Když se Arkadij (Ray Stevenson), bývalý vůdce revoluce v ruské Sukovii, dozví, že se jeho zrádný bratr Dimitrij (Pierce Brosnan) nachází v ochozech stadionu, na kterém právě probíhá evropské semifinále mezi týmy West Ham United a Dynamo FCC, společně se svými kumpány londýnský stadion Boleyn Ground násilně obsadí. Mezi diváky je i americký válečný veterán Mike Knox (Dave Bautista) se svou neteří Danni (Lara Peake). Když se oba do spiknutí nešťastnou náhodou zapletou, Mike musí zneškodnit Arkadije a jeho těžce vyzbrojený tým. Dokáže to dřív, než se Arkadij dostane k Dimitriji? Osud 35 000 diváků na stadionu – a mnohem většího množství lidí v Rusku – závisí jen na něm. (Bontonfilm)

JohnSmith

Tak tu máme fiktivní post sovětskou republiku, traumatizovaného hrdinu, slabé akční scény, trochu trapného humoru a zbytečně velkou stopáž. Scénáristé se inspirovali Smrtonosnou pastí, Přepadením v Pacifiku a okopírovali Náhlou smrt. Bravo, jen nás zásobujte podobným hnojem. ()

m.a.t.o.

Kópia starej vandammeovky, akurát o chlp lepšia. Davea Bautistu som si vždy spájal iba so zápornými ulohami, preto som sa obával, či ma film, ktorý stojí na "jeho pleciach" bude baviť, ale našťastie boli moje obavy neopodstatnené. On zvládol svoju úlohu dobre a jeho vtipný pomocník Fasil ma bavil tiež. Horšie to už ale bolo s otravnou neterou. Brosnanova účasť viac-menej iba kvôli tomu, aby ho mohli capnúť na plagát. Srandovná bola (tiež okopírovaná) bitka v kuchyni, pri ktorej som zistil, že oproti Martynovi Fordovi vyzerá aj megakorba Bautista ako chlapec od susedov... 40 % ()

herr_carter

"it´s not soccer - it´s football !". I have no brain, but I don´t care !!!!!! West ham vs. Dynamo Kiev na pozadí velkolepé akční béčkové naháněné - jeden chce pomstu, druhej chtěl kdysi převrat, další chce jen svojí neteř = nesmí samozřejmě chybět ani asijský agent Cho z vyšších míst. Párkrát jsem vyprskl smíchy (nechtěně), jinak to ale na mě jako celek působilo parádně jednoduše, Bautista nám ještě jednou ukáže, zač je toho herec !....................moje hodnocení = 6 z 10. ()

sedm.1

Ale sakra proč by ne? Já se bavil, jen jde prostě o to, přistoupit k celé této podívané jako k naivnímu, nenáročnému akčnímu béčku, a myslím, že pak se divák snad ani nemůže nudit. Samozřejmě to je tuctové, nepřekvapivé a v závěru hloupoučké a kýčovité, až až, ale zároveň se tomu nedá vytknout prakticky nic, proč by to jako právě zábavné, přímočaré béčko nemohlo fungovat. Zápletka je sice předvídatelná a výsledek jasný od prvních minut, ale zároveň jde o svižnou, chvílemi napínavou, v závěru slušně vygradovanou a docela často i akční podívanou, kde ona akce navíc působí dynamicky, našláple a nejednou dokonce i dost nekompromisně a krvavě, jen tedy škoda její nepřehlednosti, ale i tak dobrý. Obsazení je pak také těžké nějak vyloženě kritizovat, Bautista je hora masa, která sice možná neumí moc hrát, ale své charisma a sympatičnost má, Stevenson se v těch záporácích vyžívá a divák mu je věří a Brosnan je tam jinak spíš jen jako lákadlo do titulků, ale co na tom, i ostatní jsou výrazní týpci, co filmu rozhodně přispívají. Navíc tu nechybí ani momenty humoru, které dopadli též vesměs fajn a v neposlední řadě určitě musím jako obrovský fanoušek fotbalu zmínit i prostředí, kde a na pozadí čeho, se film odehrává, což ve mně také neskrývaně vyvolalo ještě o něco pozitivnější dojem. Finální zúčtování mě tak zkrátka upřímně bavilo, a to i přestože nejde o nějakou akční pecku, jízdu, či nářez, ale prostě jako příjemná, nenudící filmová zábava to funguje vážně dobře. ()

iXtr3m3

Slušné béčko s bitkami hromotĺkov z WWE a posilky. Potešila aj úloha Martyna Forda, ten chlap má chrbát a ramená ako letisko. Neskutočná figúra. Z neho by sa posral aj komixový hrdina. :) Dave je fajn herec. Síce nemá šancu sám utiahnuť celý film, ale dobre mu sekundoval Ray Stevenson, ktorý je sympatický, nech hrá akúkoľvek úlohu. ()

666Carnage

Viděli jste Náhlou smrt s JCVD? Tak tohle je to samé akorát o 23 let později ale místo na zimního stadionu je tu fotbalový a nejdu tu o prachy ale o politiku. Docela to šlo ale stejnak jsem se občas nudil a na to, že Dave Bautista je mariňák a vazba mi přišlo, že moc neumí ale střílet mu šlo. Kdo má rád akční B směle do toho, kdo ne tak ruce pryč akorát by jste se spálili. 45% ()

Strandmon

V kategorii levných béčkových filmů nadprůměrná věc. Námět už samozřejmě otřepaný, ale mám tento druh příběhu rád a nedělá mi problém vidět ho ve více podáních, navíc některé scény mě příjemně překvapily. Vyzdvihl bych herce, protože jak záporáci (konečně žádní nazdárkové), tak hlavní hrdinové hráli dobře a je to samozřejmě jeden z aspektů, proč se na to dobře dívá. Ano, film je naivní a i když se to v nějakých scénách nedá, je lepší trochu přimhouřit očko, vypnout a užít si tohle kvalitní béčko. ()

MickeyStuma

Jak je tímto snímkem vidět, akční dějová šablona dle filmové pecky ´Smrtonosná past´ je stále ještě v kurzu. Když si to zrekapitulujeme, tak Bruce Willis se coby John McClane teroristům postavil nejdříve v mrakodrapu (1988) a později na letišti (1990). V roce 1992 si něco takového zkusil i Steven Seagal a to snímkem ´Přepadení v Pacifiku´, kde se postavil teroristům jako kuchař a elitní vojenský specialista Casey Rybak na válečné lodi a i u něj se jednalo o naprostý vrchol jeho herecké kariéry. A přišel rok 1995 a snímek ´Náhlá smrt´, kde se pro změnu na hokejovém stadionu vydováděl Jean-Claude Van Damme v roli hasiče pod jménem Darren McCorde. (McClane - McCorde. Náhoda?). To už sice takovou peckou nebylo, ale dejme tomu. Dalo by se pokračovat, ale tady se už zastavme. Snímek ´Final Score´ (Finální skóre) je totiž tomu Van Dammovýmu podobný jako vejce vejci. Jen se hokejový stadion zaměnil za fotbalový, jiná záminka teroristů a hlavní hrdina nejde na stadion se svým synem, jako Van Damme, ale se svou neteří. A onoho hlavního hrdinu si s vervou sobě vlastní tentokrát s chutí zahrál Dave Bautista, jako Michael Knox coby bývalý voják s bojovými dovednostmi. Dějová šablona je tedy ještě jednou naprosto stejná a tím by se dalo skončit. ´Final Score´ vs. ´Sudden Death´ Který je lepší a který horší? Těžko říci. ´Sudden Death´ je snímkem své doby a ´Final Score´ se k tomu jen vrací. Takže se jedná o pouhopouhý filmový styl staré dobré akční práce 90. let, což znamená zcela bez monstrózních CGI efektů, jaké jsou v dnešní době obvyklé. Ne, o špatný akční film se v žádném případě nejedná. Jen připomíná svým vyzněním dávné časy 90. let. A na tom přeci nic špatného není. ()

Hapretor

Blbost, nereálnost a podprůměrné herecké výkony. Tři typické znaky podobných snímků. Jenže tohle bylo i fakt zábavné. V jednoduchosti je síla. Na zabití času překvapivě dobrá oddechovka, kde opravdu nemusíte přemýšlet. Nejlepší fór: Alláh Akbar - kdo viděl, pochopí ... ()

HyneX

Byl to celkem klasickej akčňák, ale bylo tam pár momentů, za který jsem přidal čtvrtou hvězdu. Třeba, že to bylo v Londýně, nebo smažení věcí a prstů ve friťáku, apod. Občas možná zbytečně moc brutální, ale proč ne, že jo. ()

BOURQUE

Solídne zvládnuté B-ko, ktorý mal možnosti na to, aby výsledok bol lepší. Mimochodom keď budete mať Déjà vu , tak potom to nie je náhoda. P.S.: Pierce Brosnan v tomto filme – why? Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Cinematrix

Poctivá bramborová kaše by se měla dát krájet nožem a tahle byla tak hustá, že byla tvrdší, než samotný brambory. Všechno, co je zde vidět, už jsme sice viděli jinde, ale to neznamená, že když nám něco chutnalo, tak si to nedáme znovu v jiné restauraci. A já si tohle menu smrtonosných pastí dal znovu a s chutí. Uznávám, že většina zdejších erudovaných strávníků, navštěvujících převážně polské a jiné kuchyně východních bloků, dají tomuhle soustu dýško v podobě odpadu, ale já si prostě pochutnal. Akce dostatek, solidní rozpočet, humor na odlehčení, dobrá hudba a přítelkyně po mém boku, kerá to dokoukala, co víc si přát? ()

Kingjiri

Dave Bautista žádnej velkej herec neni a úloha Pierce Brosnana nejspíš spočívala hlavně v tom, nechat otisknout svuj obličej na propagační materiály (všechny jeho výstupy maj možná čtvrt hodinky). Ale co, já se nakonec vcelku bavil - možná však i dík tomu, že jsem toho moc nečekal. Akce nebyla uplně marná, moc se s ní nešetřilo a objevilo se i pár zábavnejch momentů (nekorektní humor ohledně Khanova původu) nebo hlášek. Taky se mi líbilo, že hlavní hrdina nebyl ulpně standardní neohroženej bijec, kterej by bez jakejchkoliv problémů kosil jednoho protivníka za druhym (díky tomu mohli být bitky vcelku dlouhý). Standardní akční béčko s žánrově průměrnym (takže lehce přiblblym) scénářem a obstojnou filmařinou. Zařazuju někam do škatulky "zkouknout a zapomenout, nicméně neni třeba litovat času strávenýho projekcí". ()