Trhlina

Igor, nezaměstnaný vysokoškolák, se v rámci absolventské praxe dostane do pracovní čety, která vyklízí budovu bývalé psychiatrie. Zde náhodou objeví záznamy Waltera Fischera, jednoho z pacientů, který před sedmdesáti lety záhadně zmizel v pohoří Tribeč. Když se po dvou měsících stejně záhadně objevil, byl dezorientovaný, na celém těle měl nevysvětlitelná zranění a nedokázal popsat, co se mu stalo a kde poslední týdny strávil. Ač byl dlouhodobě hospitalizován, již nikdy se nezotavil. Když se Igor pustí do pátrání po podrobnostech Fischerova příběhu, zjistí, že tento případ vůbec nebyl ojedinělý. Záznamy o lidech, kteří se v Tribeči ztratili, sahají až daleko do minulosti. K mnoha z nich ale došlo relativně nedávno. Proto se Igor spolu se svou přítelkyní Miou, milovníkem konspiračních teorií Andrejem a tvrdým skeptikem Davidem vydává do tribečských lesů zjistit, jaká je pravda. Pátrání, které zpočátku působí jako nevinná zábava nesourodé skupinky, však končí tragicky… (Falcon)

patrik1177

Knižnú predlohu som čítal a musím povedať, že námet, ktorý skvelo fungoval ako kniha, je ako filmové spracovanie úplný podpriemer. Herecké obsadenie na slovenské pomery celkom dobré, bohužiaľ ani ich výkony nie sú v tomto prípade nejaké extra presvedčivé. Rozhodoval som sa medzi 2 a 3*, nakoniec som sa priklonil k horšiemu hodnoteniu. Film už nechcem nikdy vidieť. ()

StormyWhispe

Hm... ja ani neviem, čo si o tom myslieť. Kniha nebola zlá (ale ani tak úplne dobrá), no mala hlavu a pätu a ku koncu som mala vážne dosť. Táto filmová podoba... je jeden veľký chaos. Ani som si občas nestihla uvedomiť, prečo sme zrazu kdesi úplne inde a ak by som nečítala knihu? Asi by som bola stratená už úplne. Teším sa, veľmi sa teším, že sa začínajú u nás doma rozbiehať aj takéto projekty, ale... chýbala tomu taká konzistentnosť. Herecké výkony boli fajn, kamera a réžia fajn, ale ten scenár nejako strácal na sile. Myslím, že sa z predlohy dalo vytrieskať viac, ale... dalo sa to. Myslím, že sme na dobrej ceste, ale ešte sa kdesi drmoceme po vedľajšej ceste, na ktorú už všetci zabudli a má trilión dier. ALE! Takmer sme už došli na hlavnú, tak... držím palce v ďalších projektoch, ale Trhlina mi k srdcu neprirástla. Snáď nabudúce. ()

Ricci

Knihu jsem "četl" jako audioknížku, přišla mi celkem fajn. Tohle je takové neslané, nemastné, narychlo splácené. ()

djbarrel odpad!

Panebože za co ... (!!!?) Oukej možná to není vyložená sračka, protože většina CZ nebo SK filmů když si hraje na horor , tak dost ztrácí po vizuální stránce a to se tady nestalo ... jenže ... ačkoliv film na první pohled vypadal celkem solidně a kdybych nevěděl, že země původu je Slovensko, klidně bych si nechal nalhat, že se jedná o dost exotičtější zemi, tak to sračka nakonec byla. Postavy nezajímavé, nevýrazné, toulky po lesích byli dost k neuvěření, celý příběh dost plaval na vodě a nikde žádná atmosféra. Jediná zajímavá scéna byla ta když se v lese objevili dvě světýlka ... to byla celkem legrace, nicméně horor ne, jelikož to bylo moc předvídatelné. A to kromě absence emocí a atmosféry byl asi největší problém filmu. Vše bylo moc předvídatelné a celkově nezáživné. Prostě je to film, který si pustíte při uklízení domácnosti, jako takovou zvukovou výplň, ale to je asi tak všechno k čemu je to dobré. Zbytečná práce filmařů a můj zbytečný čas co jsem promrhal shlédnutím takové hovadiny. 8% ()

