Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

BMAJTZ

Nema cenu nejak moc hodnotit tento film. Vse co melo byt receno jiz receno bylo. Snad jen to ze ackoli sam westerny moc nesleduju tak tohle dilo i pres svou nesmirnou delku a hodne pozvolne vypraveni nezacne nudit i kdyz se toho zdanlive zase az tak moc nedeje. Osobne jsem se bavil vyborne. ()

ranp

Tady prostě nelze nedat *****. Výborný western, silný příběh, láska, touha po pomstě... Ale co bych chtěl vyzdvihnout především, to je hudba. Jak popsat hudbu v tomto filmu? Na to skoro slova nestačí, prostě geniální, grandiózní, dokonalá! ()

finx

Jedná se o zcela vyjímečný film, který mě chytl za srdce a pravděpodobně už nikdy nepustí. Geniální hudba si musí podmanit úplně každého. Dodává scénám strašně velkou intenzitu, kterou jsem přímo hltal každou sekundu. Byly chvíle, kdy jsem měl opravdu už slzu v oku. A vidět na scéně duo Charles Bronson, Henry Fonda (zejména v závěru filmu) - něco nezapomenutelého! Bohužel jsem se k tomuto snímku dostal až nyní, ale jsem přesvědčen, že kdyby jsem viděl Once Upon a Time In The West třeba před pěti lety, rozhodně by jsem si ho tolik neužil jako dnes. Jedná se o naprosto skvěle vybroušený diamant, který musí mít ve své sbírce každý filmový nadšenec. BTW. Cladia Cardinale byla ve své době neskutečná kočka, kam se na ni hrabe Megan Fox :) ()

lskala

Nejlepší Western všech dob? Zcela určitě! K tomu přidejte pravděpodobně asi nejlepší Soundtrack všech dob, životní roli Bronsona, Fondy i Cardinale a výsledek je, i přes brutální stopáž, ohromující!!! 95% - 5***** ()

Ferinka

Claudie je prostě nádherná žena, Fonda a Bronson úžasní muži, kteří se už nerodí, Leone geniální režisér a Morricone úchvatný skladatel. Když to všechno dáte dohromady, jaký asi může být závěr? Dle mého takový, že Tenkrát na západě je dokonalý film a jen tak něco ho nepředčí - resp. může vůbec předčit? :) ()

Michelle8

Western prostě nepatří mezi mé oblíbené žánry. Tři hvězdy jsou tedy vlastně poctou. Pět hvězd by si určitě zasloužila hudba. Jinak mi to celé přišlo hrozně zdlouhavé a zbytečně natáhlé. Z tří hodin by klidně mohla být hodina a půl. ()

insurgentes

Nemám nic proti tříhodinovým filmům, pokud se v nich opravdu něco děje, jako třeba Godfather či Heat. Ale tady se každý záběr táhne jak sopel, tříminutové záběry xichtů různých špinavých šmejdů, které bych nechtěl mít v obýváku, se střídají se stejně dlouhými nudnými záběry krajiny. Kdybych se měl koukat na sbírku starých pohlednic, mělo by to větší spád. Příšerná budovatelská hudba. Řve z toho, že je to dělané tak, aby se intošové předháněli v hlubokých hodnoceních. Toto opravdu není můj vkus. ()

Babous

Pěkná hudba, ale jinak se mě tenhle film nijak nedotkl. Zpětně si říkám, jak jsem to mohl vydržet tři hodiny, takže to asi celkem ubíhalo. ()

Arkanoid

Ak jeden z najlepších prológov kinematografie hovorí, že film Dobrý, zlý a škaredý bude prekonaný, je to tak. Železnica snáď nikde nie je taká dôležitá a kultová. Okrem neho môžeme vidieť realistickú - zaprášenú krajinu, tešiť sa z kvalitného strihu, kamery a úžasne zahratých postáv. Charakter hlavných štyroch vyjadruje unikátna hudba Ennia Morriconeho a pomáha tak precítiť ich osud a pochopiť ich konanie. ()

Firebug

Namám rád westerny a záměrně se jim vyhýbám od dob, co si pamatuji. Jako fanoušek filmu jsem si však nemohl ujít snímek, který se momentálně pyšní 11. místem v žebříčku nejlepších filmů, no a teď musím přiznat svou lítost nad tím, že není ještě o pár stupínků výše. Opravdu mistrovské dílo! Bez nadsázky, bez sentimentu. Jednoduše skvělá podívaná s několika dokonale vybroušenými scénami s mistrně zkomponovanou hudbou, které tomuto dílu dávají punc něčeho opravdu výmečného. Nejenom v žánru westernu... ()

netahlo

Vse uz tady bylo receno, neskutecny snimek s neprekonatelnou hudbou! Pro me zrejme nejlepsi film vsech dob, slzy jsou povinnosti. ()

Sdoom

Asi bych opakoval mnohokrát opakované, kdybych tu měl vyzvedávat kvality tohoto skvostu. A nic originálního mě zrovna nenapadá. Pravděpodobně nepřekonatelný film, co se týče kombinace kamera+hudba. ()

Zombik.

