Ženy od hluboké řeky

• Itálie Cannibal ferox (více)

Glorie Davisová píše na univerzitě diplomovou práci, ve které chce dokázat, že kanibalismus jihoamerických indiánů je smyšlený mýtus bílých osadníků. Aby svá tvrzení mohla podložit vlastními zkušenostmi, vydává se Glorie se svým bratrem Rudym a kamarádkou Pat do amazonských pralesů. Na břehu Amazonky potkávají dva americké hledače smaragdů, z nichž jeden je poraněn. Ti jim vyprávějí o přepadení indiány. Glorie však příběhu nevěří a začíná mít podezření, že za historkou se skrývá něco strašného. Nikdo z nich ale netuší, že zanedlouho všichni vstoupí do divokého zeleného pekla... (oficiální text distributora)

Rattlehead

Můj druhý kanibalský horor a hodnotím o hvězdičku lépe než snímek "Kanibalové" z roku 1980. "Ženy" mi přišly zajímavější. Ano, je to nechutné, ale proboha, to se u podobných snímků snad dá předpokládat. Příběh slušný, krásná (a krutá) příroda, rajcovní Slovenka Keslerová zde ukáže prsa, tak příšerně bych to neviděl. Vhodné ovšem pouze pro otrlé, nesledovat se svojí dívkou ani rodinou. ()

Akvarista

Hnus, hnus, hnus a hnus. Nic víc nic míň. Nulové výkony "herců", špatná režie, scénář, kamera... prostě všechno. Některé rádoby šokující scény mě ale opravdu rozesmály. A za to si to tu 1 hvězdičku zaslouží. ()

eFOXsize

Vzhledem k tomu, že kanibalismus je skutečně odporný, hnusný a brutální, žádný horor, nýbrž teror, tak to musí být natočeno tak, aby to vyvolalo tyto pocity. Pokud to bude točeno jako masakr motorovou pilou, kde místo motorové pily jsou lidské piraně, tak to fungovat nebude. Aneb krkolomně se snažím říct, že Cannibal Holocaust byl lepší, věrohodnější. Neříkám, tohle bylo taky dostatečně nechutné, ale prostě mě to nepřesvědčilo, jen znechutilo, žádný strach, jen odpor. Takže jsem jen prokroutila oči. Za mě ne-e. ()

Guran

Filmy o kanibalech jsou vždy brutální. Snímek s Československou herečkou v hlavní roli samozřejmě stupidní. Děj je největší kámen úrazu. Brutalitu zrovna moc nemusim a proto mě snímek nepřekvapil. ()

Romadoor odpad!

Tento "film" mě donutil přemýšlet. Především nad tím co asi režisér a scénárista využívali pro inspiraci - klasickej alkáč, toluen, technickej benzín? Fakt těžko říct, možná kombinace. Nebo je scénář produktem dětí zneužívaných k otrockému psaní scénářů? Mají na sebe nenavazující absurdity nějaký nevyslovený význam? Proč se tam vlastně ty postavy sešli (oficiální i když debilní důvod měli 2).......Ale hlavně - PROČ NA TO KOUKÁM???????? ()

smrtubohem

Film Kanibalové mě naprosto odrovnal svou autentičností, zatímco tohle je jen nepodařenej pokus o kopii s, následování, anální alpinismus. Když pominu, že jediným smyslem natočení tohoto filmu je udělat další filmy na způsob Deodatových Kanibalů, Lenzi je uslintanej ubožák a hodně špatnej režisér. ()

djbarrel

Pro horory mám slabost, ale tohle byl spíš horor dokoukat do konce. Zabíjení zvířat se mi opravdu nelíbilo, celkově příběh byl opravdu dost blbý, zpracování dost mizerné a nerealistické a celkově špatné. Film jsem si pustil hlavně proto, že byl v mnoha státech zakázaný, ale myslím, že to nebylo ani tak kvůli děsivým scénám, ale proto že film stál za hovno. No nic 15 % s bídou. ()

moviefan4

Dosť slabé. Čakal som že to bude nechutné ale nie pre mna to bola pohodička. Nechutne mi prišlo iba zabitie živej korytnačky. Kanibalských scén bolo strašne málo a boli malo nechutné. Ostávam pri tom že Cannibal holocaust je naj kanibalský horor ever. ()

honzic

Zajímavý film, který překvapuje drsností a autentičností záběrů, kterým lze snadno uvěřit. Zklame však nulové napětí, velmi chabé herecké výkony, amatérská kamera a střih a celkově lacinost celého filmu. Hodnocení: 40 % ()

