Ženy od hluboké řeky

• Itálie Cannibal ferox (více)

Glorie Davisová píše na univerzitě diplomovou práci, ve které chce dokázat, že kanibalismus jihoamerických indiánů je smyšlený mýtus bílých osadníků. Aby svá tvrzení mohla podložit vlastními zkušenostmi, vydává se Glorie se svým bratrem Rudym a kamarádkou Pat do amazonských pralesů. Na břehu Amazonky potkávají dva americké hledače smaragdů, z nichž jeden je poraněn. Ti jim vyprávějí o přepadení indiány. Glorie však příběhu nevěří a začíná mít podezření, že za historkou se skrývá něco strašného. Nikdo z nich ale netuší, že zanedlouho všichni vstoupí do divokého zeleného pekla... (oficiální text distributora)

Anticque

Ač hodnotím velmi starý kousek, tak mi to nedá říci svůj názor. Jeden z mnoha příběhů o kanibalismu, opět se tu objevují nechutné scénky, které mě přišli spíše slabé a musím dodat větu, že je to ze 70% použitý Cannibal Holocaust a k tomu tvůrci přidali něco vlastního, no a vznikl film. Holocaustu to nesahá ani po kotníky, neboť to spíše zkazili, než aby to vylepšili. Nevím kolik to vydělalo v té době, ale rozumný člověk musí uznat, že použít 70% hororu, který je 1 nebo 2 roky starý a takhle ho zkazit není normální. Dávám 35% za snahu dát filmu taky nějakou vlastní myšlenku. Jinak děs a běs. ()

Arkanoid

Zvezenie sa na popularite o rok staršieho filmu Cannibal Holocaust. Načo bolo dobré spraviť prológ s vraždou? Mizerná technická stránka. Dej mimo kanibalizmu neprináša žiadnu kvalitu. Jedna z najhlúpejších výprav do pralesa (pri jazde autom) v podaní mizerných, afektovaných hercov výsledku veľmi nepomáha. Aspoň ale všetci neriskujú toľko, čo jedna výprava v Cannibal Holocaust. Exploatácia a zákony džungle sú pre film plus. Romantická hudba po vzore Cannibal Holocaust robí možnému nebezpečenstvu výrazný kontrast, no nefunguje rovnako dobre, ako v spomínanom filme. Pitva korytnačky z Cannibal Holocaust nie je prekonaná, rovnako ani násilie, spôsob rozprávania príbehu a tak ani film samotný. ()

bari68

Tu je práve vidieť , že séria italských kanibalských filmov z 80. rokov, resp. za 2 roky sa stihli natočiť 4 filmy nespravila do svetovej kinematografie s výnimkou Cannibal Holocaust veľkú dieru . To platí i tu. Nechutnosti bez nejakého dejové klišé ,niekedy s trochou dobrej atmosféry , to je, ale asi tak všetko.O doslova hrozných /ne/hereckých výkonov ani nevravím. Pre mňa len 1* a 30%. ()

iXtr3m3

Hnusný a totálne o ničom film. Ok, mohol by som možno hviezdu pridať za stvárnenie násilia, ale to až tak k životu za každú cenu v tej svojej nahrubšej podobe nepotrebujem. ()

Slimak

O něco stravitelnější a o něco zajímavější nežli o rok starší kousek SEŽRÁNA ZAŽIVA...ale vskutku jen o něco málo... jinak stejný humus.všimli jste si také u taliánských hororů toho prolínání mezi New Yorkem a jiným místem....co pamatuju tak to není případ jenom THE BEYOND...aspoň z toho co jsem viděl... ()

Romario

Jako film je to příšerně slabé, a kdo čeká orgie brutality, myslím, že bude také zklamán, až na pár výjimek jsou ty "otřesné" scény natočeny dost nepřesvědčivě.Také mne zaujala přítomnost Zory, napřed jsem si myslel, že se jedná jen o náhodnou podobu, to je taky jediné, čím českého diváka může snímek překvapit. ()

HonzysKISS

Zase tak špatné nebylo, kdyby herci nebyli tak hrozní a nezačalo to až od poloviny filmu. Do té doby je v tom spíš jenom kecání a občasné pochůzky v džungli. Jinak to ještě docela jde. Příběh je na tohle téma v pohodě. Dokonce se mi líbila i hudba, dávala k tomu pěknou atmošku. Především film zachraňovala brutalita a krutost. To se musí nechat, v té době to určitě bylo něco. Hlavně to očičko. Akorát dneska je to slabota. Celkově mě to spíš bohužel zklamalo. Ale aspoň bych dokázal tvrdit, že od pana Lenzio je to nejlepší kanibalistická podívaná. ()

Paldiny odpad!

