• Francie

Akční / Komedie

Francie, 2018, 103 min

• Lacike

Mysleli ste si, ze nic horsie ako americky remake uz byt nemôze? Piaty diel je este väcsie peklo. Je mi luto, ze zo serie nadobro odisli Daniel a Emilien, ale ako zasadny problem to nevidim. S radostou by som prijal pohodovy akcny vyplach akym boli prve dva diely a kludne aj s novou zostavou. Lenze nova dvojka je absolutne nevyrazna, bez stipky charizmy a chemie. A rovnako nevyrazny je cely film. Je to jedna velka nuda obcas prerusena nejakym nechutnym forom v ktorom sa zvracia alebo vypustaju hovna. Ani pekne zenske na okrasu zu uz nie su. Cely film musime trpiet pohladom na jednu odpornu vypasenu svinu. Obcasny vyskyt komisara Gilberta tiez za nic nestoja a vôbec mi nepripadali vtipne. Najsmutnejsie dopadli spominacky na minule diely v ktorych ale Daniela a Emiliena neukazu. Asi sa urazili, ze ich vynechali a tak nedali suhlas na znovupouzitie ich zaberov. A urobili dobre. Skoro som zabudol na akcne sceny. Su sice prehladne ale dokonale sterilne. A je ich tu fakt malo. Soundtracky vzdy stali za to, kedze navodzovali pohodovu atmosferu. Okrem starej titulnej pesnicky, je zvysna hudba nevyrazna. Vysledkom je jedna velka katastrofa, ktoru ziadnemu fanusikovi Taxi serie neodporucam. 1/10.(13.9.2018)

Se musím smát,jak pomalu každému vadí nová dvojice,přitom uživatel hodnotí předešlé série ještě hůř.What?Já nevím co chcete?Pětka prostě vyházela ústřední duo,protože už stejně neměla co nabídnout a popravdě ani tahle série.Pravda je,že vždycky po nějakým tom roce to vyšumí a může se opět jet do Marseille.Franck Gastambide vzhledem klon Vin Diesela a fotbalisty Thierre Henry a sedí náhodou dobře.Vůbec překvapení je Salvatore Esposito,který si odskočil z Gomory.Parťák Marota,Malik Bentalha už je horší,ale vlastně je to ten element vtípků.Těch trapných a dobrých je tu asi tak pade na pade,záleží jaký kdo má rád humor.Mírný šok byla hned první honička,která nebyla vůbec nic moc,až bych jí nazval hroznou s těma digitálníma věcma a rychlostí 5Km/h .Naštěstí v pozdějších fázích klasika Francie.Pár vzpomínek na ústřední duo a peugeot stále v kondici.Směsice parťáků na policejní stanici dobrá a každá jiná,kdy i oni mají dostatek prostoru v různých polohách humoru.Musím říct,že jsem čekal zklamání a nakonec jsem dostal slušnou jízdu v průměrným filmu.Lepší už to prostě nebude.(17.9.2018)

• NifKor

No jako nějak nevím. Jediný co podle mě stálo k vidění v tomto díle Taxi byl ze starých dílu vylepšený taxík. Musím ale hodně uznat, že honičky byly natočený sakra pěkně, že jsem z nich měl husí kůži. Já nevím co si ani o tom mám myslet, návrat Taxi je podle mě strašně zbytečný už jen z důvodu,že tam chybí postavy Daniel a Emilian. Série taxi měla skončit tento díl docela dost ničí to pěkný co jsem na sérii taxi vždycky viděl. Pokud jste člověk co má rád sérii Taxi, tak se na tento díl nedívejte, jen by vás to naštvalo. Za taxík ze starých dílů a za pár pěkných záběrů si Taxi 5 zaslouží 2 hvězdy. D(15.9.2018)

Nebylo to úplně nejhorší, čekal jsem větší průser. Co mě potěšilo, byla vzpomínka na předešlé díly a zmínka o hlavních postavách. Celkem jsem se i dost zasmál, některé scénky fakt výborné. Co je ale špatný, je výběr herců, jde vidět, že Francie je vážně v hajzlu. Rozhodně ale lepší restart, než poslední Kurýr.(13.9.2018)

• BOURQUE

Z mnoho pohľadov, aktuálne dielo (možno teraz fakt konečný) „Taxíka“ je len paródiou samého seba. (To isté platí aj v prípade Bernarda Farcyho.) Málo vtipných scén a aj tie sú väčšinou ploché. Výnimkou je však návšteva u „Itala“, ktorá je asi najvydarenejším a najvtipnejším momentom. „Vin Diesel image“ F. Gastambidovi síce na prvý pohľad vyčarí úsmev na tváre, ale to nevydrží dlho. Takže spíš som toho názoru, že v tejto forme sa jedná o „zbytočné“ pokračovanie. P.S. 1: A strašne postrácam cameo S. Naceriho alebo F. Diefenthala. P.S. 2: Je smutné vidieť, že pán Benson do toho išiel. Osobné hodnotenie: 59% (*) (13.9.2018)

• - Frédéric Diefenthal dostal možnost si zopakovat roli Emiliena, nicméně když se dozvěděl, že Samy Naceri měl mít jen malé cameo (které navíc odmítl), tak se rozhodl na projektu nepodílet. Fanouškům poslal skrze twitter zprávu: „Emilien bez Daniela prostě nejde dohromady“. (UncleMorty)

• - Bankovní lupiči ve filmu jezdí ve Ferrari California, Ferrari 458 a Lamborghini Aventador. (NinjaFly)

• - Taxi 5 je dle studia restartem celé ságy. (UncleMorty)