Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Judy Garland je fenomenální zpěvačka a úspěšná herečka, která se již od útlého věku stává miláčkem celé Ameriky. Její talent si podmaňuje miliony diváků na celém světě. Její kariéra je doslova splněným snem.  Ale všechno má svou cenu. Úspěch a sláva si vybírají vysokou daň. Její život provází osamělost, jejím démonem je alkohol a závislost na lécích. V zimě roku 1968 přijíždí Judy do Londýna, aby vystoupila na turné beznadějně vyprodaných koncertů. Docházejí jí peníze a její manželství se hroutí. Od počátku jejího celosvětového úspěchu v muzikálu Čaroděj ze země Oz uplynulo 30 let. Neodolatelným smyslem pro humor a vřelostí okouzluje všechny kolem, ať už se setkává s hudebníky, fanoušky či přáteli. Její sny o romantické lásce se zhmotňují, když potkává Mickeyho Deanse. Ale pod maskou šťastné hvězdy se skrývá křehká žena. Poté, co v záři reflektorů strávila tvrdou prací uplynulých 40 let, je vyčerpaná. Vracejí se jí vzpomínky na ztracené dětství a ze všeho nejvíc touží být doma se svými dětmi. Najde v sobě sílu pokračovat? (Bioscop)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (135)

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Životopisné snímky filmových hvězd mě vždy velice lákají, přijdou mi velmi atraktivní a odehrávají se v prostředí, které zkrátka miluji a většinou se z nich dozvím i spousty nových a zajímavých informací. Judy je ale v tomto ohledu jiná. Jednak přímo filmové branže se dotýká skutečně jen velmi okrajově, jelikož se zaměřuje především na pěveckou kariéru Judy Garlandové, a to ještě v jejím úplném závěru, a jednak o jejím samotném životě jsem se zde nedozvěděl prakticky nic podrobnějšího, či zajímavějšího, tvůrci ji zde představili již jako zlomenou ženu nad propastí, jenže jak k tomu došlo, se tu dozvídáme jen útržkovitě a velice nekonkrétně, tudíž Judy ve výsledku představuje prakticky už jen drama závislé ženy, o jejíž minulosti se dozví divák minimum, čímž lze ovšem pak s její postavou jen velmi těžko soucítit, či ztotožnit se. S tím je pak spjatá bohužel i absence emocí a naopak vzbuzuje odtažitost od veškerého dění. Jinak velký otazník mám nad Renée Zellweger v ústřední roli, jejíž výkon je buď skutečně právem odměněn zlatým plešounem, a to v tom případě, že se jí Judy podařilo vystihnout vážně přesně, tedy se stejnou mimikou, gesty a vystupováním, ale jelikož nevím, jaká Garlandová v tomto ohledu opravdu byla, tak je tu ještě druhá možnost, že Zellwegerový výkon je jedno obrovské, trapné fiasko, které mi připomínala Bena Stillera v Zoolanderovi, jenže ten ty prakticky totožné ksichty dělal schválně, každopádně mi jde o to, že ve mě Renée budila prostě dojem šíleného přehrávání, a spíš než dramaticky ten její výkon na mě působil sebeparodicky. Já jsem z tohoto snímku zkrátka dost rozpačitý, a to především z důvodu, že mě vůbec ničím nedokázal vyloženě zaujmout, či oslovit, což je velká škoda, čekal jsem určitě víc. ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Kdyby Renée Zellwegerová tolik nešpulila pusu, byla by dokonalá. Stručný životopis Judy Garlandové začíná proslovem "hlavního našeptávače" o tom, že uvnitř (tj. Hollywood) je vše čisté a jasné a venku (ostatní část USA) je jen zmatek, nepořádek a neštěstí. Že je to jen díky práškům a pilulkám se už nezmínil. Přesto Judy v podání Renée Z. nepůsobí nesympaticky a odpudivě, působí tak, jako když se šarm potká s nenaplněnými tužbami, když už ani sladký dortíček nevyvolá ty správné emoce. ()

Reklama

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Judy Garland je legenda, ale byla také složitá osobnost, kterou hollywoodské pozlátko zničilo. A právě na tohle se film zaměřuje. Jenže to s sebou přináší fakt, že je vám titulní postava spíše protivná, protože sledovat trosku se vám zrovna moc nechce. Renée Zellweger ji však zahrála skvěle, to zase jo. ()

Greg25 

všechny recenze uživatele

O tom, že vás Renée Zellweger dostane do kolen, jsem nepochybovala, už několikrát dokázala, že dramatické role umí, i zpívat. A jako Judy je naprosto skvělá. Jen to všechno kolem Renée mělo být jaksi lepší a koneckonců i tak nějak víc rvoucí. Judy balancuje na hraně mezi komorním a velkolepým pojetím s efektivními záběry a ve výsledku zůstává někde mezi. Velká škoda, všechny silné momenty jako by se ztrácely ve filmové šedi, má to všechno, co má mít životopisný snímek, jen jste to už tolikrát viděli a i v originálnější formě, že se to prostě všechno nějak ztrácí v neurčito. Velká škoda, protože jak herecký výkon Renée, tak především i osud a osobnost samotné Judy Garland by si zasloužil doslova velkolepý ohňostroj. Nicméně i tak, velké plus za přístup k postavě Judy - s úctou, obdivem, pochopením, ale i reálností. 65% ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Z fenoménu Judy Garland zde nezbylo prakticky nic. Judy je hlavně exhibicí pro nový umělý obličej Renée Zellweger. Dobré jsou alespoň flashbacky z dob mládí, ve kterých hraje mladičkou herečku Darci Shaw. Dojemná je samozřejmě vedlejší linka věnovaná fanouškům Judy Garland. Každopádně lépe si vybrat nějaký skutečný film a seznámit se tak s opravdovou hvězdou. ()

Galerie (106)

Zajímavosti (11)

  • Jako součást propagace byl v září 2019 vydán soundtrack Judy. Písně nazpívala sama Renée Zellweger, ve dvou duetech se připojili Sam Smith a Rufus Wainwright. V roce 2021 album získalo nominaci na Grammy jako nejlepší tradiční popová nahrávka. (kenny.h)
  • Liza Minnelli prohlásila, že nemá v plánu se někdy na film podívat. O všeobecně chváleném výkonu Renée pouze prohlásila: „Doufám, že si to užila.“ (kenny.h)
  • Herečka Renée Zellweger sa pripravovala na úlohu napríklad aj tak, že po celý rok počúvala v aute Judy Garland, popritom taktiež aj jej hudbu a reč. A ešte k tomu sa venovala i dôkladnému čítaniu o samotnej Judy Garland, aby mala o nej k dispozícii veľa informácií. (classic)

Související novinky

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (více)

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

24.04.2021

Polská filmová akademie zveřejnila kompletní seznam nominací pro Polské filmové ceny - Orly v rámci jejich 31. ročníku. Akademici letos vybírali ze seznamu celkem 130 děl, z čehož bylo 31… (více)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (více)

Parazit přepisuje historii

Parazit přepisuje historii

20.01.2020

Korejské černé komedii Parazit režiséra Bonga Joon-ho (Ledová archa, Okja) se povedlo něco, co žádnému jinému cizojazyčnému snímku před ní. Vyhrála totiž jednu z hlavních cen na cenách Screen Actors… (více)

Reklama

Reklama