Veterán je příběh muže, který se snaží fatálně změnit svůj život a vstoupit do společenské vrstvy, do které nepatří. Martin utekl z Česka do francouzské cizinecké legie a po letech se vrací s naditou kapsou peněz domů, aby našel pohodový život, začal podnikat a byl blízko své rodině. Armáda dala Martinovi veliký dar, schopnost přežít jakoukoli nebezpečnou situaci, ale nepřipravila jej na mnohem méně drsné podmínky, jakými je svět složitých lidských emocí a vztahů. Martin se sice s rodinou shledá, rozjíždí svůj vysněný byznys a prožívá nový vášnivý vztah s dívkou, ale i přesto, že všechno myslí dobře, postupně míří k neúprosnému pádu. Jeho trajektorii může změnit jen poslední kulka v zásobníku nebo zázrak mezi nebem a zemí… (Česká televize)

Ajfist

Tak ten konec mě dostal.Co to jako mělo být?!Kde je nějaká pointa?Jako příběh se to vyvíjelo dobře,ale nakonec se to celé nějak zkazilo. ()

jauahaoas

„Marche ou crève" (Pochoduj nebo chcípni). Z odpadu lidí přetavených v Sahaře na elitní vojáky Francie. Pan Hřebejk dokázal z velmi složitého tématu vytvořit kvalitní film. I ten Kříž a Bok, pod vedením autority Hřebejka, dokáží vytvořit platnou roli. Výběr herců i načasování je podařené. Myslím, že doposud je zde v hodnocení podceněno. Pokud je příběh nepochopen nebo podceněn, je na úvaze, zda nebylo divákem sledování špatně načasováno a nedělní premiéra nebyla špatnou volbou. ()

Dr.dogous

scénář 2, režisér 3, výprava 2, herci 3 celkem 10 , ...hodnocení 50% nelogičnosti, - rvačka, sypání písku na hlavu, kavárna na malém městě atd., dobré bojové scény - autentické, ale nezapadali so scénaře.atd., hercům nebylo občas rozumět, dost patlali. ()

Stealth2

Dlouhé čekání na nějaký dějový zvrat, který nepřijde.....půl filmu je o degustaci kávy v Brně....ale ten slovenský herec byl fakt dobrý. Celkem zklamání. ()

toos

Pro mě film jako celek moc nefungoval. Druhá půlka filmu ubrala jednu hvězdu a musel jsem se trochu přemáhat, abych film dokoukal. Plusem je pro mě obsazení části pro mě neznámých tváří. Bohužel více než by bylo zdrávo hapruje scénář. Působilo to na mě nedotaženě a místy křečovitě. Z mlčenlivýho hrdiny, kterej se po 20 letech snaží nějak zařadit zpět do společnosti, by se dalo vytěžit víc. ()

JB001

Čekal jsem, že to bude lepší. Díval jsem se na to především proto, že Spáčilka tomu dala 70%, ale kdybych to neviděl, tak by se vůbec nic nestalo. Ačkoli se Hřebejk snažil tak mne to nechalo emočně chladným ()

kodwin

První půlka super, pak zklamání. Nedotažený scénář Marka Epsteina zazdil velmi zajímavou látku. Je to škoda, protože všechno ostatní fungovalo dobře - herci, exteriéry, kamera, ale prostě když něco rozehraju, musím to uspokojivě dokončit, ne jen načít myšlenku. To dělají ženské, když se chtějí pohádat a ne dobrý scénarista. ()

Hombre8

Rozhodně nejsem příznivcem akčního žánru, zelených mozků, supermanů a hrdinů všeho druhu. Když ale mám zhodnotit tento film, musím mu v rámci objektivity naložit po neskromnu. Kvalita práce zkušeného režijního matadora tam prostě je. Scénář je sice poněkud naivní, komerční a podbízivý, ale copak si publikum žádá něco jiného? Tohle je narozdíl od megaoblíbených emerických akčních stupidit aspoň trochu reálné a uvěřitelné. O to víc žasnu nad hodnocením lidí, kteří evidentně příznivci tohoto, podle mne poněkud pokleslého žánru, naopak jsou. Hřebejk a Renč - Kalouskové české kinematografie! :-) ()

BretaKiller

Prislo mi to takove nijake... Tema zajimave, ale bohuzel podano spatnou formou... Bez deje, bez konce, krom hlavni postavy nezajimave postavy... Osobne asi tak 33% ()

zekon

Hrozná nuda, nepříjemná Poulová a hlavně jsem nepochopil co tím chtěl Epstein říct. Prostě taková nudná česká tuctovka o ničem. ()

xentrixx

Poznal jsem svého času na jednom pracovišti dvě bývalé képi blanc. Jeden - tehdy už starší muž - se zúčastnil v 70.letech proslulé akce v Kolwezi, druhý v první polovině devadesátých let strávil 5 let ve Francouzské Guyaně. Na onom pracovišti se spolu nepotkali, minuli se asi o půl roku. Ani jeden svým vzezřením bývalého legionáře nepřipomínal, což mě dost překvapilo. Vždycky jsem si totiž někoho takového představoval právě jako hrdinu tohoto snímku - šlachovitého, pofrancouzštilého týpka s pořádnou frkolou, co se nalévá kafem a je z něj cítit pouštní prach a žvejkací tabák. A film samotný? Nevím, něco mně na něm vadilo, nedokážu však přesně popsat, co konkrétního to bylo. Možná ta procovská hogo fogo familie. Ten kluk je však velkej sympaťák, proto nechám "dobrou". ()

solver

Čím déle běží, tím je horší. Po 20 minutách jsem si ještě říkal, že to bude bomba. Bohužel není. A herci jsou v tom úplně nevinně. ()

hami

Pavel Kříž zraje jako víno a podobné role mu fakt sedí. Konec jsem čekal kapku víc dramatický, ale já se nenudil. ()