Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Inšpektor Tanzi (Maurizio Merli) je postrachom rímskeho podsvetia a na narastajúcu zločinnosť v meste odpovedá tvrdými zákrokmi proti kriminálnym živlom ako aj nie zrovna jemnocitnými metódami vyšetrovania a vypočúvania obvinených. Jeho snaženie je však neustále marené vyššími policajnými úradníkmi, majúcimi výhrady voči jeho tvrdým praktikám ako aj súdmi, prepúšťajúcimi arogantných darebákov zakrátko po zatknutí na slobodu. Keď však mesto začne terorizovať gang cynického hrbáča Moretta (Tomas Milian), kompetentní si uvedomia, že situáciu môže vyriešiť jedine Tanziho nekompromisný prístup. (Karamanlis)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (12)

kagemush 

všechny recenze uživatele

Špinavec Harriků po italsku.( A nejlepší byl hrbáč!) -Film v dost zběsilým tempu (jestli tu někdo najde scénu delší jak 53vt. dostane ode mě cucavej bonbón,a akční scény tu od sebe málokdy dělí víc jak dvě minuty).-Umím si představit světovou internacionálu jak po shlédnutí tady toho řve ,že je to glorifikace fašistických policejních metod- a já říkám,furt málo. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Maurizio Merli /Il Commissario di Ferro, Napoli Violenta, Na Plny plyn/ v roli nekompromisneho komisara, ktory potiera zlocin v meste Rim. Oproti nemu stoji zloduch zase reprezentovany Tomasom Milianom /Velka Prestrelka, Traffic -nadvlada Gangu/. merliho som si zase vdy mylil s Gemmou alebo aj s Lucom Merendom, az teraz viem, kto v com hral a kto jak vyzeral. Milian bol herec na urovni, veril som mu vzdy aj kladne, ale aj zaporne roly, dokonca tu Milian zozral aj naboj - a nebol to vtip. Kazdopadne pre mna nadpriemerne poliziotteschi, medzi tie slabsie radim Policajt v Hong Kongu, a moc sa mi nevidelo ani Milano Rovente/. Tempo na urovni, stale sa nieco deje, okrem uz tych dvoch spominanych hercov som videl aj Giampiero Albertiniho /Svaty Rok, Povidka o Policajtovi/ a aj Ottaviana dell´Acquu /Obcan se bouri, velke vydirani, Dva Vytecnici/. A samozrejme aj catenacci /Dva vytecnici,m Suda a Licha/. Dialogy boli perfektne, sedel som pred filmom takmer so zatajenbym dychom, fakt stale sa nieco dialo, nuda nehrozila. Pre mna aj vlastne Lenziho odpoved na Dirty Harryho z USA. Jo a este jedna sympaticka vec - Lenziho filmy sa odohravali v rodnej zemi, ne jak BS/TH - ti boli zamerikanizovani : 82 % ()

Reklama

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Má to spád,inspektora Tanziho a hrbáče Moretta,který skvěle zahrál Tomas Milian.Psát větší moudra nemá cenu,vše je jasně nalajnovaný a hotovo dvacet.Samozřejmě je zde něco za něco,kvůli rychlému spádu a neustálemu pobíhání z místa na místo,občas trpí kriminální indukce,jinak je vše ready.Inspektor to řeže hlava nehalva,policie je pořád až ta druhá a kriminálníci mají volné ruce.Hudba opět za jedna,herci taky,nakonec i honičky jsou,prostě vše co k žánru patří..Všemu jen chyběla ta třešinka na dortu.85% ()

hrona 

všechny recenze uživatele

Tomas Milan jako nemilosrdný hrbatý zabiják a sympaťák Merli jako nekomrpomisní s ničím se nemazlící policista. Film má dobrou pointu, akce střídá akci, od začátku do konce se člověk nenudí. Celý film je prošpikován různými kriminálními epizodkami ze špinavého podsvětí Říma, přes to ne úplně zapleteny do mafiánských sfér. Trošku mi vadil fakt, že kdykoliv se začalo dít jakékoliv bezpráví na obyvatelstvu, vždy se náhodně objevil hlavní hrdina, který vše urovnal buď zbraní anebo pěstí. Ale ve výsledku je to v pohodě koukatelné i v aktuální době. Zkrátka kdo chce vypnout a pobavit se nad pořádnou akcí, ne moc přemýšlet, Řím plný gangsterů je dobrá volba. ()

argenson 

všechny recenze uživatele

Poctivá a svižná kriminálka, sympatická v tom, že se tu neřeší prorůstání mafie do státních sfér. Scénář sice nenabízí moc překvapení, ale ani na chvilku neztrácí dech. Metody gangsterů jsou drsné, ovšem Maurizio Merli se s tím taky moc nesere a Řím se z turistické atrakce stává hnusnou a nepřátelskou lokalitou. Pošmákl jsem si. ()

Reklama

Reklama