Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Judy Garland je fenomenální zpěvačka a úspěšná herečka, která se již od útlého věku stává miláčkem celé Ameriky. Její talent si podmaňuje miliony diváků na celém světě. Její kariéra je doslova splněným snem.  Ale všechno má svou cenu. Úspěch a sláva si vybírají vysokou daň. Její život provází osamělost, jejím démonem je alkohol a závislost na lécích. V zimě roku 1968 přijíždí Judy do Londýna, aby vystoupila na turné beznadějně vyprodaných koncertů. Docházejí jí peníze a její manželství se hroutí. Od počátku jejího celosvětového úspěchu v muzikálu Čaroděj ze země Oz uplynulo 30 let. Neodolatelným smyslem pro humor a vřelostí okouzluje všechny kolem, ať už se setkává s hudebníky, fanoušky či přáteli. Její sny o romantické lásce se zhmotňují, když potkává Mickeyho Deanse. Ale pod maskou šťastné hvězdy se skrývá křehká žena. Poté, co v záři reflektorů strávila tvrdou prací uplynulých 40 let, je vyčerpaná. Vracejí se jí vzpomínky na ztracené dětství a ze všeho nejvíc touží být doma se svými dětmi. Najde v sobě sílu pokračovat? (Bioscop)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (135)

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Kdyby Renée Zellwegerová tolik nešpulila pusu, byla by dokonalá. Stručný životopis Judy Garlandové začíná proslovem "hlavního našeptávače" o tom, že uvnitř (tj. Hollywood) je vše čisté a jasné a venku (ostatní část USA) je jen zmatek, nepořádek a neštěstí. Že je to jen díky práškům a pilulkám se už nezmínil. Přesto Judy v podání Renée Z. nepůsobí nesympaticky a odpudivě, působí tak, jako když se šarm potká s nenaplněnými tužbami, když už ani sladký dortíček nevyvolá ty správné emoce. ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Středobodem snímku Judy je Renée Zellweger, na níž celý počin stojí a padá. Po celou dobu stopáže máte pocit, že si toho Oscara vážně zasloužila, jelikož ze sebe vydala to nejlepší krystalicky čisté herectví. Je tedy vážně škoda, že tento zářný atribut režisér Rupert Goold zabalil do průměrného a lehce zaměnitelného hávu, na nějž se bohužel za pár měsíců zcela zapomene. Co tedy dodat na závěr? Ačkoli snímek Judy sám o sobě nedosahuje nějakých závratných kvalit, tak právě kvůli ústřednímu hereckému výkonu Renée Zellweger byste mu určitě měli dát šanci. Její herectví totiž nikdy nebylo a asi ani nebude lepší. „I just want what everybody wants. I seem to have a harder time getting it.“ ()

Reklama

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Vyžitá alkoholička chcela v Londyne ešte raz preraziť. Namiesto toho prerazila zase len dno pohárika, znechutila divkákov a riešila svoju rozpadnutú rodinu a deti. Ozaj, koho to zaujíma? Nerozumiem nominačke na makeup a jej nominačka je viac ako rozporuplná. Nestrhol ma jej výkon a ani jej príbeh. 2 z 5 ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Film dle sterilní šablony dojímavé autobiografie. Trudné dětství plné psychického zneužívání, přeskočená střední část mnohých manželství, a zdrcující finiš nešťastné trosky, která přese všechno stále dovede občas zářit a uhranout publikum. Tragický osobní život a pár šťastných chvilek s oddanými fanoušky. ____ Ano, je to kýč, který nic nového nepřináší. Reneé se snaží ze všech sil urputně dokázat, že není jen diblíkem, který umí ztloustnout na povel. A často se jí to dá věřit. Podle mě se jen nemusela tolik pitvořit, aby byla Garlandové co nejpodobnější. Umí zahrát vnitřní křehkost i bez berliček v podobě přesně odpozorovaných záškubů a špulení rtů. Takže za mě ano: Reneé hrát umí. Zbytek je banalita a nuda. Nemyslím skutečný osud Judy Gyrlandové, ten byl skutečně tragický. Film ale jede po nejsnazší koleji a bez přestání jen dojímá a dojímá. Finále to už přehnalo a poslední píseň o duze (jak předvídatelné, že tahle zazní nakonec) bylo na úrovni melodramatu ze střední školy. Promiňte, Reneé i Judy, tohle ne, obě máte na víc. SHRNUTÍ: Radši nějaký originál s Judy. ()

Brtniik 

všechny recenze uživatele

No, bylo to velmi depresivní (chudák nadaný člověk, byl šoubyznysem zcela vycucaný), ale takový je život mnohých umělců a to jako přes kopírák - např. sada sňatků, chlast, drogy atp. Poněkud děsné je, že celebritám obyčejný člověk všechno věří, obdivuje je a snaží se jim vyrovnat... Renée je naprosto úžasná herka akorát ta havraní kštice mě trochu mátla. :-) ()

Galerie (106)

Zajímavosti (11)

  • Rok před zahájením natáčení Renée začala pěvecký trénink u legendárního vokálního poradce Garyho Catony. Mezi jeho klienty patřili mimo jiné Whitney Houston, Shirley MacLaine, Andrea Bocelli nebo Liza Minnelli. Pomohl také Muhammadu Alimu posílit hlasivky poškozené Parkinsonovou chorobou a jeho služeb využil i Fab Morvan z dua Milli Vanilli. Cílem nebylo zpívat jako Judy, ale co nejvíce se přiblížit jejímu stylu. Sama Renée k tomu řekla: „V autě jsem celý rok poslouchala jen Judy, její hudbu, řeč... Občas jsem měla pocit, že i řídí.“ (kenny.h)
  • Predstaviteľka Judy Garland, Renée Zellweger začala rok pred nakrúcaním trénovať s hlasovým poradcom a potom 4 mesiace strávila u hudobného režiséra filmu Matta Dunkleya. (classic)
  • Renée Zellweger taktiež sledovala nahrávky predstavení Judy Garland, čím sa doslova na vlas priblížila samotnej gestikulácií a vyjadrovaniu svojho predobrazu. (classic)

Související novinky

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (více)

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

24.04.2021

Polská filmová akademie zveřejnila kompletní seznam nominací pro Polské filmové ceny - Orly v rámci jejich 31. ročníku. Akademici letos vybírali ze seznamu celkem 130 děl, z čehož bylo 31… (více)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (více)

Parazit přepisuje historii

Parazit přepisuje historii

20.01.2020

Korejské černé komedii Parazit režiséra Bonga Joon-ho (Ledová archa, Okja) se povedlo něco, co žádnému jinému cizojazyčnému snímku před ní. Vyhrála totiž jednu z hlavních cen na cenách Screen Actors… (více)

Reklama

Reklama