Na chudém předměstí mezi metropolí a divočinou platí jen zákon nejsilnějšího. Marcello (Marcello Fonte) zde dělí svůj čas mezi práci v skromném salónu pro psy a láskyplnou péči o dceru (Alida Baldari Calabria). Bohužel do jeho života zasahuje i neurvalý Simoncino (Edoardo Pesce), bývalý boxer a surovec, který terorizuje celé okolí. Drobného a citlivého Marcella k němu poutá nejednoznačný a ponižující vztah. Ve snaze vrátit svému životu důstojnost naplánuje zoufalou pomstu a jeho akce vede k nečekanému výsledku. (CinemArt)

Amonasr

Sonda do života v sociálně vyloučené lokalitě kdesi v Itálii, kde naivní prosťáček nemá šanci žít řádným a poklidným životem a je nucen se živit kromě své živnosti i dealováním drog, což pro něj nemůže dobře skončit. Zvlášť když má za kamaráda bezcitného sociopata, který si vše vynucuje silou. Nejsem si úplně jist, komu jsou podobné filmy určeny. Ti, kteří by se z nich snad mohli poučit, se na ně nejspíš nedívají, a nám ostatním z nich může být akorát smutno. Stěží v tom ale něco můžeme dělat - snad se akorát podobným lokalitám snažit na sto honů vždy vyhnout... Možná je ale lepší si jejich existenci uvědomit alespoň prostřednictvím filmu, než na vlastní kůži. ()

Solverino

Maximálně jedna hvězdička za tu přehlídku "tykváčů", naprosto bez děje, žádné herecké výkony se také nekonají... přehlídka hnusnejch, nosatejch pitomců s IQ tykve...permanentně sfetovanejch, kradoucích, pomatenejch.... no prostě jih Itálie nebo Chánov - vyjde to nastejno. Koukám na ty hodnocení, no prostě hype jako prase! Škoda peněz za lístek do kina. ()

SAINTS

Dogman je film o dobrom človeku ktory je pokušany a zneuživany diablom Simonem.Miestni obyvatelia su vo filme horši ako akykolvek pitbul.Už uvodna scena vo filme je vtipna a desiva zaroven.Marcelo okrem toho že zhana drogy pre Simoneho a hra futbal s kamartmi tak sa stara o svoju dceru Sofiu,spolu sa chodia potapat.Jednou z najlepšich scen vo filme je ta ked Marcelo robi nedobrovolne šofera dvom zlodejom pri lupeži domu a ked sa ti v aute rozpravaju o tom ako jeden z nich zavrel maleho psa do mrazaku aby neštekal tak Marcelo nevaha a vrati sa do domu aby maleho psa zachranil.Vinou Simoneho sa z Marcela stava človek ktory tuži len po pomste,potom čo ho jeho niekdajši kamarati odvrhnu.Dogman ma neuveritelnu silu. ()

Mamlas odpad!

Takový amatérský regionální počin. Velice nezajímavé, kostrbaté, špatní a nevzhlední neherci, děj o ničem. ()

mac000

Marcello není kladný hrdina. Je to bezmocný, mentálně retardovaný chudák, který nedokáža odolat tlaku svého rádobypřítele (přání otcem myšlenky) a dostává se kvůli němu na okraj komunity, ve které žije. Bohužel mi film vůbec nesedl, protože jsem se s myšlením ani jednáním hlavního "hrdiny" nemohl ztotožnit a jeho reakce, ponížení vystupování či vlichocování se mě spíše iritovaly. Rozhodně bych ho necharakterizoval jako "citlivého". Ale objektivně hodnoceno - skvělý výkon Marcella Fonteho ! ()

Brmbolec

Marcello Fonte bol v tomto filme jednoducho skvelý. Bolo mi ho neskutočne ľúto, ale na druhej strane, taký je život. Nič pekné netrvá dlho a na konci tunela nie je vždy svetlo... Chcem viac filmov s Marcellom... ()

ostravak30

Tohle je téma, které má hodně variací využití. Totiž dlouhodobě ponižovaný člověk může jednou proti svému otrokáři povstat, ale pak to končí většinou tragicky. Z italského prostředí už byly člověku servírovány mnohé projekty. Podobně drsným je Gomora. Tento ale vypráví o sociálně neutěšené situaci víc než té kriminální. A vize na budoucnost téměř nulová. Itálie je jednou z posledních zemí, kde bych se chtěl v příštím životě narodit. Škoda jen, že závěr nebyl přeci jen trochu rozvinutější. Jinak ale film i díky hereckým výkonům a kameře působil hodně věrohodně. ()

Pitryx

Neříkám, že to bylo špatné, ale spousta naprosto zbytečných scén tu rozhodně je. Stopáž je tím zbytečně dlouhá. Místy je to tedy nudné. Celek však působí vcelku dobře, nějaká ta atmosféra tam určitě je. Nečekejte nějaké filmové kousky, je to snímek ze života a tudíž se zde nějak kaskadérské scény nevyskytují. Proto to vlastně působí naprosto přirozeným dojmem. Zda to je či není na škodu musí posoudit divák sám. Za mne tedy jen třicet procent. ()

DonBraso

Nebudu zastírat,ale čekal jsem větší maso.Koukněte na plakát a máte tu největší spoiler všech dob:) Né tak horký to zase není,ale já zůstal někde v plenkách do kterých jsem se prostě nevymočil.Nejhorší je,že je vše dost napůl.Když začnu na tak malém pískovišti,protože on ten snímek se snaží opět ukázat nějakou zaprdlou vesnici,zde kus předměstího u moře,kde je jedna zaplivaná herna,psí salón a písek.Trochu paradox,když zajdete za holkama do clubu do "jiného" světa.Režisér občas skáče a zbytečně podle mě natahuje film.Je hrozně fajn,že tu Marcello ve skvělém podání Fonteho hraje toho otloukánka a Simon,co je hromotluk,kterýmu není nic cizí a všem by dal do držky.Tohle prostě nestačí na celý film.Jádro pudla je prostě schované nejspíš v moři.Natočené je to hezky,herci super,ale abych celou dobu čekal na to,až to přijde a vlastně se nic extra nestane,protože snímek suše skončí.Vůbec tomu nepomůže,že přijde prostřih z vězení.Té postavě Marcella to vůbec absolutně nic nedá a vychcaně jen přijde s tím co vidíte na plakátu.Dějová smyčka s dcerou je bohužel element jen na oko,že Marcello je prostě správný otec a má rád pejsky.Vylíčit ten protiklad mně někdy přijde fakt až moc do očí bijící,že konec je jen ten,že konečně někdo udělal dobrou věc. ()

solisoli

Akákoľvek spoločenská vrstva ľudí, vždy je to o osude človeka. Tento skvele rozpracovaný príbeh z okrajového spoločenského prostredia rozpráva veľmi pôsobivý príbeh o mužovi, ktorému fyziologicky príroda toho veľa nedala. Všemocne snaží udržať svoje ego. Má to ťažké, pretože aj napriek všemožnej snahe je piatym kolesom u voza. Rozhodne sa tento stav zmeniť skutkom, ktorý nezvláda a koná voči vlastnej filozofii. Vynikajúca výprava skvelý scenár a réžia, kvalitná kamera. Skvelé herecké obsadenia naplnili autencititu, príbehu, ktorý rozhodne stojí za to. ()

blondboss

Tento snímok je typickým produktom artového priemyslu. Na jednej strane hlavnej postave fandíte a v zásade ho máte radi a aj samotný snímok vám príde natočený realisticky a nekonvenčne, ale na druhej strane sa dosť mnoho krát prichytíte, že zívate nudou a prázdnotou. Škoda, že Garrone sa nevyhol množstvu hluchých scén, inak by to hodnotenie bolo podstatne lepšie, takto je to len zľahka nadpriemerný snímok, ktorý sa síce oplatí vidieť, ale maximálne raz. 60 % ()

panki9922

Dogman je veľmi smutný, dobre natočený film, kde je ústredná herecká dvojica výborná. Ako spomína užívateľ Anderton, výkon Marcella Fonteho je tak autentický, že si človek myslí, že je aj v reálnom živote tou istou osobou. Svojim výkonom mi pripomenul herectvo Daniela Day-Lewisa, rozhodne si zaslúži nomináciu na oscara. Samotný film pracuje s tématikou drog, závislosti a "šedou zónou" Talianska. Nie je ničím inovatívny ale je veľmi ľudský, úprimný a drsný. Od záveru som očakával ešte malinko viac. Videné v Prahe: Cinestar Anděl - 27.10.2018 ()

rigby

Zajímavý filmový zážitek. Ale nechytlo mě to asi tak, jako ostatní. I když hlavní role byla úchvatně ztvárněna, pořád mi něco chybělo, abych to mohl povýšit na něco víc, než jen zajímavý průměr. ()

Grázl83

Nebylo to špatné, ale chování postav mě tak hrozně sralo, že jsem si neustále říkal, proč se chovají tak hloupě či nelogicky. Nemohu tedy dát více než 2*, byť by si to film z celkového pohledu asi zasloužil ()

fafejt001

FONTEŮV výkon je bez diskuze famo´zní . Jeho trochu ,, jednodušší" postava táhne celý film . Mohlo tam být více záběrů s jeho dcerou , a rovněž mohli rozehrát ,, porady " jeho kamarádů , jak řešit situaci s tím grázlem a psychopatem Simonem . Tento vlastně obyčejný příběh se dotkne , asi , každého citlivého diváka . Zárovenˇ je film stroze mrazivý až syrový a to mu dodává autentičnost . Škoda , že Fonteho mine Oskar , protože Malek a jeho Fredy je zřejmě za lonˇský rok nepřekonatelný , i když nic není jisté až do konce . V každém případě Marcello nasadil příčku hodně vysoko . ()

Saxos

Prcek milující pejsky a dceru, který občas zadealuje koks, zbaví své buranské okolí hlavního bijce. Klady: ač zdánlivě poklidné tempo, tak nechybí napjaté očekávání finále. ()

31. Evropské ceny vyhlášeny

31. Evropské ceny vyhlášeny

17.12.2018

31. ročník European Film Awards, neboli evropské alternativy Oscarů, byl čerstvě vyhlášen a velkým vítězem se stal snímek, který před týdnem novináři na Zlatých glóbech jaksi opomněli. Drama Studená… (více)