Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

Aeres

Zápletka jako z telenovely (jen si naštěstí vystačili s jedním dílem), aneb zelené zlo v malých dávkách, neškodí v jakémkoliv množství... Natočit sequel pro Avengers byla naprostá nezbytnost - už jen proto, že "tohoto" Hulka po deseti letech všichni úspěšně vytěsnili z paměti. ()

x_ander

Jedno se Ang Leemu musí nechat - dokázal ze zelené komiksové obludy vykřesat solidní drama. A to je zároveň i kámen úrazu - Hulk jako drama? Jako ono to všecko funguje, atmosféra je tuhá, herci moc fajn, akce (když už na ní teda přijde) je natočená stylově. Jenže ten nadhled a humor tomu setsakramenstky chybí. Přesto je první Hulk obstojným filmem a je škoda, že upadl v zapomění. 70%. ()

kubilov

První polovina byla dost rozporuplná, příběh je jednoduše debilní a akční scény s Hulkem jsou ve tmě, takže z nich máme úplný hovno, jenže jakmile ho převezli do pouště, zdálo se, že se film zvedne. Bohužel nakonec jediná scéna, která stojí za zapamatování je Hulk ničící v poušti tanky a unikající před vrtulníky, zbytek nezajímavý patos s nepřesvědčivými efekty. ()

vodkasesemte

věřím, že ta doba byla svým zpusobem magická a v pojetí dospívající dívky se z ožralýho pivaře stal princ z pohádky o Krásce a zvířeti, která, jak jsem si nedávno uvědomil při sledování snímku Hulk, má mnoho podob a již chápu, že vymýšlet něco nového není třeba. ()

Stanmi

Ono už když si člověk přečte jméno režiséra (Ang Lee), tak je mu hned jasné, že se nebude jednat o žádnou tupou komiksovou rubačku. A tou Hulk rozhodně není, naopak lze konstatovat, že se jedná spíše o psychologický (rozumějte spousta keců a žádná akce) film, než o akční spektákl. A přitom postava Hulka je k tomu jako děláná, velký zelený zlobr, který všude dělá spoušť a čím do něj víc bušíte, tím je silnější a nedá se prakticky ničím zabít, zkrátka ideální kandidát. Naproti tomu tady máme sledování osudu Hulka v lidské podobě, tedy doktora Bruce Bannera (Eric Bana), přičemž jako v každém superhrdinském filmu sledujeme, kterak hrdina ke speciálním schopnostem přišel (no hrdina...Hulk je v zásadě spíše antihrdina) a celé je to zaobalené příběhem lásky Bruce ke své spolupracovníci Betty Rossové (Jennifer Connelly), jejíž tatík armádní generál Ross (Sam Elliott), však v Brucovi/Hulkovi vidí ohrožení bezpečnosti, takže by jej raději měl pěkně pod zámkem, no a své má k tomu ještě co říct také Bruceův otec (Nick Nolte). Celý děj se v zásadě točí kolem nějakých šesti postav, takže je to málem takové komorní drámo, nicméně je třeba uznat, že Eric, Jennifer i Sam podali kvalitní herecké výkony, takže i díky nim je to celkem koukatelný film, který se však místy velmi vleče a akce je zde redukována na povinné minimum. ()

fingerme

Hulk smash ! bohužel v tomhle filmu nebyl ani zdaleka využit jeho potenciál a u mě se zařazuje jako nejhorší Marvelovka (samozřejmě nepočítám homodevila a Elektru... to je kapitola sama pro sebe ) ()

Víteček

Nee, zelený králíček, hraný krajně nesympatickým Banou, hopkající nepřesvědčivými kulisami a velmi slabou animací mě přesvědčit a hlavně pobavit nedokázal. A byť mnoho komiksových prostřihů a rozdělování obrazu nebylo špatné a zaujalo, mnohokrát bylo zbytečné a nic nepřidávající. A za mutantského pudla by zasloužil někdo nafackovat. 40% ()

Marty_cz

Ze všech superhrdinů co se později objevují v avengerech je Hulk pro mě nejmíň zajímavá nebo alespoň ve filmové podobě. Nevím proč, ale film mě přijde až zbytečně zdlouhaví a občasně i nudný a musíte párkrát přemýšlet, kdy už bude konečně konec. Samozřejmě když prominete těch několik menších nedostatků, tak si film hezky užijete a bude se vám líbit. Ale pokud hledáte film s nějakým superhrdinou, který vás má hodně pobavit šáhněte někam trošičku jinam. Ale pokud jste fanoušky tohohle filmu, tak je to určitě nutností na kterou se musíte podívat. A jsem si jistý, že s odstupem se musíte určitě zabavit. ()

fimler

Tento film je dobrý proto také 3 hvězdičky.Film se mi líbil takoví normální průměrný sci-fi.Ang lee je dobrý režisér sice jsem od něco viděl dva filmy ale stály za to. ()

