Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

• USA Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (více)

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). (Cinemart)

Karlosik_4

Film od kterého jsem čekal průměrné Béčko, možná i Céčko. Odkazy jen v podobě fanservisu a možná i nic neříkající příběh. Nakonec se z toho vyklubal zajímavý film, plný zvratů, zajímavých odkazů které pochopí nejen zarytí hráči DnD ale také i řadového fanouška fantasy. Film začíná krásným a poutavým příběhem a úvodem do děje, přerušovaný velmi zvláštním humorem. Většinu času jsou ony zvraty očekávatelné, ale i některé pasáže umí překvapit, víceméně humorem, nebo jakousi nečekaností, která pomůže ději. Až na postavu hrající Sophii Lillis tu je každý charakter velmi krásně prokreslen a jejich emoce a rozhodnutí jsou zde smysluplná a nejen kvůli ději. Najde se zde i mnoho zajímavých nápadu, ať už těch fantasy, nebo těch z filmografického hlediska. Mě film překvapil, a jako fantasy ve stylu DnD funguje velmi dobře. ()

Rogamko

Dungeons & Dragons film ktorý som rád že som videl a úprimne ma dosť prekvapil s kamošmi sme hrali aj hru a aj keď stále hľadám v hre sekeru a nemám plán B, lebo plác C nefunguje, tak skúsim plán A ktorý možno fungovať bude a sekeru nájdem a keď nie uvidím čo bude, ale teraz k filmu. Príbeh je dosť jednoduchý partia zlodejov hľadá cenný artefakt ktorý dokáže vrátiť milovanú osobu späť. Samozrejme ako býva zvykom nastanú komplikácie a ten koho považujete za priateľa sa stane vašim nepriateľom. Začiatok je trošku pomalý ale keď sa dá partia dokopy tak sa to rozbehne, efekty sú skvelé tak isto ako postavy, príšery, čarodejnica a prostredia sú tiež skvelé, do tohoto všetkého sekunduje skvelá hudba počas celého filmu čo je veľké plus. Takéto dobrodružné fantasy mám rád a je škoda že ich je stále menej a menej tak ako sa mi páčil film Warcraft tak sa mi páčilo aj toto, snáď sa dočkáme pokračovania keďže pri Warcrafte sme sa nedočkali čo mňa osobne mrzí. Čo sa týka hereckého obsadenia herca Chrisa Pinea a Michelle Rodriguez moc nemusím ale tu mi celkom sadli, ostatný sú tak isto fajn najmä divotvor Sophia Lillis ktorá bola super a záver v boji s čarodejnicou ktorý mi trošku pripomína scénu HULK vs LOKI ( Avengers ) tak to bolo super a pobavilo, tak isto Justice Smith ako čarodej nesklamal, Regé-Jean Page bol tiež výborný ako neohrozený hrdina ktorý síce veľa kecá ale s mečom to ovláda na výbornú a v poslednom rade Hugh Grant ktorý ako záporný herec mi prišiel tiež veľmi fajn ako taký ulízaný had. Humor je vo filme trochu suchý občas nemastný neslaný ale dá sa na ňom zasmiať. Čiže aby som to zhrnul ako celok film výborný zábavný a hlavne tie 2 hodiny a 15 min ubehnú dosť rýchlo čiže sa nenudíte ani chvíľu. P.S za titulkami je scéna treba kuknúť. 8/10 ()

endrix

V některé z recenzí jsem četl, že je to jako koukat na to, jak někdo hraje D&D. A to je sakra přesné. Parta lidí, co už něco uhrála a umí si pohrát s nadhledem s minulostí postav, hraje dračák a my se na to díváme se slušnými triky a ve vysokém rozlišení. A je to překvapivě zábavné. Spousta vtipů je slabých, klišé o jednotlivých povoláních z D&D z plátna přímo tryská. Ale celé to nějak funguje, je to zábava a dobře se na to dívá. Takže 3,5 a půlka hvězdy navíc za owlbeara :-) ()

SamGee

Naposledy, keď Hollywood predstavil Dungeons and Dragons (D&D), filmovú adaptáciu podľa fámoznej RPG hry, zarobila málo peňazí a schytala mizerné ovácie od recezentov. Od fiaska už prešlo cez dvadsať rokov a Hollywood skúsilo znova uviesť túto slávnu značku do kín, tentoraz s vyšším rozpočtom, kvalitným kástingovým obsadením a novým príbehom.    Samotná premisa hovorí o bardovi Edginovi (Chris Pine) a barbarke Holge (Michelle Rodriguez), ktorí sa rozhodnú zachrániť Edginovu dcéru (Chloe Coleman) a ukradnúť Kameň vzkriesenia spod rúk lorda Forga (Hugh Grant). Aby vykonali túto riskatnú krádež, dvojica musí nájsť skupinu zlodejov a spoločne prekonať pasce, čiernu mágiu a drakov.    Zápletka, ktorá si berie inšpiráciu zo snímky Ocean‘s Eleven, je osviežením vo fantasy žánre, ale pri jej krkolomnom plánovaní lúpeže sa zatočí nejednému divákovi hlava. Podobne je to aj s mytológiou D&D. Pre oddaných fanúšikov to môže byť obohatenie a pre tých, ktorá v živote nehrali D&D, mätúco.   Vo víre komplikovanej expozície vyčnievajú humor a emócie. Vtipné repliky udierajú na správnom čase na správnom mieste a emotívne scény dodávajú príbehu váhu. Tieto protiklady fungujú vďaka hereckému ansámblu. Nikdynekončiaci zápal Chrisa Pina je nakazlivý, Michelle Rodriguez ponúka tvrdé údery aj materinskú lásku a Hugh Grant skvelo hrá antagonistu so štipkou humoru. Ďalší herci ako Justice Smith, Sophia Lillis a Regé-Jean Page majú podarenú interakciu s Pinom-Rodriguezovou. Na chvíľu sa zastavím u druidky Doric (Sophia Lillis), paladina Xenka (Regé-Jean Page) a čarodejnice Sofiny (Daisy Head). Vymenované postavy strádajú výraznú charakterovú hĺbku, ktorá by zarezonovala u divákov.    D&D nezaostáva v technickej stránke. S chorálom, strunami gitary a írskymi gajdami produkuje  hudobný skladateľ Lorne Balfe rytmické, ba až živočíšne motívy. Fluidná akčná choreografia si pomáha kamerou, počítačové triky sa používajú v najnevyhnutnejších prípadoch, vizuál žiarí koloritou a nakoniec, masky, kostýmy, rekvizity, dizajn príšer a reálne lokácie sú hlavnými hrdinami tohto filmu - robia svet D&D živším a exotickejším miestom.    Dungeons and Dragons: Česť zlodejov považujem za filmové prekvapenie roka. Máme tu  solídne spracované fantasy, ktoré sa opiera o charizmatických hercov,  vtipné repliky, svižné dobrodružstvo a výstižnú produkčnú výpravu. Táto snímka ihneď osloví ľudí hľadajúcich nové fantasy počiny i individuá, ktorí obľubujú heist filmy, t. j. filmy o vylúpení.    Príbeh, postavy: 6/10, Herci, humor, lokácie, vizuál, dizajn príšer: 8/10, Hudba, akcia, kamera, CGI: 7/10, Masky, kostýmy, rekvizity: 9/10, Celkovo: 7,5/10. ()

swenyx

Úplně v pohodě tomu napálím plnej počet, tohle se neskutečně povedlo. Parta zlodejíčků, kteří se nebojí vtipkovat a že to není cringe humor jako u Marvelovek jsem se mega divil, reálně jsem se u každýho gagu smál. Akční komedie která tu už nebyla minimálně od druhých Strážců Galaxie. Doufám že se dočkáme nějakého pokračování, sice původní D&D vůbec neznám a poprvý jsem o tom slyšel ve Stranger Things, ale filmový D&D je teda něco. ()

Stoctyrec124

Skláním uctivou poklonu oběma režisérům i všem ostatním, kteří se na filmu podíleli, samozřejmě velká pochvala patří i hlavním protagonistům za skvělý výkon. Byl to neskutečně milý a vtipný akční film, kterému se nedá téměř nic vytknout. Bylo to skvěle propracované jak z vizuální stránky tak i z té příběhové. Vtipů tu nebylo vůbec po skrovnou, což nebylo vůbec na škodu, protože byli vkusně vsazené do děje takže ani nepůsobily zbytečně nebo nevhodně. Na takovýhle typ filmu bych šel kdykoliv znovu a velice doufám, že udělají pokračování.* # Tlustá Dračice Forever ()

SmajdalfCZ1

Tady nejde hodnotit jinak než 10/10. Hřeb mého dnešního večera. Namlsal jsem se u kvalitního Mária a završilo to tohle dílo. Film fičel svižně celou dobu. Bylo to nabité akci a humorem. Rozhodně jsem to neviděl naposled. Kvalitních a ,,originálních,, děl ubývá - je jich jako šafránu. Jsem rád, že film na který jsem se rok těšil nezklamal. Snad bude pár pokračování a ideálně ve stejné kvalitě. ()

hufnagel

Roky som tvrdý RPG hráč na pc,takže Icewind Dale a Baldurs Gate 3 nie sú pre mňa neznáme pojmy.Tým,že celý príbeh bol k tomu ešte humorne pojatý a zo šialenou akciou a nápadmi,som z výsledkom veľmi spokojný. ()

uhlerado

veselé, akčné, vtipné, detské, fantasy, sympatické, zábavné, sexy. adventure ako sa patrí. pripominalo mi to pana prstenov ()

MrFarmer odpad!

Není to nic víc než přeskinovaní Strážci Galaxie obohacení o silné ženské charaktery, slabé mužské charaktery, rasovou vyváženost a extrémně laciné CGI. ()

Ondrew

Uz cele roky ma ziadny film nenaplnil tolkou radostou. Nechat sa unasat pribehom a jednotlivymi cinmi particky dobroduhov, je nesmierna zabava, cire potesenie, ktore som, najma ako sopliak, zazival pri hrani vsemoznych RPG hier. Prave narazok na tu ci onu pocitacovu hru je tu viac, nez by sa dali vobec spocitat. Fillm tohto druhu tu, nepochybne, chybal uz peknych par rokov. Je az na prasknutie natrieskany dobrodruzstvom, poctivym priatelstvom hlavnych protagonistov, vybornymi hlaskami, magiou vseomozneho typu a najma tou spravnou partiou, ktora sa dobrodruzstva chyta s patricnou graciou. Dlhe roky ma ziadny fantasy film nedostal do kolien... Lenze Dungeons & Dragons ma nedostali len dokolien -- z tych som si sadol rovno na prdel. 90%. ()

Nautilus06

Páni, co jen o tomhle filmu říct. Už dlouho hledám dobré fantasy jak příběhově, tak i graficky a přesně to je tenhle film. Vtipné scény zde velice dobře fungují. Na film jsem šel bez očekávání, takže jsem byl dost potěšen. Doufám, že se dočkáme pokračování, které bude stejně dobré jako tento film. ()

Lestad

to byla ale sračka..a to mám fantasy rád a chtěl sem na to jít dokonce do kina. No ty vole! Přirovnal bych to k Třem mušketýrům s Millou Jovovich ale na tu alespoň hezky dívá. Tady ta naboostovaná Rychle a zběsile kráva je fakt odpuzující. Tfuj ()

KolarikKing

Tady musím dát plný počet, protože takhle dobré fantasy tu hodně dlouhou dobu nebylo. Vynikající zábava, která šlape po celou svoji delší stopáž. Humor, akce, emoce, postavy, všechno tu funguje. Osobně doufám, že se dočkáme nějakého pokračování. 8,5/10 ()

rigby

Co se musí nechat, tak vizuálně je to dokonalé, úplné orgie pro oči. Z hlediska příběhu je to ale takové nijaké, nějak jsem se vůbec nechytal, respektive příběh nechytil mě. Vlastně mi to bylo úplně jedno. A to je obrovské minus. Ale jiný to může mít jinak, přece jen už jsem asi jiná věková skupina než ta cílová. 4- ()

Ace.A.T.L.

Parádní film, plnej těch správně vychytaných vtípků, tý správně vyvážený akce a celý je to zabalený do tý správný úrovně fantasy. Já se prostě bavil od začátku do konce. Tvůrci skvěle využili toho, že tam, kde by jinde byl normální drak, bude prostě nenormální parchant apod. Skládán poklonu. Za mě skálopevných 5*, ROZHODNĚ DOPORUČUJU a zlatý trezor spešl filmů čeká ()

Kushina

Vlastně jsem nevěděl, co od toho očekávat. Byla mi nabídnuta hezká pohádka pro dospělé se spoustou magie a spoustou čar a kouzel a neposlední řadě i se spoustou zabíjení i krve. Příběh hezký, postavy sympatické. Možná jsem od toho měl větší očekávání, ale na 4* to dá. 70% ()

Heywood

Hezká a trikově jistě povedená pohádka. Ale Pine hrající v průměru je doplněn Colemanovou, která je všude tak stejná, až je tuctová jako ovadlá květina. Ropdriguezová v Blbě a Nafintěně se možná hodí k zakomplexovanému černouškovi Dízlíkovi, ale tady ta 44 letá herečka vypadá spíše jako čarodějnice, než jako kladná hrdinka. Grant si sice pochvaluje, jak je báječní hrát hajzlíky, ale místo hajzlíka vidíme slizouna,  a asi to někomu připadne stejné. Mě ne. Přesto  a rozhodně jako záporák nezklamal. Také jsme tu viděli moc jiných inspirací. Můj nepřítel (Quaid) měl stejný chapadla svých potvůrek, bludiště najdeme leckde (kostky, výtahy, Omega 13 i ta aréna je až příliš častá, že Johne Cartere, ( atd.) a to, že si stoupnu do oka lana, to by asi nebyl film nebo co, viď můj kýči. No mrňaví lidé jsou i v Gulliverových cestách i Tolkienovu atd. Je tam těch plagiátů nebo vykradených nápadů více a vše je prolezlé nějakým divným scénáristickým duchem, který mi moc neseděl. Nepochybně to zaujme děti, možná rodiny, ale na hodnocením zde zírám. Hlavní hrdina je v podstatě jiný fanatik a'la Zelený, který chrání i za cenu bídy, takže nakonec krade, ale dnes si zajistí dotaci. Proč bych mu měl fandit? A tak zatímco u Sophie Lillis je motivace jasná,  Justice Smith je jen zlodějíček využívající své triky k okrádání druhých. A najednou procitne, prohlédne, jak napravený recidivista. Aha jó já zapomněl: Pohádka. Tak nepohádkově 45% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD