Výpravný filmový portrét dobrodruha, který vyplňoval prázdná místa na mapě, dobyl jižní pól a jako první dosáhl se svými expedicemi obou pólů zeměkoule. Jaký ale ve skutečnosti byl Roald Amundsen? Celovečerní snímek Amundsen ukazuje nejen výpravy do neprozkoumaných ledových pustin a oceánů a polární lety vzducholodí, ale odhaluje i život a osobnost legendárního objevitele, včetně řady méně známých skutečností, jako byl jeho vztah s bratrem nebo milostné aféry. (Bontonfilm)

Vojta00

Amundsen dosáhl velkých věcí svou tvrdohlavostí, neústupností, cílevědomostí. V rozhovoru mezi jeho bratrem a přítelkyní se diváci rozdělí na dvě části. Jedni souhlasí s ním a druzí s ní. Já patřím k těm prvním, ale je mi jasné, že když budou všichni žít průměrné životy, bude to znamenat konec lidstva, které se neustále někam posouvá. Vizuálně se mi moc líbilo Amundsenovo stárnutí a vlastně Amundsen sám. Podle pár jeho fotek, co jsem někde viděl, se tvůrcům vzhledově moc povedl. ()

nula87

Vizuálně zajímavé, prostor pro spoustu věcí k prozkoumání a objevování, ale film ve výsledku strašně chladný a sterilní. 55% ()

solisoli

Životopisné svedectvo v úmornom pohľade na osobnosť polárneho bádateľa Roald Amundsena. I keď autobiograficky slušné, ale kinematograficky ploché, kde namiesto svedectva do jeho výprav, noblesná prechádzka pompézneho pohľadu na aristokraciu, ktorá ľudstvu mimo trápnych intríg, šedého lesku, samoľúbosti a honosného bohatstva nevie ponúknuť nič. V tomto duchu sa niesol aj tento trápny životopis, ktorého očakávaním je nakoniec veľké sklamanie. Pamätám si čiernobiely film zo 60 - 70 roku, cesty Robert Scotta na Južný pol, ktorý tento brak zatienil, po každej stránke ()

blazma

Životopisná dramata hrozně oceňuju a chtěl bych aby mě bavila a zaujala víc než to ve skutečnosti je. Zkrátka mám radši ve filmech když se odprostím od reality a v životopisných filmech je to prostě o realitě a to mě na filmech neláká. I přesto můžu doporučit každému co tyhle filmy vyhledává. ()

blondboss

Keď očakávate epický dobrodružný príbeh a dostanete jemne atmosferický dobrodružný čajíček, ktorý síce pekne vyobrazuje život Roalda Amundsena a taktiež aj jeho komplikovanú povahu, avšak zrežírované je to dosť nudne a nenápadito s minimom emócií, ktoré presiaknu k divákovi, čo je škoda vzhľadom k celkom dobrej kvalite hereckých výkonov. 60 % ()

Metaliulinka

Asi jsem čekala víc scén v exteriéru. Tohle pro mě byla dost nuda a zklamání. Převážnou část filmu jsem jen čekala, kdy se na scéně objeví avizovaný Vojta Kotek... ()

rigby

Na film jsem se hodně těšil. A jak už to tak bývá, byl jsem nakonec zklamaný. Čekal jsem dramatické momenty z dobrodružných výprav, ale zatím se většina filmu odehrávala v komorním prostředí. Scénář byl zaplněn lehkými konverzacemi, které mi nepřinášely to správné potěšení. A dálné bílé světy a dávné stroje sloužící k překonání nástrah se jevily jako moc umělé. Zajímavostí byla česká spolupráce a také naši herci. ()

fafejt001

JELIKOŽ jsem od toho moc nečekal , byl jsem celkem mile překvapen . Hagenův výkon byl výborný a smekám před každým , kdo šel v nejistotě k cíli v míínus 50ti pod nulou . Byla to zřejmě SILNÁ OSOBNOST a vůbec všichni ti polárníci ! Jak mohli vydržet na té lodi 6 let a ,, driftovat " k severu . Nechápu . Jen je škoda , že měli s bratrem pak neshody , který se dost obětoval pro expedice . Jinak fakticky výbornej film . Teda alesponˇ pro mne . ()

