poster

Tísňové volání

 • Dánsko

  Den skyldige

 • Slovensko

  Tiesňové volanie

 • USA

  The Guilty

Thriller

Dánsko, 2018, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Carodej_pes
  *****

  Fantastická psychologická podívaná, od které se logicky očekává zejména prvotřídní scénář. Pravdou je, že zde máme co dočinění s komplexním filmovým dílem, které s médiem pracuje přesně tak, jak to mám nejradši: staví na jeho dokumentárních kořenech, vypráví zvukem (např. na papíře drze neumětelský, v praxi ale famózní crossfade ze sluchátkové kvality hovoru do čisté, nezkalené, a zase zpět), vytváří dojem autentického prožívání času, umožňuje různé čtení sebe sama.(13.6.2018)

 • Vančura
  *****

  Několik úvodních minut mi subjektivně přišlo poměrně nezáživných a zvažoval jsem, jestli mám skutečně chuť vidět film, v němž si hlavní postava stále "jen" s někým volá (podobně jako např. v Noční jízdě). Pak se ale děj do mě náhle zasekl svým ostrým drápkem a nepustil až do konce - nedýchal jsem u toho napětím, hltal dění na plátně a byl zcela konsternován, čeho jsem byl svědkem (zvláště ten finální moment, kdy se člověk dozví, že... ale ne, to prostě nejde vyzradit předem). Neskutečná věc, která mě psychicky zcela zničila - razance toho snímku je zcela ohromující. Okřídlené "méně je více" se zde nejspíše ověřilo dokonale - přišlo mi fascinující, s jak málem si ten film vystačí (a to dokonce do té míry, až mi vlastně obrazová stránka přišla zbytečná - připadal jsem si v kině téměř jako u poslechu rozhlasové hry; na film by tak teoreticky mohli i nevidomí diváci, pokud by ovšem ovládali dánštinu - český dabing si zde dost dobře - kvůli velké náročnosti - představit neumím). Na filmu mi asi trochu vadila jen "přehnaná angažovanost" hlavní postavy - přišla mi nevěrohodná (a částečně i jako klišé, neboť jeho služební horlivost, jdoucí pravděpodobně nad rámec jeho pracovních povinností, nepřekvapivě kontrastuje s chováním jeho kolegů, kteří si chtějí jen odkroutit to svoje a jít domů - člověk si zde nemůže nevzpomenout na ty mraky filmů o idealistických policajtech, kteří bojují s nezájmem svého okolí).(17.6.2018)

 • radecacek
  *****

  Je to už 16 let, když jsme v kině hltali film Telefonní budka, který se skoro celý odehrával u jednoho sluchátka. A máme to tu znovu. Akorát syrovější, dokumentárnější a i přes absenci jakékoli dramatické hudby velmi emotivní. Slečna sedící vedle mě se právem radovala už před začátkem filmu, že nás bude čekat skvělá podívaná. A taky měla pravdu. Doporučuji zajít do kina.(13.6.2018)

 • Karin.Kiss
  *****

  Skvely, skvelý, skvelý, skvelý, dokonalý thriller. Viac sa povedať nedá.(18.6.2018)

 • pepo
  *****

  Cool stylisticke cvicenie. Hlavny herec vyborny, praca so zvukom skvela, pribeh dostatocne napinavy, emocie silne. Akurat to mohlo byt este o nejakych 5-10 min. kratsie. Bez dopovedania hrdinovho pribehu by som sa kludne zaobisiel. 9/10(18.6.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace