solisoli

Ďalší páprda so svojím rodinným klanom na filmovej scéne s pôsobivým brakom. Priehľadné, malátne nudné, otrepané, neestetické. Dobre, že ten páprdiak neskolaboval pri natáčaní s dvomi polstoročia mladšími Mexičankami. Tak znamenitý herec a takto si zarábať z prešlej slávy a na sklonku života sa hovädiť, ako by toho nemal dosť. Zabudli pripísať do poznámky: Nedovolené mládeži do 70 rokov. Koľkým by to pomohlo. ()

The_soloist

Opravdu mě mile překvapilo pojetí charakteru Clintovy role. Tentokrát jsme se nedočkali jeho bravurně ztvárněného vzteklého mrzouta, nýbrž klidného, stylového a překvapivě dost vtipného dědy týpečka, který celkem potrollil kartel. Milé překvapení a příjemná jednohubka. Clint Eastwood je vážně nesmrtelný. Utáhnout v jeho věku takovým způsobem film se jen tak nevidí. ()

newmeex

roztomile naivný film, nechcem byť zlý ale je vidieť, že Clint už trošku senilnie, inak by tento scenár nikdy nezfilmoval. Zťažka uveritelná rodinná vrstva, keď si predstavím o koľko reálnejšie vyznievala family situation v Gran Torino mám pocit akoby som sledoval zlú soap operu.... ()

zdenzo

EPILOG EASTWOODOVI HERECKÉ KARIÉRY Jestliže GRAN TORINO je loučením s drsným Harrym, THE MULE je epilogem, který si Clint jako režisér i hlavní producent užil. O poctě úžasného filmaře hovoří i plejáda hereckých hvězd v ostatních (i vedlejších) rolích. Klobouk dolů pane Eastwoode, filmařskému světu budete chybět! ()

Dejf4

Poctivé drama, které nikam nespěchá. Eastwood je v režii znovu jistý v kramflecích a po herecké stránce je to také radost se dívat. Ostatní mu též skvěle sekundují. Strašně se mi líbí jak snímek staví na postavách a jak je skvěle vykresluje. Celé to funguje dobře, ale chyběla mi tam vetší napínavost a celkové bodnutí do srdíčka také nepřišlo. 6/10 ()

sorrow

Clinta mám rád, ale tenhle film byl trochu, no asi více než trochu, přitažený za vlasy. Gangsteři drogového kartelu se nechají vodit za nos od osmdesátiletého dědy Earla, který si prostě drogy převáží, jak se chce jemu a na nějaké instrukce drogového kartelu z vysoka sere. V autě si pěkně prozpěvuje, občas sklátí nějakou mladou holku, občas se pokusí urovnat vztahy v rodině. První fušku mu do auta nakládají po zuby ozbrojení gangsteři a když se Clint u třetí fušky už nevydrží nepodívat, co to vlastně převáží za komoditu, je udiven, že má v kufru auta drogy, a co si jako myslel, že převáží cukrovinky, když na každou fušku dostane nový telefon a nakládka je vždy pod dohledem několika samopalů? Auto nechává vždy na stejném místě, asi aby jej bylo možné co nejsnadněji vystopovat. Policie zásadně během celého filmu nepoužívá služeb vycvičených psů na hledání drog, kdy v té části filmu, jak je Clint ubytován v motelu vedle Coopera a na parkovišti mu stojí auto, ze kterého přetékají drogy, tam kdyby se proběhl jeden takový hafan, bylo by vymalováno. Třešničkou na dortu je závěr, kdy starý lišák Earl s naloženým auťákem drog na celou akci hodí bobek a jde se na dva týdny uklidit domů k rodině, aby ulehčil smrt své Ex. Pak po pohřbu dělá jakoby nic a jede dodělat fušku. Gangsteři ale přece věděli, kde bydlí, vždyť jim ho doporučil ten kámoš jeho vnučky, že by se ho pak nezeptali, když jim mazaný děda Earl odklidí asi 300 kilo drog za desítky miliónů dolarů? Ne, prostě oni jen tak 14 dnů asi jezdí po silnici sem a tam, až Clinta jednoho dne potkají, jak uhání v protisměru. Ten příběh mohl být zajímavý, ale jelikož se tam všichni (gangsteři i policie) chovali, jak kdyby právě opustili Jedličkův ústav, hodnocení nemůže být vysoké… ()

blondboss

Clint Eastwood ma väčšinou nesklame a tak je to aj v tomto prípade. Jednoduchý, civilný s realistickou atmosférou a krásnym vykreslením jednotlivých charakterov. Film inšpirovaný zaujímavým príbehom podaný precízne a s emóciami. Bradley a Pena vo vedľajších úlohách potešili a celkovo sa na to pozeralo fajn. Takže za mňa určite štyri hviezdy. 75 % ()

wowylgu313

Jasně!!! je až obdivuhodné co ten člověk ve svém věku ještě dokáže ... hlavní role už je legendou a vždy se musí brát veliký respekt nad tím že ještě točí :) Jinak film sám o sobě dobrý ale určitě né nějak extra užasný ... většinu času jízda v autě , příběh tam jakoby nějaký je ale není to nic co by vás zvedlo ze sedačky a přemýsleli jste nad tim ještě nadchazjící měsíc ... s respektem a uctou pana Clinta Eastwooda dávám 65% :) ()

Cinemagoer

Obdivuji Clinta, že dokázal ve více než 85 letech natočit další celovečerní snímek, produkovat jej a nadto si střihnout dobře ztvárněnou hlavní roli. Na Pašeráka se dobře dívá, klidně bych se hned podíval znovu, příběh je vyprávěn pomaleji ale poutavě, s nemalou dávkou drsnějšího vtipu (většinou opravdu zábavného), což je však vzhledem k vážnosti zápletky nečekané a podle mě to filmu ve výsledku škodí. Čekal jsem, a to je hlavní důvod zklamání, že se bude Pašerák ubírat stejným žánrem jako v Gran Torinu nebo podobných filmech. Jenže dojem napětí, nejistoty, nebezpečí, pro svět filmových pašeráků a policistů v utajení typický, se tu nedaří soustavně navodit. Za předpokladu, že by tak tvůrci činili schválně, a příběh měl být více hořkou komedií než krimi dramatem, bych tomu rozuměl, ale tady, myslím, chybí přesné žánrové ukotvení. Přesto se na film opravdu dobře kouká. Clint je stále frajer, což ve filmu pozná spousta žen, nakonec i jeho léta znepřátelená manželka a dcera. Jeho Earl sice občas připomíná staré, hrubě nekorektní mrzouty odjinud, ale Earl přináší i nové rysy – chlapíka, který si užívá, dokud to jde, zaplétá se zločinci a rozumí si s nimi, přičemž podvědomě nasazuje všanc svůj život a svobodu pro rodinu. Hodně atraktivní jsou scény o nákladu zboží a převozu, kdy si starý Tata umí zjednat respekt před bezostyšně ozbrojenými dealery. Také Cooper a Peňa v roli policistů film takříkajíc táhnou, i když kýžené a odkládané střetnutí s Tatou mohlo být natočeno zajímavěji. Nedozvěděli jsme se, jak to dopadlo na statku v Mexiku (nepřehlédnutelný A. Garcia), hlavně příběhy překupníků, s nimiž se Earl sblížil, by bylo vhodné dovyprávět. Zločinecké pletky ustoupily jednoznačně Earlově rodině, na tom přece záleží. Poselství filmu je jasné, moudré ačkoliv už poněkud otřepané, dojemně shrnuté při vyústění u soudu. Nakonec 7/10, na čtvrtou hvězdu to těsně není. ()

Rudy77

Opäť jeden z tých filmov, kedy ľutujem že sa nedá na Csfd dať aj pol hviezdičky..(možno malé zamyslenie pre šéfov na update) Pašerák je totiž objektívne za 3 a pol…film ma v podstate bavil. Téma starnutia a zamyslenia sa nad životom je už Clintova klasika. Ale toto jeho dielo klasikou v mojich očiach nikdy nebude. Pre mňa jednorazová jazda, ktorú som si síce celkom užil, ale príliš mnoho vecí bolo akoby povrchných..a pán Eastwood to vie určite oveľa lepšie a sofistikovanejšie. Hold..možno je v istom zmysle ťažké byt legendou, s krute vysoko nadstavenou laťkou. :) ()

oSiSko

Scenár tohto filmu je absolútne jednoduchý a o to väčšie umenie je z toho spraviť to, čo z toho spravil Clint. Bolo to vtipné, bolo to napínavé, bolo to aj smutné, jednoducho to malo všetko to, čo človek od filmu Clinta Eastwooda čaká. Dúfam, že to nebol posledný. ()

rotator

Aká je cena za zmeškané roky života s rodinou? Dá sa to ešte vôbec zvrátiť? To bude asi nemožné. Alebo... Mám predsa ešte môj život, ktorým by som sa mohol vykúpiť... ()

hufnagel

Na starého pána veľmi slušný výkon.V príbehu to už viac hapruje,ako že preprava drog je úplne idealizovaná a mexikáni dobrí kámoši. ()

rigby

Sympatický film, na který je radost pohledět. Nejedná se o divokou kriminálku a už vůbec ne žádný thriller. Ale poctivé životem cítící drama obyčejného, ale vlastně na ten druhý pohled neobyčejného muže. Okořeněno místy chutným inteligentním humorem. Vydařené dílo. 3+ ()