Kobiety mafii vypráví svižným tempem příběh mafiánské rodinky prolínající se s kariérou policistky, která je přeložena díky neortodoxnímu přístupu ke zločinu. Skončí ve speciálním týmu jako agent v utajení. I zde však nemá mnoho štěstí a právě pro viditelné výsledky téměř zhatí šéfovi zištné propojení s podsvětím. Proto začíná jednat na vlastní pěst. (PP66)

Morholt

Nevím, jak si stojí seriálová verze, ale u filmu jsem měl občas pocit, že Vega příliš nepočítá s přemýšlejícím divákem. Na druhou stranu ono je to asi dobře, protože pokud by tu byla snaha vše vysvětlovat, celek by ztratil na tempu, které je pro konečný dojem zásadní. Podobně jako u Pitbullů se opět jedná o adrenalinovou jízdu v níž si mrchy nezadají s parchanty, každá věta je zakončena nějakým tím kurwa a i když je děj poněkud spletitější, působí to celé dost přímočaře. Vše vrcholí závěrem, který v krátkém čase poměrně překvapivým způsobem ukončí několik rozjetých linek. Vega navíc přidá i několik chuťovek, přičemž největší dojem udělá asi pilka. Na konci zůstalo pár lidí naživu, tak doufám, že to rejža nenechá jen tak. 80% ()

Dale

Naši poľskí susedia sa s tým neserú. Prvá polovica síce miestami vyzerá ako komédia, no tá druhá už je dosť drsná. Trošku som neuveril tej premene Chúvy akou prešla, ale dobre som sa bavil. A fest sa mi páčia poľské nadávky :) 70% ()

schizmo

V tomhle filmu zazní slovo kurwa tolikrát, až se vám z toho zatočí hlava :D. Nicméně Poláci to zabili strašlivým způsobem. Ženy mafie totiž mají to, co českým mafiánským filmům chybí - nekolísající tempo a opravdová brutalita. Tedy pokud se nebudeme chtít srovnání sousedské kinematografie rovnou vyhnout. Největší slabostí snímku je určitá scénářová děravost a pocit, že vše ve filmu je doslova "easy". Pokud se od toho ale oprostíme, máme tu solidní a velmi atraktivní krimi thriller ze současného mafiánského prostředí. Film má dvě a půl hodiny a příběh je rozehrán tak, že je téměř těžké uvěřit, že může do samotného konce držet pohromadě. Nicméně opak je pravdou, množství fatálních zvratů kruh uzavírá a film to posouvá ještě o kus dál ve své promyšlenosti. A je to docela jízda, prakticky nedostane šanci k oddechu a příběh budete hltat jedním dechem. Za mě velké překvapení! ( 4 / 5 ) ()

NinonL

Kriminálka hlavně o ženách a o tom, jak ovládají nejmocnější muže. Ženy bývají často chladnokrevnější a bezcitnější, než jsou muži a tento film je důkazem. Můj oblíbený herec Boguslaw Linda tentokrát v roli mafiánského bosse závislém na své rozmazlené dceři. ()

agentmiky

Je pro mě nepochopitelné, jak se zpracováním kriminálek Poláci vzdálili na míle daleko naší zemičce. Jejich počin totiž snese ta nepřísnější evropská měřítka, vizuál na nejvyšší úrovní spjatý s komplexním příběhem. Za to našim severním sousedům tleskám. Kobiety Mafii se s ničím nemaže. Na evropské poměry nevídaná brutalita (jakože, i Francouzi by takto explicitně násilí přímo na obrazovce neukazovali), přehnaná nahota (tohle samotného mě překvapilo, tam bych se s tím trošku mírnil) a složitý zamotaný děj, který po většinu času dával smysl. Takhle to vypadá, že film v zásadě neoplývá žádným negativem, ale to bylo až moc snové. Ty všechny linky se postupně promíchají jako nějaký shake a nemůžu říct, že bych byl s výsledkem naprosto spokojen (v tomto ohledu bych možná počet postav zkrouhl na nižší počet, aby byla orientace v nich pro diváka snadnější). Ten dospělý nádech určitě filmu prospěl, stejně jako nekompromisní zakončení, z kterého budete docela koulet bulvami. Přesně mezi 3 a 4 hvězdami, s přihlédnutím k dobrému finále se přikláním ke slabší čtyřhvězdě. 7/10 ()

Maq

Očekával jsem něco ve stylu Smarzowského, který se jakžtakž pokouší reflektovat realitu (Drogowka, Kler). V tomto ohledu jsem byl rychle usazen na zem, tohle není nic než lunapark. Jedno z těch naprosto nereálných děl, která přesto formují naši realitu. Surově a blbě. --- Je to přecejen trochu jiné, než americká konfekce, tak dám hvězdičku navíc. ()

