Výpravný filmový portrét dobrodruha, který vyplňoval prázdná místa na mapě, dobyl jižní pól a jako první dosáhl se svými expedicemi obou pólů zeměkoule. Jaký ale ve skutečnosti byl Roald Amundsen? Celovečerní snímek Amundsen ukazuje nejen výpravy do neprozkoumaných ledových pustin a oceánů a polární lety vzducholodí, ale odhaluje i život a osobnost legendárního objevitele, včetně řady méně známých skutečností, jako byl jeho vztah s bratrem nebo milostné aféry. (Bontonfilm)

ORi_SV

Na tento film jsem se opravdu těšil. Život a expedice Amundsena (resp. obecně polární výpravy) mě fascinují už velmi dlouho. Stejně tak rád mám rád životopisné filmy, které vypráví skutečné příběhy lidí, jež se zapsali do historie tohoto světa. Jenže tady už je ten kámen úrazu. Životopisné filmy jsou v drtivé většině tak nějak odfláknuté a v případě Amundsena (pardon, Amundsenů) to bohužel není jinak. Přesně tam, kde by měl být film stručný, je naprosto zbytečně zdlouhavý a naopak tam, kde by měla vyniknout jeho životopisnost a informovat diváky (ať už do polárních expedicí zainteresované nebo ne), je film zbytečně strohý, useknutý a přeskákaný. Tedy zklamání. Tři hvězdy jsou fakt už jen díky Hagenovu hereckému výkonu - ten byl opravdu impozantní. Achjo... Proč je většina životopisných filmů o těchto velikánech v podstatě studenou sprchou pro diváka zajímající se o ten či onen obor? :( Ale dívat se na to dalo. ()

snobold

Mám rád životopisné filmy, filmy podle skutečné události. Hory a turistika je můj koníček a k polárnictví mám hodně blízko. Ale Amundsen? 125 minut naprosté nudy a utrpení. Na film jsem se díval na třikrát(!) ()