poster

Tísňové volání

 • Dánsko

  Den skyldige

 • Slovensko

  Tiesňové volanie

 • USA

  The Guilty

 • Velká Británie

  The Guilty

Thriller

Dánsko, 2018, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brejlil
  ****

  Pokud u toho nezačnete přemýšlet, uděláte lépe. Zvrat je působivý a relativně nepředvídatelný, ale logických lapsů je také docela dost a zážitek dokáží pokazit. Na druhou stranu Cedergren je nepříjemně přesný ve své roli, zvukaři odvedli také solidní práci, střih je milimetrově přesný. Jen ta kamera se občas nevyvarovala lapsů.(28.7.2018)

 • gudaulin
  *****

  Kdyby mi někdo před shlédnutím Tísňového volání tvrdil, že stačí jedna místnost, jeden muž a telefonní sluchátko ke vzniku strhujícího filmu, byl bych výrazně skeptický. Přesto to funguje. Díky chytrému scénáři a soustředěnému a naprosto přirozenému Jakobu Cedergrenovi v roli policisty budete svědkem minimalistického snímku, který má schopnost vás emočně rozemlít na kousky. Tísňové volání je nenápadný, komorní kousek, který může v záplavě vysokorozpočtových, efektně výpravných bijáků snadno uniknout pozornosti, což by byla škoda. A proto doporučuji: zaposlouchejte se do hlasu muže, který v řadě otravných a zbytečných telefonátů dokáže rozpoznat jeden, který vede ke krutému odhalení a svou temnotou a bezvýchodností se vymyká rutině pracovníků tísňové linky. Celkový dojem: 95 %.(3.8.2018)

 • depony
  ***

  Předem - Děkuji ČSFD za možnost vidět snímek v rámci jejich projekcí zdarma pro své uživatele. K filmu jako takovému, jednalo se o zajímavé téma s ještě zajímavějším rozuzlením, tak typickým pro severské thrillery. Zásadní problém jsem viděl v tom, že jednání operátora na tísňové lince nebylo logické a dle postupů. Rozvíjí se tím i jeho příběh, ale přesto se nechoval racionálně, i když chtěl pomoci za každou cenu. Rozčilovalo mě to neskutečně dlouhé vyzvánění telefonů. Co musím pochválit je právě ta schopnost vytvořit atmosféru a dojem, že jasně chápete situaci, máte k tomu jednoznačný postoj a pak zjistíte, že vám unikla drobnost, nepatrná zmínka a celý vámi vykonstruovaný případ je vlastně jen špatně poskládané puzzle. Baví mě, když zjistím, že přemýšlíme zkratkovitě a děláme předčasné závěry. Severské filmy v tomto dávají prostor pro poznání, že nic není hned jasné a zřejmé.(9.7.2018)

 • Filmmaniak
  ****

  Přestože kamera prakticky nesleze z hlavního hrdiny a nikdy neopustí jeho pracoviště policejní telefonní ústředny, tak je tento thriller nesmírně napínavý a dokonce schopný překvapovat nečekanými zvraty - a to se v něm prakticky pořád jenom telefonuje. Divák ale přitom postupně odhaluje nejen kriminální případ krizového telefonátu unesené ženy, ale i zázemí a charakter hlavního hrdiny včetně jeho osobních problémů a zároveň i psychicky náročnou rutinu operátorů tísňových linek obecně. Hodně muziky za minimálních prostředků, maximální komornost, ale také maximální efekt.(29.6.2018)

 • RUSSELL
  ****

  No je to samozřejmě strašně dobrý, takže v tomto případě věřte hypu. Tísňové volání je minimalistický thriller, který táhne herecká one ma show v podání Jakoba Cedergrena. Prakticky celý film z něho kamera nespustí oči – excelentní herecký výkon, který je navíc umocněn momenty, kdy herec nemluví, ale díky výrazům v obličeji plně cítíte jeho aktuální emoce a rozpoložení. Film se kompletně odehrává ve dvou místnostech, kde se skoro jen telefonuje – ale i tento malý prostor stačí k vytvoření hutného napětí a rozehrání pohlcujícího příběhu. Zpočátku se může zdát, že děj – ač je velmi poutavý – nemá čím překvapit. To je ale velmi mylná domněnka. Překvapivých momentů, které ovšem nejsou pouze pro efekt natlačené do děje, obsahuje příběh vícero a k tomu všemu se připravte na jeden obrovský zvrat, který vám vyloženě vyrazí dech – nečekal jsem to, dostalo mě to. Afred Hitchcock by byl pyšný. Připravte se na příval všemožných emocí, které vás lapnou hned na začátku a po celou ideálně dlouhou stopáž vás nepustí. Dávám zatím silné 4*, ale chci to časem vidět znovu.(4.7.2018)

 • - Před českou premiérou filmu proběhla premiéra filmu na Karlovarském IFF 1. července 2018. (Varan)

 • - Režisér, producent, kameraman i střihač se navzájem znají. Všichni vystudovali Národní filmovou školu v Dánsku. (tessincolor)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2018 na Sundance FF (Salt Lake City). (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace