Sňatek princezny Verunky (Eliška Jansová) má zachránit království zchudlé kvůli bláznivým nápadům svého panovníka (Boleslav Polívka). A nápadníků má hned několik! Básník Alexandr Alexandrovič (Martin Myšička), ze kterého by i Puškin bledl závistí, dvouhlavý baron, vojevůdce a hudební skladatel v jednom Wajsman (Jaroslav Plesl), tajemný Markýz (Pavel Liška), vládnoucí kouzlem své matky, panovnice smrti Morany a podivínský vynálezce sir Klevr (Marek Taclík). Může být Ondra (Jiří Mádl), kluk toužící po tom stát se plavcem na divoké vodě, jejich důstojným soupeřem? (Česká televize)

maniacxl

Ááá, Jirko tohle ne...!Jsem moc zklamanej,příběh tak nějak o hovně,herecky to nebylo špatně obsazený,ale ten scénář......,nebavilo mi tu nic,špatná hudba,kamera,střih taky nestály za nic.Od takovýho režiséra se automaticky čeká minimálně průměrně standartní výron(pardon výkon).No a když už se mi nelíbily ani kostýmy,což v pohádce je jednou z nejdůležitějších věcí,tak to je asi fakt něco blbě,ne??A takovej dejvickej ansábl k dispozici!!Promiň Jirko,bída,šeď a prázdnota!30%. ()

Claire.TJ

Ale né, pane Strach, pane tvůrce Anděla Páně a Třech životů, vždyť to umíte líp! Nebyla jsem tak zklamaná jako ze Štastného smolaře, ani nejsem nějak zvláště rozmrzelá, ale holt jste si sám sobě nasadil laťku dosti vysoko, a nějak ji ne a ne poslední dobou držet. Tahle pohádka je jakžtakž milá a jakžtakž vtipná, ale působí spíš jako klasická nedělní pohádka natáhnutá do božíhodové povinné stopáže. A ty karikatury nápadníků už byly trochu moc karikaturové. Nevím, nějak jsem vás v tom nepoznávala, pane Strach, a nějak jste mě, jako jindy, "neposadil na prdel". Ale já vám furt věřím, že to ještě někdy přijde, já doufám, že si to šetříte na Anděla Páně 2! P. S. Jako studentka druhého ročníku MFF UK jsem vskutku nepotřebovala vidět na Boží hod výpočet pravděpodobnosti. P. P. S. Ale jupí jupí jupí jou, maestro Bok se nám vrací do ušních bubínků, díky za to! ()

zdeci

No ty bláho! Nejtrapnější několikanásobná vodopádová scéna, po níž by se Jirka mohl jmenovat Spláchl... ()

sharka.68

Jak mám Jirku Starcha ráda, tak tohle je fakt děs!!! Tři životy je proti tomuto luxus!!! Obsadit profláklýho Mádla to bylo sice statečné,ale hloupé...Jirka má na mnohem více, což dokázal Andělem Páně. Jirko,kašli na modernu a dělej dál poetické,krásné pohádky... ()

Hora1000

Nebylo to vůbec špatné. Nebylo to ani perfektní, ale hodnocení co tady tahle pohádka dostává je řekl bych trochu přísné. Když ji srovnám s pohádkou Korunní princ, která má v průměru 65% je tahle pohádka o dvě třídy výš. Mádl a trojan byl super. Závěr pohádky byl slabší. ()

Alciele

Herecké obsazení je divné, ale nemůžu pohádce upřít několik kladů: Polívkovi role krále vyloženě sedla a oceňuji originalitu princezny-matematičky. Trojan je skvělý snad ve všem rolích :-) ()

ZHODNOTITEL

Jak je to pro Českou televizi, tak to stojí za prd a nepomůže tomu ani Strach. Pohádka je běh na dlouhou trať a ne televizní rychlovka. ()

Muff

Na pohádku jsem narazil náhodou, zkouknul ji, a o to větší bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že ji režíroval Jiří Strach. Což o to, Polívka ani Vondráček nebyli úplně špatní, Eliška Jansová byla sympatická princezna, Liška pitvořivě hrůzostrašný, Plesl vtipně rozdvojený, i ten nápad a exteriéry byly neotřelé, ale nemohl jsem překousnout dvě věci. Mádl. Zase Mádl, už se bojím otevřít konzervu, aby na mě nevyskočil. A hraje zase stejně. Ale nejhorší byla jakoby vtipná postava italského učitele v podání Ivana Trojana. Nejen, že to naprosto nesrozumitelné českoitalské blekotání bylo nesrozumitelné, pitvoření přehnané, ale hlavně to všechno bylo zbytečné! Už toho bylo prostě moc, stačili tři nápadníci s hroznými přízvuky, proč ještě rádobyvtipný učitel? Vždyť Trojan vypadal směšně i tak, nebylo třeba tlačit na pilu. ()

natalanka

Ivan Trojan a Petra Polnišová....nádhera. To byl herecký koncert. Jak BELLISIMO mluvil Ivan Trojan italsky :-) :-) paráda. Mádl a Polívka vtipné.  Nebyla vůbec špatná tahle pohádka. Za mě moc hezké a vtipné a milé a komické :-) ()

FILMOVKA

Obrazově sice pěkné, obzvlášť na televizní pohádku. Ale scenáristicky nezajímavá pohádka s nic moc lokacemi. K tomu italská vesnička vystavěná na Barrandově. do české pohádky trochu daleko. ()

EddieIron

"Kapela sice nebyla z nejpočetnějších, ale oba muzikanti,, harmonikář i dirigent, dělali, co mohli." Šimek s Grossmann by měli radost. A já ji mám taky, protože tohle byla fakt zábava. Klidně můžou začít psát dvojku s podtitulem Diblíkova pomsta. :-))) ()

werxix

Nechápu zdejší negativní komentáře. Pohádka je přímo srší humorem. Mádl hláškuje ostošest a pan král s panem komořím jakbysmet. Nápadníci jsou zajímavý a i celkem dobře zahraní (jisté přehrávání postav je u pohádky žádoucí, je to přeci jen pro děti :)). ()

Jamalkaa

Pro mě nuda a nicmoc nového. Pohádka neměla ŽÁDNÉ KOUZLO, nemělo to nic do sebe :-(. Vsadit na skvělé herce není vždy výhra. ()

v.indruchova

Z mého pohledu je to spíše filmová pohádka. Spíše pro dospělé, nebo větší děti. Plná vtípků a malých narážek. Má to možná děckám ukázat, že je potřeba se učit a k čemu je to dobrý :) Obsazení herců velmi slušné. 2021 Celkem mě zde pobavil záporák. Liška zaválel. A kuchař tedy pardoon plavec působil jako ňouma naštěstí ne hloupej, ale proč ne. Trojan zde zazářil, hravou formou jsme se s maminkou pobavili. tak přidám za komediální vložku ještě jednu hvězdičku. ()

Tsuki003

Trochu smutné pokoukání. Párkrát jsem se zasmála (třeba při představě, jak se utíkající prase s pláštěm na hřbetě stane vládcem smrti), ale spíš člověk nechápe stupiditu dialogů a směr, kterým se ubírá celý příběh. Bylo to chudé a nepohádkové. Princezna a trocha magie ještě dobrou pohádku nedělá. Navíc bohužel herecky vynikal jen Ivan Trojan a Vilma Cibulková, snaha trochu zanikla na malém prostoru vedlejších rolí. Celkový dojem je rozpačitý a asi už to nikdy znovu vidět nemusím. Škoda. Novým pohádkám vždycky ráda dávám šanci. ()

mouzi

Mily pane rezisere Jirko Strachu: Vzhledem k tomu, ze jste si jiz ve svem utlem veku dokazal vybudovat jakysi kult osobnosti v pohadkove filmografii moderni doby, a diky ktere jsem vas oddany priznivce, tentokrat jste jaksi do hovna slap'. Bohuzel, ani obsazeni jako Trojan, Mysicka, Taclik, Plesl a Cibulkova (vsechno moji oblibenci) z hovna bic neukrouti. Trojan hral roli, kterou bych se mu dnes jako rejza ani nedovolil nabidnout, zbytek jmenovanych zcela nevyuzitych. Co se Lisky, Polivky a Madla tyce, skoda slov - to byla slapota vedle jako prase, ackoli co jineho od teto sestavy cekat. Z hercu bez talentu ani super rejza terno neudela. A ted k samotnemu filmu: Dej bez hlavy a paty, drama se nekona, cas usnuti divaka zhruba okolo dvacate minuty. Vzhledem k moji ucte k Jirimu Strachovi musim opravdu smutne ulozit znavenou jednu * :(. ()