Vojtěch je městská komedie, které dominuje příběh „ztraceného" čtyřicátníka. Vojtěch prožívá krizi středního věku. Přijde mu, že je na tomto světě nepotřebný v každém ohledu. Přišel o ženu, o práci, s rodinou se nestýká. Průvodcem jeho života se stane jeho soused - svérázný taxikář Laco. Jejich výlety však většinou končí fiaskem. Vojtěch chce žít normálním životem, ale jeho neschopnost čelit uspěchané moderní době přináší mnoho komediálních zápletek. Neumí si užít společnosti lehkých žen, každodenní pokusy o alkoholické opojení a rady, jak sbalit ženskou, také končí katastrofou. On to však nevzdává a věří, že svojí smůlu prolomí. (A-Company CZ)

kaliakra

Bezduchá nenápaditá ťarbavá vykrádačka televíznych "zábavných" programov ako Profesionáli, SOS, Maf Story... Preafektované herectvo, televízny obraz bez náznakov filmového videnia a cítenia, rozkokošené babičky, vulgarizmy, vykonštruované figúrky a karikatúry namiesto postáv, príbeh bez dramaturgie i bez myšlienky... od hodnotenia ODPAD celý film zachraňujú Horkýže slíže ako náboženská hudobná skupina, hrajúca spirituály na stretnutiach akejsi drbnutej sekty. ()

Johnny.ARN

Vojtech sa síce hrá, že je to komédia, ale zasmial som pramálo. Musím ale oceniť pokus zachytiť realitu, aj keď s úpravami, skupiny spoločnosti, ktorá rieši svoj každodenný život, svoje pohnútky a nemá vplyv na svet. Vojtech je presne to, s čím sa každý z nás stretne. Od susedov, neprajných kolegov alebo vyšinutých sektárov. Interakcie medzi postavami bolo dosť, chýbali mi ale hlášky alebo nejaký lepší komedialny element. Herecky veľmi v pohode. Bolo by to za dve, ale jednu pridám, lebo konečne niekto natočil film, na ktorý sa dalo pozerať počas celej doby a nie nejakú temnú, ťažkú, nezmyselnú, nudnú, spičenú drámu. 3 z 5 ()

qxkamo

Tato trpkejsia komedia z realneho zivota mi celkom sadla, asi aj preto, ze som nemal ziadne prehnane ocakavania. Pacilo sa mi, ze sa dej zbytocne nenatahoval, len aby dosiahol nejaku optimalnu minutaz, ale stale sa nieco dialo. Neskor vsak uz bolo mozne predvidat skoro kazdu zapletku, ale nic to nemeni na tom, ze tento pokus o komediu celkom vysiel. ()

Arsenal83

Prekvapivo dobré, prekvapivo vtipné. Miezga je presne tam,kde má byť. Hrať pološialeného chlapa v tielku a namachrovanými tupými rečami, na to je ako stvorený. Rovnako Landl ako ťuťmák s ponožkami v sandáloch je výbornou voľbou. Nosnou časťou je ale scenár, ktorý je veľmi dobre vymyslený. Isté časti by som snáď ešte vylepšil,ale inak z tej chudobnej slovenskej tvorby je to dosť pozerateľné. ()

Gekacuk

Vojtech je výborná trošku smutná komedie o muži, který prožívá osobní krizi. Pro mne představuje začátek restartu slovenského filmu v posledních třech letech. Byl jsem novými slovenskými filmi velmi příjemně překvapený - Špína, Nina, Únos, Pátá loď, Čára. Opravdu na slovenské podmínky a ve srovnání s tím, na co jsem byl zvyklý, výborné filmy. Jen tak dál. Držím slovenskému filmu palce a teším se na novinky. ()

• Celkové náklady na výrobu filmu sa rátajú na cca 180 000 eur. (Zdroj: Continental Film)
  • Ako môžeme vidieť na žiadosti o rozvod, s rodným číslom Vojtechovej (Matej Landl) manželky si tvorcovia nedali veľa námahy. Rodné číslo bolo 123456/6789. (mijec)
  • Čerpacia stanica, na ktorej pracuje Valéria, sa nachádza na Račianskej ulici oproti internátu Mladá Garda. (kacer4)