Nicole (Scarlett Johansson) a Charlie (Adam Driver) sú manželmi stojacimi pred rozvodom, ktorý na začiatku obaja nechcú riešiť právnou cestou. Majú syna, o ktorého sa striedavo starajú po odsťahovaní Nicole k mame v Los Angeles. Neskôr sa Nicole rozhodne využiť právnu pomoc pri rozhodovaní o opatrovníctve syna. Trpký príbeh je zrkadlom osobnej skúsenosti režiséra, ktorý si prešiel rozvodovým konaním na vlastnej koži a scenáristicky obohatil snímok dialógmi zo života bez príkras a bez servítky. (Biopler)

filmmovier

Herecký megakoncert nejen dvou hlavních hvězd (a je škoda, že Scarlett ostrouhala, sošku by si zasloužila jak za tenhle film, tak i za Jojo Rabitta), ale i všech herců ve vedlejších rolích. Strhující konverzačka, která uteče jako voda. Je to komedie? Je to drama? Těžko říct, nejvíc ze všeho je to ale film o lásce. Patrně ještě nikdy jsem neviděl žádný film, který by byl tak fantasticky napsán a vlastně i natočen. U tohoto filmu úplně nejvíc ze všeho nechápu, co dělá na Netflixu, je ho tam prostě škoda. Neskutečně silný a poutavý film, ve kterém se prostě úplně všechno sešlo na jedničku. Manželská historie je skutečně jedinečná podívaná, na kterou si budete pamatovat zatraceně dlouho. Radost sledovat. Nadšení. 95%. ()

Script

Rozvod je hodně nechtěné téma na zpracování už kvůli tomu, že spousta lidí co tím prošla se s tím hodně nedokázala vyrovnat. Propracovanost děje je úžasná a herecké výkony jsou skutečně pohlcující. Docela se divým jak to ti herci si zvládli všechny řeči zapamatovat. Hlavně Scarlett protože ta tam má jednu hodně dlouhou scénu s právníkem na jeden záběr. Neskutečné. Chemie mezi postavami jsou dokonalé a i když je v ději hodně špatného, negativního, tak závěr vás dojme (a to hodně). Za mě plný počet. ()

Dio_Padre

Jsou důležité filmy, která vypráví smyšlené příběhy. Jsou tu filmy, které nám ukazují nejrůznější vize tvůrců. Filmy, které jsou inspirované skutečným příběhem, avšak v průběhu jeho vyprávění a v rámci jeho postupného gradováni se může spousta věcí přihodit všelijak. Proč? Protože tvůrci prostě můžou (filmy se totiž z pravidla ne vždy rovnají skutečnosti). Jsou i snímky, které se striktně drží přesných událostí, to už ale koukáme na dokument. Nebo filmy, které se skutečností naopak nemusí mít společného absolutně nic. Díky tomu se pak divák může bavit všemi způsoby. Může se smát, může se bát, brečet, může se inspirovat, může přemýšlet nebo vzpomínat. Noah Baumbach si v rámci své tvůrčí svobody vymyslel skutečný příběh (přesně tak, vymyslel si skutečný příběh). Reálné postavy, skutečné emoce. Tady končí pomyslná hranice “pouhého” filmového absolutna, kde se může přihodit úplně cokoliv. Končí ve chvíli, kdy je divákovi naservírováno něco, s čím by se mohl ztotožnit. Ne však v rovině konkrétních situací, které ve filmu vidíme, nýbrž v rovině emocionální, kterou divák cítí, se kterou má osobní, každý naprosto subjektivní a jen svojí zkušenost. Někdy je to vtipné, jindy smutné. Jednou nahoře, pak dole. Černá, bílá. Negativa v pozitivech, pozitiva v negativech a jak zpívá Sinatra “That’s life..” (nebo Kája “C'est la vie..”). I takové filmy jsou důležité. A zaplať pánhůh, že těch “skutečných”, které za to stojí, je tak málo. Tenhle za to stojí.. ()