Crust

Film mi silně připomněl sedm let starý, podobně laděný snímek Kon-Tiki - jeden z nejznámějších (nebo aspoň nejobsazovanějších) norských herců posledních deseti let, Pål Sverre Hagen, zde stejně jako minule v případě Heyerdahla, ztvárnil jednoho z největších svých krajanů a objevitelů, tentokrát Roalda Amundsena. A stejně jako minule ho ztvárnil jako výrazně cílevědomého, sobeckého, možná až trochu paranoidního. Film se nesoustředí jen na dobytí jižního pólu, ale v podstatě na všechny slavné Amundsenovy výpravy a úspěchy, jeho soukromý život a kontroverze s ním spojené. Za mě spokojenost. PS: Vojta Kotek se objeví jen na pár chvil a nemá tam ani štěk. ()

Tomas_PO

Väčší dôraz než na samotné expedície je kladený na osobný život Amundsena, či skôr jeho vzťah s bratom. Dve hviezdy idú za zaujímavé expedičné pasáže, zbytok, až na malé momenty (zasadnutia britských a nórskych vedeckých spoločností) nezaujal vôbec. ()

Gregor_Samsa

No je to těžký tohlecto. Buď uděláte biják pro biják, Amundsenův stejk kořeněný Scottovejma traktorama, který to moc daleko nedotáhly, my vs. oni, Rivalové jižního pólu, zima, sníh, Antarktida, smrt, vítězství, norská vlajka, smutek těch druhejch, pár prostřihů a za devadesát minutek máte vymalováno s příběhem jako k®áva. No anebo to uchopíte jako Norové, poctivě, chvályhodně, životopisně, realisticky; Amundsen je pak hrdina tak na půl, má taky svou druhou psychopatickou stránku, jeho brácha to musel mít dost složitý – je mi to brácha si asi tenkrát neříkal. No ale když to shrneme, je ten účet nakonec docela sympatickej a zaplněnej jak moje čtvrteční návštěva Lokálu: hrátky v Severním ledovém oceánu, Jižní pól, vzducholodí přes severní pólek a nakonec ten ne-úplně chytrej nápad proletět se letadélkem Káně na záchranné výpravě… dávám 3, jsme tu také pro životopisné filmy, trojka odpovídá množství Raven-ejlů, co jsem během filmu dal, takže vše sedí. Na zdraví! A Amundsena! [60%; 2019-12-27 BioOKO] ()

werxix

Skvěle natočené životní drama nejznámějšího norského polárníka. Možná bych jen popřemýšlel nad kratší stopáží. PS: Přítomnost Vojty Kotka pobavil. ()

chozze008

Ja na to mam skoro stejny nazor jako uzivatel "Mejkby". Akorat me to zajimalo o trochu dele. I po dosazeni jizniho polu mel film spad. Bylo zajimave sledovat dva naprosto rozdilne nazory na Amundsena. Zhruba do pulky jsem si rikal at to ma treba 4h todle je zajimave. Bohuzel pak film straci stavu a stava se z nej uplakane melodrama. ()

Perunwit

Celkem slušně koukatelnej film. Není to na výjimečnej večer s drahou polovičkou u lahve božolé a plátků rošfóru, ale v průběhu pracovního týdne lehce nadprůměrné dvouhodinové koukání na led+sníh+hrdinné Nory+prohnilé anglány. Nemám vůbec problém s patriotickým pojetím snímku, nakonec ten člověk to tak měl a je to o něm. Jak se mu asi naposledy usínalo někde o samotě na ledové kře? To byla myšlenka, kterou jsem si z toho odnesl. ()

Hvězdář

Hvězdy jsou hlavně za téma, které mi je velice sympatické. Dalo se z něj vytěžit, myslím, daleko více. Film je místy poněkud "roztahaný", místy si člověk říká "co, jenom tohle?". Jestli se těšíte na dlouhé drsné scény dobývání vysněného cíle v otřesně mrazivých podmínkách, užijete si jich jen pomálu - jsou ořezané na úkor řeněme spíše psychologické sondy do duše hlavního hrdiny. Tahle neočekávaná devíza však místy postrádá adekvátní herecký výkon. I tak jsem ale rád, že jsem film mohl vidět, hned na předpremiéře. Jako historické drama rozhodně den nezkazí. ()

bonovox

Málo záživný životopisný snímok o veľkom bádateľovi. Výprava, kamera výborná, horšie je to so scenárom, ktorý Vás vôbec nevie vtiahnuť do deja a aj zobrazenie všetkých výprav je veľmi sterilné. ()

oli9

Mám rád zimu, mráz, dobrodruhy, objevitele.... Kamera byla dobrá i scény a efekty... Děj jsem předpokládal jelikož o Amundsenovi něco vím, jediné co mi trošku vadilo bylo vyprávění příběhu s pohledu jeho bratra.... ()