Déšť

Dánsko / USA, (2018–2020), 14 h 23 min (Minutáž: 36–50 min)

Hudba:

Av Av Av

Alba August, Lucas Lynggaard Tønnesen, Mikkel Boe Følsgaard, Angela Bundalovic, Lukas Løkken, Jessica Dinnage, Sonny Lindberg, Iben Hjejle, Lars Simonsen (více)

Série(3) / Epizody(20)

Většina obyvatel Skandinávie padla za oběť viru přenášenému deštěm. O šest let později hledají dva mladí sourozenci a pár dalších přeživších bezpečí – a odpovědi. (Netflix)

pot3mkin odpad!

Som kľudný človek, ale tak primitívne správanie hlavných postáv ma vynervovalo a viedlo k mnoho vulgarizmom počas sledovania seriálu... Hovorím si, že ak by v druhom diely zasiahli hlavnú hrdinku guľkou do hlavy, nádej na prežitie skupiny by vzrástla trojnásobne... ()

Harak

Těšil jsem se na realistické post apo, ale stačilo pár minut a bylo jasno. Takhle blbej snad nemůže být nikdo, dám tomu ještě jednu epizodu a pokud neumřou obě hlavní postavy, tak na to kašlu. ()

Hidoshito

Tady dávám jednu hvězdičku sobě, že jsem měl sílu to dokoukat.;) Hrozná kravina! Bohužel i mistr Netflix se někdy utne. ()

Rathe

Nápad rozhodně geniální. Provedení o dost horší. Hned v prvním díle, kdy vinou děcek umře jejich máma, tak za minutu se už děti usmívají a chovají se, jakoby se nic nestalo. Dobrý nápad byl to, že strávili v tom bunkru nějakých 5 let, protože jsem si fakt neuměl představit toho mrňousa v post-apo světě. Nicméně seriál vytvářel postupem času spoustu otázek, ale nikdy nedal žádné odpovědi a přitom to bylo potřeba, protože to vytvářelo non-sense. Postavy (asi až na Rasmuse a Patricka) mi přišli poměrně zajímavé. Možná to bylo z důvodu, že byli fakt trochu podivíni už před tou apokalypsou. Vytvořený svět se mi docela líbil a třeba drony a mapa byly skvělé doplňky. Nicméně se mi nechce věřit, že oni 5 let tápou po zemi v zničeném světě a až po setkání Simone a Rasmuse zjistí, že jsou obehnáni zdí. Rozhodně doporučuji vidět v originálním znění, protože anglický dabing je otřesný. Konec celé série mě dost zklamal, tak uvidíme, jestli přijde pokračování. Není to tak, že bych ho vyžadoval, ale kdyby se rozhodlo točit, asi bych se na to časem podíval. 1. série 65% ()

stret

Keď som videl ako tupá kravka odkráglovala matku a takmer aj brata, nedalo sa ďalej. Európsky extrémne prituplé. ()

xladik

Opravdu musí být všichni scenaristi tak debilni a delat nelogicke chyby?už mě to unavuje všude samá hloupost přitom nápad dobrý... ()

Bituminous

I pres hodnoceni *** musim rict, ze je to jen prachsprosta klasicka natahovacka. Vyborny napad na mozna 4 dily roztazeny na 20 dilu. Nekolik uplne zbytecnych hlavnich vedlejsich postav je uz jen tresnickou na pokazenem finalnim dojmu. A hlavne si to proboha nedavejte predabovane do anglictiny - naprosta zoufalost. ()

TaToten

Prvá séria bola celkom pozerateľné post apo. Držalo sa to pri zemi. Jednoduchá realistická záležitosť, nič prelomové ale taká príjemná oddychovka. No keď som videl trailer na druhú sériu SPOILER kde hlavný hrdina používa vírus, ktorý má v sebe ako čiernu mágiu, tak som si povedal, že to už tvorcovia trochu preskočili do iného žánru. ()

Aceboris

Námet ok , spracovanie katastrofa, herecké výkony katastrofa. Fakt je ten , že si môžete vyberať z hercov čo sú nesympatický a ešte viacej nesympatický. U mňa viedla tá blondína s kryvou hubou. Teenegersky seriál , nad ktorým nemusíte rozmýšľať. Proste sa to deje a čo . Som na konci prvej série a sám som zvedavý, čo bude ďalej. Zatiaľ jednoznačne 5 časť to vyhráva na plnej čiare, keby to malo túto líniu, napätie tak hodnotenie je určite väčšie. Celé to je tak nejak šialené. Za mňa zatiaľ 5/10 Update 29.12 2020: Treba si pozrieť aj poslednú sériu . To moje hodnotenie zdvíha na 6/10. Takto to malo byť počas celého seriálu. ()

Hugho

AKo spomína kolega, je to postApo seriál a netflix. To prvé je nádejné a to druhé - no Netflix (štandardná prefabrikovaná zábava). Pilot by sa mohol definovať aj ako príbeh nesympatických moderných hrdinov s ľahko defektnými ďeťmi počas vizuálne odfláknutej apokalypsy. Seriál JE určený pre mládež  s menej rozvinutým logickým myslením a VELMI zníženou potrebou dodržiavania fyzikálnych zákonov. Pokúsim sa dopozerať prvú sériu - a ak by som sa už neozval, tak ma pritom porazilo! ()

Netflix vsadí na evropský talent

Netflix vsadí na evropský talent

01.06.2018

Když nebudeme brát v potaz válku s festivalem v Cannes, drží si Netflix mezi evropskými zeměmi relativně dobré jméno. Především v severských zemích se mu daří přímo výborně, a to už od roku 2012, kdy… (více)