Vojtěch je městská komedie, které dominuje příběh „ztraceného" čtyřicátníka. Vojtěch prožívá krizi středního věku. Přijde mu, že je na tomto světě nepotřebný v každém ohledu. Přišel o ženu, o práci, s rodinou se nestýká. Průvodcem jeho života se stane jeho soused - svérázný taxikář Laco. Jejich výlety však většinou končí fiaskem. Vojtěch chce žít normálním životem, ale jeho neschopnost čelit uspěchané moderní době přináší mnoho komediálních zápletek. Neumí si užít společnosti lehkých žen, každodenní pokusy o alkoholické opojení a rady, jak sbalit ženskou, také končí katastrofou. On to však nevzdává a věří, že svojí smůlu prolomí. (A-Company CZ)

MM_Ramone odpad!

Tak takto to dopadne, keď sa raz za uhorský rok natočí na Slovensku kino film. Nedá sa to ani pozerať! Akýsi niktoš Csudai napísal maximálne trapný scenár a sám si ho aj fušersky zrežíroval. Do svojho ambiciózne kreténskeho projektu si prizval poriadne odpudivú tlupu slovenských seriálových ksichtov, ktoré predviedli vskutku mimoriadne príšerné herecké výkony. Bolo mi z nich trapne. Landl, Miezga, Šebová, Mórová, Mauréry, Kobielský, Pomajbo, Malachovský, Sklár, Vráblicová, Kemka, Sakálová, Martinovič... to nie sú filmoví herci, to je odpad! ()

silentname

"Vojtech". Čo by som mal povedať k tomuto filmu? Rozumiem asi všetkým, ktorým sa film páčil a musím povedať, že mám rád Luciu Vráblicovú aj Mateja Landla, no šou si tu výsostne kradnú Miezga so Šebovou. Scénky, čo tu majú ma bavia a rehotal som sa na nich celý čas. Potom sú tu ale aj zvláštne momentky najmä so Sakálovou, ktorá celý čas hrá, ako keby bola na drogách. Ale okey, keď bude nadržaná z čítania Biblie, tak to je bomba. Problémom filmu je pre mňa ale akosi fakt, že s výnimkou štyroch vyššie spomenutých hercov, nejavím o ostatných nejakom moc záujem. Možno maximálne Gabika Marcinková má pár dobrých momentov. Ostatných si fakt ani nevybavím. Ale film sa sústredí tam kam má a vďaka tomu funguje. Akurát mám pocit, že ak som chcel vidieť zase niekde preafektovaného Kemku, tak tento filmu ho má len na chvíľku a aj to stačilo. Pozitíva tam sú a preto som si film užil. Najmä asi vďaka Lucii Vráblicovej, ktorá bola skvelá. Zvážte si. Hodnotenie: C+ ()

Radko

Vojtech alebo "každý tovar má svojho kupca". Muž typu Vojtech ťažko znáša rozpad vzťahu. Často si voľká vo svojej schátralosti podporenej fľaškou destilátu. Mučenícky výraz tváre a ultravážnosť v reči len upevňujú bývalú v správnosti svojho rozhodnutia. Hoci on chcel iné: ukázať jej, čo z neho urobila neuváženým odchodom. Veď hej, nájde sa kamoš čo pobaví a poradí kam z konopí. No často len preto, aby tento kamoš vyznel pred potencionálnymi či skutočnými milenkami ako King of sex v porovnaní so spolusediacim, energeticky zjavne skapínajúcim samčekom. A on, mučeník nevydarenej lásky? Aj pre neho sú riešenia. Niekedy k nim vedú spletité cesty, ako ukazuje film v slede skvele odpozorovaných a vtipných scén. Pomedzi ne sa nájde dosť miesta aj na sociálne postrehy k dobe a miestu tunajšieho žitia (ale sústredenie sa na ne by bolo predmetom inak koncipovaného komentára). Humor netlačí na pílu, pretože realita je skôr sledom takýchto tragikomických scénok hľadania svojho malého pohodového prežívania chvíľ v spoločnosti chápajúceho partnera. Ktorý, ako trefne poznamenáva užívateľka Primavera, berie toho druhého, taký, akým je. Presne v takomto duchu je aj záver titulnej piesne k filmu, kde sa z chasy nechápajúcich hostí malomeštiackeho strihu stáva mávnutím pankového zarieknutia rozbláznená pogujúca svorka. Kašľajúca na všetko čo tvorí každodennú os väčšiny rozhovorov mnohých. Kašľajúca zvysoka na aféry, klebety, odhalené tajnosti a ohovárania ľudí z okolia ich obydlia, práce a rodiny. Ponúka otvorenú komunitu hudobne odvalených voči komunite uzavretých, upätých, vzájomne po sebe zlostne šibajúcich pohľadov. Pohľadov túžiacich ulapiť si v konkurenčnom boji to najlepšie postavenie. Poznámka: Vo filme sa vyskytne aj meno Jello Biafra, inak takto patriace spevákovi pankovej skupiny Dead Kennedys. ()

gogo76

No, na moje prekvapenie to celkom šlo. Očakával som ďalšiu trapošinu pri ktorej budem nadávať na dialógy a x-tú prezentáciu nudnej romantickej komédie. Podobného Vojtecha má iste každý vo svojom okolí, preto bola postava uveriteľná a oceňujem, že sa ju nesnažili zosmiešňovať za každú cenu. Postava taxikára dodávala filmu tak potrebný humor a čuduj sa svete, vyšlo to. Jeho ukecaná žena, ktorú hrá súčasná hviezda slovenského humoru- Z. Šebová bola naopak veľkým sklamaním. Fakt ma zarazilo ako nepresvedčivá bola. Jej postava bola jediná, ktorá herecky prehrávala a často hrala na úrovni sitkomu, čo sa bilo s ostatnými postavami. Bez debaty ju mala zahrať inak. Celkovo komédia, ktorá neurazí a na prekvapenie i celkom pobaví. 60%. ()

klerik

50% Škoda, že sa stále brodíme v snahe o akési tragikomediálne drámy, miesto toho, aby sme robili filmy buď pre normálneho komerčného diváka alebo niečo silné pre artového diváka. Film tak nie je pre nikoho. Navyše pôsobí lacno. Ale pozerať sa naňho dá. Občas je vtipný (navážanie sa do panbíčkarov), občas skôr trápny (línia okolo Lucie Vráblicovej, kým nestretne hlavného "hrdinu"). Film pôsobí možnože realisticky, ale filmové umenie by malo prinášať niečo viac než len reálne príbehy o stroskotancoch... Minimálne vizuál alebo réžia by mali byť v takýchto prípadoch podstatne výraznejšie... ()

• Dom kultúry, v ktorom sa konajú stretnutia Prvého pokolenia, sa nachádza v Dúbravke. (kacer4)
  • Vojtech býva na Stropkovskej 11 (adresa je viditeľná v záberoch pred domom). Na rozvodovom papieri je však adresa odporcu Vojtecha Zápražného iná – Pečnianska 7, Bratislava. (De Large)
  • Na benzínke hrá demo album kapely Trolejboys - "Pod prúdom." (larryboya)