Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

jokino

Na moje milé prekvapenie, celkom solídny film. Malo to atmosféru a napätie (i keď s drobnými ne-logickými chybami), príbeh, nevysvetlené ostalo nevysvetleným, čo ma potešilo, nakoľko to diváka držalo celý čas v istom napätí a aj herecké obsadenie - Bullock a Malkovich, slušné.. Myslím, že Netflix si nechal aj zadné dvierka pre prípadné pokračovanie. Ak ano, som zvedavý.. ()

Sticas

Tohle mě bavilo moc...nečekaný...člověk nedokázal odhadnout, co bude dál a to se mi bohužel moc často nestává :) ()

IZFNP

Pristihávam sa u toho, že väčšinu času trávim na Netflixe. Nie preto, že je to pohodlnejšie. Dôvodom je, že v tom množstve (nie nutne nových) seriálov a filmov, ktoré mám vo výhľade, je tvrdá väčšina dielom tohto streamovacieho giganta. Bird Box je ďalšou ranou do čierneho čo do spracovania, to do námetu, a Netflix tak potvrdzuje svoje miesto hybateľa na poli seriálového a filmového umenia i na sklonku roku. S tým, že s BB prišiel po veleúspešnej sérii noviniek a famóznej 5. sérii jedného z naj seriálov vôbec: Bodyguard, BoJack, Sabrina, Haunting of Hill House, Ballad of Buster Scruggs... Bierovej thriller som pustila s veľkou dôverou (a to ešte pred tým hypom), ale i tak som nečakala, že budem od prvej po poslednú minútu chytená do intenzívneho, režijne a kamerou vypiplaného kúsku, ktorým je tento snímok. Herecky je to príjemná záležitosť, Bullock film v pohode herecky utiahne, i keď jej určo pomáha i scenár (a imho je to stále kosť). Zaujmú však i Malkovich či Hollander, ktorého si v poslednej dobe v menších úlohách všímam a vychutnávam. Páčilo sa mi prelínanie dvoch časových úsekov, príbeh bol dynamický, nenechal diváka vydýchnuť ani uvoľniť sa. U úvodnej sekvencie som od nemocnice až po dom asi ani nežmurkala, nasledujúce postupné odhaľovanie novej situácie však nenudí vďaka zaujímavým postavám a dramatickým linkám. Scenár nie je prekombinovaný, prichádza s pár príjemnými zvratmi, avšak i s previneniami proti logike a občas už je to dosť na hrane uveritenosti. Po dramatickej stránke je to zaujímavý náhľad na ľudskú psychológiu, i keď viac-menej len u jednej postavy. Do plného počtu tomu niečo chýba, ale je to na slušných 85 % - tento film si užije široké publikum. ()

Raskoslav

Chtěl jsem ten film původně poflamovat, protože je to nehorázná vykrádačka Quiet place, jen místo sluchu tam někdo hodil zrak. Ale nutno podotknout, že i tak jsem se dobře bavil. Hlavně první půlka snímku funguje skvěle. Způsob jakým je populace likvidována je dost netradiční, tudíž je to fest svěží podívaná. Taktéž se mi líbilo post-apo přežívání skupiny v prvních dnech v domě, moc hezky zpracováno. Příběh mimo flashbacky na řece už mě tolik netankoval, a konec byl celkem předvídatelnej, i tak ale určitě doporučuju ke shlédnutí, už dlouho mne takhle jen tak něakej začátek filmu nepřikoval k obrazovce. ()

prochyn

Hororová atmosféra, že by se dala krájet mačetou. Sci-fi pohádka, která obloukem obchází logiku. Sandra Bulíková zvládá poslepu věci, které by těžko zvládl profesionální slepec na speedu. Trochu to drhne. A v té řece je to už ad absurdum. Dvakrát nevstoupím do téže řeky. ()

The_soloist

Atmosféra filmu mi silně připomínala Blair Witch, protože pořád člověk čeká, že to uvidí a síla filmu je v představivosti. Po hodině filmu jsem si říkal, že bych filmu dal i 5*, protože herecké výkony byly kvalitní. John Malkovich si hraje svou nasranou klasiku se špetkou zkaženosti. Sandra Bullock stále i ve svých 54 dokáže film táhnout a udržet diváky v napětí. A BD Wong se Sarah Paulson prokazují opět kvality ve vedlejších rolích. Dále tu o překvapení není nouze. Když to řeknu jinými slovy, film se nebojí likvidovat slavné herce. Zejména porod byl opravdu brutální scénou, na to jen tak nezapomenu. Také se chci zamyslet, proč lidé páchali sebevraždy a co vlastně viděli. Podle mě viděli své blízké nebo samotnou smrt. Ale co může být tak moc děsivé, aby to i toho duševně nejsilnějšího člověka přimělo k sebevraždě? Už od začátku mi bylo jasné, že se něco takového nemůže ukázat, protože by to ublížilo filmu a s tím jsem na to koukal a vyplatilo se. V tom je rozdíl od výše zmíněné Blair Witch, kde jsem na konci opravdu věřil, že ji uvidím. Na odlehčení bych ještě chtěl dodat, že Sandra mi hrozně připomínala Filippu Eilhart ze Zaklínače. A paradoxně si i myslím, že by se hodila do této role asi nejvíce. A jako poučení filmu dodávám! ...Pokud nastane někdy jakákoliv apokalypsa, neposlouchejte asiaty, černochy, tlustý ani starý ženský, ale jedině Johna Malkoviche, který měl ve všem pravdu a choval se zatraceně rozumně a celý film jsem si říkal... Jo ten chlápek má recht, přesně takhle by to bylo nejlepší. #TeamJohnMalkovich ()

Nadirah

Taková variace Tichého místa s jiným smyslem. Místy je to opravdu hodně úsměvné, ale kdybych chtěla vidět reálný film, tak si pustím nějaký životopis. Je to fajn dobrodružství s občas děsivou atmosférou. Celý film jsem byla napnutá, jak to dopadne. Sandra na svůj věk vypadá přímo božsky a role chladné drsné holky jí sedla. Vyzdvihla bych roli Johna Malkoviche, kterému jsem jeho postavu absolutně věřila. ()

PeckaJ

Horror, který není strašidelný. Thriller, který není napínavý. K tomu ploché postavy, nevyužitý potenciál ztráty zraku a patetická katarze v nudném závěru. ()

wendus92

Hrozný film, ve kterém mi byla nesympatická i moje jinak oblíbená Sandra Bullock. Opravdu nevím, co tím chtěl básník říci a hlavně mě to ani nezajímá. Jednu hvězdu dávám za ožralého Malkoviche. ()

Facerr

Asi se nedá ubránit srovnání s A Quiet Place. I když je tohle docela slušná podívaná, a s přihlédnutí k vyhajpovaný challengi strávit den s šátkem přes oči, evidentně úspěšná na zadek mě neposadila. A Quiet Place o hvězdu až dvě lepší. ()

Pecan206

Moc dobré! Podíváš se a zemřeš, jsi blázen, tak se ti to bude líbit a budeš mít potřebu to všem ukázat! Film o hledání způsobu přežití v náročném světě. Lze tohle přežít? Doporučuji se podívat! ()

AndrewNewman

Netflixovská odpoveď na úspešné Tiché miesto, ktoré sa mi páčilo menej než toto. Má to viac napätia a zrejme aj lepšie herecké výkony. Dokonca zrejme aj lepšiu réžiu. Netflix je skrátka kvalita a ja len dúfam, že to budú stále stupňovať, veľmi im fandím. Sandra ma po dlhšom čase potešila, jej výkon je pre mňa náplasťou po trápno trápnej reklame na šperky pod názvom Debbina8. Takže som veľmi milo prekvapený, škoda len, že nám dej neponúkol odpovede na Prečo? a Ako? Snáď vo dvojke ak vznikne. ()