Flipnic-RE

Na to, že to bylo z Polska, to bylo supr. Jen to na mě od začátku působilo takovým trochu neposkládaným dojmem. Sice to byla docela jízda, hlavně od druhé půlky, kdy se na sebe vršily dramatický, drsný a cynický scény jedna za druhou. Ale spíš to budilo dojem jen ...jako že vlastně sledujete chladnej děj bez většího vysvětlení, bez konkrétních motivů, důvodů atd. No a pak jsem až po filmu zjistil, že je to vlastně sestříhanej polskej seriál ... Ale v pohodě, fakt je to v pohodě. Spousta postav, dost ženských postav, sexy a hezkejch ... a takový celý fakt chladně cynický, kdy se všechno veze doprdele. Trochu jak v Requiem za sen, jen jinde, jinak. Mluvím spíš o tom dějovým spádu. Kupodivu je tam i místo na lásku, jako ušlechtilou emoci ... i když se pak dost vyjeví, jak to s láskou vlastně je. Pomíjivá "éterická ne-bytost", pramenící vlastně z nadrženosti a sexu ... No, každopádně mě to bavilo a bylo to cool... ()

Martin741

Drsna kriminalka so zenskymi v hlavnej ulohe. Ja nemusim tento typ drsnych zien, Vega ako reziser odviedol len zrucnu rezisersku rutinu : 65 % ()

C0r0ner

Většinu času to bylo na dobré čtyři hvězdičky, zvlášť když film sklouzl do vyložené komedie, ale pak přišla poslední půlhodina, karty se teprv pořádně rozdaly a začalo finále hodné Suburry. Na Poláky neskutečná věc, 18+ rating, a my můžeme v tichosti závidět. 95% ()

octopuska

Patryk se toho nebojí a servíruje tyto mafiánské pohádky na dobrou noc s grácií sobě vlastní. Má své oblíbené herce, kteří se objevují ve všech jeho filmech. Hrají výtečně a povětšinou se na ně i dobře kouká. Tady Kobiety opět zastiňují drsné pojebi a vůbec se toho nebojí. Jsou chytré, ambiciozní, kreativní, ale i naprosto tupé mimo realitu, zralé na pořádnou nakládačku a ty většinou napáchají nejvíc škod. Opět nabušené, atmosférické a správně drsné. ()

chelseaman22

Pokud jste nevěřili, že Poláci dokáží udělat mafiánskou vyvražďovačku, mýlili jste se. A stejně tak já. Svižná gangsterka o tom, jakže se přebírá obchod s kokainem v zemi, jehož kvalita potravin je pověstně nechvalná. Pokud jako divák preferujete kozy a současně je vám po chuti extrémní brutalita, budete nadšeni. 85 % ()

Daddko

Od Vegu asi najlepšie. Nie je to oddychovka, núti to diváka byť v strehu po celý film. Zrovnateľné s Holywood filmami podobného žánru. Jasná 5* ()

Lukoboss

Nutno podotknout, že Patryk Vega se toho opravdu nebojí, což už předvedl v dvoudílné gansta řezničině Pitbull. Tady se zaměřuje na dámský osazenstvo, který když chce, taky umí zatnout tipec. Chvílema je to fakt drsný a chladný, ženský dostanou občas nařezáno nepěkně, ale taková závěrečná scéna s kladivama je taky silný kafe. Poláci ukazujou, že v tomhle žánru umí rozhodně chodit, narozdíl od našich tvůrců, kteří prostě něco takovýho natočit neumí. Na tomhle poli se máme ještě co učit. ()

Maynard.

A jedem dál ty kráso... Další kousek v řadě od tohodle polskýho rejži a opět naprosto luxusní záležitost. Tentokrát z prostředí mafie, ve které nejen muži tahají za nitky. Svým způsobem mi tenhle film připomněl "Skrytou identitu". Tam to bylo taky všecko přísně tajný. Jako, příběh hodně silnej a pár momentů nezapomenutelných - jak se "složebná" vypořádala na pouti s trojicí hlavních bossů (nejdřív jim to našila do noh a pak je nechala si je vyblafnout, pak uříznout nohu a pak teprve odprásknout) - drsný jak cyp. Každopádně jdu na další kousek tohodle originálního rejži, kterej na to, že je z polska, tak i něco umí a to sakra dobře! :o) ()

klukluka

Jestli na mě někdy promluví nějaká Polka, tak se pochčím. Tutově na mě bude nasazená polskou rozvědkou s cílem nařezat mě na kostičky a přidávat do polskejch konzerv pro psy a český důchodce. Začátek opět rozpačitej, stejně jako u posledního Pitbulla (Ostatní Pies). Pak jízda střemhlav, než to vzaly do rukou holky, pročež se z toho celkem na dlouho stala pro někoho možná vtipná a veselá, každopádně nepochopitelná slátanina. Měla to být jakási opožděná předehra, úvod do děje další části příběhu, ale Kobiety kvůli tomu ztratily tempo a obtížně ho pak znovu budovaly. Nicméně se jim to podařilo, už jen proto, že pro Poláky neexistuje hranice přijatelné brutality. Jsou to Japonci Evropy, vyžívají se v hnusu a násilí. Platí to minimálně o režisérovi tohoto filmu. Splácal toho tady hodně a spousta věcí se mu i povedla, měl to ale nějak učesat nebo aspoň zkrátit. ()