Novinář Chris Chandler přijde v Los Angeles o auto, které nutně potřebuje. Nečekaně mu pomůže neznámý muž, který mu daruje svůj luxusní vůz. Překvapený Chris později dárce, právníka Thorsena, vyhledá, a ten mu vypráví, jak byl před časem v nemocnici s dcerkou, která dostala astmatický záchvat. Lékaři si jich nevšímali, dokud je k tomu se zbraní v ruce nedonutil mladý raněný černoch, kterého nikdy dřív neviděl. Chris se rozhodne vypátrat o podivném řetězu dobrých skutků víc. Dostane se tak na stopu jedenáctiletého Trevora McKinneye, který žije na chudinském předměstí Las Vegas s matkou, alkoholičkou Arlene. Před čtyřmi měsíci dostala jeho třída od nového učitele Eugena Simoneta neobvyklý úkol. Vymyslet způsob, jak zlepšit svět kolem sebe, a pokusit se ho realizovat. Trevor přišel s nápadem, že pomůže třem neznámým lidem, a každý z nich místo aby mu pomoc oplácel, ji pak poskytne dalším třem. V rámci projektu přivedl domů bezdomovce Jerryho, dal mu najíst, nechal přespat v garáži a poskytl mu trochu peněz. Druhý, kterému se Trevor rozhodl pomoci, byl sám učitel, poznamenaný v obličeji popáleninami. Pokusil se dát ho dohromady se svou matkou, kterou se tak současně snažil ochránit před svým hrubiánským otcem Rickim. Později však nedokázal zabránit týrání spolužáka Adama trojicí rváčů a smutně konstatoval, že ani v případě Jerryho a učitele se mu snaha nevydařila. Netušil, že se jeho nápad šíří jako nenápadná lavina celou zemí. Ne všechny pohádky však mají dobrý konec. (TV Nova)

Vämpiriüs

Film z produkce USA a romantický tedy klasický slaďák až hrůza. Herecké výkony solidní a hlavně na tom snad nebylo co pokazit, tedy kromě konce filmu který snímku hodně podtrhl nohy. Myslím si, že 1x vidět naprosto bohatě stačí a hodnocení 3/5 je až nad míru. ()

Kubi21

Myšlenka a nápad filmu jsou perfektní, ale tím to u mne končí. Ani výborní herci nedokázali v mých očích tento film zachránit. Není to žádný prů..., ale úplně obyčejný průměrný film. Ale tři hvězdy tomu nedám. A to kvůli tomu okatému závěrečnému citovému vydírání, které mělo film dotlačit k nějakému ocenění. PS: Mám stejný názor jako uživatel Lima, ale nedokázal jsem takhle trefně svá slova sesumírovat. ()

mirkath1

Strhující herecké výkony a po dlouhé době film u kterého jsem brečela jak malá. Jasně americká brnkačka na city, ale přesto ()

Mr.nachos

Moc nechápu ostatní komentáře. Tohle dílo si zaslouží mnohem větší hodnocení než má. Jeden malý kluk má nápad a ten se šíří a pomáhá lidem. Mění jejich životy, myšlení a vztah k lidem okolo nás, změnit svět okolo nás. Milý nevinný nápad malého kluka. Jasně, v praxi by to nejspíš nefungovalo, ale proč to podceňovat? Chtěla jsem dát o jednu hvězdu méně, ale za doják na konci hodnocení zvedám. ()

kubilov

Špatný, moc špatný. Mimi Leder se nikdy nepovedlo natočit ani obyčejně průměrný film, vždy skončila kdesi v podprůměru, čehož se držela i u patetické sračičky plné nesmyslů, Pay It Forward. Popálený a pěkně zjizvený Kevin Spacey sice párkrát v sobě toho svého skvělého hereckého démona probudí, avšak vzhledem ke stopáži až příliš málokdy, a co se týče dvou dalších hlavních herců, tak s těmi mám bohužel dost osobní problém. Helen Hunt mě nikdy svým projevem ani vzhledem dostatečně nezaujala, nedejbože abych snad filmy s ní vyhledával. No a Haley Joel Osment je pro mě v každém svém filmu jako osina v zadku, vážně ho nemám rád a naprosto nechápu tu davovou hysterii okolo jeho "herectví" (rozuměj: prkennost, psí oči a rádoby dospělé repliky), tohle vážně ne. ()

