Ženy od hluboké řeky

• Itálie Cannibal ferox (více)

Glorie Davisová píše na univerzitě diplomovou práci, ve které chce dokázat, že kanibalismus jihoamerických indiánů je smyšlený mýtus bílých osadníků. Aby svá tvrzení mohla podložit vlastními zkušenostmi, vydává se Glorie se svým bratrem Rudym a kamarádkou Pat do amazonských pralesů. Na břehu Amazonky potkávají dva americké hledače smaragdů, z nichž jeden je poraněn. Ti jim vyprávějí o přepadení indiány. Glorie však příběhu nevěří a začíná mít podezření, že za historkou se skrývá něco strašného. Nikdo z nich ale netuší, že zanedlouho všichni vstoupí do divokého zeleného pekla... (oficiální text distributora)

Gorehound

Legendárna klasika, ktorá nestratila nič zo svojho dopadu. Lenzi už vtedy nebol žiadny zelenáč a spracovanie je patrične na úrovni, džungľa pôsobí naozaj nebezpečným a zároveň krásnym dojmom. Kanibalské gore scény patria k absolútnej špičke a i dnes sú pre silné žalúdky. Jeden z vrcholov kanibalského horroru. ()

K.I.N.G. odpad!

Tímto jsem asi skončil s podobným druhem kanibalských dobrodružných filmů, kde nechají schválně malého, bezbranného přivázaného savce napospas anakondě. Kurva jedna Lenziovská. ()

topi

Nejzajímavější na tomto kanibalském snímku je Československá herečka Zora Keslerová, která se jako vždy pěkně dokáže zcela odhalit. A ještě stojí za zmínku useknutej šulín, propíchnutý kozy a vydloubnutý oko (Lenziho specialita). Jinak je to tuctovej kanibalskej film. ()

JohnMiller

☠ Video Nasties, The Complete 72 Banned Titles List 34/72☠. Tak nebolo to nič extrémne nechutné ani šokujúce, aj keď to malo pár svetlích momentov ako kastrácia, ale po pravde, videl som už aj horšie kanibalské filmy Talianskej produkcie. Prostredie bolo fajn, kanibalský herci k prirovnaní svojej dobi takisto neboli zlý. Jediné čo tu naozaj šokovalo bolo zbytočné a agresívne násilie na zvieratách, to nemusím. Na video nasty pozerateľné ale určite by som to nedoporučoval žiadnemu milovníkovi zvierat. Za mňa 2.5*. Bola tam celkom zaujímavá a stiesnená atmosféra nehostinnej džungle ktorú však totálne potopili nelogické úsudky každého protagonistu. ()

Trevor

Skupinka mladých ľudí na čele so ženou, ktorá študuje antropológiu sa vyberie do Paraguaja hľadať dedinu v ktorej majú žiť ľudožrúti. Počas svojho putovania narazia na dvojicu mladých mužov, ktorí utekajú z džungle a tvrdia, že ich domorodci prenasledujú a sú to práve tí, po ktorých pátrajú členovia druhej skupiny. Tento film som objavil na jednej zabudnutej stránke spolu s ďalšími, keď som sa cez množstvo odkazov prechádzal a hľadal kontroverzné filmy. Väčšina stránok ponúkala dookola tie isté filmy, až na tejto som narazil na ozaj zaujímavé f, medzi ktorými boli aj Ženy od hlbokej rieky. V podstate sa pozeráme na putovanie džungľou skupinky ľudí, ktorým sa dejú nepochopiteľné náhody až sa dostaneme k momentu, ktorý v dobe vzniku filmu bol skutočne poburujúci. Dnes sa už nad zábermi, ktoré film ponúkol príliš nepozastavíme avšak na danú dobu to bolo nepochybne silné sústo. Aj preto, aj vaka skvelej atmosfére hororov danej doby vďaka hudbe, ktorú by dnes človek skôr čakal v komédii si tento film odo mňa vyslúžil tak vysoké hodnotenie. Inak sa jedná o sotva priemerný horor. ()

Martin741 odpad!

