Na začátku sedmdesátých let minulého století se Spojené státy vařily v záplavě demonstrací za lidská práva. V téže době se jeden mladý černý kluk s gigantickým afrem (John David Washington, syn Denzela Washingtona) rozhodl rozšířit řady coloradské policie. Ron Stallworth byl první Afroameričan v tomhle sboru. Jeho přijetí mělo zacpat pusu čím dál naštvanější černošské komunitě. Aby těch změn nebylo zase příliš, šoupli nadřízení Rona do archivu (= oddělení evidence důkazů), kde měl co nejméně překážet. Jenže Ronovy ambice byly o poznání větší. Soustavným tlakem na nadřízené se mu nejdřív podařilo svléknout uniformu a v civilu infiltrovat politické mítinky „černých bratrů“. Protože se mu nechtělo donášet na bližního svého, zvednul sluchátko, vytočil číslo Davida Dukea (Topher Grace), místního předáka Ku-klux-klanu, a omotal si ho kolem prstu. Naprosto přesvědčivým způsobem se prezentoval jako fanatický vyznavač bílé rasy a David Duke mu to spolknul i s navijákem, jelikož ho po pár telefonátech vtáhnul do struktur klanu. Když pak bylo potřeba nasadit do akce zapáleného rasistu Rona Stallwortha i fyzicky, ujal se té role Ronův kolega Flip Zimmerman (Adam Driver), který s nadšením docházel na tajná i veřejná setkání členů klanu s cílem získat co nejvíc informací a překazit plánované násilné operace. Zní to neuvěřitelně, zní to komicky, skutečně se to však stalo. (CinemArt)

TR4XY_CZ

Stojím si za tím, že by tenhle film v dnešní době měl vidět každý člověk. Nejde totiž o žádnou "Black Lives Matter" propagaci, jak spousta lidí tvrdí. Film se k tomuhle tématu staví nestranně a vypíchne ty největší problémy, které souvisí s rasismem na OBOU stranách. Kdo tohle nevidí, nedával při sledování filmu pozor a nebo je právě jeden z těch slepých následovatelů, ať už ultačujících bělochů nebo ublížených černochů. Prosím otevřete oči a nebuďte kreténi, díky. Pokud jde o kvalitu snímku, tak je to víceméně bezchybný. Užasný herecký ansámbl v podání skvěle fungujícího dua Washingtona a Drivera. Opravdu jsem jim ty role věřil. I ty, které hrály jejich postavy. K tomu je tu pár nesmírně povedených a zábavných hlášek, kterým se prostě zasmějete, ať už jste kdo jste. Správně fungující scénář, řežie... vlastně je to, jak už jsem zmínil, téměř bezchybný. Možná by akorát neuškodilo pár scén nechat ve střižně. 9/10 ()

AndrewNewman

Až sa mi chce dať plný počet. O Spikeovi som doposiaľ len počul, ale mám pocit, že som od neho žiadny film nevidel. A toto ma od prvého momentu nedostalo. Ako však dej postupoval a herci sa čoraz viac dostávali do svojich postáv a čoraz viac riskovali, to krásne nabralo na obrátkach a reálne situácie v závere filmu ma dostali do kolien. Washington bol  skvelý, Driver snáď ešte lepší a celkovo vo filme nenájdete zlého herca či herečku. Najväčším frajerom je ale Spike, ktorý natočil ladnú kriminálnu komédiu, ktorá na mňa ale v rámci rasistickej témy urobila taký dojem ako Kult hákového kríža ()

wahaj

Film byl skvělý! Až na pár cringey scén, kde se film snažil být hrozně chytrý a meta. Jinak, si myslím, že to byl jeden z lepších filmu letos. Oscar buzz incoming. ()

karnifex

Ačkoli film pojednává o politických tématech a ideologii, daří se mu zůstávat neideologický. Právě tak jsem ocenil, že se Leemu podařilo zobrazit negativní postavy aniž by z nich udělal karikatury (snad s výjimkou Felixovi manželky). Celkové vyznění hodně kazí závěrečné scény, které příliš tlačí na pilu. ()

kejly

Podle skutečné události, ale asi by bylo lepší přečíst si knihu, Hořící Mississippi tento film nesahá ani po kolena. Byly v něm dost dobré vtipy, typičtí rasističtí burani, rasističtí policajti (ale žádný z nich neměl za manželku Frances, takze za mně hned hvezdička dolů;-), na druhé straně stejně vyhraněné hnutí černošské mládeže (staříkova přednáška byla dojemná, ale ať mi nikdo jako neříká, že jejich reakce nebyly hrané) a dohromady to nějak nehrálo. Dost hráli i na takovou tu aktivistickou notu, KKK používali slogan "America first" a na konci bylo plno záběrů dnešních amerických rasistů, Trumpa a masakru z Charlottesville, to si mohli odpustit (Trumpa a nácky nemám rád a Fields je magor, ale i tak mi to společně s neskrývaným aktivismem ve filmu přišlo už trochu moc), promarněná šance na dobrý film. Kdybych to měl srovnat se včerejším večerem, kdy jsem opékal buřty, tak včerejšek na plné čáře vyhrává:-) po3en a Vodnářka mi mluví z duše ()

