• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Životopisný / Drama / Romantický

Velká Británie, 2019, 118 min

Hoci filmu neupieram jeho kvality, nemohol som sa počas sledovania zbaviť pocitu, že ma to miestami nebaví. Možno je to faktom, že podobný príbeh sme už mali rozpovedaný zo života iných hviezd, možno to bolo z faktu, že bez toho aby som poznal udalosti som veľa dokázal odhadnúť. Čokoľvek to spôsobilo, "Judy" je podľa mňa veľmi ťažkopádny film bez nejakého reálneho náboja, ktorý by ho niekam výrazne posunul. Ak vieme históriu, dokážeme niektoré situácie vyvodiť. Ale než sa do toho pustíme povedzme si plusy filmu. V prvom rade výprava. Vyzerá to fantasticky. Na film sa skvele pozerá. Kostýmy, kulisy, hudobné čísla boli vynikajúce. Rovnako muzika je skvelá. A Renée Zellweger to odspievala skutočne bravúrne. Klobúk dole. Okrem toho musím povedať, že je to pani herečka a veľmi som jej túto rolu veril. Nemal som problém uveriť, že sa pozerám na Judy Garland. Bola veľmi presvedčivá. Flashbacky pomáhajú dobre dotvoriť obraz o tom, aký asi mala život a čo mohlo za jej skorou smrťou. A je mi to úprimne ľúto. Myslím si, že nebyť toho všetkého čo do seba dávala, mohla tu ešte medzi nami byť oveľa dlhšie. Možno už nie dnes, ale nemusela umrieť ako 47 ročná. To som si istý. No potom je tu story, ktorá ma ako taká moc nebrala. Či už vzťahy s jej manželmi, ktoré začnú po chvíľke byť viac než jasné. Vieme ako to dopadne, vieme s kým, a rozhodne to nebude mať šťastný koniec. Jej boj o deti je síce zaujímavý, no reálne nemám pocit, že by bol nejako výraznejšie do toho zapracovaný. Možno práve preto stále viac sa snaží zarobiť peniaze, no reálne by filmu pomohlo, keby sme tých scénok s deťmi mali viac. Lebo reálne ten vzťah nemáme veľmi dobre ukázaný a objavia sa len na začiatku filmu. A je to škoda. Poviem však ešte jednu vec. Záver filmu je podľa mňa nádherný. Posledná skladba a to čo sa udeje, je podľa mňa vynikajúce. A to je skutočne správny prístup fanúšikov a ľudí, od ktorých môžu umelci dostať podporu. A tým správnym spôsobom. Myslím si, že ak máte radi životopisné filmy, tak budete s výsledkom spokojní. No pripravte sa na to, že to plynie trošku pomalšie a je to dosť ťažkopádne. Hodnotenie: B-(15.12.2019)

To čo predvádza Renée Zellweger v tomto filme je neskutočná herecká kreácia, právom zaslúžený oscar za hlavný ženský herecký výkon. Tento film vnímam do určitej miery osobne viem sa vžiť do pocitov hlavnej postavy. Síce nie som slávny ale tú osamelosť poznám lepšie než by som chcel takže na jednej strane chápem že pre väčšinu divákov je to viac menej priemerný životopis v ktorom sa toho s výnimkou koncertov veľa neudeje ale tá osobná rovina tomu dodáva určitú hĺbku ktorú čisto subjektívne dokážem oceniť. A taktiež mám rovnako ako hlavná postava problémy so spánkom takže tých osobných vecí v ktorých som sa našiel je tam viacero.(16.2.2020)

vcelku standardní životopis,který mapuje pouze velmi krátké období smutného života Judy Garland.Občas nás sice tvůrci nechají nahlédnout do období kdy se natáčel Čaroděj ze země Oz,aby podtrhli a alespoň náznakem vysvětlili to proč je Judy taková jaká je,ale že by se jim dařilo jít nějak extra do hloubky se říct nedá.U podobných filmů je vždy,vzhledem k příběhu,velký potenciál a je jen na tvůrcích jak s ním naloží a tady se to povedlo tak možná z poloviny.Reneé Zellweger je sice fantastická a hraje jako už dlouho ne,ale bohužel zbytek jí nedokáže konkurovat.V rámci výpravy je navíc Judy poměrně sterilní a celý film se odehrává prakticky jen ve 2-3 lokacích,které jsou navíc uvnitř,takže ten kdo čeká nějakou retro atmosféru se nedočká...60%(13.1.2020)

Tohle, že byla Renée Zellweger? Tak to teda klobouk dolů. Judy Garland znám v podstatě akorát z Čaroděje ze země Oz, a tak mě tu její příběh docela zaujal. Škoda, že tvůrci její postavu představili spíš z negativního hlediska. Vlastně to není životopisný film, kde někomu něco přejete, jako spíš film, kde hlavní herec předvádí herecký výkon za hranicí hereckých možností. A závěr? Totální nářez. Oběť doby, po které zůstalo pár motivů, které pravděpodobně nikdy nezestárnou.(5.2.2020)

• rikitiki

Film dle sterilní šablony dojímavé autobiografie. Trudné dětství plné psychického zneužívání, přeskočená střední část mnohých manželství, a zdrcující finiš nešťastné trosky, která přese všechno stále dovede občas zářit a uhranout publikum. Tragický osobní život a pár šťastných chvilek s oddanými fanoušky. ____ Ano, je to kýč, který nic nového nepřináší. Reneé se snaží ze všech sil urputně dokázat, že není jen diblíkem, který umí ztloustnout na povel. A často se jí to dá věřit. Podle mě se jen nemusela tolik pitvořit, aby byla Garlandové co nejpodobnější. Umí zahrát vnitřní křehkost i bez berliček v podobě přesně odpozorovaných záškubů a špulení rtů. Takže za mě ano: Reneé hrát umí. Zbytek je banalita a nuda. Nemyslím skutečný osud Judy Gyrlandové, ten byl skutečně tragický. Film ale jede po nejsnazší koleji a bez přestání jen dojímá a dojímá. Finále to už přehnalo a poslední píseň o duze (jak předvídatelné, že tahle zazní nakonec) bylo na úrovni melodramatu ze střední školy. Promiňte, Reneé i Judy, tohle ne, obě máte na víc. SHRNUTÍ: Radši nějaký originál s Judy.(24.4.2020)

• - Počas samotnej prípravy na nakrúcanie poctivo trénovala s hlasovým koučom, čím získavala Judyin zvuk a hlas, a aj jej výslovnosť. U choreografa si zase osvojila Judyine pohyby a gestá. (classic)

• - Renée Zellweger taktiež sledovala nahrávky predstavení Judy Garland, čím sa doslova na vlas priblížila samotnej gestikulácií a vyjadrovaniu svojho predobrazu. (classic)

• - Predstaviteľka Judy Garland, Renée Zellweger začala rok pred nakrúcaním trénovať s hlasovým poradcom a potom 4 mesiace strávila u hudobného režiséra filmu Matta Dunkleya. (classic)