Sprosta vykradacka Deodatovych Kanibalov. Nema zmysel vypisovat, co sa mi nepacilo, lebo by som asi pukol od zlosti nad tak dobabranou filmarcinou. Strata casu, tuto ubohost komentovat. 0 % ()

kaposlav

Pokiaľ to nemala byť trápna komédia, tak to bolo iba trápne. V džungli pokosená tráva je luxus :). Ak by si dali viac záležať na hereckých výkonoch a so strihom a trošku doladili scenár, tak by to bolo aj na 3*. ()

majo25

Ďalší úbohý taliansky pokus o kanibalský triler, v ktorom nefunguje takmer žiadna vec. Áno, džungla je pekná i krutá, priama i záhadná, dobrodružstvo a nebezpečenstvo číha zo všadiaľ - to je tak asi všetko. Opäť tie isté prvky ako v mnohých predchádzajúcich kanibalských filmoch - dokumentárne ukážky nemilosrdnej prírody (anakonda vs. malý cicavec), pitva jaštera zaživa, odrezávanie genitálii a jedenie ľudskej "raw" kuchyne. Spracovanie ala pornofilmy, herci detto, na logiku sa tu nikto ani nesnaží hrať (všetko viacmenej prebieha bez príčiny a veľmi zjednodušene) a divák si neužije ani tie nahotinky, pretože tvorcovia asi nemali oči, keď vyberali ženské predstaviteľky. Prestrihy na newyorské ulice a akýsi pokus o vyšetrovanie nudili a iba podčiarkovali celkovú scenáristickú fušerinu. ()

Radiq odpad!

Nevím, proč se to jmenuje Ženy od hluboké řeky, když řeka se jmenovala nějak na M a nebyly to jenom ženy, ale celá vesnice. Strašlivé herecké výkony byly fakt hrozně strašně nekonečně trapné a v kombinaci s neanglickou angličtinou to trhalo nejen uši, ale i ostatní orgány, kterých si ve filmu ostatně užijeme až až. A propó - když už ty orgány jsou odněkud vytrhávány nebo vytahovány, tak to vypadá, jak kdyby tam byly navolno. Unesený ženský tam furt řvou a všichni mají debilní nápady. Děj z NY tam už snad ani nemusel být, stejně jako 90% všech "dialogů", protože tomu už nic nepomůže. Jsem rád, že jsem tento legendární horor viděl a protože jsem do toho šel s tím, že to bude blbost, tak se to potvrdilo a já ho můžu konečně oficiálně odsoudit. Howgh! ()

farmnf odpad!

Neskutečně odbytý, hloupý a ideologicky škodlivý film apelující na tu bohužel větší, primitivní část světové společnosti. Nemá cenu rozebírat, co je na tomto filmu špatné, je to Všechno. Nejstrašněji na mě působila hudba, vzpoměl jsem si na nedělní odpolene na stanici Hvězda-hrajeme pro dobrou pohodu. U toho se řežou ptáci, rozsekávají lebky a Zoře K. , (kvůli které jsem si to a jedině proto pořídil) propíchávají prsa hákem na krokodýly. Závěr je taky tak debilní, že až hanba se zmiňovat a prostřhy do mafiánské zápletky z NY tak pitomé, že už by to nežrali ani absolventi mateřských školek. Proto všem ctitelům Zory U.K. doporučuji opětovné zhlédnutí Křehkých vztahů a Fešáka Huberta, tam si ta krásná holka fakt zahrála a nebylo to hloupé. Stejně zvláštní, jaká ona vlastně je, možná jen obyčejná chamtivá kurva a možná taky někdo jiný... ()

kinghome

Jeden z nejnechutnějších hororů vůbec. Takovouhle brutální sračku už jsem dlouho neviděl. Totálně zbytečnej film založenej jenom na násilí. Nechutní "herci" a hromada krve a sraček. Jednu hvězdu za autentičnost. V některých případech to bylo až reálně nechutný. ()

Sfinkter

Sice klasika žánru, ale žánru celkově tak podprůměrného, že se stupidním scénářem padáte hodně hluboko. Životní role Zory Keslerové v braku, který obsahuje vše, tak jak známe například z Kanibalů. ()

