Na začátku sedmdesátých let minulého století se Spojené státy vařily v záplavě demonstrací za lidská práva. V téže době se jeden mladý černý kluk s gigantickým afrem (John David Washington, syn Denzela Washingtona) rozhodl rozšířit řady coloradské policie. Ron Stallworth byl první Afroameričan v tomhle sboru. Jeho přijetí mělo zacpat pusu čím dál naštvanější černošské komunitě. Aby těch změn nebylo zase příliš, šoupli nadřízení Rona do archivu (= oddělení evidence důkazů), kde měl co nejméně překážet. Jenže Ronovy ambice byly o poznání větší. Soustavným tlakem na nadřízené se mu nejdřív podařilo svléknout uniformu a v civilu infiltrovat politické mítinky „černých bratrů“. Protože se mu nechtělo donášet na bližního svého, zvednul sluchátko, vytočil číslo Davida Dukea (Topher Grace), místního předáka Ku-klux-klanu, a omotal si ho kolem prstu. Naprosto přesvědčivým způsobem se prezentoval jako fanatický vyznavač bílé rasy a David Duke mu to spolknul i s navijákem, jelikož ho po pár telefonátech vtáhnul do struktur klanu. Když pak bylo potřeba nasadit do akce zapáleného rasistu Rona Stallwortha i fyzicky, ujal se té role Ronův kolega Flip Zimmerman (Adam Driver), který s nadšením docházel na tajná i veřejná setkání členů klanu s cílem získat co nejvíc informací a překazit plánované násilné operace. Zní to neuvěřitelně, zní to komicky, skutečně se to však stalo. (CinemArt)

XXXXXXXX

Ve výsledku asi tak vypovídající, jako když si 2h budu dělat prdel z kuřáků, jen abych do posledního záběru nastrčil rakovinotvorné obrázky z krabiček. ()

SAINTS

Tento film ma čo povedat aj našmu publiku lebo extremizmus sa nevyhyba ani našim končinam.Film je multižanrovy a divak si musi na to zvyknut.Blackkklansman je velmi dobre zrežirovany a aj obsadenie je vyborne,ustredna dvojica J.D.Washington a A..Driver funguje skvelo.Zabery z roka 2017 z Chalottesvillu pôsobia desivo. Heather Heyer R.I.P. ()

Mkartaylas56

Vcelku originálně a kvalitně natočené drama řešící problematiku rasismu. Konkrétně se mi opravdu líbilo ztvárnění tehdejší doby, které i přesto, že se nese ve velmi odlehčeném duchu, působilo opravdu autenticky. Stejně tak mě potěšili herci, kteří sice nepředvádí nějaké oscarové výkony, ale své postavy zahráli skvěle a neměl jsem problém si je po čase oblíbit. I přes tyhle klady jsem ale od Blackkklansmanu čekal možná trošičku více komediálních prvků a svižnější rozjezd, protože něž jsem se do snímku stačil více ponořit, tak už z něj byla skoro polovina pryč a to je opravdu škoda. Za mě i přes tuto negativní stránku každopádně palec nahoru a dávám 70%. ()

fordhont

Vypadá to jako komedie s nadsázkou, ale jedná se o dost vážnou ukázku absurdnosti segregování společnosti a nesmyslnosti extrémistických hnutí. Dokumentární záběry na konci jsou dovršením myšlenky. ()

Jarduk03

Když budu hodnotit film, tak nemám skoro výhrad. Ale tak nějak jsem celou dobu věřil, že to ukazuje na kretény na obou stranách. Film se o to alespoň zpočátku snažil. Na konci jsem si už nebyl tak jistej a ten rádoby dodatek jen dokázal, že to prostě nestranný nebylo. Když už ukazuju bandu negramotných rednecků, jak pochodujou městem s loučema, tak bych měl taky ale ukázat, proč vlastně pochodovali. Kdybych natočil rabování černochů ve Fergusonu a dalších městech kvůli mrtvýmu "bratrovi", udělal bych z toho podobně vyváženej kousek... ()

AndyMars

Videli ste ten koniec. Stále to isté. Aj teraz sa zdá, že občianska vojna v USA je nevyhnutná. Veľmi kvalitný film, vážny a zábavný zároveň. Nehrá sa na blockbuster, je uveriteľný, herci neokukaní. Chválim. ()

