Sylvain Maro, pařížský policejní inspektor, je považován za jednoho z nejlepších policistů v hlavním městě. Sní o službě ve speciálních jednotkách, ovšem poté, co se ukáže, že spal s manželkou starosty, je převelen k městské policii v Marseille. Zde je starostou bývalý komisař Gibert. Hned při první službě se rozhodne pokutovat neukázněného taxikáře a při pronásledování utopí hlídkový vůz. V důsledku toho se dostane do potyčky se státní policií. Gibert ho informuje o gangu Italů, kteří k páchání svých zločinů používají dvě rychlá Ferrari, a nařizuje Marovi, aby je vyhledal a zatkl. Vzhledem k nízkému výkonu místních policejních vozů si však uvědomuje, že nebude schopen držet krok se silnými Ferrari. Alain, Marův kolega, mu vypráví o legendárním marseillském taxíku a o Danielovi a Emilienovi. Auto je prý nyní v Maroku, Emilien opustil policii a Daniel žije v Miami. Maro a jeho tým městské policie najdou Danielova vnuka Eddieho Makhloufa, který je také taxikářem. Ke všemu tím, kterého Maro po svém příjezdu do města pronásledoval. Maro nabízí Eddiemu dohodu. Když najde taxi svého strýce, bude propuštěn. Eddie souhlasí, že až ho najdou, bude zase taxikářem. Auto najdou, ale ukáže se, že synovec nemá talent svého strýce. Další den zahajují operaci „Mafie“, organizovanou Gibertem. Zloději však unikají… (TV Nova)

Trailer 2

Jara.Cimrman.jr

"Stejná technika. Ferrari, co už se nenajde. Vysokej objem válců. Ferrari California, čtyřistapadesátosmička. S Daciií je teda fakt nechytnu." Takže je třeba najít taxík a pohrát si s Italy. Tomu rozumím. Nerozumím však tomu, že se točí Taxi bez Daniela a Émiliena. Bez nich to totiž nejde a tuny zvratků, výkalů a sádla strážnice Sandrine to nezachrání. Já jsem myslel, že to snad ani nedokoukám, ale pak z garáže vyplula Samia v montérkách a mé znechucení se změnilo v lehký zájem. Stejně to za moc nestálo, ale letecký útok taxíku na jachtu mě donutil věnovat pátému taxíku alespoň jednu hvězdu. Přesto doufám, že ve vlastním zájmu už žádný další taxík nezpůsobí kalamitu v marseillských ulicích. ()

Gilmour93

Člověk, co by mohl být, kdyby byla Marseille vesnicí, klidně označován za vesnického idiota, jeden vyfouknutý Vin Diesel a starý známý Peugeot, kterému motor nezadřel ani saharský písek. Do toho stanice městské policie, kde je nejinteligentnější kávovar, zvracení, rozstřikování hoven a rychlá jízda ulicemi. Humor sice není úplná oligofrenie, ale víc jej najdu v taxíku Aleše Hámy.. ()

Spiker01

Naběhl jsem si sám, ale musel jsem přesvědčit na vlastní oči. Ne, že by to bylo úplně blbé, ale jednak se tvůrci mohli vyhnout fekálnímu a fyzickému humoru (jež pochopitelně není za mák vtipný) a trošku to přecejen zkrátit (každá databáze uvádí jinou stopáž, tak nevím jestli neexistují další verze, koukal jsem na Hbo Go), u finále jsem se už jen vyloženě nudil a koukal jen po očku. Potěšil snad jen návrat některých známých postav, snad už nyní tvůrcům došlo, že bude lepší tuto sérii nechat ležet ladem...5/10 ()

Malarkey

Kdybych byl v tu chvíli najetej na tenhle francouzskej humor a la Alain Chabat, tak to snad ocením i víc. Ta policejní stanice, která na mě působila, jak kdyby ji vyhrabali z blázince v Kosmonosích, tu předváděla velký pecky a musím se přiznat, že jsem měl problém se nesmát. Jenže série Taxi je přeci jen o něčem jiným. Hlavní postava, plešatec, co si tento díl i zrežíroval, by byl ještě OK, ale ten jeho parťák, to byl strašnej lůzr. Stejně tak i záběry na auta byly hodně špatný. Nemělo to tu dynamiku původních dílů. Všechno kolem aut tu působilo hrozně levně. Nebýt toho humoru, kterej občas zabruslil zbytečně až do fekálna, a kterej ze všech postav dělal bandu dementů, což taky nebylo úplně dobře a do této série se v podstatě vůbec nehodí, tak je to snad i na odpad. ()

Enšpígl

Ach jo, kam až taxi serie musí dojít aby se stopla ? To nejlepší co na filmu bylo, je bizarní sestava policajtů na stanici v Marseille. Na těch postavách by se dal postavit kompletní film na úkor hlavních hrdinů, který na původní tandem nemaj ani omylem, nefunguje to, nikdy na mně nebude fungovat, když si Francie hraje na Ameriku, tak jako Amerika na Francii. pokud jde o humor nebo akci a nebo nekonečný série. ()

• Natáčelo se v Marseille a Paříži. (BMW12)
  • Taxi 5 je dle studia restartem celé ságy. (UncleMorty)
  • Frédéric Diefenthal dostal možnost si zopakovat roli Emiliena, nicméně když se dozvěděl, že Samy Naceri měl mít jen malé cameo (které navíc odmítl), tak se rozhodl na projektu nepodílet. Fanouškům poslal skrze twitter zprávu: „Emilien bez Daniela prostě nejde dohromady“. (UncleMorty)