Svět umění nezná hranic. A to ani v případě Josephine (Zawe Ashton), která najde skvostná umělecká díla po zemřelém. Než aby je vyhodila, jak stálo v závěti, vezme je pod svá kurátorská křídla a začne je zpeněžovat. Jenže obrazy nejsou tak andělské, jak by se předpokládalo. Skrývají něco temného a hrůzného z malířova života. Na to se postupem času přijde, ale to už je příliš pozdě! (Rodriguez)

KUFI

Melo to prijemnou "kingovskou" atmosferu a Gyllenhaal jako vystredni kritik umeni byl skvelej - ostatne jako vzdy. Bylo to skoro na 4 hvezdy, ale k tomu mi tam jeste neco malo chybelo. Takhle je to pouze lepsi prumer. Ale zatim nejlepsi horror 2k19. ()

Kingjiri

Námět s vraždícim uměnim měl velkej potenciál, ze kterýho se však podařilo vymáčknout jenom pár vraždících scének. Ty sice občas měly docela dobrej nápad, ale scházelo mi u nich hlavně ještě víc napětí. Většinu stopáže navíc plnily až parodický scény ze života "umělců" podpořený nezajímavejma nebo přímo ulítlejma postavama. Myslim, že tenhle mišmaš nemůže ve výsledku uspokojit ani hororový nebo thrillerový diváky ani diváky hledající satirickej vhled do života umělců. Bezradnost tvůrců, jakou cestou (žánrem) se vydat, je do očí bijící. V podstatě to vidim velice podobně jako J*A*S*M, jen z toho satirickýho podtextu nijak nadšenej nejsem. Víc než dvě silnější hvězdy fakt dát nemůžu, a to ani za Gyllenhaala, kterej opět dokázal, že zahraje uplně všechno nebo za nápaditý vraždy. ()

Hellierer

Co se musí Netflixu nechat, tak to, že dokážou perfektně navonět hovno. Trailer na Velvet Buzzsaw sliboval neurvalý, originální a zajímavý horor, navíc od tvůrce skvělého Slídila. Bohužel to, co Netflix udělal u Polaru, udělal i zde. Trailer je mnohokrát zajímavější, než výsledný film. Je sice třeba podotknou, že to není taková srágora jako zmiňovaný Polar, nicméně všechno zajímavé bylo v ukázce. Zbytek je jen nesourodá směska zajímavých nápadů, pohromadě zcela nefungujících. Občas sice potěší satirická poznámka na svět umění a galerií či nápadité vraždy, avšak ty hořkou pachuť zklamání nezažehnají. Škoda! 45% ()

Hashirama

Nabubřelá stylovka, ve které se odráží ty samé neduhy jako u Slídila. Vyprávění ledabyle vynechává z pohledu diváka důležité události, a zmiňuje je jen pod čarou v nějakém dialogu, různé postavy ledabyle nechává ležet ladem, přičemž příběh se pozvolna roztahuje do všech stran a ani do jedné pořádně nezatne drápy. Hororovým prvkům není dán žádný určitý koncept ani náležitě promyšlený background. Největší plus tak skýtají herecká jména, která do Gilroyova mišmaše včleňují svou osobitou stopu. ()

beso74

Nablýskaný svet špičkového umenia plný prázdnych rečí o gýči a dekadencii vydávajúcej sa za to pravé orechové rozvíri nečakaná udalosť, obyčajná nula fungujúca ako poskok väčším rybám sa náhodou, po smrti svojho zvláštneho suseda, dostala k zbierke jeho obrazov, z ktorých priam žiari duševný nepokoj. A meno Dease sa stáva senzáciou číslo jedna v umeleckých kuloároch. Začínajú preteky o tom, kto sa na tom najviac nabalí, je totiž nad slnko jasné, že toto je nová dojná krava, ktorá dokáže naplniť nejedno vrecko. A umenia na predaj je viac než dosť, starec po sebe zanechal celú galériu. Nikomu z chamtivých obchodníkov s umením ani nenapadne, že by na obrazoch mohlo byť niečo zlé. Čo na tom, že majiteľ si výslovne prial celé svoje dielo spáliť, oni by kvôli umeniu aj život dali. A blíži sa chvíľa, keď k tomu aj dôjde... Zvláštny mix spoločenskej satiry a nadprirodzeného slasheru asi nebude každému po chuti. Pre fanúšikov hororov sa tu príliš veľa kecá o umení a sem tam aj zabŕda do existencionálnej filozofie. Pre milovníkov art filmov zas bude vadiť tá (zaslúžená) likvidácia parazitov na umení. Film vysvetľuje pravidlá sveta umenia a tie sú neúprosné - umelec nie je nič, všetko závisí od toho, ako sa k tomu postaví kritik, ten veľmi často rozhodne o úspechu či neúspechu snaženia a je úplne jedno, či dokáže rozoznať kopu bordelu od naaranžovaného umeleckého diela (no po pravde, často je to fakt na nerozoznanie). Pravidlom číslo jedna je však fakt, že umenie sa nerobí kvôli umeniu, je to tvrdý biznis, kde niet miesta pre padavky. Výsledok? Trochu zdĺhavý film, plný zaujímavých postrehov zo sveta umelcov a plný postáv, ktoré si svoj osud zaslúžia, akurát, že o niečo skôr. ()

Clark_Kent

Kdybych věděl, co je to umění, nikdy bych se tím netajil. - Picasso Velvet Buzzsaw umí experimentovat, jedná se o čistokrevný thriller. Zajímavý je, že jsem v tomhle filmu nikomu nefandil. Proto jsem byl i docela spokojenej ke konci, když všichni ty chamtivci dostali co zasloužili. ()

WheX

Na tenhle film jsem byl podle traileru poměrně natěšený, zajímavý námět a Jake Gyllenhaal, jasná kombinace. Avšak nakonec mě film poměrně zklamal, příběh je zvláštní a ne nějak zvlášť originální, postavy netáhnou a nemají chemii a chovají se podivně až směšně, efekty nekvalitní a zabití o ničem, tváří se to jako horror, ale úplně se to tak nechová, jak po psychologické tak brutální stránce, prostě takové meh, 2*, víc si to úplně nezaslouží, ani Jake to nezachránil. ()

BUBO26

Jediné, čo na tomto filme za niečo stojí, je satira celého biznisu okolo umenia. Inak je to prefláknutý horor, kde nejaké napätie takmer absolútne nefunguje a vraždy sú komické a nijak originálne. Navyše ma doslova každá jedna postava v tomto filme rozčuľovala a tak som len dúfal, že čoskoro všetci pomrú. ()

Mamlas

Slizká něfachčenko holka ukrade obrazy mrtvému muži. Kolem toho se pak motá kupa různých uměleckých individuí. Někteří na obrazy koukají, pak jim z toho hrabe, ale možná už jim hrabalo předtím, protože je to jeden magor vedle druhého. Celkově nuda, kecy, kecy, nuda a jako vrchol fakt nechutně odleželá Rene Russo (jako po nezdařené mumifikaci). ()

horor2

Těžší artovka na pochopení se zvláštním poukazem, který v sobě skrývá sdělovací info pro vybranou chamtivou smetánku. Potěšil mě nápad a tresty všech, co si o sobě myslí, že jsou něco více a vlastně ve výsledku nejsou nic. Po slídilovi další kariérní přes mrtvoly kráčející snímek o jednom neposedném démonovi :-D ()

LindaVa

Vždycky jsem takový divnosti měla moc ráda. Nepochopený umělce s temnou depko myslí a bezmeznou creepy fantazií, vymykajíc se rutině a všednosti. A tohle je dílo, co si určitě najde fanoušky, co se v umělecko horrorových fantaziích vyžívají, stejně tak jako odpůrce, kteří budou argumentovat se stovkou pádných důvodů proti nim. A obě strany budou mít pravdu, protože je to kýč jak prase. Ale bezva kýč! ()

mata77

Nápad zaujímavý, deju ale jednoznačne chýbala skoršia gradácia a jasnejšia pointa. Mysterióznosť síce funguje, thriller sa ale minul účinku. Postavy sú ploché a charaktery celkovo povrchné. Jake Gyllenhaal dodal svojmu hereckému výkonu prvky až divadelného prevedenia a mala som pocit, že od ostatných vyčnieva. Občas to bolo síce zaujímavé, nakoniec ale prehrával a jeho výkon pôsobil groteskne. Film mal naozaj slušné obsadenie, so slabým scenárom ale ostáva medzi priemerom. Lepšie by to snáď fungovalo ako krátkometrážna poviedka niekde uprostred niekoľkých previazaných príbehov, ktoré by odhalili tajomstvo vražedného umenia v horizonte dlhšieho časového úseku. 60% ()

eliskakoz

Hodnotím čtyřmi hvězdami hlavně proto, že jsem ovlivněna tím, že zde hraje Jake Gyllenhaal. Film jako takový nebyl nic moc, ale jelikož se mi líbí toto 'art' prostředí, příjemně se mi na to koukalo. Film měl ovšem velice větší potenciál, škoda. ()

Astonko

Psycho-artistický horor sme tu ešte, myslím, nemali a vyšlo to na jednotku. Každá subžánrová časť má presne to, čo potrebuje s bonusom oslňujúceho osadenstva, treba sa len správne naladiť na atmosféru filmu. Až na klišoidný koniec, miniSPOILER ktorý mám pocit, že v súčastnosti (ne)uzavrie každý dobre rozohraný príbeh KONIEC SPOILERU, nemám čo vytknúť. 10/10 ()