srolyma

Bohužel je to tak napůl mezi skvělým atmosferickým mysteriozním hororem a totální kravinou jak z televizní tvorby osmdesátých let. Škoda, protože samotný příběh tajemného pohoří Tribeč podložený skutečnými událostmi je více než zajímavý. A některé scény jako noční blázinec nebo opuštěné stavení v lesích, mají výbornou atmosféru. Ale pak to zabíjí blbosti typu létajících světýlek. ()

LindaVa

Blair witch po slovensky. Neurazí, nenadchne. Knížka sama o sobě je lepší. Přesto nemohu nic konkrétního vytknout. Herci mi přišli ucházející, prostředí fajn a atmosféra tak akorát k táboráku. ()

J.Mayen

Vyborny slovensky pocit, trochu pripominajici Blair Witch Projekt,ale v zasade jiny. Stopaz byla trochu prepalena,ale i tak me celkove snimek potesil. Skoda ze v CR, SK nevznika vic podobych snimku, myslim, ze sve divaky by si rozhodne nasly. Bravo jen tak dal. ()

blondboss

Slovenský Blairwitch nedopadol až tak zle, ako som si to predstavoval. Samotný príbeh je na uváženie, čo z toho môže byť pravdivé a čo nie, každopádne ale Bebjak dokázal vytvoriť celkom hutnú a ťaživú atmosféru v prostredí tribečského pohoria. Škoda prvej zhruba hodinky, ktorá podľa mňa bola dosť nudná a niektoré situácie boli vyslovene hlúpe. Herecky ale nie je čo vytknúť. Keby to malo o niečo lepší záver a trošku zaujímavejší príbeh, tak z toho mohol byť veľmi dobrý horor. Takto je to len taká priemerná mrazivá jednohubka. 60 % ()

AndrewNewman

Klasický Hollywoodsky brak natočený na Slovensku. Až na to, že v Hollywoodskych brakoch je aspoň viac duchov, viac desivých scén a väčšinou aj sympatickejší a lepšie hrajúci herci. Réžia totálne priemerná, skrátka nič zvláštne. Scenár to isté. Skrátka je to účelovo natočený "horor". Tvorcovia využili slovenskú legendu nič viac. ()

Scanerior

Film mě poměrně dlouhou dobu nudil a příběhově nakonec nenabídl tak moc. Musím nicméně pochválit velice mrazivou atmosféru, kterou jsem poměrně dlouho nezažil a to jsem viděl svých pár hororů. Celkem se mi také líbila naznačená vysvětlení hlavní záhady, ale zbytek byl jakousi omáčkou bez většího smyslu. ()

Petper

Nemal som veľké očakávania keďže je to horor zo slovenskej produkcie , ale príjemne ma prekvapil.Trošku nudnejší začiatok filmu zachránilo vyvrcholenie a záver.Atmosféra v lese bola nervy strhajúca a dal sa vycítiť ten stres čo zažívali samotné postavy. Páčilo sa mi ako si snímok vedel udržať napätie a to zohrávalo tiež doležitú rolu. Film ku ktorému sa určite ešte vrátim určite nebol na škodu. 70% ()

Insomniac

Knihu som (ešte) nečítal a tak som bol naozaj trochu zmätený. Maštalír fajn, ostatní herci nič moc a hrdina taktiež zabudnuteľný a v určitých situáciách som mu aj prial, aby stretol "svetielka". Na slovenské pomery dobré, ale ak treba k pochopeniu filmu čítať knihu, niečo sa posralo. Plus mi vadila tá roztrasená kamera (asi ňou chceli zachrániť či vygradovať nejaké napätie) a aj hlúpy úvod... ()

linger

Celková spokojnosť s pár výčitkami. Mrazivejšie scény zvládnuté výborne, avšak pomerne pomalý rozbeh. Čo mi osobne vadilo (alebo som možno niečo prehliadla...) bol nepochopiteľný skok od počúvania nahrávok z blázinca k tribečskej záhade. V jednej chvíli počúvame nekonzistentný bľabot pacienta, a v ďalšej píšeme blog o téme miznutia ľudí v pohorí - v knihe to na seba nadväzovalo, tu akosi nie. Viem si predstaviť, že kto nečítal knihu sa v týchto častiach strácal. Herecky trošku flegmatické a nezaujiímavé - ale Maštalír bol výborný a celkovo dvojka skeptik - konšpirátor fungovala super. Rada uvítam viac slovenských filmov na úrovni Trhliny. ()

Peterbacil

Podľa mňa remeselne naozaj pekne zvládnutý film. Režijne, herecky, hudba, kamera, dobre sa to pozerá. Mínus za kauzalitu. Veci sa diali náhodne, záhada vlastne ostala záhadou, nemali sme príležitosť pochopiť princípy nadprirodzených síl, pretože tento systém nebol filmovo vytvorený. Nemôžme sa teda báť o postavy, pretože divák nikdy nemá náskok nad postavami v chápaní kauzality, keďže kauzalita takmer neexistuje. Postavy teda ostávajú pre diváka ľahostajné a to aj napriek pekne preprecovaným charakterom. ()

smetak30

Trhlina je vzhľadom na to že je zo slovenskej produkcie nadpriemerný počin, to bez debát. Po formálnej stránke je film natočený celkom fajn, dovolím si vyzdvihnúť najmä vynikajúcu prácu s kamerou ( vzdušné zábery Tribeču sú dychberúce) a fantastického Maštalíra a Hartla. Film však trošku pokrivkáva v ostaních hereckých výkonoch a v rozprávaní príbehu. Možno práve dopláca na na príliš dobrú knižnú predlohu ktorej sa snažil pevne držať ale nepodarilo sa mu uplne preniesť do neho taživú atmosféru knihy a vnútorné prežívanie postáv ktoré je v rozprávaní príbehu velmi dôležité. Taktiež si myslím že by neuškodila dlhšia stopáž, film mi prišiel dosť unáhlený a osekaný o dôležitejšie časti preto som velmi zvedavý na to o kolko bohatšia bude pripravovaná miniséria. ()

Tony.Frisco

Trhlina je skvelým počin zo SR. Konečne sa nájdu režiséri ktorý netočia len komédie alebo drámy. Síce hodnotím 3 hviezdami ale určite odporúčam vidieť . Film má potenciál avšak dalo sa z toho vyžmýkať oveľa viac. Niektoré scény boli až mimoriadne pre-afektované a však miestami sa dokážete aj trocha báť..... ()

Cako_SK

Aj my vieme robiť filmy? Áno. Tento film je toho dôkazom... Teda až na to spracovanie príbehu, ktoré je stále také slovenské - nedotiahnuté. Kamera, zvuk, strih, postprodukcia - super. V tomto sme sa posunuli dopredu a dovolím si povedať, že takmer k špičkovým americkým filmom. Herecké výkony sú už na tom slabšie (s výnimkou na Maštalíra). A to spracovanie knižnej predlohy... no... mimochodom, čítal som ju. Mám ju doma aj s podpisom autora a patrí k mojim TOP. Nejdem sa viac rozpisovať, bol som CELKOM spokojný 3++ ()

kokofek

Bohužel mě v kině rušila dvojice ,která si během filmu neustále sdělovala své dojmy.Dost rušivé,jelikož se ráda bojím a potřebuji k tomu klid.Celkově se film zbytečně táhne,ale pochvala za hudbu ,zvukové efekty a napětí. ()

21. ročník festivalu Kino na Hranici se blíží

21. ročník festivalu Kino na Hranici se blíží