Greta Garbo je krásná a zábavná, což se od ní asi ne vždy čekalo. Jako Ruska je prostě skvělá, ale je to dáno i příběhem, který je vlastně takovým romantickým vzplanutím mezi dvěma lidmi, kteří jsou názorově naprosto někde jinde. Jenže láska je prostě nevyzpytatelná. Mezi vybranými herci to funguje, navíc jsou zde ještě intriky, které tomu dodávají šťávu. Zábavná dramatická romance.(28.8.2014)

Netušila jsem ani trochu, že Ninočka je komedie, kde se jedna hláška za druhou slije v jednu úžasně vtipnou filmovou perlu. Melvyn s Gretou u mě vyvolali nejednou salvu smíchu, nemluvě o ostatních momentech. Bravo a to je snímek přes 75 let starý. Pochopitelně, že se tady dal závěr předpokládat, ale já se na něj tentokrát fakt těšila.(5.9.2015)

Nádhera. Konverzační mistrovství meziválečných holywoodských filmů (spoluautor scénáře je Billy Wilder!) v rámci celkem bizarní komické zápletky o sovětské agentce, která se zamiluje do francouzského hraběte. Nekončící vtipy na kontrast mezi omezující sovětskou ideologií a kapitalistickým vykořisťováním jsou podány s lehkostí vlastní těm nejlepším černobílým filmům zlaté éry.(10.11.2013)

Tento film byl pro mne ohromně milým překvapením. Vždycky jsem měl rád staré americké konverzační romantické komedie. A tato se hned po několika minutách sledování zařadila mezi ty nejlepší. Zároveň jsem si musel trochu poopravit své mínění o Američanech. Ty nebohé Rusy vystihli opravdu skvěle, nádherné gagy, výborné dialogy. Tolik nádherných hlášek v jednom filmu se málokdy vidí. A Gréta se pěkně směje.(11.9.2006)

Po neuveriteľne našlapanej komediálnej prvej hodine prichádza romantické zvolnenie a film trošku stratí čaro ale stále platí, že so súdruhmi nikdy nebola väčšia sranda ( možno s výnimkou Raz, dva, tri) ako tu. A Greta Garbo so svojim nekompromisným Arnoldovsko - Terminátorovským výkonom je úplne dokonalá. 9/10(7.1.2015)

• - Snímek byl zakázán v zemích Sovětského svazu. (Ded@M@tes)

• - Propagační slogan "Garbo se směje!" měl připravit publikum na to, aby akceptovalo Garbo v komedii. Garbo předtím hrála pouze v dramatech. (Kamiiik)

• - Sovětský svaz považoval odvysílání filmu finskou televizí za přímý protisovětský akt (více informací o této problematice přináší dokument Disko ja tuumasõda). (MeGab)