Žena v okně

• USA The Woman in the Window (více)

Kvůli agorafobii se drží doma, ale posedlost novými sousedy jí nedá spát – psycholožka, co se snaží vyřešit brutální zločin, který na vlastní oči viděla z okna. (Netflix)

misbos

Fetuju, chlastám, zabila jsem svoji rodinu, přesto jsem výborný detektiv - aneb - katarze netřeba, bohatě stačí mít nějaké to issue a být "nebohá"... chjo. ()

Maximilianus

Okno do dvora to síce nie je, ale nakoniec to ani nebolo také zlé. Je to síce o mierne pomätenej žene,  ktorá videla vraždu,  ale nikto jej neverí, aj keď je jasné,  že na konci sa zistí,  že mala pravdu (vo vedľajších úlohách hrajú New Captain Falcon Amerika a U.S. Agent), ale aspoň koniec to trochu spestrí, a aj keď je to také americké,  ako jednoduchá jednohubka to funguje. 6,4/10. ()

Likan7

Přemýšlím kdy naposledy jsem viděl tak zbytečný film. Od první chvíle se všichni chovají jako deme*ti, včetně režiséra. Některé nápady, jsou dobrý, kamera je vynikající, ale všechno, co se děje před ní je jeden velký guláš a nuda. Pár překvapivých twistů, který jsou ale tak debilní, že to nikdo nečeká, nejsou zrovna výhra. Mít před kamerou Adams, Oldmana, Moore a jako vtipný bonus Mackieho, a vytvořit takovou pitomost, to chce um.. I starší a o poznání povrchnější Disturbie je zábavnější a vlastně i ve všech směrech lepší film. ()

ER

Schovat takový thriller "za prášky" umožňuje v podstatě jakkoliv pracovat s dějem, takže se tu toho děje dost, ale ne úplně ideálně. Amy zahrála přesvědčivě a pár lekaček tady je. Jen zbytečně zahuštěný příběh s rodinou hlavní postavy (agorafobie by stačila) a tuctové finále sráží výsledný dojem trochu níže. ()

M__

Již několikrát zde zmíněná kamera, ale ta kamera to tak nějak celé táhne a je perfektní, při příběhu který často dost pokulhává. Vizuálně je to hodně zajímavá a dobrá podívaná, dokonce i obsazení se zdá být velmi kvalitní, ale to nic nemění na tom, že zbytek je takový, no prostě nijaký, a možná až moc zmatečný. 50 % ()

rublik05

Od začátku roku uběhlo již téměř půl roku a Netflix zatím nebyl schopen přijít s nějakým pořádným krimi-thrillerem, který by mě přímo vystřelil z trenek, až na čestné výjimky zatím servíruje jen samé průměrné až podprůměrné snímky, srovnatelné s kdejakou televizní produkcí. Bohužel ani Ženě v okně se tato smůla prolomit nepodařila. Na jednu stranu zde máme docela fajn námět, ale hlavně perfektní výkon Amy Adams v hlavní roli, nicméně vše totálně zabíjí mizerný scénář plný nelogičností a s množstvím nezajímavých momentů. Díky tomu film působí takovým neuceleným dojmem, snad jen to finální vyústění si drží nějakou úroveň a z mého pohledu se jedná patrně o nejsilnější moment z celého filmu. Celkově mě film nikterak nenadchnul, vlastně mě ani moc nebavil a nebýt herců a dobré hudbě, tak by asi ani nebylo co hodnotit. 4/10. ()

Kingjiri

Jenom dobrá filmařina a občas i atmosféra dobrej film neudělaj. V průběhu projekce jsem se často nudil (a fakt se mi nezdálo, že stopáž měla jen 100 minut), napínavejch pasáží bylo po skromnu a závěrečná pointa "zkušenějšího" diváka nijak za srdíčko nevezme. Po dlouhý době biják, kterej jsem skoro zapomněl i ohodnotit, jak mi rychle vyšuměl z hlavy, víc asi netřeba komentovat. Ale asi by bylo fér říct, že psychothrillery obecně nejsou muj oblíbenej žánr, takže si (nenáročný) fanoušci tohohle žánru můžou k mýmu hodnocení přidat ještě jednu hodně slabou hvězdu. ()