PAVLIS

50% Nevyrovnaný guláš z životopisného krimi a politické angažovanosti se špetkou vtipu. Překvapivě hodně lokální americký guláš, který mě jakožto Evropana nemá čím oslovit, a to bohužel ani filmařsky. Spíš naopak mě svou angažovaností častěji iritoval, než donutil k zamyšlení. Aneb násilí, rasismus, antisemitismus nebo předsudky jsou špatné, áno. ()

adamix

Je to opäť niečo nové. Dobre pozerateľné, trochu prispaté, ale miestami aj príjemne živé. Šmakuje aj dobrý scenár so zaujímavými postavami. Mladý Washington nezaujme ako jeho dobrý tatko, zato sa na jeho gýčový odev so srandovným afrom dobre pozerá. Rozhodne nejde o zbytočnú a nezaujímavú postavu. Adam Driver v roli flegmatického infiltrátora prekvapil. Vyzerá, že mu pasujú všetky role až na otrasného Kylo-Rena. V podstate je to neškodná dobová rozprávka, poukazujúca na rasizmus páchaný voči černochom v časoch začiatku amerických 70-tych rokov rozdelujúca tamojšiu populáciu na dva tábory s vlastnými pravidlami a ideológiami. Miestami je to trošku rozťahané a chcelo by to možno lepšiu zápletku, ale knižná adaptácia by sa nemala radikálne meniť, inak by celý skutočný príbeh nemal zmysel. Spike Lee opäť zaujal. Za mňa 80%. ()

Karda

Já jsem si podle traileru myslel ,jaká to bude bžunda a nakonec jsem byl celou dobu přikovanej k židli se staženejma půlkama ať to Adam ustojí. No a ten ostrej přechod k dokumentárním záběrům mně dorazil úplně .Za mně plnejch 5*. ()

iz67

Je to poměrně krotká a kromě dokumentarniho konce i naivně pozitivní (situace v policii) podívaná. Iritovala mě ta nepochopitelná potřeba Washingtona pokracovat v telefonním kontatku, i kdyz to davmo měl prevzit Driver. ()

MartinTerran

Je to tak extrémismus je zlý a je jedno na které straně barikády stojí. Nevím nakolik jsi tvůrci příběh upravili, ale je to fakt síla a když si to srovnám s aktuálním "hnutím", které teď v USA probíhá tak to hezky koresponduje. Už nějaké náznaky byly evidentně dříve (viz závěr filmu), ale k nám se to nedostalo. Příběh je dobře a přehledně zpracován a rozhodně nenudí i pár vtípku se tu najde. Závěrečné vytrolení bylo luxusní. Herecky dobře obsazená a zahrané. Hodnocení: 73/100. ()

Pete

Black Power, White Power. Spike Lee honí příliš zajíců najednou - má to být především vážná agitka proti násilí a nenávisti, s tím však nesedí dohromady příliš pohodové podání většiny filmu, který se nese v lehkovážném duchu. Humorné scény ale nejsou dostatečně vtipné, vyšetřování s utajenou identitou zase není dost napínavé, námětů na tři filmy, a přesto se vkrádá nuda. BlacKkKlansman má své nesporné kvality, ale nezůstává mi po něm v paměti nic než pachuť nedostatečně využité příležitosti, a znovu bych si ho nepustil. Zoufale by to chtělo dramaturga (a tím proboha nemyslím cenzora). ()

jayman

Tematicky sa Spikovi nedá nič vyčítať; toto je jeho domáce ihrisko. Režijne už áno. Prvá hodina je výborná, odľahčený rozprávací štýl filmu svedčí a zápletka sa buduje v podstate sama. Keď sa ale dostaneme ku kríze a zvratu, je to rýchle, nútené a slabé - o rozuzlení ani nehovoriac. Záverečné ukázanie prstom na dobrých a zlých bol už úplný moral banal. Veľká škoda, lebo na hercov je radosť pozerať. ()

george82

Velmi slušná reflexe doby. Tohle by měla studovat nynější mládež, aby věděli, jak a s čím se dřív bojovalo. Dnes nikdo nemá starosti a problémy si lidé vyhledávají z nudy. ()

boltCZ

Pro mě dokonalé drama o boji černých za práva a svobodu. Byl jsem ohromen. Film o nenávisti mezi lidmi, těmi co ji vytváří, těmi co s ní bojují a těmi, kteří jsou nuceni stát okolo. Na politické podtexty jsem nedbal. Emoce a příběh jsou hlavními tahouny. Akce i pár vtipů film dobře doplnili. 100% ()

kubilov

Působivý příběh z doby válek KKK a Černých panterů na americkém Jihu, zahalený do komediálního hávu, ale přinášející svědectví o nesmírně vážném problému, který dodnes nebyl ve Spojených státech uspokojivě vyřešen. Hodně se mi líbily aktualizační momenty, ve kterých se Spike Lee vyloženě vyžívá, překvapivě dost dobře fungovala chemie mezi totálně odlišnými Johnem Davidem Washingtonem a Adamem Driverem. Overall velmi dobré 4*, užil jsem si to. ()

Film Christophera Nolana našel hvězdu

Film Christophera Nolana našel hvězdu

20.03.2019

O novém filmu Christophera Nolana (Interstellar, Dunkirk) až doposud nebylo moc co psát. Některé zdroje snímek přirovnávaly duchem k Na sever severozápadní linkou a Počátku, tahle porovnání už ale… (více)

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz