Mandalorianský nájemný lovec přijímá lukrativní zakázku pro záhadného klienta. (Disney+)

upson

Jelikož miluji westerny, nemohu nepodlehnout Mandalorianovi. Jon Favreau totiž spojil tento žánr, respektive jeho nosné prvky,a to s úžasným světem Star Wars. A udělal sakra dobře. Jednoznačně nový zářez do mého top. Jednoznačně totální spokojenost. 100% ()

Melios

Už prvá epizóda dokázala niečo ,čo nedokázali epizódy 1,2,7,8, a SOLO, - vytvoriť atmosféru. Už v prvom diely sa toho stalo viac ako v zmienených epizodách. A to som si myslel ,že po Rogue One nič dobrého zo Star Wars ságy nevzíde. Trailer bol nudný a nezaujímavý a výsledok prekvapujúci ,teda aspoň prvý diel ,na to ako to dopadne si budem musieť chvíľu počkať. Som rád ,že si tvorcovia povedali ,že opäť do Star Wars implementujú temnú atmosféru ,pretože za mňa tá sa tam hodí najlepšie. A tiež som rád ,že si povedali ,že hlavný charakter bude väčšinu času držať hubu takže episode 2 syndrome sa našťastie neopakuje. Zatiaľ slušných 77% ()

JamesSi

Žďár-Warez je současně nejnadhodnocenější série (kterou vyrovnají snad Avangers), ale narozdíl od Marvelu, SW fanoušci dokáží být jak nadšení, tak dokážou slušně nenávidět. Vždyť opravdu dobré díly z této řady byli jen 3 (IV, V, VII) a zbytek byl nic moc. Každopádně pan Manďaran mě moc nenadchnul, ale musí se Diss-nymu říci, že tomu dal fakt budget. Ten rybomuž byl teda fakt trapnej a né v dobrém slova nesmyslu. Stejnak, ale půjdu na Rýži Skinwalkera, protože co jiného dávají na Vánoce? Šťastný nový rok, trapnočeskou komédii nebo pokračování Špindlu? Ne, díky, raději sérii od bohatého monopolu, který se snaží nenasrat Rusko a Čínu, aby vydělali další prašulky. Jako normální člověk. ()

KoRner

Skvelý úvod, ale napriek všetkým kladom sa nemôžem preniesť cez to, ze to je proste priveľmi krátke. Za polhodinu sa toho veľa nestihne, Mandalorian sa prejde po westernovom svete, niekoho stretne a môžem zase čakať týždeň, čo sa stane ďalej. Asi tu nie je iná možnosť ako počkať a pozrieť si to na jeden záťah po odvysielaní poslednej časti. ()

ahateye

Možná spíš za 4* až 4,5*, ale něco takové jsem hrozně moc chtěl, ani o tom nevěděl. Začátek vypadal jak pořádný drsný neo-noir. Tajemná hlavní postava, co se s ničím nesere a snaží se přežít v nepříznivém světě; prostory, kde by se hodil voice-over(, ale na to kašleme); temná paleta. Pak se to zvrtlo ve western se skoro nudnými breather pasážemi, kde o trochu poznáme "hrdinu" při krocení slononohé pouštní piraně. Aby se z tohoto dílu nakonec uvařil příslib chutného hardboiled příběhového pletence. Tvůrcům dávám respekt ještě za lehce nevšedně zvolenou stopáž epizod. Osobně se cítím dost přehlcen hodinovými přílivy moderních seriálů. A do sitcomové dvacetiminutovky toho člověk moc nenacpe. Takže 30-40 minutovými vlnami se rád nechám unášet. Jako další neduh této první kapitoly bych zvolil hudební stránku. Představoval bych si radši něco temnějšího, či tématicky výraznějšího. Ale třeba si o seriálu dělám nepřesné vyhlídky a celá série chytne jinší tón =) ()

Marius_ss

Krátke ale parádne. Hlavný hrdina sa mi pozdáva, je tak správne cool. A čo je hlavne, je z toho cítiť tu Star Wars atmosféru, dokonca som mal miestami pocit, akoby som pozeral Rogue One (čo je veľmi dobre u mna). Jedine či mi vadilo bol soundtrack, bol zvláštny, nie priamo zlý, ale nič epicke sa nekoná. Celkovo prvý diel splnil to čo mal, neskutočne sa totiž teším na ďalšie časti a to sa mi často nestáva. ()

LachtanShows

Pořád tomu nemůžu věřit, že se v teprve rozjíždějícím Disney+ dokázalo nejen po scénáristické, ale i vizuální stránce stvořit mnooohem kvalitnější kousek, než jsou poslední vysokonákladové blockbustery posílané do kin. Mandalorian je jedním z nejlepších překvapení seriálového roku 2019! ()

3T

Pilot je opravdu zajímavý, zvláště jeho konec a já říkám konečně! Favreau je geeků král! ()

Košoun

Běžně komentáře k jednotlivým dílum nepíšu, ale tady musím! Naprostý splněný sen pro fanoušky SW. Skvělá atmosféra navazující na starou trilogii, boží vizuál a úplně famózní hudba, která se liší od ostatních SW, ale sedne k tomu parádně. Nenudilo ani vteřinu, škoda tak krátké stopáže. A ten konec... uvidíte sami ;) Snad si to udrží kvalitu až do konce... ()

cyphercz

Všichni jsou tu z toho nadšení a já se celkem dost nudil... líbily se mi nejrůznější reference na všemožné věci a rasy z původní trilogie, taky kvituju minimum CGI, případně málo rozeznatelný CGI, na druhou stranu mi postavy v čele s hlavním hrdinou (?) přijdou k uzoufání nudné, podobně i celá zápletka, a to jsou celkem klíčové věci. Snad se to ještě pořádně vyvrbí všechno. ()

warrenur

Primarne pre fanusikov sveta Star Wars. Atmosfera, prostredie i postavy. Zaver a odhalenie mrnavej koristi bountyhuntera vzbudil prijemnu nostalgiu. Som v zaujati, hoci nie som "fanaticky" vyznavac. Nadpriemer, hoci som presvedceny, ze kratkost tejto casti bola sposobena len nutnostou ukoncit diel po tak "epickom" odhaleni a uz nic viac divakovi nedodat. ;) ()

MiniMinion

Pilot se mi líbil hodně. Rozhodně by neuškodila delší stopáž, alespoň první díl mohl mít tu hoďku a ostatní díly pak těch 40 minut, ale asi to není taková tragédie. Atmosféra je dobrý mix Dollar Trilogy a Star Wars, funguje to až překvapivě dobře. Začátek v baru působil trochu jako nějaký fan film (což není urážka), ale pak se projevil větší budget a začalo to být o něco profesionálnější. Nemám úplně radost z postavy na konci, doufám že o ní moc neodhalí, ale pokud to provedou dobře, nemusí to být špatné. IG-11 je hilarious, dialogy mezi ním a Pedrem jsou nenápadně vtipné, ale narozdíl od vtipů ze Sequels se u nich opravdu zasměju. Finální přestřelka byla skvělá. Velký plus a Göranssonův soundtrack, on nikdy nezklame. Těším se, co z toho vznikne. ()

Bozvav

První díl na mne nijak výrazně nezapůsobil. Spíše jsem se nudila a to i po té, co jsem si na Wikipedii našla, kdo že jsou to ti Mandalorianci (ano nejsem fanoušek ságy Hvězdných válek, líbily se mi jen ty tři původní a pak ještě jakž takž epizoda 1). V prvním dílu mne příjemně překvapil dospělý ráz i vcelku hutná atmosféra, co mne zklamalo, je absence děje a dialogu. Zatím dvě a půl hvězdy. ()