Maurizio Merli /Il Commissario di Ferro, Napoli Violenta, Na Plny plyn/ v roli nekompromisneho komisara, ktory potiera zlocin v meste Rim. Oproti nemu stoji zloduch zase reprezentovany Tomasom Milianom /Velka Prestrelka, Traffic -nadvlada Gangu/. merliho som si zase vdy mylil s Gemmou alebo aj s Lucom Merendom, az teraz viem, kto v com hral a kto jak vyzeral. Milian bol herec na urovni, veril som mu vzdy aj kladne, ale aj zaporne roly, dokonca tu Milian zozral aj naboj - a nebol to vtip. Kazdopadne pre mna nadpriemerne poliziotteschi, medzi tie slabsie radim Policajt v Hong Kongu, a moc sa mi nevidelo ani Milano Rovente/. Tempo na urovni, stale sa nieco deje, okrem uz tych dvoch spominanych hercov som videl aj Giampiero Albertiniho /Svaty Rok, Povidka o Policajtovi/ a aj Ottaviana dell´Acquu /Obcan se bouri, velke vydirani, Dva Vytecnici/. A samozrejme aj catenacci /Dva vytecnici,m Suda a Licha/. Dialogy boli perfektne, sedel som pred filmom takmer so zatajenbym dychom, fakt stale sa nieco dialo, nuda nehrozila. Pre mna aj vlastne Lenziho odpoved na Dirty Harryho z USA. Jo a este jedna sympaticka vec - Lenziho filmy sa odohravali v rodnej zemi, ne jak BS/TH - ti boli zamerikanizovani : 82 %(9.9.2018)

NonStop akčny námrd, EuroCrime ktorý nema jedno hluché miesto, stále nejaká akcia , fight, Heist, Kidnap, Predávkovanie, Rape, Zastrašovanie, Streľba a keď sa nestriela tak Hunchback Milian sipe brutálne Jokey, jeho postava je perfektne napísana, stále sa niečo deje. Inspector Tanzi, radikálny polda , sa s kriminálnkmi moc nejebe to skor on jebe ich vo veľkom štýle ala Dirty Harry alebo Marion Cobreti len to ma ešte o niečo vačšie gule, sami bitch slap, samozrejme za to není obľubený u kolegov a nadriadených a tak.... je to namrd(11.8.2011)

Poctivá a svižná kriminálka, sympatická v tom, že se tu neřeší prorůstání mafie do státních sfér. Scénář sice nenabízí moc překvapení, ale ani na chvilku neztrácí dech. Metody gangsterů jsou drsné, ovšem Maurizio Merli se s tím taky moc nesere a Řím se z turistické atrakce stává hnusnou a nepřátelskou lokalitou. Pošmákl jsem si.(21.2.2016)

Špinavec Harriků po italsku.( A nejlepší byl hrbáč!) -Film v dost zběsilým tempu (jestli tu někdo najde scénu delší jak 53vt. dostane ode mě cucavej bonbón,a akční scény tu od sebe málokdy dělí víc jak dvě minuty).-Umím si představit světovou internacionálu jak po shlédnutí tady toho řve ,že je to glorifikace fašistických policejních metod- a já říkám,furt málo.(21.7.2011)

Psychotický hrbáč-gangster v podání Tomase Milana neměl chybu (scéna kdy spolknul nábojnici před Tanzim, nepostrádala vtip), naopak jeho zrežírovaný únos ambulanční sanity a po nabourání někde na bleším trhu s nepříčetným střílením do davu, hrůzu a děs) špatný samozřejmě nebyl ani standardně dobrý Maurizio Merli jako tuhý komisař Tanzi, zde však bohužel ve stínu Milana, v menších rolí se ale objevili rovněž vynikající herci jako Arthur Kennedy nebo Ivan Rassimov jako překupník drog, oba známý především z těchto žánrovek. Z mého pohledu však o něco slabší a méně vyrovnané (jako celek) Lenziho poliziotteschi. Vyzdvihl bych herecké výkony, čistou kameru a parádní groovy hudební skóre, tady v tomto seznamu bych nějaké slabiny opravdu neviděl. Některé scény se sice opakovaly např. z "Milana Tremy" aka "Violent Professionals" od Sergia Martina (hořící BMW, projíždějící přes hromadu beden) nebo dokonce ze samotného Lenziho majstštyku "Almost Human" (přepadení milenců a znásilnění milencovi přítelkyně+rovněž ta scéna s Bavorem) ale i tak šlo o v rámci žánru, o skvělou zábavně akční podívanou. Podobné filmy: "Violent Professionals", "Almost Human", "Il cinico, l'infame, il violento" nebo "La banda del gobbo" (pokračovní s hrbáčem).(6.1.2010)