Paroží

• USA Antlers (více)

V izolovaném městě v Oregonu se učitelka střední školy a její bratr, místní šerif, zaplete s jedním ze studentů, jehož temná tajemství vedou až k děsivému setkání s legendární bytostí, která zde byla dávno před nimi. (Falcon)

Arach.No

Kvalitní žánrovka ve které scény i postavy fungují tak jak mají. Bez zbytečných odboček, jen malé, nenásilné pokusy o přesah, které dělají film zajímavějším. Na Paroží jde poznat inspirace povídkou - poměrně jasný děj, bez zbytečných odboček, divák vidí to co je důležité pro pochopení postav, jejich pocitů a motivací. Monstrum i mytologie kolem fungují výborně, vizuál společně se zvukem připraví několik působivých scén. Herci jsou přesní a Cooperovi se daří tvořit hutná atmosféra, která chvílemi připomíná to nejzábavnější z Akt-X. ()

Strandmon

Poctivě vystavěný mýtický horor s velmi nepříjemnou a hutnou atmosférou, za kterou si bere zásluhy hlavně naprosto výtečná kamera a nádherné prostředí. U těch několika děr ve scénáři rád přimhouřím oko, protože jsem se celkově bavil opravdu kvalitně. ()

Marius_ss

3,5/5. Asi najlepší "monster horor", aký som za veľmi dlhú dobu videl v kine. Parádna pochmúrna (až depresívna) atmosféra baníckeho mestečka v americkej vysočine, podporená krásnymi kamerovými zábermi, skvelým vizuálom a na jednotku zvládnutým CGI monštra. Vyzdvihnúť treba aj herecký výkon Keri Russell a Jeremyho T. Thomasa, ktorý má neskutočný talent. Chýbal tomu už len menej predvídateľný koniec a netradičnejší "Final Boss Fight". POZOR ! Citlivejším povahám môže prísť  pri niektorých scénach nevoľno ;) ()

Spacecore

Ty jo, co na tohle říct. Nečekal jsem to. Není to žádný průlom, ale taky to není žádný průměr. Látka je to těžká, psycho nálada je cejtit, ale ne natolik, aby z toho člověk byl příliš konsternován. Děj je správně pomalý a přitakává atmosféře zoufalýho zapadákova, ale zároveň to ke konci už člověka trochu nudí. Je to rozporuplný film. Baví mě na něm podtext o týrání dětí, o stavu amerického venkova apod. a zároveň mě baví mi používání klasické mytologie známého monstra tak, že až do odhalení pořád netušíme s jakým zlem máme co dočinění. Takže jsem někde na půli cesty, je to kvalitní horror, zasluhující pozornost, ale člověk na něj asi musí mít zrovna náladu. ()

mazadlo

Ten film má naprosto skvělou atmosféru. Bohužel je tam toho moc, a některé motivace postav jsou fakt vytažené z klobouku pana Pokůstona. Bavila mě linka policisty - mám rád toho herce. Main Evil je podivný - vlastně mi tam chybí nějaký spojení na začátek. Jinak ok - na večer dobrej film ()

cskomando

Dlouho jsem se rozhodoval mezi 3* nebo 4*, nakonec tedy 4. Přikláním se k tomu, že se jedná o jeho první tvůrčí horor, který jsem u Coopera našel. Takže jsem trochu mírnější. Nicméně se vrhnu rovnou na věc a to nejprve klady filmu. Temná, tichá, mrazivá a trochu depresivní atmosféra, která je velkým plusem pro případné lekačky. Možná byly 3 pokusy o zajímavé lekačky a skoro se mu to povedlo. CGI efekty potvory dobré (ke konci průměrné). Občas nějaká ta krev, ale gore se celkem dost šetřilo (a přitom tam byly slušné nevyužité pasáže, když Wendigo papal). Zápory filmu - 2 až 3 policajti, kteří se dají do boje a ochrany jiných. Opravdu ?..ale jdeme dál, pak tu máme další HERO a tou je učitelka, s kterou mi totálně pokazil celý závěr. Nevěděl jsem jestli se smát a nebo brečet nad takovým stupidním bojem. Potvora v celém záběru vypadala jak vetřelčí královna, což bylo fajn, ale zároveň měla pohyb jak z béčkových filmů. Doslova čekala, než si hrdinka vezme tyč a probodne ji. Tak snad se vyvaruje pro příště těhle pro mě stupidních scén Cooper. ()

Flopik

Pre mňa celkom neznámy kúsok ale musím povedať, že sa vydaril. Dobrých hororov s príšerou nie je veľa, preto tento rozhodne beriem. Natočené je to veľmi pekne, pochmúrna atmosféra je počas celého filmu no a hlavní hrdinovia sú sympatickí, takže im celý čas fandíte. Masky sú výborné, gore ujde aj keď ho je pomenej. Finále slabšie a hlavne záverečný fight 1 v 1 je vyložene odfláknutý. Celkovo som sa však obstojne bavil a 4* si to zaslúži. ()

Stocki

Nesdílím ono nadšení, které je zde ve většině zmiňováno. Snímek působí neskutečně ospale, jeho tempo je vražedné a i ranní zácpa na D1 uteče rychleji nežli toto. Vlastně ani nevím, za co je ta jedna utahaná hvězdička. Prazvláštní kombinace "nestvůry", depresivní atmosféra, jaká snad nebyla ani po výbuchu v Černobylu a celkem nic neříkající a nudní herci nedokáží z tohoto snímku nic vytěžit. ()

noelcoward73

Na tento film jsem byl celkem zvědavý, trailer mi přišel zajímavý, a tak mě zajímal výsledek. Je to ale jen takový trochu lepší průměr. První zajímavější (hororová) scéna přichází až skoro po hodině. Výtkou také je, že je tam jen jedna lekačka (ovšem povedená tak, že jsem trochu nadskočil). Závěr je celkem povedený. Ale čekal jsem od toho trochu víc. Je to škoda, protože se z tohoto tématu dalo vytěžit mnohem více. Herecké výkony mi přišly jen takové průměrné, ale vinu bych přičítal horšímu scénáři. ()

bozka10

Skvelý temný,ponurou a hutnou atmosférou nabitý folk.V tomto prípade mi absolútne nevadilo pomalšie tempo,celkom mi to tam sadlo s tým komorným grifom.Asi prvý Vendigo čo ma fakt bavil a prilepil na gauč.Medzi 4-5. ()

TheSpearCZ

Opravdu jsem doufal po tom veškerém čekání, že poslední letošní naděje Antlers bude filmem, který prolomí tohle celoroční hororové ticho a ono pořád nic. Přitom měl film opravdu silný námět a povedenou chladnou atmosféru města, ale scénářem je to jedna velká béčkovina, kterou završuje naprosto předvídatelný až stupidní konec. Alespoň tu potěšilo Wendigo, které mi tu vyloženě připomínalo hru Until Dawn. Čisté 3* ()

warrenur

Prva tretina bola ozaj vynikajuca. Atmosfera, drsne prirodne scenerie v pustom Oregone, hudba, Keri, ale hlavne predstavitel zakriknuteho utleho chlapca. Zial, akonahle sme "zistili", o co vo filme ide, zacalo sa kopit jedno klise za druhym a preslo to do vyslovene amaterskeho modu s logickymi premetmi a hlupym chovanim postav. To pochovalo dalsi zaujem o dianie. Sklamanie. Poslednu tretinu som uz len zo zotrvacnosti ledva dopozeral. Z traileru som si pamatal jednu scenu, zial, tu z filmu vypustili. Na vlastne riziko. ()

Aurus

No tento horor není vůbec špatný a za mě si 59% zaslouží. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má povedenou a solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Tento film doporučuji těm kteří mají v hororech rádi velkou a solidní atmosféru a napětí. Za mě 6/10. Docela povedená jednohubka. ()

Rockerman

Bez chyby to rozhodně není, zvlášť to jak jelínek zhynul mi přišlo dost jednoduché a lehké když si před tím hravě poradil s tolika lidmi (já vím byl oslaben). To překvápko na závěr se dalo čekat, ale jinak při už tradiční hororové celoroční mizérii jsem asi viděl nejlepší horor roku. Pomalé tempo, atmosféra krásně houstne, děj přitahuje a perfektní hudba přispívá k té ponurosti celého příběhu. Možná si to po čase zopáknu. ()

kkarx

Taková unavená venkovská variace na Vetřelece. Beze spádu, bez napětí, dlouhé záběry jak někdo zírá.... Všechny charaktery vypadají na pokraji psychického zhroucení. Na konci se ukáže paroháč, který je celkem povedený a to je vše přátelé.... ()

xavierr13

Má to atmosféru kinematografiu na dobrý horor. Len to nemá dobrý príbeh. Celkovo som bol sklamaný. Najlepšie, čo môžem urobiť, je dať 2. Keri robí všetko pre to, aby sa film nepotopil a malý chlapec odviedol slušnú prácu pri prenášaní svojich častí. Zvyšok filmu je pomalý a únavný a čaká, kým sa niečo stane. Veľa dialógov na vybudovanie záujmu a potom je výplata za 5 minút je po všetkom. ()

BOURQUE

Základ zápletky prevzatý zo seriálu Supernatural, avšak rozšírený o temnejšiu atmosféru a prvkami rodinnej drámy. Priemyselný kúsok a to zo všetkých strán (herecké výkony, réžia, atď.). Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

sadlokan

Pakárny vaří ve štole.A už takhle maj nejspíš slušnou schýzu.A do toho vletí ultraparoháč.No to bych se sakra zvenc! ()

KUFI

mno.. dost sem se na to tesil - temnej lesni horror, coz mam nejradsi, ale je to prumerny. Nejlepsi ze vseho je obraz a destivy pocasi. Finalni zabijacka docela chujovina. Tri s odrenou prdeli. ()

ViktorS

Parožie nebol zlý horor, ale aj keď príbeh bol podaný celkom dobre, tak od Wendiga som čakal niečo iné, niečo viac. Prvá polovica filmu sa pre svoje dramatické podanie rozbieha pomalšie čo však nie je nutne zlé, lenže určite aj následkom toho sa mi záver zdal trochu uponáhľaný.  Ako som písal, príbeh bol podaný celkom dobre, no mohol byť prerozprávaný aspoň viac do hĺbky. Samotných strašidelných scén tu nebolo veľa no zasa celý film mal dosť temnú atmosféru čo bolo fajn. Oceňujem aj to, že šerif sa choval pomerne inteligentne ako aj ženská hlavná postava (samozrejme v rámci hororových možností). Ťažko sa mi teraz hodnotí. Tri hviezdy sa mi zdajú málo, no štyri veľa... ()

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (více)

Christian Bale v historické detektivce

Christian Bale v historické detektivce

28.02.2021

Režisér Scott Cooper (Nepřátelé, Pryč od pece) a Christian Bale (Temný rytíř) se dohodli na své již třetí spolupráci. Jejich nový snímek bude tentokrát adaptací historické detektivky The Pale Blue… (více)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (více)

Margaret Qualley bude mít hlavou plnou duchů

Margaret Qualley bude mít hlavou plnou duchů

18.02.2020

Herečka Margaret Qualley (Pozůstalí, Tenkrát v Hollywoodu) se upsala novému projektu od režiséra Scotta Coopera A Head Full of Ghosts. Film bude adaptací stejnojmenné knížky od Paula Tremblaye,… (více)