Vojtěch je městská komedie, které dominuje příběh „ztraceného" čtyřicátníka. Vojtěch prožívá krizi středního věku. Přijde mu, že je na tomto světě nepotřebný v každém ohledu. Přišel o ženu, o práci, s rodinou se nestýká. Průvodcem jeho života se stane jeho soused - svérázný taxikář Laco. Jejich výlety však většinou končí fiaskem. Vojtěch chce žít normálním životem, ale jeho neschopnost čelit uspěchané moderní době přináší mnoho komediálních zápletek. Neumí si užít společnosti lehkých žen, každodenní pokusy o alkoholické opojení a rady, jak sbalit ženskou, také končí katastrofou. On to však nevzdává a věří, že svojí smůlu prolomí. (A-Company CZ)

brasek

Sladko - trpká komédia. Raz zábavné, inokedy také... nie podľa chuti. Hodnotím ako slušný priemer, ale so slabšími pasážami. ()

veverysiak

Celkom som sa pobavil, a nielen kvôli mojim Slížom, nenáročne napísaná komédia zo života, trošku pritiahnutá za vlasy, ale čo už je v živote nereálne, takže 60%. ()

De Large

Dve-tri dobré scény sú príliš málo... na film to nestačí. Chápem zámer tvorcov, ale nevyužili nič z možností, ktoré im táto opozeraná téma ponúkala... slabé... Tri hviezdičky dávam za skvelého a môjho veľmi obľúbeného Mateja Landla. ()

kaliakra

Bezduchá nenápaditá ťarbavá vykrádačka televíznych "zábavných" programov ako Profesionáli, SOS, Maf Story... Preafektované herectvo, televízny obraz bez náznakov filmového videnia a cítenia, rozkokošené babičky, vulgarizmy, vykonštruované figúrky a karikatúry namiesto postáv, príbeh bez dramaturgie i bez myšlienky... od hodnotenia ODPAD celý film zachraňujú Horkýže slíže ako náboženská hudobná skupina, hrajúca spirituály na stretnutiach akejsi drbnutej sekty. ()

bigmatko

Vojtech ako melodramitcka postava s miernou dávkou humoru podávana na zmesy nadávok a pikantných situácii celkom dobre funguje. nie je to však komédia na ktorej by ste lámali od smiechu. sú v nej zábavne momenty ale celkovo je to také dramaticky zábavne. na to že je to z prevažnej miery slovenský film tak to musím oceniť že nad drámov prevažuje humor a to je dobre. lebo ťažká slovenská kinematografia sa bojí vtipných príbehov a zameriava sa len na silné príbehy. a na čo. Ved stačí natočiť jedného zúfaleho muža dať mu sprostého suseda a už to funguje. ()

Jard

Nebolo to zlé, ale zas ani výborné. Bolo to také veľmi dobré. Neprišlo mi to až tak trápne, aké som si to predstavoval. Scenár nebol zle písaný a našťastie nebol ani obohatený umelými dialógmi. Dalo sa to pozerať a na niektorých scénkach som sa aj zasmial. 80% ()

Nataniel73

Tak čo napísať k Vojtechovi. Zaujalo ma na ňom hneď niekoľko vecí, či už v pozitívnom alebo negatívnom slova zmysle. Natáčanie filmu v mojom rodisku bratislavskom Ružinove pri štrkoveckom jazere, či v dome kultúry kde som aj ja zažil niekoľko romantických momentov. Vynikajúce herecké výkony Mariána Miezgu a Zuzy Šebovej - obaja príjemne prekvapili a hranie potrhlého páru si vyslovene užívali. Tragikomické ladenie filmu s takým typickým slovenským realistickým podtextom. Humor vo filme je tak trochu prvoplánový a vyložene na efekt často so smutným kontextom. Vojtech môže byť aj taká svojrázna paródia na život v Slovenskej republike. Čo asi najviac sklamalo boli príšerné dialógy, celkovo slabý scenár a čudné chovanie štyridsiatnikov, ktorí ako keby prvýkrát komunikovali s opačným pohlavím. Na jedno pozretie a odreagovanie fajn, ale v pamäti toho mnoho neuviazne. Paródia na kresťanské sekty sa každopádne vydarila. 60% ()

Gareth_Jones

Bolo to vtipné a výborné! Nechcem dopadnúť tak, že ležím po práci na gauči s bagetou a fľašou vodky, ktorú strúbim a zadriemem na dobu neurčitú. Nechcem ponúkať telefonicky bambusové ponožky. Nechcem sa zoznamovať na cirkevných podujatiach v spoločnosti fanatických veriacich. Ale pozeralo sa na to krásne.... ()

samo151

Dalsi film z prostredia bratislavskych sociek. Dockame sa niekedy slovenskeho filmu kde budu normalne postavy? Inak Landl bol fajn. Mozno aj dalsi dvaja-traja herci. Len bohuzial to co hrali nebolo velmi vtipne (aj ked niekolko malo dobrych scen sa naslo), ani nicim inym zaujimave. ()

hujerita

Neviem prečo, ale celkom sa mi to páčilo, asi preto, že som bol po opici a nepotreboval som príliš vedy na premýšľanie, ale len čistú oddychovku. To mi tento film dal a to sa cení. Nie je to film na štyri hviezdy, ale keďže som sa vlastne zabavil, tak ich dám. Zopár scén bolo fantastických a jedna ma dostala do kolien na totálku. Takže nečakajte nič len čistú zábavu na rozum nechajte odpočinúť. ()