Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Karlos80
  ****

  Psychotický hrbáč-gangster v podání Tomase Milana neměl chybu (scéna kdy spolknul nábojnici před Tanzim, nepostrádala vtip), naopak jeho zrežírovaný únos ambulanční sanity a po nabourání někde na bleším trhu s nepříčetným střílením do davu, hrůzu a děs) špatný samozřejmě nebyl ani standardně dobrý Maurizio Merli jako tuhý komisař Tanzi, zde však bohužel ve stínu Milana, v menších rolí se ale objevili rovněž vynikající herci jako Arthur Kennedy nebo Ivan Rassimov jako překupník drog, oba známý především z těchto žánrovek. Z mého pohledu však o něco slabší a méně vyrovnané (jako celek) Lenziho poliziotteschi. Vyzdvihl bych herecké výkony, čistou kameru a parádní groovy hudební skóre, tady v tomto seznamu bych nějaké slabiny opravdu neviděl. Některé scény se sice opakovaly např. z "Milana Tremy" aka "Violent Professionals" od Sergia Martina (hořící BMW, projíždějící přes hromadu beden) nebo dokonce ze samotného Lenziho majstštyku "Almost Human" (přepadení milenců a znásilnění milencovi přítelkyně+rovněž ta scéna s Bavorem) ale i tak šlo o v rámci žánru, o skvělou zábavně akční podívanou. Podobné filmy: "Violent Professionals", "Almost Human", "Il cinico, l'infame, il violento" nebo "La banda del gobbo" (pokračovní s hrbáčem).(6.1.2010)

 • Satanizer
  *****

  NonStop akčny námrd, EuroCrime ktorý nema jedno hluché miesto, stále nejaká akcia , fight, Heist, Kidnap, Predávkovanie, Rape, Zastrašovanie, Streľba a keď sa nestriela tak Hunchback Milian sipe brutálne Jokey, jeho postava je perfektne napísana, stále sa niečo deje. Inspector Tanzi, radikálny polda , sa s kriminálnkmi moc nejebe to skor on jebe ich vo veľkom štýle ala Dirty Harry alebo Marion Cobreti len to ma ešte o niečo vačšie gule, sami bitch slap, samozrejme za to není obľubený u kolegov a nadriadených a tak.... je to namrd(11.8.2011)

 • prf.grass
  ****

  Umberto Lenzi patří mezi pár režisérů, kteří mě asi nikdy nepřestanou bavit. V jeho tvorbě je pořád co objevovat. Žánru poliziotteschi jsem musel přijít na chuť až časem, vždy jsem byl spíše na gotické horory a giallo, ale v posledních letech jsem si hlavně skrze filmy Enza G. Castellariho (Občan se bouří 74' a Cesta rajské smrti 77') tento žánr zamiloval. Lenzi uměl horory i giallo, ale z toho co jsem poslední dobou viděl (Syndicate Sadists 75', Almost Human 74' a The Cynic, the Rat & the Fist 77') soudím, že v žánru poliziotteschi byl naprostá špička. Konkrétně tento zásek má vše, co by měl takový film mít. Násilí, nápaditá a často až srandovně přepálená nonstop akce, násilí, spousta mrtvých, mrtví teenageři, automobilové honičky, bitky, násilí, mrtví civilisté, divoké přestřelky, spousta násilí, nasilí na ženách a další přestřelky, honičky, tvrdé drogy, násilí a akce :). K tomu dokonalý hrbatý záporák v podání legendárního Tomase Miliana, Ivan Rassimov jako násilnický feťák a dealer, blonďatý klaďas - násilnický polda s mohutným knírkem Maurizio Merli, parádní dynamická muzika a samozřejmě velice kvalitní technické zpracování naproti značně nízkému rozpočtu. Jo a spousta násilí :). Jediné mínus a jediné co mi vadilo byl fakt, že film (stejně jako třeba Eaten Alive 80') obsahuje scény, které byly použité i v jiných filmech produkovaných Lucianem Martinem. Trošku mě to zmátlo, člověk si ty filmy pak občas plete, ale asi to byl tehdy běžný postup.(24.3.2020)

 • kagemush
  ****

  Špinavec Harriků po italsku.( A nejlepší byl hrbáč!) -Film v dost zběsilým tempu (jestli tu někdo najde scénu delší jak 53vt. dostane ode mě cucavej bonbón,a akční scény tu od sebe málokdy dělí víc jak dvě minuty).-Umím si představit světovou internacionálu jak po shlédnutí tady toho řve ,že je to glorifikace fašistických policejních metod- a já říkám,furt málo.(21.7.2011)

 • hrona
  ****

  Tomas Milan jako nemilosrdný hrbatý zabiják a sympaťák Merli jako nekomrpomisní s ničím se nemazlící policista. Film má dobrou pointu, akce střídá akci, od začátku do konce se člověk nenudí. Celý film je prošpikován různými kriminálními epizodkami ze špinavého podsvětí Říma, přes to ne úplně zapleteny do mafiánských sfér. Trošku mi vadil fakt, že kdykoliv se začalo dít jakékoliv bezpráví na obyvatelstvu, vždy se náhodně objevil hlavní hrdina, který vše urovnal buď zbraní anebo pěstí. Ale ve výsledku je to v pohodě koukatelné i v aktuální době. Zkrátka kdo chce vypnout a pobavit se nad pořádnou akcí, ne moc přemýšlet, Řím plný gangsterů je dobrá volba.(4.6.2017)