Carnosaurus

Postavy se chovají naprosto nelogicky, trapně a nejsou uvěřitelné, stejně tak jsou i špatně zahrané. To ubírá filmu na působivosti asi nejvíc. A vlastně celková motivace hlavní hrdinky (dokázat, že kanibalismus vlastně neexistuje) je totální blábol. Film zcela otevřeně kopíruje některé scény z Cannibal holocaust s tím, že co bylo působivé tam, je tady jen a pouze trapné a vynucené. Efekty jsou oproti Cannibal holocaust ubohé. Možná kdyby se film vydal svojí vlastní cestou a nesnažil se kopírovat, vyšel by z toho lépe, protože by unikl přímému srovnání s Cannibal holocaust. Snímek je trapný a těch pár drsných scén tak vyznívá do ztracena. Pro mě velké zklamání. Jen Zora opět za jedna. ()

clint123

Fuuuh..no neskutočná brutalita v tomto subžánru od Lenziho. Tento kanibalský horor je naozaj jeden z tých najnásilnejších čo sa tíka podžánru. Tento typ diel si ale takéto zábery vyžaduje, čiže ja nemám námietky. Môže byť !! ()

Saroman

Příběh, herecký výkony, hudba, kamera špatný. Záběry s nefalšovanýma mordama zvířátek ok. Překlad názvu filmu je asi z obalu dvd, protože žádné ženy ani hluboká řeka ve filmu nějak nehrají roli. ()

Rugero

Po vynikající skušenosti s filmem Canibal Holocaust jsem urychleně sháněl další kousek do mnou oblíbeného žánru kanibalských hororů.Na Cannibal Ferox jsem spočátku hleděl jako na určitě lepší film než C.H. přece jenom je to film režiséra který pro tento žánr stanovil pravidla a ví co děj potřebuje.Boužel tomu tak není.Umberto Lenzi (tvůrce dále např. Sežrána za živa) vypráví děj pro mě nějak nezáživně,zápletka je neskutečně pitomá.Pro českého diváka je na filmu půvabné možná o že v něm hraje původem česká herečka Zora Ulla Keslerová. Jinak to občas vypadá jako že Lenzi prostě znovu natočil některé scény známé z Cannibal Holocaustu například usmrcení želvy (ale boužel musím říct že i tady Lenzi selhává,Deodato natočil masakr želvy na výbornou v Lenziho podání je to však nějak nudné a utahané a totéž boužel platí pro celý film,o soudtracku ani nemluvě.Ale mezi žánrem CANNIBAL filmů se jedná o jakýsi střed,který není od věci zhlédnout,ale málokdo se k němu bude rád vracet. ()

montel

Glorie odjíždí se svým bratrem a kamarádkou do amazonských pralesů, aby dokázala že kanibalové, jsou jen vymyšlený mýtus. Potkají dva hledače smaragdů,kteří jim pověděli, že je přepadli kanibalové. Jeden z nich jim ukáže jejich vesnici a chová se k nim agresivně. To se jim ale rozhodně nevyplatí. Vstoupili totiž do divokého zeleného pekla... Rozřezaná želva,uříznutý penis,zavěšení za prsa na háku,odseknutí mozku. To je asi tak vše co je na tomto filmu zajímavé,když vemu jako fakt, že pojídání vnitřností k těmto filmům patří. Možná je tento film v žánru kanibalských hororů ten lepší,ale i tak, nemá téměř nic co nabídnout. Ani ty herečky za moc nestojí. Takže 35% ()

zurivymlok odpad!

O této zhovadilosti už jsem kdysi slyšel a nakonec jsem neodolal zvědavosti a film, dá-li se to tak nazvat" jsem si sehnal. Stačilo jej jen "proklikat" (shlédnout to v kuse a celé snad ani možné není). Zjevná absence jakéhokoliv filmového umění a naprostý amaterismus je mnohem více šokující než brutalita, kvůli které byl snímek zakázan. Ale po počátečním šoku jsem se občas i zasmál tragikomickému výstupu herců. Vůbec nechápu, jak mohl tento snímek nabrat 35 % (na IMDB dokonce 50 %). ()