poster

Slaměný klobouk

 • anglický

  Straw Hat

Komedie

Československo, 1971, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blackrain
  ****

  Jeden skoro sežraný klobouk dokonale zkomlikoval život několika lidem. V podstatě nevinná situace je svedla dohromady. Ve svatební den se může přihodit opravdu cokoliv, o tom natočil svou komedii Oldřich Lipský. Objevuje se zde plno českých hereckých hvězd. Všem ale vévodí Miloš Kopecký v roli budoucího ženicha a samozřejmě záletníka. Byl skvělý a Iva Janžurová taky, hrála velmi naivní Helenku, která si myslela, že děti se nacházejí v zelí. Byla kouzelná. Role jim byly ušité na míru.(21.10.2009)

 • kaylin
  ****

  Film, který se prostě nezastaví a jede od začátku do konce. Je to plné bláznivých nápadů. Výborné převedení divadla do filmu s tím, že to má dost z obojího. Ta zápletka je celkem banální, ale to, jak se daří dostat k řešení, je skutečně nápadité. Navíc ta plejáda českých herců rozhodně stojí za to, přičemž Miloš Kopecký je tím, kdo film táhne.(20.1.2015)

 • zette
  ***

  Film ma svuj vtip a nadhled. Pokud by se rozkouskoval do jednotlivych epizod, bylo by to mnohem lepsi. Cely film pusobi prekombinovane a postupem casu me u Slameneho klobouku opoustela pozornost. Nektere postavy jsou ale vyborne, za vsechny Ruzickova a Landovsky. Osobne v lasce Kopeckeho nemam, svou roli ale zahral dobre. Lipskemu se povedlo obsadit neskutecny pocet vybornych hercu.(2.3.2014)

 • nascendi
  ***

  Labichova predloha je už poriadne stará a opozeraná. Napriek tomu sa podarilo Macourkovi s Lipským a s výdatnou pomocou skvele vybraných hercov ju oživiť a sprístupniť aj dnešnému divákovi. Nie je to síce zážitok, pri ktorom máte chuť ho čo najskôr zopakovať, ale ako pripomenutie doby, v ktorej tvorcovia museli siahať po klasických námetoch aby vyhoveli normalizačným ideológom, je to fajn. Niektorým sa to podarilo so cťou. Slamený klobúk je toho dôkazom.(15.8.2011)

 • Frajer42
  **

  I přes přátelskou stopáž filmu přeci jen velmi brzy došel dech. Příběh je více méně taková ta klasika, kde se lhář postupně více a více zamotává do svých lží, ze kterých pramení spousta kuriózních situací. Některé fungují a rozhýbaly mi bránici, jiné vyšuměly do prázdna. Celkový situační humor tedy funguje tak nějak napůl. Bohužel se opravdu rychle oposlouchá a okouká. Lipský umí mnohem lépe. Nedám více než dva kousky. I přes opravdovou plejádu českých herců, to bylo docela slabé.(4.4.2019)

 • - Film byl natočen na motivy hry Eugèna Labiche „Un chapeau de paille d'Italie“ (v překladu „Klobouk z italské slámy“) z roku 1851. (Komiks)

 • - Dům rodiny Nonaucourtových a přilehlé skleníky se nacházejí v zámeckém parku v obci Hořín nedaleko Mělníka. Dnes je však celý objekt zarostlý stromy a jedná se o zříceninu. (ondradvori)