Výpravný filmový portrét dobrodruha, který vyplňoval prázdná místa na mapě, dobyl jižní pól a jako první dosáhl se svými expedicemi obou pólů zeměkoule. Jaký ale ve skutečnosti byl Roald Amundsen? Celovečerní snímek Amundsen ukazuje nejen výpravy do neprozkoumaných ledových pustin a oceánů a polární lety vzducholodí, ale odhaluje i život a osobnost legendárního objevitele, včetně řady méně známých skutečností, jako byl jeho vztah s bratrem nebo milostné aféry. (Bontonfilm)

allegria

Film mě nijak zvlášť neoslovil, ačkoli životopisné příběhy mě hodně zajímají. Jenomže Amundsen mě zklamal i jako "hrdina", stejně jako kdysi Columbus. Lidi by asi raději měli objevovat svět kolem sebe, v němž žijí, do hloubky, dovnitř, a ne se roztahovat po planetě za každou cenu. Protože taková lidská rozpínavost, kdy jeden egoista obětuje všechno a všechny, nepřináší lidstvu nic jiného, než špatný příklad. Ale zpět k filmu: když už je celý s dabingem, nechápu, proč v nejzajímavější části na konci jdou jen německé popisky u autentických fotek. Musíme snad všichni umět německy? ()

Saxos

Nezáživně a nudně zpracované téma, které dává velké možnosti pro scénář, režii i hudbu. Kdyby je hned na začátku i celým štábem sežral lední medvěd, tak byl klid. Závěr: nedoporučuji. ()

Agnostik

Mě se to líbilo.Nějak sem nepobral to nízké hodnocení.Film má napětí i solidní výpravu s dávkou dobrodružství.Dobrej filmek 75%. ()

LadyCroft

Po hodině celkem OK podívané přichází mučivá nuda. Na druhou stranu ve mně Amundsen dokázal vyvolat ojedinělou emoční reakci: už dlouho mě hlavní "hrdina" nesral tak jako tenhle narcisistní stréc. ()

Mejkby

Jako malej jsem Amundsena obdivoval, obzvlášť jeho dobytí jižního pólu před Scottem. A ve chvíli kdy to dokázal ve filmu(cca v polovině), už mě ten nudnej zbytek nějak ani nazajímal a jen jsem sledoval čas kdy už to konečně skončí. ()

jimik13

Životopisný film o Roaldu Amundsenovi nebo snad o Leonu Amundsenovi? Film nebyl špatný, popisuje oddanost člověka, ale taky jeho nenasytnost po dobrodružství. Těšil jsem se na závod o Jižní pól, ale trval sotva 5-10 minut. Celkově potenciál nebyl využitý naplno. Čekal jsem rozhodně více... ()

Cybershot

Pred návštevou kina som som o tomto filme ani o Roaldovi Amundsenovi nevedel vôbec nič preto nemôžem posúdiť že či tento životopisný film je dostačujúci na opísanie jeho charakteru a podrobnosti jeho intimného života. Niesom si veľmi istý že či scénar tohto filmu bol vytvorený k tomu aby som začal pomaly Roalda Amundsena kvôli jeho povrchnosti a ambicióznosti nenávidieť. Aby to neviznelo trochu zvláštne tak ambicióznosť je jedna z mojich najobľubenejšie ľudských vlastnosti ale nemyslím že by táto ľudská vlastnosť spôsobovala až sociopatické vyobrazenie jeho myšlienkového pochodu. Každopádne vizuálne spracovanie tohto filmu je viac než dobré. ()

ABC1

Velice nudný a nezáživný film, jediná emoce, kterou ve mně vzbudil, byl vztek, jaký byl Amundsen egocentrický a bezohledný parchant. ()

Bogrant

Poctivou severskou filmárčinou zmapovaný život najznámejšieho nórskeho bádateľa, sústreďujúc sa prevažne na jeho vzťah s rodinou a skúmanie jeho vlastnej osobnosti, než na slávne expedície (vrátane tej úplne najslávnejšej), ktoré tu navyše skončia skôr, než stihnú poriadne začať, a to robí z tohto filmu viac emocionálnu, pomalú drámu než pravú dobrodružnú jazdu, ktorú tu asi väčšina obecenstva očakáva. ()

NikiVai

Amundsenův život by si zasloužil víc, než 125 minut, ale jako seznámení s tímto dobrodruhem je to v pohodě. Zvolená forma vyprávění mě snad poprvé v životě trochu odváděla od vizuální stránky filmu a já si ho užívala víc pouze poslechem. Takže za mě ... vynikající audiokniha doprovázená obrazem. ()

Zaks

Téma sa určite dala spracovať lepšie, veď to, čo zažil Amundsen, nebola taká nuda, ako tento film. Možno si mali autori vybrať len jednu expedíciu a tú spracovať zaujímavejšie (napríklad cestu na Južný pól). Plusom filmu je Hagenova vizáž a jeho posledná scéna. ()

andydufrsn

Dobře řemeslně provedeno. Malinko mě mrzelo, že samotné dobití pólu je vlastně jen okrajová záležitost, ale zase zbylo víc prostoru na další Amundsenovy mise a projekty. Neznal jsem Amnudsenův příběh moc detailně, vlatsně jsem věděl jen že dobil jižní pól, a že zemřel když hledal Trosečníky polárního moře, ale pokud je film pravdivej tak to byl dobrej psychopat. ()

vinson003

Amundsen byl podle vzhledu hodně jiný než jeho filmová postava, amundsen podle mě hodně jedl a myslel, ta prověšená tvář deprese z toho lození v ledu byla znát, měl toho nejspíš plné kecky na konci, když si nemohli vlézt ani do toho letadla, aby jim nebyla taková zima, nebo v letadle byla ještě větší kosa...to autoři nedomysleli, podle mě prostě jenom klesli a rozbili se o led, nic víc...jižní pol trochu odbili, ale co nadělat, když je všude jenom sníh, žádné ukazované kilometry, žádný nervák, prostě jenom kachny, kachny, kachny, ale jinak, ten led a kosa...já s mýma dvěma metrama, bych byl naštvaný asi jako první, životopisné filmy mě baví, protože jsou real....škoda, že mu tenkrát nikdo neřekl, že mohl dělat výpravy na pol za prachy pro movité..no co už...doba byla jiná....RIP Amundsen....you were hell of a guy!!! ()

kaldera

Film jsem viděl v se ženou Cinema City Flora Praha. Ne mou vysokou postavu sedačky blízko za sebou. Moc to ale nevadilo, protože sál byl téměř prázdný a mohl jsem se dost roztáhnout. Prázdnotě sálu se nedivím. Velmi zajímavé téma režisér Espen Sandberg s autorem scénáře Ravn Lanesskog moc nezvládli. Životní příběh Roalda Amundsena je zajímavý a dobrodružný. Amundsen nejen, že vedl dobrodružný objevitelský život, tak se stýkal se zajímavými lidmi a v neposlední řadě s ženami, které byly ovšem většinou vdané. Film byl naopak nudný a šedý. Plný prázdného žvanění a nezajímavých setkání. Scénář jako by se styděl za dobrodružné okamžiky Amundsenova života a spíše zdůrazňuje jeho složitou povahu a vnitřní i vnější konflikty. Psychologie tam ale také moc není. Ještě jednou: šeď a nuda. Za zajímavé téma a za to, že jsem z kina neodešel a dobrý výkon Påla Sverre Hagena, který je Amundsenovi skutečně podobný slabší dvě hvězdy z pěti. ()