Judy Garland je fenomenální zpěvačka a úspěšná herečka, která se již od útlého věku stává miláčkem celé Ameriky. Její talent si podmaňuje miliony diváků na celém světě. Její kariéra je doslova splněným snem.  Ale všechno má svou cenu. Úspěch a sláva si vybírají vysokou daň. Její život provází osamělost, jejím démonem je alkohol a závislost na lécích. V zimě roku 1968 přijíždí Judy do Londýna, aby vystoupila na turné beznadějně vyprodaných koncertů. Docházejí jí peníze a její manželství se hroutí. Od počátku jejího celosvětového úspěchu v muzikálu Čaroděj ze země Oz uplynulo 30 let. Neodolatelným smyslem pro humor a vřelostí okouzluje všechny kolem, ať už se setkává s hudebníky, fanoušky či přáteli. Její sny o romantické lásce se zhmotňují, když potkává Mickeyho Deanse. Ale pod maskou šťastné hvězdy se skrývá křehká žena. Poté, co v záři reflektorů strávila tvrdou prací uplynulých 40 let, je vyčerpaná. Vracejí se jí vzpomínky na ztracené dětství a ze všeho nejvíc touží být doma se svými dětmi. Najde v sobě sílu pokračovat? (Bioscop)

Trailer 2

castor

Nemám příliš rád klasické životopisy, většinou jsou srozumitelným kusem pro všechny, jenže stejně často i strojeným a nudným zklamáním. Zaujmou opravdu minimálně, výjimek je v posledních letech jen pár (Bohemian Rhapsody, Rocketman). Ale mají jedno společné: skvělý ústřední part. Stačí se podívat na poslední roky – kromě dvou výše uvedených hudebníků to byl Abraham Lincoln, Margaret Thatcher, Stephen Hawking, Tonya Harding, Winston Churchill, Dick Cheney.. a herecké ceny se jen hrnuly. Děvče z legendárního Čaroděje ze země Oz to mělo od počátku (od dětství) sakra těžké. Šla z filmu do filmu, bývala utahaná, když měla hlad, dostala tabletu, když nemohla usnout, dostala jinou. Stroj produkčních predátorů. Potíže pak řešila chlastem, což se projevilo i na jejím osobním životě (pět nefunkčních manželství), se závislostí (prášky a alkohol) bojovala až do konce svého (krátkého) života. Že Renée Zellweger umí, o tom není pochyb. Ač mi její postava z počátku vůbec nepřirostla k srdci, při prvním vystoupení v Londýně jsem ji nicméně s ohledem na souvislosti sakra držel pěsti. A pak zase. A znovu. Samotná herečka měla v posledních letech jiné priority, teď by mohla zase nasednout do náměty slušně vybaveného vlaku. ()

Malarkey

Tohle, že byla Renée Zellweger? Tak to teda klobouk dolů. Judy Garland znám v podstatě akorát z Čaroděje ze země Oz, a tak mě tu její příběh docela zaujal. Škoda, že tvůrci její postavu představili spíš z negativního hlediska. Vlastně to není životopisný film, kde někomu něco přejete, jako spíš film, kde hlavní herec předvádí herecký výkon za hranicí hereckých možností. A závěr? Totální nářez. Oběť doby, po které zůstalo pár motivů, které pravděpodobně nikdy nezestárnou. ()

pepo

Po kazdem stranke obycajny priemer. Teda az na jednu vynimku. Tou je neprekvapivo famozna Renee Zellweger, ktorej to snad opat nakopne karieru. Skoda, ze sa film viac nevenoval praktikam hollywoodskych studii pri tvoreni hviezd. Tych niekolko malo retrospektiv je totiz po pribehovej stranke tym najzaujimavejsim. 6/10 ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $24,026,781Tržby Celosvetovo $37,710,574▐ Judy Garland a jej veľmi smutný príbeh, záver jej srdca drásajúcej kariéry. Ani na moment nepríde na iskru lepšieho záblesku v jej živote. V určitom ohľade dosť drastické, utrápené predstavenie, záver filmu priam mrazivý. Renée Zellweger sa zas prekonáva, brrr. /60%/ ()

TeeAge

Forma přinesena Zellwegerovou naprosto vítězí nad obsahem, který nastolil scénárista Tom Edge. Nepochybuji, že osobnost formátu Garlandové mohla mít nesmírně zajímavý život, ale žel z filmu jsem se prakticky nic nedozvěděl. Obecně mě v umění zajímá víc výkon, než příběh interpreta, ale u biografických filmech příběh posiluje výkon - alespoň to tak je v klenotech, jakými jsou Ray nebo Walk the Line. ()

• Herečka Renée Zellweger sa pripravovala na úlohu napríklad aj tak, že po celý rok počúvala v aute Judy Garland, popritom taktiež aj jej hudbu a reč. A ešte k tomu sa venovala i dôkladnému čítaniu o samotnej Judy Garland, aby mala o nej k dispozícii veľa informácií. (classic)
  • Kvôli dosiahnutiu čo najdôveryhodnejšieho efektu nosila Renée Zellweger kontaktné, farebné šošovky, drobné protézy a parochňu. Držaním tela strávila veľa hodín tréningu. (classic)
  • Predstaviteľka Judy Garland, Renée Zellweger začala rok pred nakrúcaním trénovať s hlasovým poradcom a potom 4 mesiace strávila u hudobného režiséra filmu Matta Dunkleya. (classic)