Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Judy Garland je fenomenální zpěvačka a úspěšná herečka, která se již od útlého věku stává miláčkem celé Ameriky. Její talent si podmaňuje miliony diváků na celém světě. Její kariéra je doslova splněným snem.  Ale všechno má svou cenu. Úspěch a sláva si vybírají vysokou daň. Její život provází osamělost, jejím démonem je alkohol a závislost na lécích. V zimě roku 1968 přijíždí Judy do Londýna, aby vystoupila na turné beznadějně vyprodaných koncertů. Docházejí jí peníze a její manželství se hroutí. Od počátku jejího celosvětového úspěchu v muzikálu Čaroděj ze země Oz uplynulo 30 let. Neodolatelným smyslem pro humor a vřelostí okouzluje všechny kolem, ať už se setkává s hudebníky, fanoušky či přáteli. Její sny o romantické lásce se zhmotňují, když potkává Mickeyho Deanse. Ale pod maskou šťastné hvězdy se skrývá křehká žena. Poté, co v záři reflektorů strávila tvrdou prací uplynulých 40 let, je vyčerpaná. Vracejí se jí vzpomínky na ztracené dětství a ze všeho nejvíc touží být doma se svými dětmi. Najde v sobě sílu pokračovat? (Bioscop)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (135)

klukluka 

všechny recenze uživatele

Není to veru bohviečo, zvlášť ne pro člověka jako jsem já, pro kterýho už je stará paní i dcera Judy Garland Lisa Minelli, natož samotná paní Judy. Takže sleduju, jak se loučí se světem dáma v mém věku, na kterou mi tento film neprozradil, jak moc byla kdysi slavná, ani proč a kdy se to pokazilo. Film naznačuje, že jí zničil život Hollywood, když do ní už coby do teenagerky rvali drogy horem spodem. Na to, že měla Judy brzy předčasně umřít, ji vykreslili ještě velmi důstojně. Ten další půlrok do její smrti, o kterém zase nic nevíme, už patrně tak blyštivej nebyl. A to mi přijde trochu líto, že si ho mám jen představovat. Konečně bych ale taky mohl začít chválit. Bylo by toho víc, ale vypíchnu Renée. Ta byla N E S K U T E Č N Á!!! A teď nemyslím jen to, že si to i sama odzpívala. Myslím i to, že z Renée toho při ztvárnění Judy opravdu moc nezbylo. Mimořádná hvězda mimořádně ztvárnila mimořádnou hvězdu. Těším se na film o Renée. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Na to, že se o Judy nedovíme nic, co by nebylo notoricky o nešťastné notoričce známo, jedná se o film poněkud dlouhý. Devadesát minut by s daným scénářem mělo lepší šmrnc a my bychom aspoň mohli hořekovat, že chceme z té lidské tragédie vidět víc. Přestože mě několik nádherných scén rozsekalo, film se mi táhl. Nejpůsobivější pro mě byla noční návštěva u dvou, milujících se, Judy milujících, fanoušků. Tam se do mě trefili, naprosto nečekaně. Judy Garland, jedna z neznámějších obětí továrny na sny, si velký film o svém smutném životě určitě zasloužila. Zdevastovaná „hvězda na chodníku“ bez prostředků, bezdomovkyně, milující maminka, však neschopná svým dětem poskytnout zázemí, neschopná pro své závislosti plnit smluvní závazky, zůstala přes to všechno nevšedně charismatická, lidská, vstřícná, zasněná, mimořádná zpěvačka, což v kombinaci s bezelstnou naivitou a touhou po lásce vytvořilo mrazivě dokonalého, žijícího, padlého anděla. Renée, coby představitelka nevšední legendy, byla fantastická! Zmizela mi kamsi do té paní na plátně a já ji neviděla celý film. Dívala jsem se na Judy Garlandovou a na Renée si vzpomněla až dlouho po filmu. Zasloužený Oscar, který rozhodně nebyl jen za to, že je Judy fyzicky podobná, ani proto, že Renée vše zazpívala sama. Dokázala na mě dýchnout smutnou beznaděj nadaného, energického člověka, který tolik chtěl, ale už to nešlo. …jako tanec nezvykle štíhlých nohou, v nejjemnějších punčochách bez střevíčků na parketu zasypaném střepy… .. ze všech těch lahví, která ta nešťastná bytost kdy vypila… Tvůrcům odpouštím patos i délku, není to film pro každého, od mě za čtyři. ()

