Vojtěch je městská komedie, které dominuje příběh „ztraceného" čtyřicátníka. Vojtěch prožívá krizi středního věku. Přijde mu, že je na tomto světě nepotřebný v každém ohledu. Přišel o ženu, o práci, s rodinou se nestýká. Průvodcem jeho života se stane jeho soused - svérázný taxikář Laco. Jejich výlety však většinou končí fiaskem. Vojtěch chce žít normálním životem, ale jeho neschopnost čelit uspěchané moderní době přináší mnoho komediálních zápletek. Neumí si užít společnosti lehkých žen, každodenní pokusy o alkoholické opojení a rady, jak sbalit ženskou, také končí katastrofou. On to však nevzdává a věří, že svojí smůlu prolomí. (A-Company CZ)

Gekacuk

Vojtech je výborná trošku smutná komedie o muži, který prožívá osobní krizi. Pro mne představuje začátek restartu slovenského filmu v posledních třech letech. Byl jsem novými slovenskými filmi velmi příjemně překvapený - Špína, Nina, Únos, Pátá loď, Čára. Opravdu na slovenské podmínky a ve srovnání s tím, na co jsem byl zvyklý, výborné filmy. Jen tak dál. Držím slovenskému filmu palce a teším se na novinky. ()

Anderton

Prvých 40 minút bolo dosť veľkým utrpením. Lenže potom som si všimol, že sú mi niektoré aspekty tejto nenáročnej sk komédie vtipné a že zrovna realizmus nie je to, čo si tu mám všímať. V kine by som bol sklamaný a úprimne nechápem, čo Vojtech v kinách robil, ale ako relax večer pred telkou sa to proste dá. Osobne som očakával iné zakončenie jednej dejovej línie a možno to má niečo spoločné s tým, že scenár sa nedokáže poriadne rozbehnúť ani ku koncu vygradovať, pritom priestor na to bol. ()

silentname

"Vojtech". Čo by som mal povedať k tomuto filmu? Rozumiem asi všetkým, ktorým sa film páčil a musím povedať, že mám rád Luciu Vráblicovú aj Mateja Landla, no šou si tu výsostne kradnú Miezga so Šebovou. Scénky, čo tu majú ma bavia a rehotal som sa na nich celý čas. Potom sú tu ale aj zvláštne momentky najmä so Sakálovou, ktorá celý čas hrá, ako keby bola na drogách. Ale okey, keď bude nadržaná z čítania Biblie, tak to je bomba. Problémom filmu je pre mňa ale akosi fakt, že s výnimkou štyroch vyššie spomenutých hercov, nejavím o ostatných nejakom moc záujem. Možno maximálne Gabika Marcinková má pár dobrých momentov. Ostatných si fakt ani nevybavím. Ale film sa sústredí tam kam má a vďaka tomu funguje. Akurát mám pocit, že ak som chcel vidieť zase niekde preafektovaného Kemku, tak tento filmu ho má len na chvíľku a aj to stačilo. Pozitíva tam sú a preto som si film užil. Najmä asi vďaka Lucii Vráblicovej, ktorá bola skvelá. Zvážte si. Hodnotenie: C+ ()

klúčik

Komédia o Vojtechovi - chudákovi čo prišiel skoro o všetko. Pobavila, či to boli jasne trafený kresťanskí aktivisti, či to bolo bohovské manželstvo susedovcov... No hlavne ma zaujal herecký koncert Mariána Miezgu. Taký týpek sa naozaj nájde, asi len vo filme, ale určite sa vyskytuje v reálnom živote. Film ma potešil tak mu dávam 70%. ()

Arsenal83

Prekvapivo dobré, prekvapivo vtipné. Miezga je presne tam,kde má byť. Hrať pološialeného chlapa v tielku a namachrovanými tupými rečami, na to je ako stvorený. Rovnako Landl ako ťuťmák s ponožkami v sandáloch je výbornou voľbou. Nosnou časťou je ale scenár, ktorý je veľmi dobre vymyslený. Isté časti by som snáď ešte vylepšil,ale inak z tej chudobnej slovenskej tvorby je to dosť pozerateľné. ()

• Ako môžeme vidieť na žiadosti o rozvod, s rodným číslom Vojtechovej (Matej Landl) manželky si tvorcovia nedali veľa námahy. Rodné číslo bolo 123456/6789. (mijec)
  • Vojtech býva na Stropkovskej 11 (adresa je viditeľná v záberoch pred domom). Na rozvodovom papieri je však adresa odporcu Vojtecha Zápražného iná – Pečnianska 7, Bratislava. (De Large)
  • V 59. minúte filmu odchádza Vojtech (Matej Landl) zo stretnutia Prvého pokolenia, ktoré sa konajú v dome kultúry v mestskej časti Dúbravka. Na električku však nastupuje na zastávke Astronomická v mestskej časti Ružinov. (GTS_PUNK)