rigby

Zvolna plynoucí film s tématem rasismu ve Spojených státech. Chvílemi je to až moc pomalé a možná by to chtělo víc akčnosti, ale stále je to dobrý film. Legrácky nakonec ho trochu odlehčí, aby mohl přijít velmi silný dovětek ze současnosti. 3+ ()

mouzi

Ze zacatku jsem mel pocit, ze jsem si snad pustil jiny film, kolik cernoty na me vykouklo, ale pak se to zdalo byt celkem fpoho, kdyz se objevily prvni bile xichty. Jenze jak cas plynul, zacalo byt cim dal vic jasne, ze se jedna o prachsprostou cernou agitku a nakonec se jeste dozvim, ze to snad bylo podle skutecnosti. Nebylo to spatne, ale ja si na tydlencty blackmovie nepotrpim. ()

Niki_Uzumaki

Adam Driver byl skvělej! Jinak celkem vtipná podívaná, samozřejmě se závažným tématem, takže místy znepokojující a šílené, když si představíte, že se to vážně děje. Maličko se mi nelíbil konec, brala bych spíš něco ve stylu "všichni na konci zemřou", ale to jsem možná moc velkej pesimista. Jen by mi to tam sedělo, no. ()

ariari

mne je jedno ako naložíte súčtom nekonečného množstva diferenciálov ..táto integrita kombinovaná s nešpecifikovanou kompatibilitou mala hovno spoločné s komédiou. Tož u nas na akademii tak učili. Netto a brutto je rozdiel. Bolo tam brutálne málo humoru a keďže kolonka krimi/drama/komedie prudko zavádza, nebola som správnym absorbérom tohto inak zjavne pútavého opisu ľudskej blbosti opakujúcej sa momentálne prudko aj na Slovensku ()

Kushina

Film popisující především bývalou problematiku a utiskování černochů v Americe. Pro mě spíše zklamání členů KKK, kde polovina z nich vypadalo na to, že jedla celý život jídlo z Happy meal a druhá naprosto retardovaná. Čekal jsem něco na způsob Kult hákového kříže, ale spíše než nějaká hloubka to prostě bylo komedie. Nebylo to jako špatný, ale hrozně mě to nudilo. 50% ()

tomino28

Hodně silný film, jak tématem, tak zpracováním. Jak ukazují autentické záběry na konci snímku, i v dnešní době je potřeba stále znova a znova připomínat rasismus (a to i ten "obrácený") a boje mezi černošskou komunitou a bílými, kteří svého času hrdě vstupovali do KKK, aby mohli bojovat za "čistou" Ameriku. Klobouk dolů před tvůrci a hereckými výkony, všichni dohromady naservírovali nám divákům velmi intenzivní filmový zážitek. ()

kyrysar

Myslím si, že tatínek Denzel může být se synkem spokojený. Sice má ještě hodně co dohánět, ale hodně toho potatil. I Adam Driver podal velmi pěkný výkon a možná že až nyní dozrál na padoucha ze Star Wars. Děj filmu je psaný životem a to poselství je silné a současné. Každý si s toho udělá obrázek sám. Rasová nenávist je opravdu hrozná. Samotný dokumentrání závěr mě donutil, abych přidržel čelist. ()

Tomas_PO

Prvá z Golden Globe/Oscar 2019 nominácií pozretá. Zrejme sa to celé bude opäť motať okolo Afro-American témy, o čom je aj tento film. V porovnaní s inými masterpieces rasovej témy to však KKK vytiahne ltt na 3 hviezdy. Príliš povrchné, vrátane záveru, ktorý však paradoxne vyvolal najsilnejšiu emóciu. Odmyslieť oscarové očakávanie a porovnanie s topkami žánru sa však dá, nuž a na herecký duet Johna Davida Washingtona a Adama Drivera sa pozerá výborne. ()

Montcalm

Dosť zdĺhavé, miestami nudné. Akosi som sa nevedel s filmom zžiť, niekedy mi to prišlo ťažko uveriteľné. Rozbehlo sa to až ku koncu, no malo to skončiť tak o 15 minút skôr. ()

Film Christophera Nolana našel hvězdu

Film Christophera Nolana našel hvězdu

20.03.2019

O novém filmu Christophera Nolana (Interstellar, Dunkirk) až doposud nebylo moc co psát. Některé zdroje snímek přirovnávaly duchem k Na sever severozápadní linkou a Počátku, tahle porovnání už ale… (více)

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz