyz neslo o zadny komplexni hlavolam, myslenka byla zajimava a dobre provedena a divaku trva delsi dobu, nez to prokoukne ()

Bozvav

Rozjezd docela slušný, pak se to dost táhne, divák pořád neví, která bije, lekačky nic moc a pak přijde závěr a jeden si řekne: "vau". Fakt hustý závěr. Vlastně by bylo fajn, kdyby bylo pokračování o cestě za tátou. Škoda toho nepřesvědčivého zpracování, hercům jsem moc nevěřila, bylo to takové neosobní. Dvě hvězdy za film + jedna za závěr. ()

warrenur

Atmosfera fungovala asi prvu polhodinku. Nasledne sa nas tvorcovia snazili presvedcit ponukajucou sa liniou, aby nastal zelany "twist". Nebyt toho, ze si film poposuniem, neviem, ci by som ho dopozeral. Chlapcensky predstavitel celkom ujde, avsak Kelly som to nezbastil a Lili Taylor mam doslova v tychto "lacnych" kuskoch opozeranu. Premisa s autoimunitnymi ochoreniami je vsak silna a ma ozaj hrozivy zaklad v beznom zivote. Podla dost vysokeho hodnotenia, som v mensine, co sa tyka nazoru nan. Na vlastne riziko, za mna vsak neodporucam. 35% ()

Rathalos

Eli je horor,ktory sa mi hrozne pacil,ma vynikajucu atmosferu,lakacky,herecke vykony a totalne necakany zaver,ktory ma velmi prekvapil,viac som si ani nemohol priat a potesila ma Kelly Reilly,tu zboznujem...:-) ()