Aywes

Vypečený scénář, který tak trochu vykrádá A Quiet Place, ale pořád dokáže být osobitý. Celkem škoda, že celý film táhne Sandra sama ještě s Malkovichem. Ostatní jsou docela v pozadí. Jednoduše jsem jim moc jejich role nevěřil. Relativně nepředvídatelný děj (až na pár výjimek) se rozvíjí v dvou časových osách. Není to sice nic světobornýho, ale tady to autoři zvládnuli docela v pohodě. Nestala se z toho nepřehledná sračka, což může být i vlivem nijak extra komplikovaného scénáře, který je spíš zaměřen na stránku dramatu. Ono okořenění spočívá právě v tajemství. Tudíž se moc o horor nejedná. To nemusí potěšit fanoušky hororu, kteří v dnešní době trpí nedostatkem kvantity i kvality. Na jednu stranu škoda. Šlo to vyhrotit víc. Na druhou stranu film zůstává příjemně komorní a zdůrazňuje hlavně sólové vystoupení Sandry, která očividně ještě nedala fajn rolím sbohem. Nečekejte od toho ani tak horor, jako spíš drama s prvkem toho tajemství. Pro mě milé překvapení. ()

Vica

Nič objavné. Neoriginálne. Ale potešili ma nie úplne mentálne zaostalé dialógy a skutočne fungujúca interakcia medzi postavami, preto to vnímam ako jemne nadpriemerný snímok, ktorý nie je nutné vidieť, ale ak vám sadne do nálady, môže aj potešiť. ()

Insomniac

Pre mňa oveľa lepšie ak Tiché miesto. Nebyť tých posledných 10 (?) minút - to je presne ukážka (a pre mňa osobne urážka), ako posrať film. Bez tých záverečných prihlúplych scén by to bolo plných a zaslúžených *****. ()

JollerCZE

Film, který 2 hodiny sleduje S. Bullock se zavázanýma očima bojovat proti neznámému. Toť k úvodu, nyní se přesunu na jednotlivé prvky filmu. Herecké výkony bych shrnul jako dostačující. S. Bullock je celkem přesvědčivá ve svém chladném vystupování. To jí prostě jde, neumí moc hrát na emoce, tak na ně prostě nehraje, a to je jen dobře. Co se týče ostatních, tak bych řekl, že neurazí. Třeba takový J. Malkovich mě mile překvapil v roli člověka, který myslí spíše na sebe, ale v lidech se neplete. Dále mě zaujaly některé detaily, které celkově dodávají filmu takový lepší pocit. Jsou tím například chování ve stresu oné přeživší skupiny, konfliktnost, vykreslená beznaděj a taky to, že celý film není vidět, proti čemu vlastně lidé stojí. To si myslím je velký plus, protože to dává filmu větší abstraktnost a divák si může představit, co jen uzná za vhodné. Hudební podklad taky ušel, scenérie taky. Celkově je Bird Box lehce nadprůměrnější thriller. ()

papuchalk

Je to podobné jako Tiché místo, ale méně povedené. Od začátku to má sice velmi dobrou atmosféru a napětí, ale to postupně slábne. Asi v polovině filmu to jakoby ztratí energii, a nakonec mě tam některý opakující se věci dokonce začaly štvát. Otravná je dokola recyklovaná proměna Sandry z nematky, na Bulldock matku. Vlastně celá ta rovina s dětma je moc strojená, zoufale snažící se z toho ždímat emoce, ale nejde to, nejde to. A když už ten šum větříčku a poletující listí není ke konci filmu dost strašidelný, vohulíme šum větru na max a začne se hejbat celej les, i když už všichni diváci vědí, že do toho útulku stejně dojdou. Fakt nezabralo. ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)