Začátek velmi zajímavý, možná bych řekl, že dokonce skvělý. Po čase se zdlouhavé pohledy do kamery staly k smrti nudné. Zápletka zamotaná, ale zajímavá a precizně budovaná atmosféra, rušená mnohdy výše zmíněnou téměř nekončící nudou. Díky hudbě od mistra Morriconeho jsem nakonec film i vydržel do konce. ()

Kejdlo

Audiovizální pecka z westernového prostředí.. a jelikož tím nemyslím nového Djanga, který takový přesně je, kromě HZaO mě napadá pouze Tenkrát na Západě. Obsahem sice tento western nevyčnivá a možná by mohl být i kratší, tím ostatním mě ale velice uspokojil, ať už mluvíme o drsňáckých dialozích, kočičce z New Orleans či fenomenální hudbě, z které mi často naskakovala husí kůže. Zkrátka zasloužená klasika, napoprvé to ale na plné hodnocení nevidím. 9/10 ()

gutshoter

Čtyři hvězdy dávám hlavně kvůli geniální hudbě, což je slzyhodné. Čekal jsem víc. Dělá to na mě dojem, že jsem koukal na monotónní, luxusní nudu, oddechovku. Hodný, zlý a ošklivý se mi líbilo opravdu víc už kvůli lepšímu ději, daleko většímu napětí... Film samozřejmě pěkný, ale pro mě zapomenutelný. Na hudbu se ovšem zapomenout nedá... ()

Maynard.

Neuvěřitelné dílo...Každý záběr kamery je dokonalý a originální, každý kousek hudby je naprosto bezchybný a skvostný. Všechny postavy, kladné či záporné mají neskutečný charakter, to není herectví, nýbrž totální ztotožnění se s postavami. Žádný jiný film v sobě nenese tolik moudrosti. Sergio, ať už jsi kdekoli, děkuji ti za tyto nezapomenutelné okamžiky!!!! Jsi bůůůh!!!!!! /další skouknutí/ Kdybych nějaký film měl nazvat absolutní klasikou, tak je to právě Tenkrát na západě. Dříve sem měl rači Hodný, zlý a ošklivý, ale teď už je mi jasný, že právě tenhle kousek je mým nejoblíbenějším westernem. Taky mi je jasný, že svou dlouhou stopáží může někomu připadat zdlouhavý a nudný, ale to je přesně to, proč ho mám rád. Tenhle film nikam nepospíchá, prostě jen tak plyne a já ho jen tak s otevřenou pusou a srdcem sleduju a obdivuju, páč tohle je absolutní filmařský vrchol. Kdybych měl zvolit nej postavu, která mi nejvíce přirostla srdci, tak je to rebel Cheyenne. A co se týče nejkrásnější hudby, tak je to písnička Jill. Tenhle kousek se mi nikdy neokouká, tím si sem uplně jistej! /další skouknutí/ A tentokrát v Dobrušském Kině na pořádným plátně, wau. A Světe div se, byla to mnohem lepší podívaná než na počítači a dokonce i než na 54x přehraný videokazetě :o). Ani na vteřinku sem z filmu nespustil oči. Při prvním "nádražním" setkáním z Jill a při prvních tónech té nádherné skladby sem měl na krajíčku...Náááádhera. Oblíbená postava se mi nezměnila. A co se týče Franka, tak to je nejdokonalejší westernovej záporňák. Bravóóó a zase někdy Sergio naviděnou. ()

Gyorgy

No, co k tomu říct.. Opuštěná železniční stanice. Tři muži v pláštích na něco čekají. Kroky, monotónní zvuk vrzajícího mlýna, kapající voda, bzukot mouchy, cvakání klouby. Divák plný napětí, co se bude dít. Příjezd vlaku. Přestřelka, ze které vyjde živ jen tajemný muž s harmonikou. Celý film je o touze lidí, kteří prahnou po svém snu - každý v tom filmu z těch hlavních postav o něco bojuje. Nemá cenu tu vypisovat, co je na něm dokonalé, vše už řečeno bylo a všichni to ví. Ten film je prostě dokonalé mistrovské dílo, které se nikdy nezapomene. ()

SG-1

"Nedávno jsem tyhle pláště viděl na nádraží. Měli je na sobě tři chlapi. A v nich byly tři kulky." -Harmonika- ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone