Epizody(6)

Sandy se musí vyrovnat s tragickou ztrátou, postarat se o spoustu peněz, dorazit na důležitou schůzku a obstát ve velké roli. Nová životní kapitola začíná! (Netflix)

ScarPoul

Bez Alana Arkina to nie je ono. A bál som sa obrovského úpadku. Ten tu do určitej miery aj je. Niektoré charaktery ( hlavne Normanová dcéra a vnuk) úplne odpadnú od svojich charakterov z predchádzajúcich sérií a idú si ako keby v nových postavách. Uvedomujem si, že Chuck Lorre potreboval všetko nejako zmysluplne ukončiť, ale niektoré tie dejové línie mi prišli vďaka tomu znova vytvorené. Vedľajšie línie nefungujú tak ako by mali ( línia s peniazmi) a tých emócií a prezretí je tu tiež pomenej. Lenže tá spoločnosť v ktorej som sa niekoľko častí nachádzal je príliš príjemná na to, aby vyslovene nudila, alebo kazila výsledný dojem. Zamrzí len to, že sa tomu nedostalo väčšieho a razantnejšieho zakončenia. Ale nechcem byť nevďačný. Nie je to (ako som už písal na túto tému) nejaká úžasná seriálová udalosť. Je to len také milé pripomenutie vlastnej smrteľnosti a tiež toho, že nikdy nie je neskoro, hoci už neskoro fakt je. Najslabšia séria, ktorá ale našťastie nepokazila to, čo pokaziť mohla. 3.séria - 70% ()

BoredSeal

Třetí série po bombastické druhé působí, že je tu navíc a že na ní měli autoři i míň času, protože je po odstranění krále sarkasmu - nejdůležitější (a nejzábavnější) postavy strašlivě vlažná i přes menší počet epizod. Potěší Kathleen Turner, třebaže účel postavy není primárně víc humoru a udělat nového parťáka Douglasovi a CGI parodie na remake Hemingwaye mě upřímně rozesmála, ale fakt to bylo málo. ()

VanTom

Pořád dobré, trefné, s cynickým humorem točícím se kolem smrti, nemocí a stáří (plus moderních trendů), ale už to není úplně ono. Nejenom z důvodu absence Alana Arkina, spíš kvůli uspěchanému, bezradnému konci, pro Sandyho ovšem pěknému, s hladivým zadostiučiněním. Chemie mezi Michaelem Douglasem a Kathleen Turner je stále třeskutá. 70 % ()

Simon.Dobes

Keď som zapol prvú časť a zistil som, že Norman tu nie je, vyvolalo to vo mne obavy. Ako to bude teraz pokračovať? Bude to ešte ono? A i keď rozbeh bol trošku ťažký, rýchlo to skĺzlo do skvelej dramatickej komédie, akú sme sledovali predošlé 2 série. Som strašne rád, že tu vystupovala Sandyho bývalá manželka. Mala skvelý humor a doťahovanie so Sandym bolo skvelé. Pri poslednej epizóde mi tiekli slzy. A to sa mi už pekne dlho nestalo. ()

Stillborn83

Keď som zistil, že v tretej sérii nebude figurovať postava Normana Newlandera, ktorú excelentne stvárnil Alan Arkin, mal som obavy. S Douglasom vytvorili výborný pár a trefný a sarkastický Normanov humor sa nedá nahradiť. Ďalej SPOILERY. Avšak, moje obavy sa rozplynuli hneď v úvodnej scénke Normanovho pohrebu. Rehotal som sa 10 minút vkuse. Prvé tri časti bolo vynikajúce, v druhej polovici už seriál mierne strácal dych. Finále bolo pekné a dojímavé, ako sa na Hollywood patrí.   Mierne cítiť, že tretia séria mala byť asi úplne iná (škoda), ale nemôžeme sa čudovať Arkinovi, že v 87 rokoch odmietol v dobe Covidovej pokračovať v tejto šou. Nahradiť jeho postavu sa zdalo ako nemožné, ale treba pochváliť scenáristov, pretože dať oveľa väčší priestor Sandyho ex v podaní fantastickej Kathleen Turner, bola trefa do čierneho. Chémia Douglas-Turner fungovala. Taktiež palec hore za angažovanie Morgana Freemana.   Zhrnuté, podčiarknuté. Príjemné pozeraníčko s famóznym Douglasom, no mierna pachuť z neúčasti Alana Arkina ostala. ()

• Približne v polovici epizódy sledujú Mindy, Roz, Sandy a Martin film Barryho Levinsona Bistro (1982) a rozprávajú sa o hercoch na obrazovke. Jedným z nich je aj Paul Reiser - predstaviteľ Martina Schneidera sa teda pozerá na seba samého. (mijec)