gjjm

Pokud jde o záběry umírání zvířat, zabíjí je buď jiná zvířata, nebo lidé. Pokud je zabíjí jiná zvířata, najdete srovnatelně brutální záběry ve většině dokumentů o přírodě a z levhartů prostě vegetariány neuděláte ;) Pokud je zabíjí lidé, mohu vám říct jen jedno: víte co jíte ;) ? *** Teď k filmu. Nějak nevím, jak krimi vsuvka na začátku souvisí s dějem a asi nebude náhoda, že hudba, příběh, scenérie jsou prakticky identické s Cannibal Holocaustem :) Je to v podstatě to samé, jen topornější (ano, v obou významech) herci a mnohem, mnohem debilnější scénář. Navíc je to takový ten film, ve kterém je potřeba vyplnit několik gore scén (které jsou na poměry kanibalských hororů velice mírné) stupiditami, převážně erotikou, Pettiným koketováním, debilními dialogy a zpíváním country :)) Cokoliv, co vzdáleně připomíná hraní na myšlenku je vykradené z Deodata. *** Čili z filmového hlediska tradičně příšerné, to je ale většina morbidních filmů, ty je proto třeba hodnotit samostatně. I když gore efekty vůbec nejsou špatné a roztrhaná ňadra Zory Keslerové a rozpůlená hlava taky mají něco do sebe, čekal jsem podstatně větší morbiditu a nehledě na to mě naštvalo, že se to označuje za "Nejslavnější kanibalský film všech dob." Takže jedna hvězda za kapku toho gore (třeba vyříznutí oka docela ušlo), i když nic moc to není. Já asi budu muset zvracet, pomoz mi pryč. ()

demented

Light verzia Deodatovho Holocaustu, kde Lenzi zrejme včerpal celý rozpočet na letenky do Amazonského pralesa a preto si to väčšinu filmu odnesú len zvieratá :) ()

Compadre

Ženy od hluboké řeky a Kanibalové jsou v naší republice takovým undergroundem pro všechny...ač je to divné, tak už se najde jen málokdo, kdo jeden z těchto dvou masakrů ještě neviděl a pokud se s kamarády v hospodě bavíte o hororech a krvavých filmech vůbec, tak přijde řada určitě i na tenhle a jako debatu extra si necháte scénu s uříznurým ptákem...prostě pokec o h... ()

Jello Biafra

Tradičný taliansky trashový produkt o kanibaloch, kde sa okrem ľudských pozostatkov požiera aj hmyz a veselo sa mrzačia zvieratá. Diskotéková hudba, hlúpy scenár a samoúčelné gore nechutnosti. Dopozeral som to na prvú šupu, ale rozhodne si tento brak už nikdy nepozriem. ()

sedm.1

Musím chtě nechtě srovnávat s jiným zástupcem danného žánru,a to Cannibal Holocaust.Tyto filmy jsou si opravdu dost podobné(ona je taky pravda,že z žánru "italský cannibalhorror" jsem zatím viděl právě pouze tyto dva zástupce,ale myslím,že ostatní na tom nebudou s dějem a přístupem o moc něčem jiném,prostě že budou nejspíš bez vyjímky všechny na jedno brdo :/ ).Takže ke Cannibal ferox(CF).Opět zde nepřijdeme o naprosto stupidní,idiotské,zbytečné a bezvýznamné realné zabíjení zvířat(já to přisuzuji tomu,že si tím "slavní" italští horroroví mágové léčili komplexy svých malých pinďourů,jinak si tu bezvýznamnost zabíjení zvířat vážně nedokážu vysvětlit).Na rozdíl od CH(cannibal holocaust) zde ubylo na dokumentárnosti a Umberto Lenzi se více zaměřil na příběh.Tím je CF lepší než CH,příběh kanibalských obětí je zde podán komplexněji,lépe,zkrátka je to udělaný film se svým příběhem,lidmi a jejich osudy,což u CH moc nebylo,tam byl podán prostě jen životní styl dvou kultur a okatě ukazováno,zda jsme horší mi,lidé z "vyspělých" kultur a civilizací,či primitivní neznáme pralesní obyvatelstvo.U CF je to podáno vlastně též,jen již méně okatě.Herecké výkony jsou zde odpovídající úrovni filmu,takže poloamaterské,poloprofesionální.Zde se samozřejmně nemohu opomenout nezmínit o Zoře Kerové,pro českého diváka osvěžující postavičce :).Co se týká gore efektů,je jich zde v porovnání s CH zhruba stejně,možná o něco více,nicméňě o trochu lépe provedené.Celkově jde prostě o jeden z mnoha cannibalských filmů,a jestli právě CH a CF patří k tomu nejlepšímu z daného žánru,tak ostatní fakt nemám sebemenší zájem v budoucnu shlédnout. ()