DD

Tohle, Dívka ve vlaku... Možná to jsou zábavný knížky, ale jako filmy ta absurdita strašně vyleze nahoru. Hroznej shit, i těch 100 minut bylo moc. ()

Najt

Když přežijete první půlhodinu vyklube se z toho celkem dobrý thriller. Co se ale týče filmu Disturbia jenž mě ho tento film připomíná, tak ten zůstává mnohem lepší. Sice se místo dramatu zaobírá prvky komedie, ale bavil mě víc. ()

Stillborn83

Tešil som sa na tento snímok, no prevažuje sklamanie. V podstate väčšiu časť filmu je to pohodový priemer až pokým nepríde na rad záverečné odhalenie a tie nereálne bitky. Nie, takéto absurdnosti fakt nemám rád. Svoje v tejto adaptácii tohto bestselleru istotne urobil režisér Jow Wright (žiaľ, mne jeho filmy nesedia, nebavil ma veľmi ani Darkest Our, Pokánie, ale ani Pýcha a predsudok – týmto filmom to len potvrdil – doteraz som nevidel Anna Karenina a už asi ani nechcem). Musím spomenúť aj hercov. Amy Adams je skvelá herečka, o tom niet pochýb (bola ozaj super v Hilbilly Elegy), uznávam jej kvality, ale vo svojej podstate mi veľmi sympatická veruže nie je. A možno o niečom svedčí, že zo 6 nominácií na Oscara, siedmich nominácií na BAFTA a jednej na Emmy, nedokázala vyťažiť ani jedno ocenenie. Naopak, tešil som sa na Julianne Moore a Garyho Oldmana, lenže Julianne sa v podstate mihla vo filme len na pár minút, Oldman je super. No on sám tento film nezachráni. Škoda, lebo z potenciálu bestselleru od A.J.Finna šlo vytĺcť oveľa, oveľa viac... Takto je to podpriemer. ()

saluki

Pekny a hluboky smysl davajici film. Dalsi ze serie "Pred okny radi zabijime lidi a zasadne nepouzivame zaluzie/rolety/zavesy/okenice bo by o tom pak nemoh vzniknout film!" ()

jprmusic

Příšerný. Konec byl jak z Vřískotu. Nevěděl jsem, jestli se mám smát jenom v duchu nebo nahlas. A Amy Adams? No tý se to fakt nepovedlo. ()

Hemlock

Kdybych se u tohoto snímku ožral jako ten dobytek, měl bych určitě smysluplnější okno, než hlavní postava - jediné napětí vidím v tom, že divák neví, do které místnosti ta nalitá fetka vleze v dalším záběru a o nelogickém chování zbylých postav v rolích sousedů se raději nebudu vyjadřovat. Film má dva klady, které si zaslouží hvězdice - povedený vizuál a akční závěr, který byl i přes svou nereálnost vítaným zpestřením. ()

Marťa711

Knižní předloha je naprosto skvělá, filmové zpracování mě ale hodně zklamalo. Bylo to až moc táhlé, unuděné a nezajímavé. Velké zklamání oproti knize. ()

Mamlas odpad!

Amy si pamatuju jako pohlednou ženu, nikoli jako hnusnou tlustou bábu. Každopádně jí hrabe, sedí jen doma na zadku a nudí se. Tak stalkuje sousedy. Téměř celý film můžeme v detailu sledovat její hnusný obličej, jak chodí po bytě a kecá s kočkou nebo někým, kdo přijde. Když něco znepokojivého uvidí z okna, nikdo jí nevěří, neb je zmatená, na prášcích a k tomu chlastá. Skoro celé jsem to popřetáčel. Ukrutná komorní nuda s nulovým dějem a navíc s odpudivou hlavní hrdinkou. (4%) ()

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

07.02.2022

Jak už je tradicí, den před vyhlášením nominací na prestižní Ceny Akademie přichází seznam nominací na nechvalné Zlaté maliny (Razzies), tedy anticeny mířící k nejhorším filmům a tvůrčím výkonům… (více)

Jake Gyllenhaal jako známý spisovatel

Jake Gyllenhaal jako známý spisovatel

21.08.2020

Herec Jake Gyllenhaal (Bojovník, Demolice) míří do televize. Upsal se novému projektu režisérky Janiczy Bravo (Zola), která teď napíše a natočí adaptaci článku A Suspense Novelist’s Trailt of… (více)

PF 2020

PF 2020