Tosi

Ačkoliv je to podrobný film o rozvodu a je tedy veskrze smutný, dívá se na něj strašně dobře. Navíc Scarlett Johansson i Adam Driver sehráli tu horskou dráhu emocí naprosto přirozeně a nedivil bych se, kdyby z toho kápla nějaká ta nominace. 80% ()

arbitr

Kramerová vs. Kramer asi už nikdo nepřekoná, ale herecky to bylo velmi dobré a na letošní Oscary to ambice určitě má. Nominace na Zlaté Glóby to ostatně naznačují. Téma je to tak ohrané, ale přesto jsou k vidění originální nápady (scénář) dialogů i monologů. V porovnání se zmíněnou klasikou to ale u mě na plný počet není. ()

BROKEN_

Boží Adam Driver a nesympatická Scarlett Johansson, která je taky skvělá. K filmu se dá říct pouze tohle - jeden z nejrealištičtějšich filmů co se v současnosti dá vidět. Perfektní režie, úžasné herecké výkony, a ty emocionální scény, dělají z Manželské historie, jeden z nejlepších filmů roku. Tohle se zkrátka povedlo. PALEC NAHORU. P.S. Adam Driver u mě HODNĚ stoupl, jen tak dál. :) ()

Qitek

"Příjemný" a až neskutečně moc přeceňovaný film o tom, že v krizových situacích by měli lidé uvažovat a smysluplně mluvit jako hlavní postavy tohoto snímku. Až moc akademické, uvědomělé, instruktážní a v některých scénách naprosto příšerně přehrané - Adam Driver a finální hádka se Scarlett Johanssonovou, kdy vpálí pěstí do zdi, je přímo legrační - ne, že by se to nedělo. Z cyklu - Hype, který filmu škodí. Jestli je tohle děsivej a mrazivej film o rozvodu dvou lidí, kdy nejvíce trpí dítě, pak rozvod mých rodičů byl sci fi gore, psycho trauma sadistic horror. A to rozvod mejch rodičů nebylo zas takové peklo, jako třeba někde jinde. “Dalo se.” Když to přeženu. Ale toto byla pohádka pro ani nevím koho. Ale dobrý. Na nedělní odpoledne. Takovej Blue Valentine kdysi hitnul mnohem silněji. Film o kterém se hodně mluví, ale za chvíli si budete pamatovat jen “že to bylo cosi o rozvodu dvou lidí”. Kill me ()

Johnny.ARN

Pol galaxie filmov vznikne ROČNE na túto tému, čí je toto výnimočné? No ničím, boha, ničím! Furt je to isté, vezmú sa, majú dieťa, rozvádzajú sa a na tom postavia dej. Čo najviac slzavého údolia, čo najviac hádok, čo najviac konfrontácií a vzbudzovať dojem u diváka, že toto presne chce vidieť, že to má emóciu a že je to jedinečné. No ja som si solídne dve hodiny šklbal kotlety a rezal sa vysúvacim nožikom. A ani Skajka to nezachraňovala, lebo jej večné fňukanie mi v druhej polke už liezlo na nervy. A ušatého potkana seriózne nemusím. Po tomto filme mi je ale jasné, že do Oscarov mám isť bez očakávaní, preto že keď je takáto píčovina nominovaná na najlepší film, ľudstvo si nezaslúži prežiť a Akademici obzvlášť Otrasné niečo. Jednu len za výkony. 1 z 5 ()

Lachtaan

"Real life" dramata jsem už začal pekelně postrádat a kvůli snaze dohnat jedince nominované na Oscary jsem se rovnou pustil do jednoho z nejsilnějších kousků loňského roku. Miluju emoční ždímačky a hlavně mám slabost pro soudní/právnické filmy. Oboje se podařilo v Marriage Story vybalancovat navzdory tomu, že jsem možná čekal nějaké až melodramatické vyvrcholení. Strašně rád bych si dopřál více scén ze soudní síně, kde se mezi sebou budou profesionálně handrkovat Laura Dern (nezaměnitelná podoba s rolí v Big Little Lies) a perfektní Ray Liotta. Adam Driver musí tu sošku získat! [viděno na Netflixu 2.2.2020] ()

