Novinář Chris Chandler přijde v Los Angeles o auto, které nutně potřebuje. Nečekaně mu pomůže neznámý muž, který mu daruje svůj luxusní vůz. Překvapený Chris později dárce, právníka Thorsena, vyhledá, a ten mu vypráví, jak byl před časem v nemocnici s dcerkou, která dostala astmatický záchvat. Lékaři si jich nevšímali, dokud je k tomu se zbraní v ruce nedonutil mladý raněný černoch, kterého nikdy dřív neviděl. Chris se rozhodne vypátrat o podivném řetězu dobrých skutků víc. Dostane se tak na stopu jedenáctiletého Trevora McKinneye, který žije na chudinském předměstí Las Vegas s matkou, alkoholičkou Arlene. Před čtyřmi měsíci dostala jeho třída od nového učitele Eugena Simoneta neobvyklý úkol. Vymyslet způsob, jak zlepšit svět kolem sebe, a pokusit se ho realizovat. Trevor přišel s nápadem, že pomůže třem neznámým lidem, a každý z nich místo aby mu pomoc oplácel, ji pak poskytne dalším třem. V rámci projektu přivedl domů bezdomovce Jerryho, dal mu najíst, nechal přespat v garáži a poskytl mu trochu peněz. Druhý, kterému se Trevor rozhodl pomoci, byl sám učitel, poznamenaný v obličeji popáleninami. Pokusil se dát ho dohromady se svou matkou, kterou se tak současně snažil ochránit před svým hrubiánským otcem Rickim. Později však nedokázal zabránit týrání spolužáka Adama trojicí rváčů a smutně konstatoval, že ani v případě Jerryho a učitele se mu snaha nevydařila. Netušil, že se jeho nápad šíří jako nenápadná lavina celou zemí. Ne všechny pohádky však mají dobrý konec. (TV Nova)

Comida

Takové laciné citové vydírání, jenž do jisté míry funguje. Vyzdvihnout musím herecké výkony ale hlavně i myšlenku, a nebýt ji, bylo by to jen obyčejné a otravné drama (nějak mne poslední dobou štve že k rozbrečení diváka v mnoha filmech tvůrci spoléhají na to že pustí pomalou "dojemnou" hudbu a je to! I když zde mi to tak extrémně nevadilo jako v jiných případech). Takto to je zajímavý počin, ale bohužel s nevyužitým obsahem. Možná v jiném typu filmu a ne v takovém kýči, který neurazí, ale také nijak moc neohromí. Škoda že nezaznělo na rozveselí Livin On A Prayer když už je všechno tak strašně smutný, a navíc tu byl Bon Jovi. Každopádně herecky se pěkně předved. 7/10. ()

Shitonit

Poněkud nenápadný film, který mi přinesl velké překvapení: V první řadě jsem netušil, že Jon Bon Jovi je i herec, pak jsem netušil že je docela dobrej herec, a už vůbec jsem netušil, jak je Pošli to dál super film !!!!!! --- až na ten moc moc smutnej koneček.. ()

ForGump

Když už si 100 minut říkáte, že jo, prostě klasická romantická dramedie, která je v šedivém průměru, jede si ve svých zaběhnutých kolejích, a vy nemáte indicie na to, aby jste jí nedali tři hvězdičky z pěti, protože všichni celkem dobře hrajou, Spacey s Huntovou nepřekvapivě nejlépe, Newmanova hudba to taky nezkazila, prostě normální, konvenční, očekávatelné. A pak??? Posledních 10 minut, které pohřbí celý film a udělají z něj patos na druhou. Citoví vyděrači filmů se inspirovali tady u Pošli to dál. Absolutní fiasko, které nefunguje nefunguje nefunguje a ještě jednou nefunguje jinak než neuvěřitelně trapně. 40% ()

mros

U tohoto filmu jsem byl na Mimi Lederovou docela zvědavý, námět je slušný, ale opět jsem byl zklamán. I přes solidní obsazení jsou herecké role "nezahrané", zvláště Spacey na mě působil příliš ztuhle. I učitel má emoce, a tady jsem je neviděl. Lederová bohužel doopravdy není dobrá režisérka, a je škoda, že byl tenhle námět takhle "zahozen". ()

Arccos

Kdyby jenom svet mohl fungovat, jako ve filmu... Ale co ten konec? Opravdu to bylo nutne? Uz dlouho jsem nevidel tak nesmyslne a samoucelne (vite co - spoiler). A to prosim v poslednich peti minutach! RADIM VSEM, kdo to jeste nevidel - vypnete svoje DVD nebo TV ve chvili, kdy Osment (syn) skonci s interview a ucitel s matkou se polibi. Verte mi, je to dobra rada. ()

atlee

Je tu Spacey, Helen Hunt, Osment čo Kaviezel. Je tu kopa emócii, ale nepáči sa mi spôsob, ako "mainstreamovo" (termínom gýč by som to už prehnall) boli naservírované. Nie je to spôsobené audiovizuálnou stránkou, kamera aj Thomas Newman ako skladateľ boli v poriadku. O dynamiku tu nešlo, no absentoval moment prekapenia. Chybu zrejme môžem hľadať kdesi na trati produkcia - scenár - réžia. Mimi Leder každopádne viac svedčia seriály. V tom prúde odpadu, ktorý americká kinematografia vytrvalo produkuje je to ale vysoký nadpriemer. Myslím, že sa to oplatilo pozrieť. ()

ewing

Nedavno som bol na jednej prednaske, ktoru daval tunajsi multimilionar - momentalne na dochodku (cca 50r), a kedze ma cas, pomaha druhym ludom zbohatnut. To, co robi on a jeho ludia prirovnal k tomuto filmu. Po jeho zhliadnuti som to pochopil a hlavne kvoli tej myslienke davam za 5*. Svet nie je az taka "shithole" ako sa zda... ()

Dinsberg

Pro mě absolutně špičkový film. V lepší svět totiž nestačí věřit, je pro něj potřeba něco udělat. Pokud ne, nehnem se z místa. A pokud chce vědět jak udělat svět lepší, zeptejme se dětí. ()

LukKon

Neuveriteľne silný príbeh o tom ako jedna školská úloha v správnych rukách zanieteného dieťaťa môže zmeniť celý svet. Odkaz je jednoduchý: "Pošli to ďalej!" Čo na tom, že je to až moc sentimentálne, mňa to proste dostalo. ()

Lennie

Ač z toho sentiment přímo tryská, nemohla jsem dát míň. Film samotný je tak za tři, jeho myšlenka, která nutí člověka nad sebou uvažovat je za jednu navíc. A jelikož mám ráda Helen Hunt, Kevina Spacey i Hayley Osmenta a jelikož to pro mě bude ještě dlouho vzpomínka na nezapomenutelný kurz, jehož motivačním videem byla sestříhaná verze Pay it forward, musím ještě jednu hvězdičku přidat. ()

Jaromír

Dobrý film, ale ten konec byl tak nesmyslně a doslova hnusně vykonstruovaný na city, že mě to až zabolelo u srdce :(. Je opravdu otřesné, jak se někdo snaží nasadit na konec tu "třešničku" na dortu a tak dlouho přemýšlí, až to s přehledem celé zabije :(. Nesnáším tyhle kalkuly na efekt bez špetky přirozenosti. ()

Alca

Klasika, nepřekvapí (možná jen osudem samotného Trevora, ale na něco podobného jsme už od začátku připravováni), neurazí. Matka alkoholička a svérázný učitel. Co dodat? ()

AlexUnited odpad!

Nehorázna prehliadka tých najodpornejších amerických klišé, v ktorej hlavných úlohách vystupujú iba samé vrcholne nesympatické postavy. Celé zle. ()

Astinas

Tím koncem, celý příběh zkazili, ale jelikož jde o sdělení, nesjpíš to tak je dobře. Jak jinak lépe rozšířit Pošli to dál? ()

Johniii

Sice přeslazený, ale jinak výborný příběh. Nicméně neubráním se pocitu, že to šlo natočit lépe. Spaceyho mam rád a předvádí svůj standart, ale Helen mě skoro ve všem v čem jsem ji viděl (vyjma Lepší už to nebude) sere (ale asi je to jen o mých osobních antipatiích). No nic, jste li žena mezi 40-60 lety nebo romantická duše, které nevadí nepříliš dobře odvedená řemeslná práce na filmu a záleží ji na příběhu, pak se film bude líbit. ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006