Novinář Chris Chandler přijde v Los Angeles o auto, které nutně potřebuje. Nečekaně mu pomůže neznámý muž, který mu daruje svůj luxusní vůz. Překvapený Chris později dárce, právníka Thorsena, vyhledá, a ten mu vypráví, jak byl před časem v nemocnici s dcerkou, která dostala astmatický záchvat. Lékaři si jich nevšímali, dokud je k tomu se zbraní v ruce nedonutil mladý raněný černoch, kterého nikdy dřív neviděl. Chris se rozhodne vypátrat o podivném řetězu dobrých skutků víc. Dostane se tak na stopu jedenáctiletého Trevora McKinneye, který žije na chudinském předměstí Las Vegas s matkou, alkoholičkou Arlene. Před čtyřmi měsíci dostala jeho třída od nového učitele Eugena Simoneta neobvyklý úkol. Vymyslet způsob, jak zlepšit svět kolem sebe, a pokusit se ho realizovat. Trevor přišel s nápadem, že pomůže třem neznámým lidem, a každý z nich místo aby mu pomoc oplácel, ji pak poskytne dalším třem. V rámci projektu přivedl domů bezdomovce Jerryho, dal mu najíst, nechal přespat v garáži a poskytl mu trochu peněz. Druhý, kterému se Trevor rozhodl pomoci, byl sám učitel, poznamenaný v obličeji popáleninami. Pokusil se dát ho dohromady se svou matkou, kterou se tak současně snažil ochránit před svým hrubiánským otcem Rickim. Později však nedokázal zabránit týrání spolužáka Adama trojicí rváčů a smutně konstatoval, že ani v případě Jerryho a učitele se mu snaha nevydařila. Netušil, že se jeho nápad šíří jako nenápadná lavina celou zemí. Ne všechny pohádky však mají dobrý konec. (TV Nova)

demovka

Takhle koncem pokazit dobrý potenciál! Tím řečena většina informací k tomu, proč strhávám body. Všichni tři hlavní herci naprosto vynikající. Halavně Helen Hunt a Haley Joel Osment. Myslím, že Haley strčil do kapsy i samotného Kevina Spaceyho. Ale ten konec! Nedávno jsem se dívala na "Země bez zákona" .Tam každý přežije i jeden či více průstřelů a kdo ví, co ještě. Při rychlé pomoci, což v té době již byla, by jisto jistě přežil. To by musel mít hemofilii, nebo by ho museli trefit do srdce. Což nebylo. ()

Glowlady

Bože, proč ten konec?!!!!! Jinak parádní film a krásná myšlenka...až jsem chvilku přemýšlela, že "to pošlu dál" - konec filmu mě však odradil.... stejně by to nemělo cenu :( Takže: 75% ()

Thomas43

Já můžu říct, že kvalitně zpracovaný film. Tuším, že dost lidem se líbit nebude, ale v tomto filmu nejde ani tak o efekty či, jak je natočen, ale jde tu o ten příběh a to co ten film říká a předává. Rozhodně doporučuji každému se podívat a určitě to ve vás něco zanechá :). ()

mister10

Film s myšlienkou tak silnou že by si do polovice zaslúžil hneď päť hviezdičiek. Potom čo nasledovalo som za štyri. Film o tom, čo dokáže voľba rozhodnúť sa dobre ostatným. ()

Pythonator

Kevča Vesmírek, Hela Honí a malý šušeň s šestým smyslem. Jsou to herci s velkým HHH, o tom netřeba pochybovat. V tomto dojemném dojáku se mohli hezky předvézt a za tu krásnou myšlenku, co film předkládá si to zaslouží 4 hvězdičky. ()

Snakefinger odpad!

Tak mně se tedy zmanipulovat nepodařilo ani náhodou. Jelikož mám vrozenou averzi na spisovatele typu Paolo Coelho a spol, tak i tento film považuji za dílo pro onanisty. Prostě tam naflákat kýče a patosu až ten hrnec sraček na plotně přeteče, ale že to smrdí to už nikomu nevadí. Hlavně že si ty tlusté maminy od plotny s natáčkami ve vlasech popotahují v jednom kuse nudli u nosu. ()

