Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Inšpektor Tanzi (Maurizio Merli) je postrachom rímskeho podsvetia a na narastajúcu zločinnosť v meste odpovedá tvrdými zákrokmi proti kriminálnym živlom ako aj nie zrovna jemnocitnými metódami vyšetrovania a vypočúvania obvinených. Jeho snaženie je však neustále marené vyššími policajnými úradníkmi, majúcimi výhrady voči jeho tvrdým praktikám ako aj súdmi, prepúšťajúcimi arogantných darebákov zakrátko po zatknutí na slobodu. Keď však mesto začne terorizovať gang cynického hrbáča Moretta (Tomas Milian), kompetentní si uvedomia, že situáciu môže vyriešiť jedine Tanziho nekompromisný prístup. (Karamanlis)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (14)

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Lenziho opěvovanému poliziotteschi poněkud shází tah na branku, což je dáno hlavně jeho epizodickou strukturou. To, že se "stále něco děje" totiž v praxi znamená, že před komisařem Tanzim v podání charismatického Maurizia Merliho neustále vyskakují nové případy (znásilnění, loupežné přepadení, nález mrtvoly atd.), on je během několika minut vyřeší - obvykle pěstmi, střelbou nebo divokým kroucením volantem - a pouští se zase do jiných. Hrbáčovo kutí piklů má nejspíš všechny tyhle dějové střípky obepínat a zajistit, aby se příliš nerozutekly, ale moc tento záměr nevychází. Nakonec mne na této veskrze průměrné kriminálce nejvíc zaujala ta fešanda v roli Anny a mnoho stylistických i tematických podobností s "policejními" filmy z Indie. ()

hrona 

všechny recenze uživatele

Tomas Milan jako nemilosrdný hrbatý zabiják a sympaťák Merli jako nekomrpomisní s ničím se nemazlící policista. Film má dobrou pointu, akce střídá akci, od začátku do konce se člověk nenudí. Celý film je prošpikován různými kriminálními epizodkami ze špinavého podsvětí Říma, přes to ne úplně zapleteny do mafiánských sfér. Trošku mi vadil fakt, že kdykoliv se začalo dít jakékoliv bezpráví na obyvatelstvu, vždy se náhodně objevil hlavní hrdina, který vše urovnal buď zbraní anebo pěstí. Ale ve výsledku je to v pohodě koukatelné i v aktuální době. Zkrátka kdo chce vypnout a pobavit se nad pořádnou akcí, ne moc přemýšlet, Řím plný gangsterů je dobrá volba. ()

Reklama

Flego 

všechny recenze uživatele

Možno to niekoho zvádza, že tento film je akýmsi voľným pokračovaním Roma violenta a Napoli violenta. Hoci je realizačný tím rovnaký ako príbeh v Neapoli a dej v podstate rovnaký, nie je to pravda. Nič to nemení na fakte, že ide o podarenú a riadne drsnú záležitosť, kde potešia v menších úlohách záporné postavy, samozrejme na čele s hrbáčom Milianom. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Mám rád Lenziho poliziotteschi filmy, nakoľko majú spád a nie sú prehnane urozprávané či prepolitizované, hoci napríklad konkrétne tu je zrejmá kritika nepružného talianskeho súdneho systému. V Roma a mano armata to Umberto rozbalil síce v o čosi menej krvavom, no inak v podobne razantnom a beštiálnom štýle ako v o dva roky staršom, unikátnom Milano odia: la polizia non può sparare, vsádzajúc pritom znovu na psychopatické herecké pózy svojho obľúbenca Tomasa Miliana a Maurizia Merliho, opätovne tu stvárňujúceho postavu policajného komisára, ostrého ako britva. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Psychotický hrbáč-gangster v podání Tomase Milana neměl chybu (scéna kdy spolknul nábojnici před Tanzim, nepostrádala vtip), naopak jeho zrežírovaný únos ambulanční sanity a po nabourání někde na bleším trhu s nepříčetným střílením do davu, hrůzu a děs) špatný samozřejmě nebyl ani standardně dobrý Maurizio Merli jako tuhý komisař Tanzi, zde však bohužel ve stínu Milana, v menších rolí se ale objevili rovněž vynikající herci jako Arthur Kennedy nebo Ivan Rassimov jako překupník drog, oba známý především z těchto žánrovek. Z mého pohledu však o něco slabší a méně vyrovnané (jako celek) Lenziho poliziotteschi. Vyzdvihl bych herecké výkony, čistou kameru a parádní groovy hudební skóre, tady v tomto seznamu bych nějaké slabiny opravdu neviděl. Některé scény se sice opakovaly např. z "Milana Tremy" aka "Violent Professionals" od Sergia Martina (hořící BMW, projíždějící přes hromadu beden) nebo dokonce ze samotného Lenziho majstštyku "Almost Human" (přepadení milenců a znásilnění milencovi přítelkyně+rovněž ta scéna s Bavorem) ale i tak šlo o v rámci žánru, o skvělou zábavně akční podívanou. Podobné filmy: "Violent Professionals", "Almost Human", "Il cinico, l'infame, il violento" nebo "La banda del gobbo" (pokračovní s hrbáčem). ()

Reklama

Reklama