hruska.32

Dodnes nechápu, proč je Hulk z roku 2003 tak kritizovaný. Lidé očekávali asi velkou akci, jen protože se příběh točí kolem jednoho velkého zeleného goliáše. Tenhle film má ale mnohem vyšší nároky na to být víc než béčkovým filmem. Po vizuální stránce je to pecka a koukat na jednotlivé přechody a střihy je rovněž super. A když už jsem zmínil tu akci, tak ta je geniální. Z tohohle Hulka vyzařuje úplně jiná energie, než ten Nortonův a Ruffalův. Taktéž chválím Dannyho Elfmana, který skládal hudbu. Ale samozřejmě film nemůže fungovat jen díky těm zmíněným věcem. Hlavní ingrediencí je příběh. Já ho vnímám přesně tak jako příběh doktora Jekylla a pana Hyda (kterým je inspirovaný Hulk pro zajímavost). Akorát Hulk zabíhá ještě dál. Třeba o tom, jak velkou roli v našich životech odehrávají rodiče. Můžou nás podle nich odsoudit jen na základě toho, že to byli špatní lidé. Zkrátka je super vidět příběh, při kterém se během pár okamžiků otočí vědci život vzhůru nohama. Být uvnitř toho zeleného obra a jen doufat, že udělá co nejmenší škodu. Pravdou taky je, že film jsem zbožňoval v dětství a možná proto jsem k filmu tak pozitivní. Po hodně dlouhé době jsem si ho pustil na Netflixu a pořád ta láska k tomu filmu nezvadla. Hulk je dosti kontroverzní film. Ale najdou se lidé jako já, které si film dokázal získat. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

BaronMartin

Tenhle film jsem v životě viděl už mockrát, řekl bych, že i víckrát, než bych si přál. A pokaždé, když ho vidím, tak můj názor a pohled na něj o maličko stoupne a já stále přemýšlím, jestli náhodou nemám to hodnocení zde přece jen zvýšit. Pak si ale vzpomenu na to, jak moc znechucený a znuděný jsem byl při prvním sledování Hulka. Věřím, že tenhle film se určitě někomu bude líbit svým poměrně unikátním a zajímavým pojetím, které je řekněme netradiční. Na první pohled se jedná o tradiční superhrdinský film, pod povrchem se ale skrývá o něco hlubší a trošku víc psychologičtější věc. To mimochodem berte v hodně velkých uvozovkách :D Ale začněme od začátku. Eric Bana, který zde hraje hlavní roli, je dost solidní a i když v mém srdci bude asi navždy Norton a i toho Ruffala mám přece jen radši, není to vůbec špatný casting na Bruce Bannera. Příběh se dá naprosto dokonale vystihnout slovem „divný“, i když je fakt, že tím by se dal shrnout celý snímek. Děj je strašně podivný, obsahuje zvláštní zvraty a na jednu stranu se mi hrozně líbí, jakým opravdu zvláštním způsobem je to napsané, na stranu druhou mě to úplně neoslovilo a řekněme že se to vymyká nějakým mým standardů, které jsem schopen přijmout :D To se dá říct i o režii Anga Leeho, která je dost unikátní. Používají se tu relativně zajímavé střihy a kamerové záběry, plus Lee zde využívá přechody alá komiksové panely, které filmu dodávají jakýsi pocit, že se díváte na komiks. Abych byl ale upřímný, tenhle styl mě úplně nenadchnul a občas mě to spíš vyrušovalo při sledování, než že by se mi to líbilo. To se dá říct i o záporákovi filmu, kterým je Brucův otec a ten je opět, brutálně divný. Je to takový ten typický šílený záporák, který je očividně docela psychicky v nepořádku, jenomže díky tomu, že podobným divným dojmem vlastně působí i celý film, vzniká strašně zvláštní kombinace, která se mi opět moc nelíbila. K tomu si přidejte ještě tempo, které je ukrutně pomalé. Skoro dvou a půl hodinová stopáž je opravu moc a občas je cítit, že se to hrozně táhne. Opravdu věřím, že někomu se tento film bude líbit. Jak jsem již říkal, pod povrchem se totiž jedná o takovou netradiční komiksárnu. Řeší se tu poměrně zajímavá témata jako je trauma z dětství nebo potlačování emocí, ale je to hodně podivně schované a tak nějak zadupané v tom patosu a výplni, že to působí extrémně podivně. K tomu je zde ještě hrozně průměrné CGI, které samozřejmě musíme brát s rezervou, přece jenom, film je z roku 2003, ale i tak. Hulk zde vypadá hrozně gumově a vůbec nezapadá do daných scén, a jeho vzhled mě strašně vytrhával ze sledování filmu. Ještě chci zmínit Elfmanovu hudbu, která není špatná, ale nejedná se o nic zapamatovatelného, jak jsme od něho běžně zvyklí. Ale minimálně hlavní téma je dost příjemné. Celkově, kdybych měl Hulka zhodnotit, věřím, že tenhle film si svým osobitým a dost charakteristickým a unikátním pojetím a zpracováním najde své fanoušky. Já mezi ně ale bohužel nepatřím a Hulka považuji za takový podprůměrný projekt, který je fakt divně udělaný :D Možná je to na mě moc ulítlý a mnou nepochopený, ale tradičnějšího Incredible Hulka s Nortonem mám stále radši. Zajímavá režie, unikátní pojetí a poměrně zvláštní zpracování se určitě někomu bude líbit, mně bohužel zas tak ne. Hodnocení: 38% () (méně) (více)

PaTeXx

Konečně jsem viděl moji lásku Jennifer Connelly v komiksovce a myslím, že by jejího participování neměla litovat. Příběh je klasicky předvídatelný (krapet i jednoduchý) a bez nějakého momentu překvapení, takže se logicky muselo vsázet na bojové sekvence, CGI, vizuální stránku a ne úplně debilní dialogy. Všechno z toho obstálo, efekty byly dokonce na rok 2003 výborné (ale když se dívám na ten rozpočet 137 míčů, asi to nejde jinak). Hlavní znělka mi připomínala Aliena, takže byla samozřejmě dobrá, tady však musí ocenit celý Elfmanův soundtrack. První Hulkovský film možná nenadchne, ale rozhodně potěší. Lepší tři kousky. ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)