Slaměný klobouk

Straw Hat

Komedie

Československo, 1971, 86 min

Film mě navnadil a rád bych někdy kouknul na divadelní zpracování. I když takový herecký soubor, jaký kočíroval Oldřich Lipský, se těžko ještě někdy někde sejde. Řetězení vtipných scének, založených mmj. na jazykových hříčkách, spěje k pointě pro koně:-)(22.10.2009)

Vyborna situacni komedie, ktere ale bohuzel postupne dochazi dech.(25.7.2002)

• ripo

tie neustále zápletky a zamotávanie situácie mi po 20 minútach šlo už riadne na nervy.(16.7.2011)

Crazy komedie, která žene vtipné scénky až do úplné absurdity a stojí hlavně na hercích (tolik tehdejších hvězd v jednom filmu se jen tak nevidí) a dialozích, hrátky se slovy. Škoda jen, že Slaměnému klobouku pozvolna dochází šťáva. "Lisette, vypadáš báječně. No ty seš den ode dne krásnější. Ano, dneska kupříkladu už vypadáš jako pozejtří."(4.4.2010)

...pan Fadinard je jako motýl a ty jsi jako květinka. Pan Fadinard přiletí a sedne si na tebe. Crazy komedie Oldřicha Lipského mám víc než rád. Tahle je navíc ta z těch lepších a obsazením bezkonkurenční. V době zkrocených krokodýlů je to balzám na duši, který díky dokonalým dialogům, (jak by napsal kolega duklák) neustále útočí na Vaši smíchovou bránici. Šéfe, vy ste poručík? - Ale hovno... ►90%(7.2.2009)

• - Film byl natočen na motivy hry Eugèna Labiche „Un chapeau de paille d'Italie“ (v překladu „Klobouk z italské slámy“) z roku 1851. (Komiks)