• Norsko

• Švédsko

Drama / Dobrodružný

Norsko / Švédsko / Česko, 2019, 125 min

Po nedávnej projekcii Scott of the Antarctic si viem o to živšie predstaviť, aká atmosféra panovala na oboch brehoch rieky. Film o dobrodružstve, pretekoch alebo posadnutosti? Možno budete jedny z mála, ktorých film pritiahne na veľké plátno, ale sú momenty ako prekrásne ľadové scenérie a tak by sa dalo podumať nad touto možnosťou. Stopáž filmu sa nám pretiahne cez dve hodiny, čo by nebolo na škodu veci, lež bohužiaľ, u mňa tempo strácalo miestami šťavu, kadenciu, čo inklinovalo k triviálnosti a neudržiavaniu čulej pozornosti pri fragmentoch pripomínajúcich soap drámu alá nórsky spôsob, hodilo by sa mi sem prepracovanejšie vyrozprávanie príbehu. Roald Amundsen mal v skutku zaujímavý životný príbeh, počnúc jeho túžbou a končiac, veď posúďte sami. Nehovoriac, ak ste doteraz nepoznali jeho osobnosť, rodinné vzťahy, tak sa máte na čo ¿tešiť?. ..--70%--..(21.7.2019)

• - Natáčelo se v Norsku, na Islandu a v České republice, konkrétně na pražské náplavce. V ČR se film natáčel 22 dní. (Cheeter)