JimmyII

Křehké a vrtkavé jako láska a život sám. Precizní studie manželství a jeho konce v podání jednoho z nejzajímavějších tvůrců současnosti a s vynikajícím Adamem Driverem a Scarlett Johansson. ()

Kamkon

Jedna velká kecací nuda s dalším rozmazleným american kid - kdybych si nepřečetla recenzi v Echo a neměla Netflix, tak na to nekouknu - podruhé jsem u toho usnula už na začátku. Ale alespoň vím, kam se nám ztratila Jennifer Jason Leigh :-) Předávání pošty, Ray Liotta a nic víc zajímavého - hlavní páreček fakt nelíbí, sorry. Co nezachránily sušenky a čajíček, protože to mezi počátečním slibným výčtem zajímavých věcí fakt nebyl můj šálek čaje, ale čistá vodovka bez ničeho - kde byla nějaká hudební kulisa? - nezachrání ani na konci konečně hrající hudba a smířlivý konec. ()

Helmutek

Filmů, který mě dokázaly úplně rozbourat, neni tolik, ale Marriage Story... Byl jsem zničenej asi jako nikdy a po ničem. A to se to celou dobu nezdálo, film plynul, ale pak to najednou skončilo, příběh byl uzavřen, boj dobojován, zbraně složeny, a já se sesypal jako domeček z karet. To, že film je o rozpadu vztahu, to neni nic novýho, pro mě tam ale ten nejzásadnější rozměr je to, že se to celý stát NEMUSELO - ale já nevim (a chtěl bych vědět, ale asi nikdo to neví a vědět nemůže), co k tomu bylo potřeba a co by se muselo stát, aby to sem nedošlo a dopadlo to jinak. Ani jeden z nich totiž nebyl ten vysloveně špatnej, oba to byli jen normální, obyčejný lidi, co měli svoje chyby, ale zároveň toho druhýho milovali a vážili si ho. A stejně.. stejně a navzdory tomuhle se ten jejich vztah mohl dostat a dostal do bodu, ze kterýho už (pro ně) nebylo východisko. Nebyl v tom nikdo jinej, nebyla v tom jiná zamilovanost, ale stejně už s tim nedokázali nic udělat. Měli se rádi, ale přestali chtít, nebyli ochotný udělat ten krok zpátky, udělat pro záchranu vztahu to, co bylo třeba... Nechtěli, aby to tam došlo, ale stejně se dostali do stavu, kdy jeden přestal chtít, ztratil vůli, a pak už bylo pozdě pro toho druhýho. Nenávratně, definitivně pozdě. Byli to pořád stejný lidi jako ty, který se brali, pořád se měli rádi, ale z jejich vztahu se stalo něco shnilýho... bez možnosti opravy, a navzdory oboustraný frustraci bez možnosti druhýho pokusu. Už bylo pozdě. Tohle uvědomění promarněný šance, sice pořád oboustranný lásky, ale teď už bez výhledu cesty ven a bez východiska do budoucna - bez dobrýho řešení a bez rozřešení, tahle prohra na obou frontách, tohle mě rozdrtilo a zničilo. Je to pro mě doslova a do písmene nezapomenutelnym a v mym srdci až fyzicky vrytym mementem, abych na tohle nikdy nezapomínal a pořád to měl před sebou - že se to může stát. Že všechno se to může posrat, i když se ty dva maj rádi - a existuje stav, ze kterýho prostě už návratu neni. Memento, kvůli kterýmu se budu snažit, aby mně se tohle někdy náhodou nestalo... Protože ten zmar, ta zbytečnost, ta je nebetyčná. A ta poslední písnička? Tyvole... // Herci byli skvělí a bezezbytku autentický, za mě jednoznačný absolutorium pro ně oba i pro toho jejich syna. Ty kontinuální, eskalující a nebejvale dlouhý scény některejch hádek byly doslova dechberoucí - a pro mě devastující právě proto, že jsem rozuměl oběma. Scénář naprosto aktuálního, mě osobně dotýkajícího se příběhu a jím předestřenejch osudů obou partnerů je něco, co jsem snad ještě nikdy nezažil - klobouk dolů před Baumbachem. Žádnej jinej takovejhle film o nefilmovym, obyčejnym životě dvou "jen" obyčejnejch a "nezajímavejch" lidí neznám. Ani Kramerová vs. Kramer se pro mě v emocionálnim dopadu (a samozřejmě v aktuálnosti) nedá s Marriage Story srovnat. Kdyby bylo na mě, Oscary bych rozdal tady, Joker nejoker. ()

Playman

Naprosto citlivě a detailně zpracované téma rozvodu, jehož pilířem je herecký orchestr všech zúčastněných. Velmi bolestivá a smutná jízda, kdy z něčeho, co možná šlo vyřešit tak nějak lidsky se za pomocí právníků stává naprostý bullshit. ()

hanagi

Jak se úplně zbytečně rozcházejí dva lidé, kteří si vlastně jsou pořád velmi blízcí, jen si to neumí říct. A kolik peněz a zbytečné energie jsou schopni investovat do rozvodové bitvy, aniž by se pokusili alespoň na chvíli jeden druhého poslouchat. Jak s vtipem a nadhledem podat rozpad jednoho manželství? Asi přesně takhle. Ale je mi smutno jak moc je to reálné, stačí se rozhlédnout kolem sebe. ()

noriaki

Vynikající vztahové drama poznáte i podle toho, že se celou dobu nedokážete rozhodnout, kdo je ten špatný. Pády a vzestupy si prošli oba a přestože jsem měl občas tendenci začít jednomu z nich fandit, nakonec jsem viděl jen dva poražené a jediný kdo zvítězil, byli právníci. Skvělý Adam Driver, asi nejlepší Scarlett Johansson od Love Song for Bobby Long, čili za posledních patnáct let a navrch úžasný Alan Alda. Jeho rady si dobře zapamatujte a doufejte, že je nebudete nikdy potřebovat. Top 10 za rok 2019. ()

ivan bohatyr

Nechal jsem se zlákat dobrým hodnocením, ale tohle rozhodně nebylo pro mě. Trochu jsem čekal komedii, ale to vůbec ne, to je spíš romantické drama, těžko tam hledat něco srandovního. Naopak se tam najde kupa hádání, brečení, rozvody, dohady, právníci... rozhodně nic co by mě zajímalo. ()

tnp101

Žádná pozlátka, žádná přibarvení, žádné umělé citové vydírání. Jste pozorovatelé páru, který se rozvádí a není to příjemné. Po některých scénách budete mít chuť uklidnit se procházkou ven, nejednou budete pochybovat o vlastní racionalitě, kdy vás potká silný výbuch smíchu s knedlíkem v krku. Troufám si říct, že leckomu film citelně změní pohled na svět. Páru ve stádiu „napořád“ film nedoporučuji. 90% ()

Pavlínka9

Je to smutné. Ne ale takovým tím "běžným" způsobem, kdy se dvě strany, které se milovali, rozvádí. Bylo to pro mě smutné z toho pohledu, že tito dva se měli stále určitým způsobem rádi a za mě to byli hodní, milí a slušní lidé, kteří sledovali jak ostatní - v tomto případě právníci - cupují jejich společný život na kousky a objevuje se tam jakákoliv špína, která by mohla pro druhou stranu dopadnou jako výhra. Já tam ohromně vnímala tu minulost, kterou spolu vytvořil daný pár a bylo pro mě hodně těžké sledovat, jak se snaží danou situaci řešit "po dobrém", ale tohle prostě nejde. Je tam další člověk - jejich syn. Je to skvělý film, který poukazuje na to, co se v životě děje. Je to zcela běžná součást a ne každý je s tím prostě ok. Scéna hádky v Charlieho bytu - to jsem si pustila dvakrát - neuvěřitelná scéna, která za to stojí :) Je to depresivní, realistické, tvrdé, smutné, ale také ukázkou toho, že láska má i další vývoj...a to je realita, ne výmysl. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (více)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta