Novinář Chris Chandler přijde v Los Angeles o auto, které nutně potřebuje. Nečekaně mu pomůže neznámý muž, který mu daruje svůj luxusní vůz. Překvapený Chris později dárce, právníka Thorsena, vyhledá, a ten mu vypráví, jak byl před časem v nemocnici s dcerkou, která dostala astmatický záchvat. Lékaři si jich nevšímali, dokud je k tomu se zbraní v ruce nedonutil mladý raněný černoch, kterého nikdy dřív neviděl. Chris se rozhodne vypátrat o podivném řetězu dobrých skutků víc. Dostane se tak na stopu jedenáctiletého Trevora McKinneye, který žije na chudinském předměstí Las Vegas s matkou, alkoholičkou Arlene. Před čtyřmi měsíci dostala jeho třída od nového učitele Eugena Simoneta neobvyklý úkol. Vymyslet způsob, jak zlepšit svět kolem sebe, a pokusit se ho realizovat. Trevor přišel s nápadem, že pomůže třem neznámým lidem, a každý z nich místo aby mu pomoc oplácel, ji pak poskytne dalším třem. V rámci projektu přivedl domů bezdomovce Jerryho, dal mu najíst, nechal přespat v garáži a poskytl mu trochu peněz. Druhý, kterému se Trevor rozhodl pomoci, byl sám učitel, poznamenaný v obličeji popáleninami. Pokusil se dát ho dohromady se svou matkou, kterou se tak současně snažil ochránit před svým hrubiánským otcem Rickim. Později však nedokázal zabránit týrání spolužáka Adama trojicí rváčů a smutně konstatoval, že ani v případě Jerryho a učitele se mu snaha nevydařila. Netušil, že se jeho nápad šíří jako nenápadná lavina celou zemí. Ne všechny pohádky však mají dobrý konec. (TV Nova)

made1

Film jsem viděla v období, kdy jsem měla dojákovou náladu, takže proto plný počet. Jinak uznávám, že by se hodilo o jednu snížit, ale copak můžu něco takového udělat, když v tom hraje Kevin Spacey? ()

Mr.Jackass

Byl jsem rozhodlý dát 2 hvězdy...ale v posledním momentu filmu se film o hvězdu vyhoupl...výborný konec...Ale jinak relativně ubulená předvídatelná limonáda...nebudu psát, jak je relistické, že 12 letý mladík vytáhne nůž na svého spolužáka samozřejmě je to blábol...ale už jsem byt unuděn, že smrt hlavního představitele mě alespoň drobet vytrhla z letargie a proto sem psal výborný konec, něco se aspoň dělo a neskončilo to dobře...Opět výborný výkon Haleyho Joel Osmenta...ve svém věku asi nejlepší herec této generace... ()

fox171cz

Místy hodně utahané a nudné a někdy poučné a zajímavé. Dobré herecké obsazení. Je to škoda, určitě to mohlo být lepší. ()

OughJay

Přesně jak bylo v tomhle filmu řečeno: nápad je to pěknej, ale utopickej... Navíc až moc sentimentálně zpracovanej. Spacey, Hunt i Osment zahráli oběti domácího násilí, co chtěj zlepšit svět, dobře, ale scénář je prostě zmatenej. Celej film jsem čekal na nějaký rozuzlení, pointu, nebo prostě na něco, co ale nepřišlo. Je tam rozkresleno dost vedlejších linek, který zůstávaj nedodělaný, prostě slepý uličky, a to filmu dost škodí (hlavně postava bezdomovce Jamese Caviezela by podle mě zasloužila víc místa). To, že tak strašně moc hraje na city, je pak už jenom další mínus a nezachrání to ani absence klasickýho happy endu. ()

herr_carter

Kostrbatou režii tu naštěstí zachraňují všechny 3 herecké esa, jedná se o velice silný a dojemný film..............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Tejkina

Moc krásný film a myšlenka, ale ten konec opravdu nebyl potřeba. Celkem dost mi to zkazil, jinak bych určitě dala plné hodnocení.. Škoda. ()

Kanibal

Zajímavá myšlenka celosvětově se šířícího dobra není tak levná, jak mnozí myslí. Kevin Spacey a Helen Hunt jsou výborní, Osment je vlastně stejný jako v ostatních filmech. Konec je příliš patetický a kýčovitý - film mohl skončit o chvíli dřív při zprávách v TV o šíření "hnutí". ()

velkyvezir

Z dobré myšlenky "pošli to dál" mohl film vytěžit více. Ne že by ten film byl špatný, ale připadal mi neobyčejně rozvleklý, utahaný. Paradoxem je, že se ve filmu hovoří o hnutí a přitom ta linie ve filmu je krátká - muž, který dostal jaguára - advokát - vězeň - babička - matka - syn, který vše začal. To hnutí není. ()

Seti

Nebylo to špatné, ovšem Trevorova přemoudřelost a "dospělost" z něj činila naprosto absurdní a otravnou postavu, která u mě degradovala celý film. Jinak samozřejmě myšlenka lidí konajících nezištně dobro je pro mě, kovaného cynika, dost úsměvná. ()

Lisabellla

Když jsem zapínala Play, absolutně jsem netušila, co od toho filmu mohu čekat. Nepřečetla jsem si ani řádek o filmu, čekala jsem sladkou romantiku, já romantiku obecně moc ráda nemám. Ale tohle mne překvapilo. Vyšokovalo. Byl to příběh nabitý emocemi od prvního okamžiku až do toho posledního. Zkrátka drama jaksepatří a i když to není typ filmu, který by si člověk pouštěl každý půlrok, jistě se na to (ve vzdálené budoucnosti) s chutí podívám znovu. ()

Jane18CZ

Moc pěkný a optimistický film. Jen toho závěru je opravdu škoda. Špatné konce mám ráda, ale tady se mi to fakt nelíbilo. Chápu pointu filmu, ale také by se to dalo vyložit jako "za dobrotu na žebrotu, lepší nikomu nepomáhat." A právě proto si myslím, že tenhle film měl skončit lépe. Joela mám fakt moc ráda, v šestém smyslu je naprosto bezkonkurenční a i zde podává skvělé herecké výkony. ()

Zagros

Jaké by to bylo krásné, kdyby se nám vrátily všechny dobré věci a skutky, které uděláme. Nebo alespoň některé. Ono to ale tak vlastně je. Jen je potřeba si toho všímat, nebrat to jako samozřejmost a nepropadat beznaději, když se tak nestane vždycky a hned. Pošli to dál je pro mě film s milou atmosférou a příjemným vyzněním i přes jeho vážné momenty. Ano, je to naivní a občas přehnané, ale to tak nějak k filmovému světu patří. Možná mě jen film zastihl v ideálním rozpoložení a v jiné náladě by bylo i jiné hodnocení. Nicméně pro tentokrát naivitu a místy přehnanou dramatizaci odpouštím a nechávám čtyři hvězdy. ()

Hopper

Jasný kalkul a klišé ako hrom, kde od prvej minúty viete, čo vás čaká a neminie a nespasí to ani Spacey. A Huntová vyzerá naozaj ako šlapka. ()

cold

Dobrý skutek nade vše:). Hezký film, který ukazuje (možná trošku naivně), že když člověk chce pomoci, tak nemusí mít miliony, ale stačí nápad. Trevor je citlivý žák, který žije sám s matkou. Dostane nového učitele a ten zadá všem dětem úkol "jak by se dal změnit svět a jak by jsi to provedl?". Trevor nechce učitele zklamat, tak vymyslí způsob předávání dobrých skutků. Pomoc, kterou člověk obdržel musí předat dalším třem lidem (podobný styl jako letadlo). Snímek číšící lidskostí mě opravdu nadchl. Výkon malého trevora v podání H. J. Osmenta je obdivuhodný (podobně jako v A.I. nebo Šestém smyslu) ()

cab

Mlady skolak Trevor (Osment) dostane utopicky napad. Nabidne svou pomoc trem lidem, kteri to nutne potrebuj. Kdyz se jej zeptaji proc, on jim odpovi, aby kazdy z nich udelal to same pro dalsi tri lidi. Tento napad zaujme Trevorova samotarskeho profesora Eugene (Spacey), ktery se sam stane jednou z jeho "obeti". Ma se totiz dat dohromady s Trevorovou zavislosti na alkoholu a z biti byvalym manzelem zdeptanou matkou (Hunt). Film je dosti dlouhy, ale je bohudik z casti zachranen hereckymi vykony obou dospelych protagonistu. Osment mi s kazdym jeho novym filmem pripomina svoji roli v Sestem smyslu. Mel by toho hrani nechat. Perfektni svet by byl nudny a trapny, jako je preslazeny zaver. 60% ()

xmozek

Film o utopické myšlence malého chlapce, která se splní jne díky jeho smrti.Nádherný, dojemný film.Jeden z mála filmů který mě dojal.5 * ()

Revolver

Dost průměrný film, s průměrnými výkony nadprůměrných herců. Haley Joel Osment strčí oba oscarové herce s přehledem do kapsy. ()

joshula

Vynikající Spacey s Osmentem rozehrají hru ve které se neztratí ani Helen Hunt. Strašně mě zaujal scénář i jeho zpracování. Dobrá myšlenka měla tentokrát i dobrou realizaci. Film pro klidný večer, který ne vždy může rozesmát... ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006