Ženy od hluboké řeky

• Itálie Cannibal ferox (více)

Glorie Davisová píše na univerzitě diplomovou práci, ve které chce dokázat, že kanibalismus jihoamerických indiánů je smyšlený mýtus bílých osadníků. Aby svá tvrzení mohla podložit vlastními zkušenostmi, vydává se Glorie se svým bratrem Rudym a kamarádkou Pat do amazonských pralesů. Na břehu Amazonky potkávají dva americké hledače smaragdů, z nichž jeden je poraněn. Ti jim vyprávějí o přepadení indiány. Glorie však příběhu nevěří a začíná mít podezření, že za historkou se skrývá něco strašného. Nikdo z nich ale netuší, že zanedlouho všichni vstoupí do divokého zeleného pekla... (oficiální text distributora)

2sistem

Jednu hvězda za pár odvážných záběrů, jinak ten film mě sral snad už od začátku. Nečekal jsem nijak chytrej příběh, ale otřesný herecký výkony, nesmyslný jednání a nepravdivý vyjadřování emocí. Herci četli hodně špatně a amatérsky napsaný scénář. ()

Pokri

Určitý kultový status, ktorý tento film má, je pre mňa záhadou. Opakuje sa tu stokrát videné, navyše je scenár absolútne neoriginálny. Lenziho najlepší kúsok Mangiati vivi neprekonaný, ale na jedno pozretie sa to ešte s prižmúrenými očami dá. Ak ste dostatočný úchyl a vyžívate sa v nechutnostiach, tak vám to môže aj celkom rýchlo odsýpať. ()

bee.el

Ach božíčku... větší kravinu jsem už dlouho neviděla - jak tu píše skoro každý, kopíruje to Cannibal Holocaust prakticky ve všem, akorát si to navíc přidává pár nechuťáren (oko, mozek, atd.)... Podobná je i hudba, která stejně jako v Kanibalech zní při nejhorších scénách (většinou, když si kanibalové dávaj nášup)... a opět to, že kanibalové jsme vlatně my, ne oni, násilí plodí násilí... Jinak řečeno, všechno už tu jednou bylo, akorát v Cannibal Holocaust herci alespoň trochu uměli hrát - v tomto snímku nikoli a občas jsem se od srdce zasmála, některé hlášky jsou opravdu luxusní - třeba "Pojďme si zazpívat, ať vidí, že nás nezlomí..." Tu jednu hvězdičku nechám za to, že svůj účel znechucení diváka to splnilo (a nemám na mysli znechucení z pitomého filmu:)) ) a že jsem to zvládla dokoukat do konce. Každopádně nic nového, nic zajímavého, nic, co bych chtěla vidět znova. A nechápu, co maj sakra všichni s těma želvama?! ()

NICOTINE

Klasická Lenziho brakovina z 80. let. Pamatuji, jak jsem byl schovaný po stolem, když jsem prvně viděl bradavky vytahané jako šulin čerstvého osmdesátníka, v tomto již nejspíše zapomenutému díle. ()

tXtX odpad!

Veľmi dlho som sa tejto žumpe vyhýbal a robil som zrejme dobre, lebo toto veľdielo je naozaj otrasné po každej stránke. A nemyslím tým len zábery na nehumánne týranie zvierat, ale celkovo odvedenú filmársku prácu. To už keď tí idioti nevedia ani poriadne nasnímať krajinu z hora bez toho, aby boli v dolnom rohu vidno dvierka od vrtuľníka, tak to je už naozaj amaterizmus najhrubšieho zrna. Nehovoriac o scenári, ktorý zrejme Lenziho napadol niekde na hajzli keď čítal v novinách recenziu na Deodatov Holocaust. Absúrdna a urážajúca vykrádačka. Keby si ten hlupák aspoň odpustil tie zvieratá, ale nie, treba školácky odkukať aj to.. Ach jaj. A zábery z mesta? To bolo skutočne TO neznesiteľné, a nie gore v džungli. Niektoré scénky som musel (prisahám) pretáčať, nedalo sa na to pozerať. Tak hrozne natočené rozhovory, strih a kameru som snáď ešte v živote nevidel. A toľko omielaný gore sa tiež bohvie ako nedostavil. Čakám čakám, ale ničoho extra som sa nedočkal.. Slabota aj čo sa tohto týka. Ale páčila sa mi poprava toho blonďavého blbca, ktorý si to zaslúžil hlavne za to otrasne hranie. Rovnaké skalpovanie by mal schytať aj celý filmový štáb.. alebo rovno návštevu nejakej 8 metrovej anakondy, to by všetkým zrejme prospelo.. Tfuj! ()

VMa

Běloch si jde do amazonských pralesů pro smaragdy, napáchá zlo, protože je opravdu moc chce a pak se diví, když mu druhá strana jeho zlo vrátí i s úroky. Takhle šílený scénář se opravdu jen tak nevidí. Ani většina pohádek není tak ubohých - a to navzdory tomu, že některé z nich jsou také, svým způsobem, pěkně kruté (Zlatovláska - král popraví Jiříka a zemře; Jak si zasloužit princeznu - dva bratři neváhají zabít svého vyspělejšího třetího bratra a jsou zkameněni; Otec prasátek - auditoři se chtějí zbavit nepohodlného výtvoru lidské fantasie a na konci jsou potrestáni smrtí; no a mohl bych ještě chvíli pokračovat). Jenže ty pohádky mají alespoň nějaký výchovný charakter. Tohle? Ne! Tak alespoň doufám, že ten film nemá žádný reálný základ, protože poté bych nevěděl, co si o násilí amazonských domorodců myslet. Vykuchání želvy bych jako to nejhorší zlo tohoto filmu neviděl. Mně osobně vadí spíše to pověšení blodýny (Pat) za prsa. Tady opravdu filmaři ztratili soudnost. A na konec, vlastně ani nevím, jaké hodnocení tomu dát, abych neurazil filmy, kterým tento neusahá ani po paty. Takže snad jedině: něco mezi odpadem a jednou hvězdou - za odvahu takovou blbost natočit. ()

mdf

Česká herečka Zora Ulla Keslerová je asi to nejzajímavější,co na tom filmu je.(hrála třeba Vítr v kapse nedostupnou skladnici a nebála se i žádné nahoty ve filmu,jak sami i tady uvidíte.Asi tady chtěli navázat na,,úspěch,,filmu Cannibal Holocaust,ale nějak se to nepovedlo. ()

verbalek odpad!

Další slátanina z 80tých let. Daleko lepší jsou Kanibalové. Ty májí alespoň nějakou úroveň. Takhle je to tahání dříví do lesa. ()