Reklama

campix 

všechny recenze uživatele

René Zellweger si přišla o Oscara a pravděpodobně se jí to skrze Judy také povede. Celý film je prakticky one woman show a všechny ostatní stránky filmu jsou trošku upozaděny za René, které křičí a zpívá jako o život. Až je to otravné. Rozhodně se jí nedá upřít snaha a pefektní vtělení se do postavy dětské a následně dospělé hollywoodské hvězdičky, kterou semlel její život. Bohužel zbytek filmu působí jako docela slušná dobovka podle osudu jedné skutečné osobnosti. Celkově jde ale o každoroční Oscarový průměr. Každý rok se několik takových filmů vyklube a posbírá nějaké to ocenění. Zajímavé na sledování, ale nezanechá to výraznější dojem. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Po kazdem stranke obycajny priemer. Teda az na jednu vynimku. Tou je neprekvapivo famozna Renee Zellweger, ktorej to snad opat nakopne karieru. Skoda, ze sa film viac nevenoval praktikam hollywoodskych studii pri tvoreni hviezd. Tych niekolko malo retrospektiv je totiz po pribehovej stranke tym najzaujimavejsim. 6/10 ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Životopisné snímky filmových hvězd mě vždy velice lákají, přijdou mi velmi atraktivní a odehrávají se v prostředí, které zkrátka miluji a většinou se z nich dozvím i spousty nových a zajímavých informací. Judy je ale v tomto ohledu jiná. Jednak přímo filmové branže se dotýká skutečně jen velmi okrajově, jelikož se zaměřuje především na pěveckou kariéru Judy Garlandové, a to ještě v jejím úplném závěru, a jednak o jejím samotném životě jsem se zde nedozvěděl prakticky nic podrobnějšího, či zajímavějšího, tvůrci ji zde představili již jako zlomenou ženu nad propastí, jenže jak k tomu došlo, se tu dozvídáme jen útržkovitě a velice nekonkrétně, tudíž Judy ve výsledku představuje prakticky už jen drama závislé ženy, o jejíž minulosti se dozví divák minimum, čímž lze ovšem pak s její postavou jen velmi těžko soucítit, či ztotožnit se. S tím je pak spjatá bohužel i absence emocí a naopak vzbuzuje odtažitost od veškerého dění. Jinak velký otazník mám nad Renée Zellweger v ústřední roli, jejíž výkon je buď skutečně právem odměněn zlatým plešounem, a to v tom případě, že se jí Judy podařilo vystihnout vážně přesně, tedy se stejnou mimikou, gesty a vystupováním, ale jelikož nevím, jaká Garlandová v tomto ohledu opravdu byla, tak je tu ještě druhá možnost, že Zellwegerový výkon je jedno obrovské, trapné fiasko, které mi připomínala Bena Stillera v Zoolanderovi, jenže ten ty prakticky totožné ksichty dělal schválně, každopádně mi jde o to, že ve mě Renée budila prostě dojem šíleného přehrávání, a spíš než dramaticky ten její výkon na mě působil sebeparodicky. Já jsem z tohoto snímku zkrátka dost rozpačitý, a to především z důvodu, že mě vůbec ničím nedokázal vyloženě zaujmout, či oslovit, což je velká škoda, čekal jsem určitě víc. ()

Galerie (106)

Zajímavosti (11)

  • Liza Minnelli prohlásila, že nemá v plánu se někdy na film podívat. O všeobecně chváleném výkonu Renée pouze prohlásila: „Doufám, že si to užila.“ (kenny.h)
  • Predstaviteľka Judy Garland, Renée Zellweger začala rok pred nakrúcaním trénovať s hlasovým poradcom a potom 4 mesiace strávila u hudobného režiséra filmu Matta Dunkleya. (classic)
  • Rok před zahájením natáčení Renée začala pěvecký trénink u legendárního vokálního poradce Garyho Catony. Mezi jeho klienty patřili mimo jiné Whitney Houston, Shirley MacLaine, Andrea Bocelli nebo Liza Minnelli. Pomohl také Muhammadu Alimu posílit hlasivky poškozené Parkinsonovou chorobou a jeho služeb využil i Fab Morvan z dua Milli Vanilli. Cílem nebylo zpívat jako Judy, ale co nejvíce se přiblížit jejímu stylu. Sama Renée k tomu řekla: „V autě jsem celý rok poslouchala jen Judy, její hudbu, řeč... Občas jsem měla pocit, že i řídí.“ (kenny.h)

Související novinky

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (více)

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

24.04.2021

Polská filmová akademie zveřejnila kompletní seznam nominací pro Polské filmové ceny - Orly v rámci jejich 31. ročníku. Akademici letos vybírali ze seznamu celkem 130 děl, z čehož bylo 31… (více)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (více)

Parazit přepisuje historii

Parazit přepisuje historii

20.01.2020

Korejské černé komedii Parazit režiséra Bonga Joon-ho (Ledová archa, Okja) se povedlo něco, co žádnému jinému cizojazyčnému snímku před ní. Vyhrála totiž jednu z hlavních cen na cenách Screen Actors… (více)

Reklama

Reklama