Keď kradnúť tak po italsky. Za tento prahopustý zločin by som zavrel tvorcov do ohrady s pažravými prasatami. Predstavte si Kanibalov bez originálnej kamery, záverečnej pointy a intenzívnej brutality. To všetko predstavuje táto lacná napodobenina bez špetky invencie, akú sa oplatí odignorovať. ()

lukasd

Je to slabý film a oproti Cannibal Holocaust celkem nuda. Dávám **, ale třetí hvězdičku bych možná přidal za geniální scénu, ve které dvě hlavní hrdinky zpívají písničku Červená řeka(v českém dabingu):-) ()

spiritus odpad!

Tento film je jeden velký error....naprosto k ničemu a hlavně o ničem...pár "morbidních" záběrů tohoto braku má být kořením, ale místo toho je hnojem tohoto filmu. Před totálním odpadem ho nezachraňuje vůbec nic. Na ty hnoji a zalez.... ()

aLPaC

Nechutnost. Nechápu, co komu tento film může dát. Už ten obal dává tušit, že to bude úchylárna, ale film nemá na rozdíl od Kanibalů ani žádný solidní námět. Italské splattery jsem viděl celkem tři. Již zmíněné Kanibaly, toto a ještě jeden, jehož název se nepamatuji. Žádný z nich mě však ani náhodou nezaujal a žádný už ani vidět nechci. ()

tenebrae86

Legendární Lenziho hnus 'Cannibal Ferox' patří mezi nejznámější a nejkontroverznější fláky tohoto kultovního režiséra. Co se týče násilí a brutality, jde o jeho vůbec nejsilnější snímek. Natočen nebyl z žádných uměleckých ani úchylných pohnutek, jde o čistě komerční záležitost, o které se ale k údivu všech tvůrců i zúčastněných mluví dodnes. Herci si chtěli ve vyhlášené kokainové oblasti, kde se film natáčel, hlavně zašňupat (to není vtip) a Lenzi tehdy potřeboval nutně prachy, proto přemluvil lidi kolem Luciana Martina k projektu, který čítal hned dva filmy (Eaten Alive + Cannibal Ferox). Tehdy v kinech zrovna letěl Deodatův megaúspěšný Cannibal Holocaust, tak proč se na vlně nesvézt? Zvlášť, když vlastně Lenzi kanibalský žánr přímo, ač nechtěně založil filmem 'The Man from the Deep River' z roku 1972. Hlavně u Feroxu je vidět, jak se Lenzi s ničím nepáral a s obrovským nadšením pro řemeslo si šel přímo za svým cílem. Jeho výsledná práce je mistrovské dílo - nehumánní hardcore trash, gore zvrácenost a staromilsky rasistický filmový odpad se skvělými improvizovanými praktickými efekty. Nemůžu si pomoct, ale takové nekompromisní filmy mě prostě baví. Snad jediné mínus vidím v absenci pořádné hororové atmosféry, která by vše vybrousila k dokonalosti, tak jako se to podařilo u již zmiňovaného 'Cannibal Holocaust'. ()

Brejlil odpad!

To se ani hodnotit nedá. Zatímco Cannibal holocaust má alespoň jakýsi nápad a vtip v provedení, tohle je prostě jen ubohost. A i ty gore efekty jsou smutně nezvládnuté, jedna blondýnka visící za prsa to nezachrání. ()

bolan odpad!

Co se týče zhovadilostí, braků a trapnosti, patřili Italové vždycky mezi špičku. Kdyby to bylo alespoň šokující, nebo brutální, ale je to jen a pouze trapný - jediný co tvůrci dokázali, bylo zmasakrování pár zvířat - neuvěřitelná krávovina která nestojí za obsáhlejší koment. ()

andio

Jasná inspirace v Cannibal Holocaust, akorát tenhle film je snad ještě brutálnější a nemilosrdnější. Kontroverze okolo tohoto filmu byla nicméně menší (alespoň v USA), nejen proto, že prvotní šok už byl překonán, ale také proto, že ho autoři nevydávali za skutečný snuff film. I tak patří Cannibal ferox k jedněm z nejzakázanějších filmů vůbec (celkem se pyšní zákazem v 31 zemích). Oproti tomu Cannibal Holocaust byl zakázán pouze v sedmi (?) státech. 5/10 ()

Aurus

1,5/10. Tohle byla katastrofa. Velké sklamání. Jediné plusy byla brutalita a jedna dobrá hláška. Příběh je docela fajn, postavy jsou docela nesympatické, hudba je docela špatná, atmosféru tento film skoro nemá, napětí zde neexistuje, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je docela povedená. Za mě sklamání. ()