sniperjozef

Doják. Ovšem tím to pro mě končí. Ač poselství filmu je silné, tak díky způsobu, jakým je film natočen, se mě nedotklo. Nevím, zda je to scénářem, nebo kamerou. Navíc jsem hlavní dvojici nevěřil. To je moc věcí na to, abych nad tím přimhouřil oči. Pro mě 65% //zajímavý komentář Golfista ()

subic

50% protože zdlouhavý děj a citově vydírací konec tomu moc nepřidaly. Co byste udělali proto, aby byl svět lepší? Pomohli byste 3 lidem? A může to fungovat? V americkém filmu snad, ale co na to český divák, sem se to implementovat nedá. ()

Petule3

Silný film...z reality a taky s ukázkou toho, že kdyby to opravdu každý dělal podle toho nápadu, bylo by na světě líp...ale taky, že vše má svou cenu, bohužel. Kevin Spacey a Helen Hunt jsou skvělí...ostatně jako ve všech svých rolích :). ()

MartinTerran

Zajímavý snímek s hezkou myšlenkou. Samozřejmě je zde i další dějové linka, která jsou u takových filmů vždy. Film je hodně emotivní a hraje na city a tak nemusí sedět každému, ale je to udělané dobře a mě to nevadilo. Hodnocení: 74/100. ()

PlysovyMacko

Drama s peknou myšlienkou, ktorá sa viac venuje smutným osudom hlavných postáv - tie pôsobia nedôveryhodne. Zvrat na konci úplne zbytočný. ()

moviepill

Čakal som síce viac...oveľa viac, ale tento film u mňa neprepadá. Už len pre to, že tam hrá Kevin Spacey a Haley! Zaujímavá myšlienka... Pošli to ďalej! UPDATE 18.9.2008: videl som tento film po dlhšej pauze a musím sa vyznať, že je výborný! Možno sa trochu pomalšie rozbieha, ale záver tento deficit (aspoň mne) splatil. Haley je dokonalý, kúzelný. Spacey presvedčivý ako obvykle, a dokonca aj Helen Hunt hrá tak, ako sa patrí. Čo vo mne okrem dojatia po zhliadnutí "Pošli to ďalej" zostáva, je hnev, ba až nepríčetnosť nad tými dvoma spratkami, ktorí sa zabávali šikanovaním menších... Hlavy by som im poutŕhal! ()

Via

Film, který jsem si pamatovala z dětství... vím, že mě upoutal... takže když jsem ho viděla znovu v programu televize, neváhala jsem... Pošli to dál - jednoduchá myšlenka, kterou vyvolal zdánlivě nesplnitelný úkol učitela občanské nauky - zkuste něco vymyslet, čím byste mohli ovlivnit svět... K tomu přidejte výkony herců (Kevin Spacey, Helen Huntová, Haley Joel Osment) a máte sice náročný film, ale velmi obohacující a stojí za to ho vidět ;) Hudba (Thomas Newman). ()

sa_kra

Továrna na slzy. Nemám tohle prvoplánový citový ždímání moc ráda, navíc mi připadá, že kdyby se scénáře ujal někdo talentovanější než Leder, mohlo to vypadat docela jinak. ()

Don_Salier

Ve mně to zanechalo dojem, a dojem sakra dobrej. Sice to nebylo nic extra, ale člověk si prostě zamapatuje konce a tady bylo sice velké klišé ale také velká myšlenka. Herci podle mě skvělí i když představa filozofujícího 11letého kluka je trochu divná, což o to. Pro ty co kritizují konec, kdyby vám někdo skutečně změnil život k lepšímu, přijeli byste mu na pohřeb? Kdyby udělal něco monumentálního, a ještě ke všemu zemřel při svém poslání přijeli byste? ()

rogger

Ďaľší z filmov, ktorý má v sebe pozitívne morálne posolstvo a mal by na každého zapôsobiť alebo aspoň prinútiť k zamysleniu. Myslím si, že z námetu by sa dalo vytrieskať ešte viacej a bolo to trošku menej uveriteľné,ale aj napriek tomu aj vďaka Joelovi a Kevinovi,však dávam snímke 4*. Koniec bol fakt dosť tlačený na slzy a myslím si že divák si už (nie)len kvôli tomu filmeček zapamätá. Na tento týžden mi sentimentu a patetičnosti stačilo bo som včera videl podobný doják-Seven Pounds. ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006