Royaldell

Malý Haley Joel Osment je prostě stoprocentní garance úspěchu. Jestli vás nedojme jeho smutný pohled,tak ani roztomilá malá štěňátka. Jo a co by byl film bez Thomase Newmana? ()

marie.mach

Jedno z nejlepších romantických dramat, které jsem kdy viděla. Nádherná myšlenka utopického světa z pohledu malého chlapce. Moc hezká myšlenka vytvořit řetězovou reakci pro dobrou věc. Konec sice mírně přemrštěný, ale hlavně díky konci se film vryje do paměti. Co si budeme povídat, kdyby vše dopadlo dobře film sklidí jen kritiku, za sladkou nereálnou pohádku. Profesionální herecký výkon Kevina Spaceyho a ještě mladého velikána Haleye Joela Osmenta. ()

Rastamania

Film se mi teda nelíbíl, nicméně myšlenka mě donutila ho "dokoukat", přemýšlejíc, jak daleko by se ta pomoc rozšířila ve skutečném světě - tedy jestli vůbec.  Kdyby se jednalo místo pomoci o nějakou bejkárnu, vyzkoušel bych to hned, ale takhle si nebudu svinit svědomí ()

Catch1707

Ja to vedel, ja si to myslel a ja to rikal! Ze tohle bude skvely napad, temer oscarova latka a pak to dostane ta neschopna Mimi Lederova, ktera neumi natocit nic poradne a znicila svym amaterizmem The Peacemaker a svym nepricetnym sentimezmem jiz Deep Impact. Ta zena neumi rezirovat a tohle je dalsi smutny priklad. Skveli herci (Spacey, Hunt, Osment, Mohr, Caviezel etc.) jsou nevyuziti, scenar skace vselijak a ten konec!! Tak ja vam nevim, ale to jiz bylo preci jen trochu moc. (taky to spojeni dvou vypravecskych linii - soucasne a nasledne bylo takove hrr)... Jsem velice sklaman, ale vedel jsem, ze pri Lederove to nemohlo dopadnout jinak. Pri jinem reziserovi / reziserce by to byl hit jako hrom! ()

HHOKY

Prostě sentimentální doják...ale mě dostal taky,zvlášť poslední scéna..zkrátka nezklamal,ale mohl být ještě lepší. ()

Kurdt

Tento vyborne sepsany scenar na tema zlepseni naseho prohnileho sveta se mi velice libi.Film je plny citovych scen a velmi necekany konec me uplne dostal.A jeste k tomu vsemu vyborne hrajici Helen Hunt.Pro me jako citove zalozeneho cloveka je tento film uplna filmova pochoutka. ()

EricNor

Je to tak na 50%. Pošli to dál, je poměrně známá "pozitivní" metoda popsaná v pár motivačních knížkách. Kdyby to bylo uděláno z větším nadhledem a bez toho breku na konci, kdy jsem se musel smát a kroutit hlavou. Jako když malé dítě přemýšlí jak by všichni plakali, kdyby umřelo. Muhehehehe. ()

Helgard

V roce 2000 jsem na něm byl v kině a potřeboval jsem si vzít čas na rozmyšlenou. Před chvílí jsem ho viděl po několikáté a prostě přesvědčil jsem se. že ten čas byl zbytečný. Herecké obsazení bylo jak opravdová rodina, včetně hlavních i vedlejších rolí prostě to těm lidem tak nějak sedlo....Děj konečně po dlouhých letech amerického filmu který je nadčasový a nadnárodní. Bez zbytečně hamburgerových scén a přesto emociálně poměrně nabitý. POprvé se ve filmu někdo odvážil ukázat dítko školou povinné, co by dospěle uvažujícícho a velmi tvrdě za svou věcí jdoucího člověka, jež plnohodnotně garduje dospělým a také si za to na závěr vykoleduje odměnu, jež se většinou dětem vyhýbá. Takže spravdelivé. Četl jsem samozřejmě recenze a hodnocení několika dalších lidí, a s úsměvem zůstávám neovlivněným divákem...Nádhera není co dodávat a nevím co víc od takového filmu kdo mohl čekat.... ()

KcarlosK

Všichni co dávají nízká hodnocení ten film prostě nepochopili. Já jo a proto za 4. Že to byl doják ? No a ? Špatní herci ? Žertujete ? Už jenom za prosazení porušení jednoho z pravidel filmu si to zaslouží respekt. Peníze se cpou do mnohem větších sraček (Wenders,Jarmusch,většina Lynche). ()

stuj

Bral jsem to jako "rodinný" film, takže jsem od toho moc nečekal. Jen chabý průměr. Ale nakonec to vlastně nebylo tak špatné. A dokonce i způsob ukončení mě trochu překvapil... ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006